Skocz do zawartości

JBL E90 Jaki wzmacniacz ?


Rokamid

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Cytat

Nie bardzo rozumiem po co te wzory ?
Chodzilem do szkoly elektrotechnicznej i znam te wzory na wylot.
Niewiem tylko jakie to ma zastosowanie do mojego pytania ?


Po szkole elektrotechnicznej mylisz jednostki mocy i napięcia? Ja wysiadam...



Wysiadz pacio wysiadz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Nic nie napisałeś odnośnie tego o co pytałem. To w końcu KD, czy Stereo ? Wiesz chyba, że będzie to miało zasadniczy wpływ na brzmienie ?
Bo zacząłeś od propozycji wzmacniaczy stereo, a teraz wklejasz linki z amplitunerami kina domowego. Czy sawiasz kwestię wyboru w zależności co jak wygląda ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie. Nic nie napisałeś odnośnie tego o co pytałem. To w końcu KD, czy Stereo ? Wiesz chyba, że będzie to miało zasadniczy wpływ na brzmienie ?
Bo zacząłeś od propozycji wzmacniaczy stereo, a teraz wklejasz linki z amplitunerami kina domowego. Czy sawiasz kwestię wyboru w zależności co jak wygląda ?



Nie mam pojecia co i jak bedzie gralo a w IE nie mam mozliwosci odsluchu jak w polsce gdzie w byle jakim saturnie znajde kilka wzmacniaczy.
Tutaj w najwiekszym shopingu w IE kolo Dublina maja 4 sztuki - 2x Yamaha i 2x Onkyo a posluchac je - mozna pomarzyc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No nie chce mi się wierzyć, że tam jest gorzej z tym, niż u nas. Nie masz tam Currysa, PC Worldu, czy Planet ? I posłuchać nie można ? Dziwne.


Currys ? PC World ? Wzmacniacze ? Peats kiedys byl taki sklep tam kupilem Harmana i JBL E90 ale teraz go nie ma.
W Harvey Norman byly 4 Wzmacniacze wszystkie KD a Harvey Norman to ogolnie sklep z meblami lodowkami itd

W Currys i PC World sa KD Philips, Sony itd

Zapraszam do zwiedzania:

www.currys.ie
www.pcworld.ie
www.harveynorman.ie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem, że o KD chodzi, bo stereo to raczej nie było tam dostępne. Wydawało mi się, że jeżeli chodzi o KD, to byłoby w czym wybrać. A może jakieś salony audio, na bank coś się znajdzie, tylko trzeba będzie pare mil strzelić w tym celu. Ale jak chcesz kupić nowwy sprzęt, to warto się przejechać i posłuchać.

A powiem Ci szczerze, ze zanim edytowałeś post i dodałeś te strony, to sprawdziłem to wcześniej. I faktycznie kiepsko z dostępnością czegokolwiek, poza właśnie jakimiś średniakami w które nie warto inwestować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jest Denon ale jeszcze nie poustawiany.
Nie mialem nigdy takiego sprzeta wiec jest troche zabawy z tym ale jedno mnie martwi.
Brak basu gra to tak jak by nie bylo glosnikow basowych tzn ledwo sie ruszaja, moze potrzeba jakis equalizer do tego ?
Moge podlaczyc do tego suba z auta ?
Ten Pioneer stary przynajmniej bujal tymi glosnikami jakos tzn w porownaniu do tego to niebo a ziemia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale to kupiłeś tego Denona ?
Jak chodzi Ci o słuchanie muzyki, to z amplitunerami kin domowych tak jest. Niestety, do muzyki nic lepszego, jak wzmacniacz stereo i dwie solidne kolumny.



Tak. Denon AVR-2307.
Nie wierze ze to moze byc az tak slabe. Ten Pioneer ktory ma chyba 2x35 RMS grzmial w porownaniu do tego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinna być jakaś opcja odtwarzania w stereo. Sprawdź jeszcze raz połączenia kablowe. Czerwone + do czerwonego a czarne - do czarnego. Jeśli połączyłeś dobrze i ustawione masz na stereo, to chyba faktycznie znaczy, że to KD kiszkowato gra.
Choć raczej spodziewałbym się bumiących, ciągnących się niskich tonów niż ich zupełny brak.

A tak na marginesie 30W o niczym nie świadczy. Przy dobrym zasilaniu i wydajności prądowej może lepiej, dynamiczniej zagrać niż
marne 80-100 W ale na "papierze".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, taki już los audiofila. Musi uczyć się na własnych błędach, choć mu dobrze radzą icon_wink.gif
http://forum.audio.com.pl/amplituner-denon...720-t39263.html

Cytat

Cytat


kupując amplituner denona x3000 mam wszystko w jednym klocku ,wszystkie funkcje sieciowe , i możliwość dalszej rozbudowy do kina domowego pytanie czy będzie duża różnica w jakości dźwięku pomiędzy nim a wzmacniaczem pma 720 + DNP-720
Ceny obu urządzeń wychodzą bardzo zbliżone ,pytanie czy my jako powiedzmy laicy muzyczni nie audiofile ,zauważymy tą różnice ?


Podstawowa różnica to różnica w dynamice. To wpływa na wszystko od basu przede wszystkim aż po słyszalność mikrodetali.
Więc to właśnie laik zauważy od razu różnice, dźwięk będzie anemiczny, pozbawiony dynamiki na amplitunerze. Co do basu - poczytaj ile jest opinii typu, kręce gałką basu na max. ale niewiele to pomaga, brak uderzenia, odczuwalnej mocy.

Jeśli chodzi o kolumny to szczerze mówiąc akurat do elektronicznej muzyki - nie za szczęśliwy wybór, jedne i drugie grają bardzo grzecznie, bez tzw. wykopu, efektowności. Za to lepiej się spisują w takiej spokojniejszej muzyce. Ale zawsze można znaleźć taki złoty środek.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie. Przełączyłeś w tryb stereo ? Nic nie poprawił ten stan rzeczy ?


zieluwid nie dowiesz się... tak jak, czy jest instrukcja, (przecież są też w necie ), czy coś było grzebane w nim ( bo nowy za 100funtów ?), a może menu zawiłe jak to w kd, no ale wcześniej wspomnianą instrukcje można przeczytać .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...