Skocz do zawartości

Wzmacniacz za 1500-2000 do magnatów 677


Tomeek82

Recommended Posts

Kabel całkiem przyzwoity. Posłuchasz czy się sprawdzi w systemie.
Co do płyt CD, to raczej trzeba tu mówić o CDRach. A to pewna różnica. Jeśli nagrania były zgrane z formatów skompresowanych, to
oczywiście jakość niektórych może być słaba. Ale nawet kopia z oryginału może się różnić dźwiękowo na niekorzyść.
DACowi rzeczywiście trzeba się dobrze przyjrzeć.

Jeśli chodzi o CD Thule, to widzę, że idziesz na całość. Wizualnie bardzo ładny byłby to komplecik. Ale tak się zastanawiam czy charakter brzmienia, bardzo podobny w obydwu urządzeniach zbytnio się nie nałoży. Może Magnaty plus odpowiednie okablowanie poradzą sobie z tym, ale może być zbyt spokojnie, trochę za mało świetliście u góry i trochę za mocno na dole.
Oczywiście może tak być, ale nie musi. W ostateczności srebrne okablowanie powinno temu zaradzić, dodać, energii, szczegółowości oraz szybkości. Powinno też skrócić niskie tony. Poza tym jeśli zdecydujesz się na połączenie symetryczne (poprzez XLRy) dodatkowo zyskasz na jakości dźwięku, na jego zwartości i przejrzystości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Napisałem, że tak może być, tak to można delikatnie odczuwać a nie że tak będzie albo stanie się dominujące.
Z drugiej strony byłoby szkoda rozdzielać tak ładną i pasującą wizualnie do siebie parę.
Może spróbuj wynegocjować jak najlepszą cenę a w razie jakby się zupełnie nie sprawdziło sprzedasz bez większej straty
i dopiero pomyślisz o innym odtwarzaczu.
No nie wiem jak chcesz. Ty musisz zdecydować i tu Ci nikt do końca nie pomoże. I tak wszystkiego w tę czy inną stronę nie przewidzimy, bo pozostaje jeszcze Twój gust, to jak słyszysz.
A możesz słyszeć zupełnie inaczej niż ja czy ktoś inny. Ani to lepsze ani gorsze. Po prostu tak jest.
Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę na to, że mogą dziać się takie rzeczy.
Jeśli się jednak uprzesz, to możemy poszukać innego odtwarzacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odpowiedź.
Bałem się, że masz na myśli to, że taka konfiguracja jest zła.
Jeżeli nie to wezmę ten CD i wzmak (cena 3.000) i mam nadzieję, że będzie super. Facet ma jeszcze osobno tuner do kompletu ale kolejny tysiąc to już masakra- jak na pierwotne założenia.
Pomyślę jeszcze nad tym przetwornikiem DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś namiętnym słuchaczem audycji radiowych tuner możesz sobie dokupić w przyszłości.
A DAC też nie będzie tani jeśli ma być dobry.
Ale tak to jest z dobrym audio, że pierwotnie założony budżet często przekraczamy o dużo więcej niż nam się wydawało, że możemy.
Z drugiej strony jeśli poskąpimy na coś i kupimy tańsze bardzo szybko żałujemy, mając świadomość, że za niewiele więcej mogliśmy mieć coś lepszego albo to, co nam się podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek niezły tuner spokojnie trafisz do 200zł, a ponieważ wybór jest spory możesz dobrać coś w miarę pasującego nie tylko brzmieniowo ale i wzorniczo do reszty.
Pieniądze nie duże, a możesz już słuchać radia...

Więc jak radzi f1angel skup się na razie na tym, co najważniejsze icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra antena na zewnątrz pomaga w dobrym odbiorze. Ale nie wszędzie można taką wystawić, czasem właściciel budynku się na to nie zgadza. Chyba, że mieszkasz w swoim domu. Czasem wystarczy kawałek skręconego w spiralę miedzianego drutu. Oczywiście o ile nadajnik/przekaźnik jest w miarę blisko. Radia internetowego nie słucham, może inni się wypowiedzą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeek82, wg mnie wygodniejsza i tańsza jest opcja z tunerem, także nie absorbujesz laptopa. No chyba, że w Twojej okolicy jest mały wybór stacji radiowych naziemnych- wtedy radio internetowe.

