Skocz do zawartości

Podłączenie głośników z kina domowego do PC


Recommended Posts

Dostałem dziś zestaw głośników do kina domowego "5.1 Universum DVD-DR 3044". Myślałem nad podłączeniem ich do Peceta. Niestety pojawił się taki problem że w ww. kinie domowym głośniki podłącza się osobno:


(myślałem że małe głośniki będą podłączane do subwoofera :sorry:)


Domyślam się że w tej sytuacji potrzebuję sprzętu między głośnikami a PC (pod AUX)? icon_smile.gif
No i tu najważniejsze pytanie - Jaki sprzęt się nada? icon_biggrin.gif


Z góry powiem że liczę na małe koszta (przynajmniej jak na razie). Nie oczekuję też nie wiadomo czego od zestawu icon_smile.gif


Nie wiem czy to ważne, ale poniżej info o mojej karcie dźwiękowej:
5.1 CH HD Audio (Realtek ALC662 Audio Codec)
Jest to zintegrowana karta na płycie ASRock A55M-DGS


Z góry dzięki za pomoc w podłączeniu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich głośniczków do "dorosłego dużego amplitunera" nie podepniesz z dobrym skutkiem. Ryzyko uszkodzenia amplitunera i głośniczków duże, a że zagra nawet średnio bardzo małe. Tym bardziej że ten subwoofer jest pasywny ( Tak jak głośniczki ), a dorosłe amplitunery potrzebują aktywnego.
Jedyna opcja poszukać jakiegoś kina "all in one" bez zestawu głośników, choć to raczej bez sensu, lub komputerowego subwoofera który obsługuje i ma wyjście na głośniki kinowe w ilości sztuk 5 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz amplituner, który ma wzmacniacz 5.1, nie tak jak większość 5.0. Oznacza to tyle, że będziesz mógł podłączyć również subwoofer. Taki zestaw to będzie bardzo marna jakość, ale próba złożenia czegokolwiek lepszego skończy się znacznie wyższymi wydatkami (przynajmniej 700-800zł), a podejrzewam, że powyższy zestaw Cię zadowoli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...