Skocz do zawartości

USB WireWorld Ultraviolet 7 vs Starlight - czy warto dopłacać ?


Recommended Posts

Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad zakupem przewodu USB do zestawu słuchawkowego Asus Xonar STU + Sennheiser HD 598.
Do tej pory z zestawem grał WireWorld Ultraviolet 7, jestem z niego bardzo zadowolony i wiem że jest wart swojej ceny.

Niedawno w moim systemie stereo zaszły pewne zmiany, które spowodowały że zacząłem słyszeć charakter przewodu USB (inny DAC i przewód).
Problem ten rozwiązałem przez podłączenie przewodu WireWorld Ultraviolet 7 z zestawu słuchawkowego icon_smile.gif

I teraz mam dylemat jaki przewód kupić do zestawu słuchawkowego ?
Czy kupić kolejny Ultraviolet 7, czy sięgnąć wyżej po Starlight.
Chciałbym żeby osoby obsłuchane wyraziły swoja opinię czy Starlight jest wart swojej ceny (480zł) czyli ponad 2 razy więcej niż Ultraviolet 7 (200zł).
Czy pomiędzy Ultraviolet 7 a Starlight jest taka sama różnica jak pomiędzy Ultraviolet 7 i "zwykłym" przewodem USB ??

Z informacji znalezionych w sieci wiem, że różnica pomiędzy Ultraviolet 7 a Starlight jest, jednak nie wiem czy warto za nią dopłacać prawie 300zł ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
moim zdaniem warto, usłyszysz różnicę pomiędzy Ultrafiolet a Starlight. Oczywiśćie nie będzie to tak duża różnica, jak pomiędzy zwykłym przewodem.
Z mojej strony po prostu proponuję zakup/wypożyczenie dwóch kabli i przetestowanie w Twoim systemie, jeden odeślesz. Jedynym kosztem jest opłata za przesyłkę zwrotną, natomiast masz pewność dobrego wyboru gdyż masz kilka dni na potestowanie, posłuchanie dwóch kabli w konkretnym Twoim systemie.

Zapraszam serdecznie, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Cytat

Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad zakupem przewodu USB do zestawu słuchawkowego Asus Xonar STU + Sennheiser HD 598.
Do tej pory z zestawem grał WireWorld Ultraviolet 7, jestem z niego bardzo zadowolony i wiem że jest wart swojej ceny.

Niedawno w moim systemie stereo zaszły pewne zmiany, które spowodowały że zacząłem słyszeć charakter przewodu USB (inny DAC i przewód).
Problem ten rozwiązałem przez podłączenie przewodu WireWorld Ultraviolet 7 z zestawu słuchawkowego icon_smile.gif

I teraz mam dylemat jaki przewód kupić do zestawu słuchawkowego ?
Czy kupić kolejny Ultraviolet 7, czy sięgnąć wyżej po Starlight.
Chciałbym żeby osoby obsłuchane wyraziły swoja opinię czy Starlight jest wart swojej ceny (480zł) czyli ponad 2 razy więcej niż Ultraviolet 7 (200zł).
Czy pomiędzy Ultraviolet 7 a Starlight jest taka sama różnica jak pomiędzy Ultraviolet 7 i "zwykłym" przewodem USB ??

Z informacji znalezionych w sieci wiem, że różnica pomiędzy Ultraviolet 7 a Starlight jest, jednak nie wiem czy warto za nią dopłacać prawie 300zł ??


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nightrunner a testowałeś może "zwykły", ale porządny kabel USB? Jakiś czas temu w jednym z branżowych pism było duże porównanie i o ile stwierdzili, że kable z super technologią za kilka tys. zł faktycznie coś poprawiają, to z tych tańszych o dziwno Belkin za 50zł porozstawiał wszystkich po kątach... Oczywiście każdy wydaje swoją kasę, nie moja sprawa, ale dla mnie to jednak wyrzucanie jej w błoto, większe różnice dostaniesz dopłacając do innych komponentów, bo podejrzewam, że nie masz obecnie zestawu za kilkadziesiąt/kilkaset tys. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio94 jak kupiłem Xonar-a STU to też nie rozumiałem jakie znaczenie ma przewód USB. Przecież to transmisja cyfrowa …
Okazuje się że transmisja cyfrowa boryka się z podobnymi problemami co transmisja analogowa, ale to inny długi temat.

