Skocz do zawartości

JBL E90 Jaki wzmacniacz ?


Rokamid

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Cytat

Preferowany Harman.


Bo?
Z czym słuchałeś e90 kupując? I co chcesz uzyskać?
Tak, Twoje pytanie to jak ankieta, jak poprzedni temat tzn. Czy onkyo, czy yamaha.



Nie sluchalem na niczym, podobaly mi sie to kupilem.
Chce zeby graly dobrze i niewiem czy kupic philipsa za 50€ czy onkyo za 500€
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzy slucham przeroznej i sam tworze.
Najwiecej slucham trance pozniej hiphop metallica tez.
Queen, Mike Oldfield ostatnio lana del ray itd ogolnie bardzo duzo roznych gatunkow.
Oczekuje od tego zestawu pracy na max obrotach dlatego pytam bo niechce kupic czegos slabego.
Maly przyklad:
Mialem kiedys wiezyczke aiwa ktora miala w papierach 2x150 RMS i faktycznie gralo mocno ale pozniej kupilem harmana chyba to byl HK3480 i on mial 2x90 RMS ale moc byla nieporownanie wieksza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mialem kiedys wiezyczke aiwa ktora miala w papierach 2x150 RMS i faktycznie gralo mocno ale pozniej kupilem harmana chyba to byl HK3480 i on mial 2x90 RMS ale moc byla nieporownanie wieksza.



To zestawienie, to jakbyś postawił Małysza z Adamkiem i oceniał wynik walki. Bez przesady.
A toi, że jest napisane tyle, czy tyle ... Widziałem miniwieże choinki z naklejkami 1000 W. Nie daj się zwieść pozorom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Mialem kiedys wiezyczke aiwa ktora miala w papierach 2x150 RMS i faktycznie gralo mocno ale pozniej kupilem harmana chyba to byl HK3480 i on mial 2x90 RMS ale moc byla nieporownanie wieksza.



To zestawienie, to jakbyś postawił Małysza z Adamkiem i oceniał wynik walki. Bez przesady.
A toi, że jest napisane tyle, czy tyle ... Widziałem miniwieże choinki z naklejkami 1000 W. Nie daj się zwieść pozorom.




Dlatego tutaj jestem na tym forum bo nie mam pojecia o rodzjach mocy RMS, muzyczna itd
Ta wieza oczywiscie miala 2x400 ale RMS bylo juz 2x150 ok niewazne.

Zastanawiam sie jeszcze nad tym tylko nie widze czy jest w nim wi-fi.
http://www.kajt24.pl/amplituner-hk-avr-170,id16686.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie patrz na puste Waty z ulotki, tylko na moc zasilacza, będzie podana z tyłu obudowy. Jak sobie weźmiesz 60% z tej mocy to będziesz miał mniej więcej całkowitą moc w obydwu kanałach przy 8 ohm'ach.
Moim zdaniem Harman to dobry wybór dla Ciebie.



Moc zasilacza to jest moc pobierana z sieci 220V ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wzmacniacz to wzmacniacz stereo a nie taki do kina domowego (amplituner).
Wzmacniacze na ogół nie mają takich gadżetów ja wi-fi. Przeważnie im bardziej gadżeciarski sprzęt, tym gorzej gra.
Wi-fi zamontuj sobie w komputerze a do wzmacniania sygnału kup porządny wzmacniacz stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy tylko powtarzaja kup sobie stereo i kup sobie stereo omg to po co produkuja wzmaki do kina ?
Myslalem o tym zeby pozniej dolozyc reszte do kina i moze oddzielnie wzmak do stereo.
Nie moze tak byc ? Kazdy wzmacniacz do kina jest nic nie wart ?
BTW wi-fi nie mam w kompie bo nie obsluzy 120Mbit ale mam w TV w telefonie w lapku w lodowce! w aucie to dlaczego nie mam miec we wzmaku ? cos zlego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

to po co produkuja wzmaki do kina ?


Do kina, do filmów icon_smile.gif
Skoro słuchasz, cenisz i słyszysz muzykę lepiej kupić wzmacniacz stereo i dwie kolumny, jeśli kręcą Cię efekty 5.1 w filmach kupujesz amplituner kina domowego .
Skoro w ciągu dnia słuchasz muzyki, a na film masz czas tylko w weekendy, wybór też jest raczej jasny .
Weźmy największą grupę amp. KD za 800-1300 zł gdzie w cenie jest kilka wejść hdmi, 2xoptycznych, 2xcoaxialnych, , kodeki i certyfikowane thx itp. mikrofony do kalibracji, procesory obrazu do fullhd czy 4K, i dźwięku, DAC, czasem radio www, czy odbiorniki bezprzewodowe. Zapomniałem o istotnych 5 końcówkach "mocy", nawiasem często przesadzonej.
Bezpłatnie tego nie włożyli do obudowy, spora część tych i innych podzespołów jest kosztem ich ogólnej słabej jakości i zgrania ze sobą.
Oczywiście można słuchać muzyki na KD,ale coś będzie kosztem czegoś. Ja miałem amplituner KD i dziękuję, za te same pieniądze, fakt dla większości nieduże, mam amplituner stereo i gra nieporównywalnie lepiej od KD. W tandemie z dobrymi kolumnami ( w cenie popularnych zestwów 5.1) jest w stanie zawstydzić w filmach popularne zestawy KD, a o muzyce już nie wspomnę.

Cytat

Kazdy wzmacniacz do kina jest nic nie wart ?


Taki amplituner KD, aby zagrać na poziomie wzmacniacza musiałby być sporo od niego droższy, ile?, zależy od firmy, trzy razy ? Do tego kolumny, nie dwie, ale minimum 5 plus subwoofer aby było fajnie na filmie, trzymając poziom Twoich kolumn to wydatek kilkunastu tys zł plus dobry amp. kd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myslalem o tym zeby pozniej dolozyc reszte do kina i moze oddzielnie wzmak do stereo.


A jaki to ma sens skoro nie masz na razie tej reszty do kina ?
Chciałbyś kupić Żuka już teraz do normalnej jazdy, bo za rok masz w planie czasem też coś rozwozić na pace ? A dopiero wtedy dokupiłbyś normalną osobówkę ? Czy może od razu kupić osobówkę a tego Żuka dokupić za rok ? icon_wink.gif
To analogia komfortu jazdy do jakości dźwięku pomiędzy amplitunerem kina domowego i sprzętem stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...