Jeśli chodzi o antenę do tunera to tak jak napisał F1angel: jeżeli mieszkasz blisko nadajnika wystarczy 1m miedzianego kabla choć pewnie profesjonalniejsza byłaby antena zewnętrzna dookólna (o nienajwiększym zysku, żeby nie było przesterowań). Jeżeli natomiast dzieli Cię od nadajnika większa odległość to zdecydowanie antena zewnętrzna kierunkowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jaki DAC będziesz celował. Są takie za 300zł a są też takie za 1k albo i jeszcze droższe. Przyznam, że na DACach się nie znam ale mogę przypuszczać, że do Twojego wzmaka za 2k jakościowo będą przystawały te DACi za 1k właśnie. Niezły natomiast tuner kosztuje jak napisał RoRo już ok. 200zł. Dlatego jest to tańsza opcja. No a skoro jesteś z Poznania to tam stacji radiowych jest zatrzęsienie, więc masz komfortową sytuację.

Zakłócenia mogą być jak sądzę efektem zbyt małej odległości od nadajnika, choć ja kiedyś mieszkałem w Poznaniu i pamiętam, że bardziej to dotyczyło telewizji niż radia. Jeśli się nie mylę to kolega Zukzukzuk jest z Poznania, więc można się go będzie podpytać jak u niego wygląda odbiór stacji radiowych, jakiej używa anteny (o ile ma tuner).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja naświetlę sytuację. Tunery można kupić taniej ponieważ są to urządzenia wymyślone już dziesiątki lat temu. Odtwarzacze CD wystartowały na początku lat '80 a integralne DACe jeszcze trochę później.
Tunerów wyprodukowano miliony. DACów niestety dużo mniej i stąd ich wysoka cena na rynku wtórnym.
Poza tym dobrze grający tuner znacznie łatwiej zrobić niż dobrze brzmiący DAC (CD).
I nie zgadzam się tu z prognozami, że dobry DAC to 500-1000zł. To dopiero podstawa. Entry level. Spójrzcie ile kosztują dobre odtwarzacze CD. A DAC to przecież jakby odtwarzacz CD tylko bez transportu (tak w skrócie i uproszczeniu)
Czy kupicie wysokiej klasy odtwarzacz CD za 500-1000zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

sporo też jest zakłóceń.


Rzeczywiście w tym Poznaniu jest groch z kapustą: rzuciłem okiem na wykaz nadajników w Poznaniu i część stacji nadawana jest blisko bo z Piątkowa, część z oddalonego o 40km Śremu (LINK). W tym grochu z kapustą aż prosiłaby się antena dookólna (LINK) ale pytanie czy ściągnie ona Trójkę z odległości 40km.

Z drugiej strony do odbioru Trójki najlepsza byłaby antena kierunkowa (LINK) ale nie wiadomo jak byłoby z odbiorem stacji z Piątkowa (szczególnie programów drugiego i czwartego Polskiego Radia, które na dobrym sprzęcie pozwalają na nowo odkryć radio).

