Skocz do zawartości

Stereo do max. 2000 zł - nowe!


matys

Recommended Posts

Co do wzmacniacza. Znam go dobrze. Rzeczywiście na początek dobry, ale tylko na początek. Ale Ty początek masz już za sobą.
To nie będzie wzmacniacz znacząco lepiej grający niż Twój Technics. raczej bardziej "w bok". Jest od Technola bardziej ciepły, nasycony w średnicy, łagodniejszy na górze z bardziej wypełnionymi czy pogrubionymi niskimi tonami. Ale nieszczególnie przejrzysty czy dynamiczny.

Nie wiedziałem że z tym Technicsem początek mam już za sobą icon_wink.gif (z niektórymi utworami na prawdę świetnie gra). Dziękuję za dokładny opis brzmienia wzmacniacza, przyda mi się taka wiedza przy odsłuchu.

To, że trafia Ci się tani wzmacniacz nie znaczy, że musisz go od razu kupować. A co to znaczy, że za dobrą cenę? Czyli za ile?
Najlepiej pożycz od kolegi ten wzmacniacz i porównaj ze swoim. Choć na kolumnach Technicsa pewnie większych różnic nie usłyszysz.
I na pewno nie jest to wzmacniacz, który pomoże usłyszeć Ci szczegóły.

Oczywiście że najpierw go pożyczę, nie muszę go od razu kupować. Gdyby już to nie dałbym za niego więcej niż max. 200zł.

Co do kolumn, to pamiętaj, ze masz pokój 15m2 .Jak widzę jesteś zapewne jednym z tych młodych ludzi, którzy strasznie się jarają wielkością kolumn oraz ilością głośników. Wielkość i ilość owszem, ale za tym ma iść klasa brzmienia. Czyli nie tej wielkości pokój i nie takie pieniądze (czyli dużo większe).
Właśnie nie chcę dużych kolumn z 5 głośnikami. Naprawdę zależy mi na jakości brzmienia i formie podłogowej (łatwość ustawienia i stała wysokość), ALE nie dużej, smukłej, skromnej obudowie. Mam świadomość że nie wykorzystam ich w bloku oraz wiem już że nie ilość głośników świadczy o jakości dźwięku. Najczęściej jest więcej głośników nisko/średniotonowych, czyli +/- więcej basu, a tego nie potrzebuję w 152. Dlatego myślę że kolumny z 2-3 głośnikami mi zupełnie wystarczą i zagrają dobrze.

Jestem gotowy finansowo do zakupu, także czekam na wskazówki co do kolumn i chciałbym już coś kupić do tej Diory/Technicsa.
P.S.
http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereotech...99-ID5vYez.html - co myślicie o takim gotowym zestawie? wiem że wzmacniacz jest ceniony za b.dobre brzmienie, a te Magnaty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszły jeszcze do głowy niemałe monitory Monitor Audio bx2- bas jest i choć nie stanowi tu głównego fundamentu jest przyjemny, dość plastyczny, góra jest detaliczna i ma spore możliwości, całe kolumny grają na tyle nasyconym dźwiękiem i w takiej skali że dla miłośnika muzyki ( nie basu i dudnienia ) dadzą radę i w 20 m, a Twoich 15 m idealnie, mają również przedni br. To że są bardzo ładnie i porządnie wykonane stanowi wartość dodaną. Więc jeśli masz możliwość postawienia ich np. na komodach ( nie w segmencie, czy półce ) to ok. O specjalnych stojakach na tego typu monitory nie pisze bo pamiętam że poruszasz się na wózku, więc dodatkowe przeszkody są niewskazane, a i wydatek większy. Nowe MA bx2 można kupić bez problemu za już 1200zł mają 5 letni gwarancję, ( czasami są na aukcjach taniej używane ).
Zapoznaj się może też z kolumnami Mission M33i, tak solidnie wykonane markowe niewielkie podłogówki, w tej cenie to powoli rzadkość http://www.ceneo.pl/291538#tab=click_scroll , http://audio.com.pl/testy/mission-m33i:1 w dniu premiery były po 2300 zł teraz można kupić za 1000zł bo nowszy model wszedł, ale czy lepszy icon_wink.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc nie podobają mi się te Monitor Audio bx2, ale też nie mam na czym ich postawić za bardzo.

