Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gucio1916

Zmiana na półkę wyżej

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym, a raczej zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza na półkę wyżej.
Dzwięk, który mam aktualnie mi odpowiada, ale może być tak, że nie poznałem lepszego.
Stąd też moja prośba do Was o poradę.

Aktualnie gra u mnie następująca konfiguracja:
Wzmacniacz Fine Arts V3
Tuner Fine Arts T4
Philips CD618
Interkonekt Nameless Black Classic
Kable głośnikowe Alphard Da Vinci 4mm
Kolumny T+A TMR 100

Kwota jaką chciałbym wydać to 1000 zł.
Biorę takżę po uwagę wymianę CD do 200 zł.

Z góry dziękuje za pomoc!

To może jeszce napiszesz jakiego dźwięku szukasz, jaki preferujesz? Chcesz by zagrało nieco cieplej, pełniej w średnicy, łagodniej na górze z mocniejszymi niskimi tonami czy w stylu jaki jest obecnie albo może jaśniej, chłodniej ostrzej? No nie wiem. Spróbuj to jakoś opisać.
Jak się określisz, to można zacząć czegoś szukać. Do 1kzł pewnie się coś znajdzie. Myślę o wzmacniaczu, bo kolumn bym na razie nie ruszał.

Odtwarzacz CD do 200zł, to chyba nic znacząco lepszego nie kupisz. Najtańsza opcja jaka przychodzi mi do głowy to bardzo fajnie wypełnione, muzykalne i niewyostrzone odtwarzacze Fine Arts. Są to bardzo dobre i niedrogie CD. Z tym, że najlepsze będą droższe niż 200zł.

Jeśli obecny dźwięk Ci odpowiada, to musisz uważać żeby nie dobrać czegoś ostrzejszego i bardziej beznamiętnego od Grundiga, o to będzie bowiem bardzo łatwo.
Do tych T+A TMR (miałem 120-stki) potrzeba wzmacniacza z dobrą dynamiką basu, linia transmisyjna daje potężny i niski bas ale tego wykopu nieco brakuje.
Niestety musisz próbować na własnym doświadczeniu, z takich dynamicznych, o świetnym basie ale ciepłych wzmacniaczy, możesz spróbować Luxmana L430.
Tylko żebyś nie sprzedawał przypadkiem obecnego wzmacniacza, przed porównaniem z nowym icon_wink.gif

Dokładnie. Żebyś się nie pospieszył za nadto i nie sprzedał V3, zanim się upewnisz o wyższości jego następcy. V3 to fajny wzmak, ale za 1000 zł znajdziesz lepszy, to pewne. Tylko musisz się upewnić co do brzmienia. Bo jak wydasz dużo więcej na podobnie, lub nieznacznie lepiej grający wzmacniacz, to szkoda kasy pchać w taki dill.

Popieram kolegów. V 3 to dobry wzmacniacz. Oczywiście za ok. 1kzł można kupić lepszy, ale to zależy o co komu chodzi, co chce uzyskać. I nie każdy wzmacniacz w tej cenie będzie lepszy. Tak więc ostrożnie.

W sumie to najbardziej wiarygodnym w tym wypadku, byłby odsłuch takiego takiego wzmacniacza w swoim systemie.v Wtedy wielkości różnić można być pewnym na 100 %. Szkoda, że nie jest to takie proste.

Zamiast kupować inny odtwarzacz CD, którym i tak świata nie zawojujesz, spróbuj dorwać bufor lampowy (do podłączenia między CD a wzmacniacz). Polecam urządzenie Musical Fidelity X-10D (przykładowy LINK), popularnie nazwane prosiaczkiem, które doczekało się wielu klonów. Przyrost jakości będziesz mieć dużo większy.

Dzięki za odpowiedzi.
Na moje ucho, lubię tą linię transmisyjną i ciepłe nie wyostrzone dzwięki.
Zastanawiałem się nad Musical Fidelity E10 lub E100 tak na szybko, po przeczytaniu forum.
Tak jak pisałem, nie znam lepszego dzwięku, ale szukam polepszenia tego co mam.
A nie chciałbym wydawać kupy pieniędzy na mizerny efekt.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować