Skocz do zawartości

Wieża AUNA 388-BT


sgf423

Recommended Posts

Witam.
Przydałaby mi się niewielka wieża stereo odtwarzająca CD, kasety i winyle. Znalazłem w internecie taką ofertę i na początku myślałem, że nie ma co zwracać na to uwagi, bo pierwszy raz słyszę o nazwie tej firmy, a na dodatek cena jest dosyć niska. Ale z ciekawości poczytałem trochę o tym sprzęcie i okazuje się, że zbiera całkiem dobre recenzje (głównie zagraniczne, po polsku ciężko coś znaleźć), więc w sumie mógłby się sprawdzić.
Opłaca się brać coś takiego? Nie jest to badziew i nie popsuje się po pół roku? Da się w ogóle znaleźć coś rozsądnego w takiej cenie? Bardzo bym prosił o porady na ten temat, propozycje jakichś modeli, linki itp.
Dodam, że mieszkam w małym pokoju w bloku, więc głośniki o takiej mocy powinny się nadać i nie chce nic sporego.
Z góry pozdrawiam.

http://allegro.pl/auna-388-bt-wieza-stereo...4432832494.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponowałbym Ci ustalić budżet i szukać w zestawach używanych. Nic z nowości w tym przedziale cenowym nie dorówna starszemu poczciwemu stereo.
Przejrzyj kilka stron na Allegro z takimi wieżami np. Sony, Philips, JVC, czy nawet już Technics.
Jeżeli chodzi o winyle, to proponuję wydać dodatkowo parę złotych na gramofon. Zastanów się i daj znać. Ja już muszę dziś uciekać, ale jeżeli będziesz zainteresowany tym co napisałem, to jutro się rozejrzę za czymś wartym inwestycji. A może jeszcze ktoś inny pomoże.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram "przedpiszcę" w całej rozciągłości. W tej cenie niczym nowym nie zawracaj sobie głowy. Pomijając fatalną jakość prezentacji
takiej audio "wydmuszki" musisz zdawać sobie sprawę, że tego typu lo-fi zazwyczaj niedługo po ustaniu gwarancji odmawia posłuszeństwa i na ogół nikt tego nie chce naprawić, bo się nie opłaca albo nie ma do tego części.
Najlepiej napisz pierwszy post zgodnie ze wszystkimi prawidłami.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Tak będziemy mogli Ci odpowiedzieć bardziej precyzyjnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Gdzieś tak do 700 zeta.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. A może dopuszczamy obie możliwości i "mieszankę"?
Obie możliwości.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Wieże stereło

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?
Żaden, no chyba, że dorzucimy gramofon (o którym mowa niżej).

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Coś koło 30x40, jutro się dowiem dokładniej.
EDIT: pomyliły mi sie zera, 3x4, czyli 12m2

6) Jakiej muzyki słuchamy?
Metal, rózne podgatunki - heavy, thrash, death, czasem black. Sporadycznie zdarzy się jakiś blues.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Chciałbym mieć coś na kilka lat, czego nie będę musiał rozbudowywać.

icon_cool.gif Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony (np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3).

Przede wszystkim oczekuje o to, żeby działał sprawnie przez długi czas icon_smile.gif
No i duże znaczenie ma też rozmiar. Nie interesuje mnie nic z tych starych wież, które mają 5 segmentów i 60 cm wysokości, bo właśnie taką mam i jej wielkość to jeden z powodów dla których ją wymieniam. Nie mam na to miejsca na podłodze (2 biurka + 2 łózka, do tego kolumna basowa 150 watt, bo bratu sie rozpadł zespół i nie ma tego gdzie trzymać icon_razz.gif A na samym środku pokoju tego nie postawie), więc stoi na biurku i tym sposobem 1/3 jego miejsca jest zajęta.