Zapoznaj się może też z kolumnami Mission M33i, tak solidnie wykonane markowe niewielkie podłogówki, w tej cenie to powoli rzadkość http://www.ceneo.pl/291538#tab=click_scroll , http://audio.com.pl/testy/mission-m33i:1 w dniu premiery były po 2300 zł teraz można kupić za 1000zł bo nowszy model wszedł, ale czy lepszy icon_wink.gif ?
Dość intrygujący design tych kolumn, ale po dłuższym spojrzeniu ładne są. No i właśnie niewielkie takie jak potrzebuję. Mówisz że nadają się do moich preferencji muzycznych (wolne, szczegółowe itp.)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys, jedna rada: jak wspomniał już F1angel nie kupuj oczami tylko uszami.

Rozważ jednak przed zakupem wizytę w pobliskim salonie audio z prawdziwego zdarzenia (trzeba się wcześniej umówić telefonicznie) w celu odsłuchania (odsłuchy są darmowe) paru nowych zestawów za ok. 6k (czyli odpowiedników sprzętu używanego za 2k, do którego zdaje się dojrzałeś). W trakcie odsłuchu rób notatki czego słuchasz (cd, wzmak, kable, kolumny) i jakie odnosisz wrażenia. Po powrocie mógłbyś opisać wrażenia tutaj na forum i byłoby konkretnie wiadomo jaki sprzęt preferujesz. W każdym razie ja bym właśnie tak postąpił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak nie masz za bardzo jak się wybrać na odsłuch, to coś mi się wydaje, że Mission M33i będą dobrym wyborem.
Grają z ładnym wypełnieniem, nasyconą średnicą, niezłej jakości, nie przewalonymi niskimi tonami a wysokie są dość łagodne.
To chyba najsłabszy punkt tych kolumn. Ale tylko jeśli porównamy je z najlepszymi konstrukcjami w tym przedziale cenowym.
W stosunku do twoich kolumn Technicsa będzie to zapewne duży krok naprzód.
A mają jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę, że mogą dość fajnie zagrać nawet ze wzmacniaczem Technicsa ładnie uzupełniając jego niedostatki. Czyli na razie nie musiałbyś kupować wzmacniacza. No czyba, ze po pewnym czasie znów zechciałbyś poprawić jakość brzmienia. Oczywiście mógłbyś pożyczyć i spróbować jak grają z Diorą. Ale podejrzewam, że byłoby za ciepło, za miękko i zbyt "ciemno".
Jeśli stwierdzisz, że potrzebujesz wzmacniacza brzmieniowo pomiędzy Technicsem a Diorą również będziemy mogli Ci pomóc.
Mission'y mają jeszcze jedną zaletę. Nie potrzebują standów. Moim zdaniem to bardzo ciekawa propozycja.
Choć wcześniej wspomniane Tannoy R2 albo R3 też są bardzo dobre, choć inaczej grające. I na pewno nie do Technicsa, nawet na tymczasowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. Majtek2013
Tylko że w salonach mają kolumny i wzmacniacze nowe i nie posłucham sprzętu kilkuletniego. Ale domyślam się że chodzi Wam o sprecyzowanie swoich preferencji słuchowych i podanie ich na forum aby dobrać coś starszego w ustalonym guście. Dziękuję za cenne, szczegółowe wskazówki! Ponieważ mam już urlop będzie mi łatwiej szukać odpowiednich salonów.

Jeśli jednak nie masz za bardzo jak się wybrać na odsłuch, to coś mi się wydaje, że Mission M33i będą dobrym wyborem.
Grają z ładnym wypełnieniem, nasyconą średnicą, niezłej jakości, nie przewalonymi niskimi tonami a wysokie są dość łagodne.
To chyba najsłabszy punkt tych kolumn. Ale tylko jeśli porównamy je z najlepszymi konstrukcjami w tym przedziale cenowym.
W stosunku do twoich kolumn Technicsa będzie to zapewne duży krok naprzód.

Dobrze wiedzieć że Mission M33i byłyby dużym krokiem na przód w stosunku do Technicsa (nie wyobrażam sobie tej różnicy gdyż czasami jestem na prawdę zadowolony jak mój Technics gra z wolnymi utworami gothic, metal).