Chyba najlepiej by było gdybyś zaszedł do jakiegoś profesjonalnego sklepu z antenami w Poznaniu i poradził się jaka antena zda u Ciebie egzamin.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dotarł dzisiaj i został przekazany do serwisu.
Panowie przyznali, że Thule 150 to naprawdę dobry sprzęt i warto tego szukać bo wart jest swoich pieniędzy. Podobno też thule zasługuje na lepsze kolumny niż Magnaty...
Jeżeli ktoś z Was byłby kiedyś zainteresowany Thule (podzielę się wiedzą nabytą w serwisie) to radzę zwrócić uwagę na stan tranzystorów, które w przypadku tej firmy czasami wysychają już po 5-6 latach, oraz na CD- produkowany początkowo na podzespołach Philipsa (albo Panasonica, nie pamietam), które cechowały się dużą zawodnością w przeciwieństwie do poźniejszych podzespołów Sony.
Jak tylko odbiorę sprzęt z serwisu i wszystko z nim będzie ok to napisze więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenna informacja co do różnych wersji odtwarzaczy Thule, już zapisuję icon_biggrin.gif . Właśnie po to jest forum, by się wzajemnie czegoś od siebie dowiadywać.
Jeśli idzie o wzmacniacz Thule i kolumny Magnat, to panowie z serwisu mają w pewnym sensie rację.
Nie pisałem Ci o tym, bo kolumny już masz, a nie pytałeś. Więc po co mieszać. Może gdybyś zapytał przed zakupem...?
Tak czy inaczej ślubu z nimi nie brałeś. Posłuchasz, może fajnie zagra? Liczę na to.
Z czasem jeśli zapragniesz większego wyrafinowania sprawa jest otwarta. Na tym to wszystko polega.
Ja również czekam na relację z odsłuchów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,
Odebrałem sprzęt w piątek wiec podziele sie z Wami pierwszymi wrażeniami.
Wzmacniacz, mniejszy chyba o połowe od poprzedniego ale sporo cięższy.
Pierwsze odsłuchy na depeche zgodnie z oczekiwaniami -rewelacja. Piękny bas, delikatny, nienachalny ale zdecydowanie zauważalny. Doskonałe przestrzenne brzmienie. No ale DM są specyficzni.
Dalej Kings of Leon, Kaiser Chiefs, Coldplay - tu rownież ładny bas z dołu, góra już trochę gorzej, jakby ciszej.
Niestety nie mam w domu żadnych płyt cd z muzyka popularna wiec nie mogłem sprawdzić jak zagra np Madonna wiec zacząłem pobierać we flac i tu zszokowalem się, że pobierając ok 10 gb przez noc muzyki posciagalem same trafne utwory. U2 dyskografia, prawie każdy utwór przerywa, haczy. Podobnie bitlesi i reszta, która pobralem. Nie wiem z czego to wynika.? Ogólnie podpinajac laptopa minijackiem następuje spory spadek jakości. O dziwo ten sam manewr z IPadem nie jest już taką łzą opcją ale zawsze. Narazie będę skazany na nagrywanie cd-ków bo laptop i mp3 to porażka.
Za jakiś czas pewnie będę żałował braku DAC albo streamera bo cudowanie z cd jest męczące w dobie playlisty z kompa.
Dodam jeszcze, że zestaw gra naprawdę doskonale przy muzyce jazzowej, szczególnie pięknie słychać trąbkę plus znowu przestrzeń.
Obawiam się o wysokie dźwięki przy bardziej wymagającej muzyce typu POP ale póki co nie narzekam.
Muszę wyczekać na moment, żeby móc posłuchać głośniej, pewnie wrażenia będą inne.
Pozostaje jeszcze kwestia wygrzania kolumn, które są nowe i może tez sie trochę rozruszają.
Ogólnie muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z rezultatów.
Bardzo dziękuje kolegom za pomoc w doborze wzmacniacza, bo sam napewno bym sobie takiego nie kupił a jest on najmocniejszym elementem w tym zestawie.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ok. Jeżeli DAC ma kosztować 1tys. to już zmienia spotkać rzeczy.
Sądziłem, ze tunery są równie drogie co reszta.
Inna sprawa, że słucham głownie trójki gdzie muzyka nie jest najważniejsza a wsłuchiwanie sie w jakość głosu lektora jest raczej bez sensu...


Kolego polecam ci tunerek Denona TU-580RD, najwyzszy model z lat '90. Jakis czas temu mialem obecnie produkowanego TU-1510AE i ten pierwzy w niczym mu nie ustępuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...