A co do gramofonu, to sprawa wygląda tak, że mam starą wieże, która już powoli się psuje i ma gramofon, który można odłączyć, bo jest to wieża segmentowa. Myślałem, żeby wszystko wymienić od razu, bo to już trochę stary i zniszczony sprzęt (chodź technicznie sprawny), ale jeżeli faktycznie lepiej mieć gramofon osobno to czemu nie. Wszystko w nim gra całkiem nieźle, ale górna klapa jest pęknięta (a kawałek jest oderwany), no i przede wszystkim nie produkują już do niego igieł, więc trzeba chyba wymienić całe ramie (które jest sprawne). Dlatego chciałem go wymienić skoro biorę już całość. Z tym, że trzeba taki gramofon podpiąć pod głośniki, a to już jest kolejny wydatek, bo dotychczasowe się już nie nadają. Można by jakoś podpiąć gramofon pod głośniki mojego przyszłego sprzętu? Wiem, że pytanie dosyć głupie, ale pojęcie o takich rzeczach mam bardzo małe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no coś mi się zdaje, że nie bedziemy w stanie Ci pomóc. Albo będzie to tzw. jazda po bandzie. W 700 zł skonfigurować CD, tuner, wzmacniacz, gramofon i kolumny a dodatkowo by to nie miało powyżej 60cm a grało dobrze, to rzecz bardzo trudna.
Możesz oczywiście kupić powyższy kombajn Auna, ale to takie piwo w plastikowej butelce. Może nawet gorzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hmm, no coś mi się zdaje, że nie bedziemy w stanie Ci pomóc. Albo będzie to tzw. jazda po bandzie. W 700 zł skonfigurować CD, tuner, wzmacniacz, gramofon i kolumny a dodatkowo by to nie miało powyżej 60cm a grało dobrze, to rzecz bardzo trudna.
Możesz oczywiście kupić powyższy kombajn Auna, ale to takie piwo w plastikowej butelce. Może nawet gorzej.



W takim razie ile potrzeba pieniędzy, żeby znaleźć coś dobrego spełniającego moje wymagania? Nie dało by się znaleźć czegoś podobnego do tej auny, ale używanego ze sprawdzonej firmy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W takim razie ile potrzeba pieniędzy, żeby znaleźć coś dobrego spełniającego moje wymagania? Nie dało by się znaleźć czegoś podobnego do tej auny, ale używanego ze sprawdzonej firmy?


Z pewnością ciężko znaleźć coś godziwego, aby miało poza wejściem usb, dodatkowo wejście optyczne, coaxialne, a z hdmi to już raczej nieosiągalne ( to bardziej amplituner KD). Dodatkowo pisząc o zestawie z gramofonem rysują się tak kiepskie jakościowo plastikowe produkty jak ta auna...Ona ma głośniczki, bo to nawet nie zasługuje na nazwę kolumny, o szerokości 14 cm i takiej tez głębokości, jak na tym słuchać mocniejszej muzyki ?
Słuchałem kiedyś w markecie takiego zestawu jak Wieża Hyundai RTC182SURIP CD/MP3/USB , grało to na poziomie głośników z laptopa.
Tu masz fajny poradnik o mini wieżach http://miniwieze.pl/poradniki/jaka-kupic-m...ze-do-sypialni/
Miniwieże grające w miarę solidnie z wejściem usb i optycznym to min. 1500-2100 ( denon m39, harman kardon mass100 dodatkowo 2 wejścia usb i optical).
Miniwież bez wejścia optycznego, a tylko z usb jest więcej i od 600zł można coś kupić. Np. pioneer ioneer X-HM31V ma odtwarzacz dvd z out na hdmi, cd, usb, normalne wyjścia na głośniki, wejścia rca , tańsze wieżyczki to często golasy bez wejść i opcji regulacji, choć często tylko bojowo wyglądające i kolorowe.
Kwestię wejścia optycznego można rozwiązać kupując DAC za ok. 140 zł zamienia on sygnał audio optyczny z tv na analogowy typu 2 RCA do wejścia we wieży.
Kwestię braku przedwzmacniacza gramofonowego bo takie w mini wieżach to rzadkość, rozwiązujesz przedwzmacniaczem gramofonowym od ok. 100zł plus cena gramofonu .
Zwróć też uwagę że tanie wieże ok 600zł mają tylko jedno wejście RCA, plus czasem minijack dla mp3, najtańsze po 250zł nie mają często wcale takich możliwości.
Jak pisali koledzy w tym budżecie Twoje wymagania to ogromny kompromis jakości ( czasem niemożliwy), albo kompletowanie czegoś lepszego, ale po kawałku .
np. http://allegro.pl/wieza-denon-d-f100-pilot...4435725765.html ( ma wejście na gramofon ), lub propozycji z wcześniejszych sony, dostępnych w sumie też na krajowych aukcjach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zresztą kolumny 60 watt to nie jest dobry pomysł do takiego mieszkania.


Możesz to uzasadnić ? Za to jak głośno grają kolumny odpowiada wzmacniacz-bo on "podaje prąd do kolumn", kolumny też owszem, ale bardziej ich efektywność dB i wielkość, a "legendarna w pewnych kręgach" moc kolumn to ich wytrzymałość.
Lepiej mieć wzmacniacz i kolumny koło np. 60W i słuchać sprzętu na 1/3 możliwości (jest pokrętło volume), niż 15W na maksymalnej granicy możliwości wzmacniacza i kolumn.
Do małego pokoju, zastawionego meblami, złym pomysłem są duże podłogówki, tylko średnie monitorki. W najtańszych 10-15W trochę podkręcasz i wieża charczy, w droższych możesz tego uniknąć dzięki pewnemu zapasowi mocy i wytrzymałości .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Zresztą kolumny 60 watt to nie jest dobry pomysł do takiego mieszkania.


Możesz to uzasadnić ? Za to jak głośno grają kolumny odpowiada wzmacniacz-bo on "podaje prąd do kolumn", kolumny też owszem, ale bardziej ich efektywność dB i wielkość, a "legendarna w pewnych kręgach" moc kolumn to ich wytrzymałość.
Lepiej mieć wzmacniacz i kolumny koło np. 60W i słuchać sprzętu na 1/3 możliwości (jest pokrętło volume), niż 15W na maksymalnej granicy możliwości wzmacniacza i kolumn.
Do małego pokoju, zastawionego meblami, złym pomysłem są duże podłogówki, tylko średnie monitorki. W najtańszych 10-15W trochę podkręcasz i wieża charczy, w droższych możesz tego uniknąć dzięki pewnemu zapasowi mocy i wytrzymałości .



Akurat w aktualnej wieży mam kolumny 60W i nie rozkręcam ich nawet do 1/3 możliwości tak jak Ty napisałeś. Maksymalnie można rozkręcić volume do 30, a ja daje maks. do 4, lub 5 i myśle, że nie ma sensu tego robić dalej. Zresztą taka kolumna 60 watt troche zajmuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się kolego, ale głupoty wypisujesz.
Czy ta kolumna będzie miała 40 czy 150W zagra tak głośno jak pozwoli na to wzmacniacz. Ona sama z siebie nie wyda żadnego dźwięku. Przy zachowaniu pewnych parametrów kolumna 40w może zagrać przy takim samym wzmocnieniu głośniej niż 150W. Tak, tak.
A jak głośno zagra, o czym była również mowa zależy także od jej skuteczności a także impedancji i kilku innych czynników.
Kolumna 60W może mieć duże gabaryty ale też miniaturowe. Jeśli będzie miała skuteczność 84dB a wzmacniacz nie będzie zbyt mocny albo wydajny prądowo, to trzeba będzie dobrze podkręcić by uzyskać przyzwoity poziom głośności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics SE CA 1080. To kupiłbym za 400-500 zł.
I wiem, wiem, Technics. Tak się składa, że ja mam coś takiego do dziś, stoi u mojej Mamy. Jak podłączyłem do tego Cantony Quinto 520, tak z ciekawości, to grało to w miarę możliwie.
Gdyby nie te kasety, to byłoby co wybierać z Yamahy. No i jeszcze gabaryty. Ta wieża jest w miarę niewielka.
A nie chcę Ci proponować strucli tego typu :
http://allegro.pl/jak-nowa-wieza-sony-mhc-...4474403889.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Technics SE CA 1080. To kupiłbym za 400-500 zł.
I wiem, wiem, Technics. Tak się składa, że ja mam coś takiego do dziś, stoi u mojej Mamy. Jak podłączyłem do tego Cantony Quinto 520, tak z ciekawości, to grało to w miarę możliwie.
Gdyby nie te kasety, to byłoby co wybierać z Yamahy. No i jeszcze gabaryty. Ta wieża jest w miarę niewielka.
A nie chcę Ci proponować strucli tego typu :
http://allegro.pl/jak-nowa-wieza-sony-mhc-...4474403889.html



Technicsy raczej odpadają, bo jak już mówiłem, nie chcę czegoś co ma 50 cm wysokości i 30 szerokości i zalezy mi na wyglądzie. Poszukuje raczej czegoś w tym stylu jak ta poniżej (podaje tylko przykład, nie mówie że chce kupić ten model, chociaż jeśli nie jest zły to mogę się na niego zdecydować)
http://olx.pl/oferta/wieza-panasonic-sc-pm...html#32dffaa6ce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cóż, wybierać tutaj to za bardzo nie ma co.


Dokładnie, wchodząc na np. skąpca w nowe mini wieże i z opcją odtwarzania CD jak również kasety, można zapłakać nad minimalnym wyborem i egzotycznymi markami.
Lepszy wybór jest wśród używanych firmowych wież kiedy to 2-5 lata temu magnetofon kasetowy był jeszcze standardem, choć nie koniecznie zawsze usb .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...