A mają jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę, że mogą dość fajnie zagrać nawet ze wzmacniaczem Technicsa ładnie uzupełniając jego niedostatki. Czyli na razie nie musiałbyś kupować wzmacniacza. No chyba, ze po pewnym czasie znów zechciałbyś poprawić jakość brzmienia. Oczywiście mógłbyś pożyczyć i spróbować jak grają z Diorą. Ale podejrzewam, że byłoby za ciepło, za miękko i zbyt "ciemno".
Sprawdziłbym i z tym i z tym wzmacniaczem bo to nie będą żadne koszty, a byłbym niezmiernie ciekaw rezultatów. Gdybym nie musiał inwestować we wzmacniacz to automatycznie mi wzrasta kwota na kolumny do 2000 zł. icon_surprised.gif i mógłbym tak pociągnąć jakiś czas z Technicsem lub Diorą. Bardzo ciekawa opcja wyszła bo miałbym chyba wypasione kolumny na lata za tą kwotę.

...Choć wcześniej wspomniane Tannoy R2 albo R3 też są bardzo dobre, choć inaczej grające. I na pewno nie do Technicsa, nawet na tymczasowo.
Dla mnie to ciekawostka że nawet tymczasowo Tannoy'e R2, R3 nie nadają się do Technics'a, może z Diorą? Hmmmm. Dziękuję również za te cenne wskazówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli jednak nie masz za bardzo jak się wybrać na odsłuch, to coś mi się wydaje, że Mission M33i będą dobrym wyborem.


Skoro szuka używek, to zakup kolumn, które nowe kosztują ok 1 tys. (m34i nówki wychodziły na koniec pamiętam po 1200-1300zł) raczej jest kiepskim pomysłem.
Ktoś pisał wyżej, że w dniu premiery one kosztowały 2300zł. Jeśli faktycznie to prawda to chyba księgowy na głowę upadł, ale rynek szybko to zweryfikował icon_wink.gif
Mission nie są złe jako nowe, ale ogólnie nie ma się co oszukiwać, to marna jakość w porównaniu z tym co można dobrać ze starszych.
Zresztą nawet z nowych też można o klasę lepiej pod każdym względem np Castle Knight 2. Lepsze "standardowe" nowe są także spokojnie Bostony serii A.
Nowe/stare - i tu i tu trafiają się ładne perełki, tylko człowiek mądry jak sam kupi albo wypożyczy do domu (niestety tylko nówki) i na tej podstawie nabierze doświadczenia po własnym dłuższym odsłuchu. Tylko ile czasu i zachodu to czasem kosztuje, ale czego się nie robi dla audio hobby icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don, nie o to chodzi ile kosztowały, czy kosztują, ale jak grają. A także czy w stylu jakiego spodziewa się założyciel wątku.
Takie M33i zagrają nawet z Technicsem, czego o Castle Knight raczej bym nie powiedział. Są to jednak bardziej wymagające kolumny.
A m34i to są bardzo fajne kolumny ale potrzebują dużego pomieszczenia, znacznego oddalenia od ścian i dobrego jakościowo, wydajnego wzmacniacza. Wówczas pokazują na co je stać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam takie pitolenie trochę icon_wink.gif
To tak jakby pisać - nie kupuj Opla tylko jeździj Polonezem, bo tego pierwszego szkoda na nasze polskie drogi icon_wink.gif
Ustawność dotyczy każdych kolumn. Missiony są podłogowe i mają dziurę z tyłu.
Technics pewnie będzie ograniczeniem dla jednych i drugich, ale lepsze kolumny nawet na takim kiepskim wzmacniaczu zagrają lepiej.
To kolumny w większym stopniu decydują o jakości od wzmacniacza, w obszar "wysterowania" tutaj nie musimy wchodzić, bo piszemy o łatwych kolumnach.
Myślę, że większość doświadczonych kolegów wie, że lepiej nie wchodzić w półśrodki typu "na początek wystarczy" skoro za podobne lub nieco większe pieniądze można wyrwać coś dużo lepszego od takich oklepanych, bezpiecznych średniaków-przeciętniaków icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...