Na początku podłączyłem Xonar-a przez pierwszy lepszy przewód USB i się rozczarowałem, grał gorzej niż 3 razy tańsze EMU 0204.
Napisałem do sprzedawcy że coś jest nie tak, sprzedawca odpisał że może muszę się przyzwyczaić że sprzęt musi się „wygrzać” ...
Okazało się że jak podłączyłem przewód USB dodany do Xonar-a, zaczęło grać lepiej,
jak podłączyłem przewód od EMU 0204 było jeszcze lepiej, ale nie było wielkiego szału i nadal nie byłem zadowolony.
Dopiero jak kupiłem WireWorld Ultraviolet 7, Xonar zaczął grać jak należy i poczułem właściwy skok w stosunku do EMU.
EMU też zagrało lepiej z WireWorld Ultraviolet 7, ale nie tak dobrze jak Xonar więc wszystko było ok, kasa nie poszła w błoto icon_smile.gif

Aktualnie mam Cambridge Audio AZUR 651A i kolumny Hurricane http://audiohobby.pl/topic/1/5185/1
do tego źródło EMU 0204.
Sprzęt średni, ale po kosmetycznych zmianach w zwrotnicach poprawiła się równowaga tonalna
i zacząłem słyszeć przewód od EMU (lekko wysunięta ostrawa góra i twardy dół).
Po podłączeniu WireWorld Ultraviolet 7 to wszystko zniknęło, pojawiła się większa precyzja, przestrzeń i swoboda.

Nie trzeba mieć sprzętu za dziesiątki tysięcy, żeby usłyszeć takie różnice.
Na prawdę nie pojmuje czemu większość ludzi uważa że znaczące różnice słychać dopiero na takim pułapie.
Może to nie kwestia sprzętu tylko ich receptorów i potrzebują większego bodźca żeby dostrzec różnice …
Ja słyszę znaczącą różnice i wcale mnie to nie cieszy, bo mnie na to za bardzo nie stać.
Dlatego uważam że zmiana, która powstała po podłączeniu WireWorld Ultraviolet 7 jest warta 200zł.
Poważnie nie jest to jakieś moje „widzi mi się” tylko przemyślana decyzja, bo setkami tyłka nie podcieram icon_razz.gif
Chwalić się też nie mam komu.

Zakup przewodu Starlight za 400zł 1m (przesadziłem z cena 480 jest za USB3) to dla mnie granica absurdu
i spory wydatek dlatego muszę to przemyśleć i zaczerpnąć języka, co właśnie robię icon_wink.gif
Podobnie rozterki miałem z Ultraviolet 7, ale po podłączeniu go do Xonara wszystkie wątpliwości zniknęły.

Co do Belkin-a to zastanawiałem się nad tym ale znalazłem ten artykuł
http://www.adventuresinhifiaudio.com/18/12...bles-do-matter/
wynika z niego że chyba nie wato, ale nie jestem pewien ile w tym prawdy, więc postanowiłem jeszcze zasięgnąć opinii na forum na temat przewodów WireWorld-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie, musisz być najwidoczniej obdarzony wyjątkowo czułym słuchem i jak sam zauważyłeś nie do końca jest czego zazdrościć, bo to kosztuje. Nie mam od siebie już nic w kwestii kabli do dodania. Chociaż wciąż mi się wydaje, że lepszy DAC + słabszy kabel zagra lepiej niż słabszy DAC + dobry kabel, ale to już nie temat dyskusji, bo DACa masz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem jestem zwyrodnialcem icon_razz.gif
Rok temu na badaniu u laryngologa dowiedziałem się że idealnego słuchu nie mam. ale jest znacząco ponad przeciętny.

Też wolałbym lepszy DAC, bo emu trochę odbiega od reszty, ale musiałbym celować już ponad Xonar-a STU, a to znacząca kasa, której na razie nie mam.
Xonar trafiłby do kolumn, a nowy DAC do słuchawek.
Teraz mogę sobie pozwolić na przewód.
Rozważam propozycję Q21, bo Ultraviolet biorę na pewno.
Jeśli Starlight okaże się wart 400zł to go wezmę. Będę miał przewód pod następnego DACa ...
Myślałem tylko że znajdzie się paru "zwyrodnialców", którzy wyrażą swoją opinię na temat różnicy pomiędzy Ultraviolet i Starlight icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie powiedziane, że musi być drożej od Xonara STU. Trzeba po prostu poszukać czegoś solidnego, złożonego z dobrych komponentów, a bez wielkiej sieci dystrybucji i marketingu np. DAC X-10 na najlepszym obecnie chipie Sabre ES9018 (używany choćby w sławnych odtwarzaczach OPPO i wielu innych hi-endowych konstrukcjach).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...