Skocz do zawartości

WS502 jakie kolumny


PiotrK_2014

Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić o podpowiedź jakie kolumny mogę kupić do mojego wzmacniacza Diora WS502. Przeglądałem Allegro i niestety ujrzałem tak duży wybór, że zgłupiałem i sam już nie wiem co wybrać. Chodzi mi o kolumny używane i raczej podsttawkowe, a nie podłogowe, ponieważ mam mały pokój i podłogowych nie mam jak ustawić i w grę wchodzi tylko nadstawka biurka/ powieszenie na ścianie. Budżet to może być 230 zł. z wysyłką. Kolumny nie muszą być nie muszą mieć porażającej wydajności, ponieważ obecnie lecę na jednej PS340W i już 34 decybele głośności wystarczy, aby nogłośnić całe mieszkanie i jeszcze zatrząsć podłogi i w zasadzie zostawiłbym ją, ale raz, że mam tylko jedną, to jest to kolumna bodaj 6Ohm a czytałem, że kolumna o mniejszej impedencji może rozwalić wzmacniacz, tak więc wolę dokupić inne kolumny, które wejdę w wzorcowę symbiozę z moim wzmakiem i będę mieć dźwięk stereo, nie mono. Ponadto chcę dorzucić do tego zestawy FS502, który niestety za cholerę nie współgra z tą kolumną, bo nic nie słuchać i dopiero jak na 60dB dam głośność to baaaardzo cicho słychać muzykę i właśnie przypuszczam, że to wina złej kolumny, bo 7 lat temu jak podłączałem pod stare kolumny które padły wszystko działało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały jest... Myślę, że ok. 3x2,5 jak będzie miał to wszystko. Muykę to różną słucham, ale z naciskiem na dubstep,trance, techno i electro, tak więc priorytetem w tych kolumnach byłby dobry bass. Domyślam się, że można lepszy zestaw kupić w przedziale 200-300 zł. ,ale problemem są gabaryty, bo co z tego, że nie wiem, kupię Altusy 120, skoro nie mam miejsca na podłodze aby je ustawić, a przecież na środek pokoju ich nie postawię. Muszą to być na tyle kompaktowy zestaw, aby szło go powiesić, albo postawić na nadstawce biurka. Obecnie mam jedną taką kolumnę: http://olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-sa...99-ID4nozP.html i na wymiar taka mogłaby być, bo biurko mam szerokie, więc na nadstawce jak mocno się zaprę to postawię takie kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jaki budżet takie kolumny icon_sad.gif .
Szukałem jakichś możliwych dla Ciebie. Jeszcze popatrzę. Jak coś w miarę znośnego znajdę, to Ci tu podrzucę link.
Ale w tej cenie nie spodziewaj się niczego specjalnego.
W języku polskim niskie tony tak właśnie nazywamy. Ewentualnie piszemy/mówimy bas, bo bass to co innego. Sprawdź w Wikipedii.

Budżet miał być do 230zł z wysyłką a teraz już 300? Określ precyzyjnie budżet.
Do pokoju 7,5m2 rzeczywiście raczej niewielkie kolumny. A jeśli mają stać gdzieś na biurku, czy nadstawce, to rzeczywiście tym bardziej trzeba uważać. Najlepiej by miały otwór b-r z przodu obudowy, albo obudowę zamkniętą.
Może wklej zdjęcie jak to miejsce gdzie będą stały kolumny wygląda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spoko, nie ma problemu... Mam tego świadomość, że poniżej 300 zł. będzie znaleźć coś o brzmieniu pokroju Altusów np. Jeżeli chodzi o budżet, przemyślałem sobie temat na spokojnie i wdzę to tak, że jeżeli faktycznie jest bardzo duży problem, to można zwiększyć powiedzmy do 350 zł. max, ponieważ w zasadzie nie muszę już już w tym tygodniu zamawiać, tak więc mogę dozbierać kasy i wtedy zamówię. Audiofilem nie jestem, tak więc dla mnie to już bezsens totalny więcej wywalać na kolumny. Co do foto to niestety jest problem, ponieważ mnie aparat do niczego potrzebny nie jest, tak więc nie dysponuję takowym. Z pożyczeniem też niestety będzie problem... :/ Co do samych kolumn, niekoniecznie muszą stać na biurku... Dla mnie to żeden problem wziąć wiertarę, wywiercić otwór i na odopowiednich uchwytach zawiesić kolumny na ścienie, ale też nie mogą to być kobyły jak altusy 110 np., ponieważ ściana jest gips karton, tak więc takiej kobyły jak Altusy raczej nie udźwignie, a na drugiej ścianie betonowej już nie wiem jak zawiesić, ponieważ na niej wisi półka na książki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chcę ich kupować, wspomniałem tylko o nich celem zobrazowania gabartów. W zasadzie nasunąłeś mi myśl - kolumny dam radę postawić na "daszku" półki ze mną, ale wtedy musiałyby mieć odpowiednią wys. Nie mogę teraz jak na złość znaleźć miarki, ale tak jak na oko linijką zmierzyłem to wyszło mi 27 cm. od podłoża półki do sufitu. W zasadzie myślę, że tak samo nie byłby to problem zabawić się w złotą rączkę i machnąć nad biurkiem jakąś samoróbkę..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie masz aparatu nawet w telefonie? Łatwiej by nam było zobaczyć w czym rzecz, ocenić sytuację.
Nie będę Ci tu pisał o akustyce i prawidłowym ustawianiu kolumn, choć jak zwykle chętnie prześlę materiały jeśli napiszesz na PW.
Ale przede wszystkim dobrze by było by kolumny były jednak odstawione od ścian. Najlepiej po kilkadziesiąt cm. Można zamocować jakieś półki-wysięgniki, ale chyba rzeczywiście nie do takich płyt gipsowo-kartonowych.
Poza tym kolumny powinny stać tak by głośniki wysokotonowe znalazły się na wysokości siedzącego słuchacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie może być tak, że po bokach biurka w narożnikach? Wymyśliłem, że mógłbym jeszcze coś wykombinować, aby kolumny zawiesić w rogu z lewej i prawj ściany i wtedy nakierować je na mnie, aby dźwięk bez problemu dochodził. Nie wiem, na razie nie mam kolumn, tak wiadomo o co chodzi. Nie wiem, wydaje mi się, że tak byłoby lepiej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem akustykiem. Ale bywam dociekliwy i czasem jeśli coś mnie nawet śladowo zainteresuje lubię poczytać o tym, by choć liznąć podstawy.
Proponowałem Ci materiały na temat akustyki i ustawiania kolumn. Bez odzewu. To nie miej pretensji, że nie wiesz o co chodzi.
A pisanie na ten temat co 3-4 dzień przerasta nie tyle moje możliwości, co chęci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, narożniki to nie jest najlepsze miejsce. Lepiej wybrać prostą ścianę, krótszą lub dłuższą jak nie ma możliwości na tej pierwszej. Jak pisałem wcześniej, półka, biurko, szafka. Tam umieścić kolumny, tak aby mniej więcej, głośniki wysokotonowe były na wysokości słuchacza, kiedy siedzi i słucha muzyki. No albo wyżej, jak sobie lubi przy muzyce potańczyć icon_mrgreen.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, biorę te Bosse'y, bo widzę, że mogę nawet rok czekać i nie doczekam się pomocy, a miałem okazję posłuchać tego sprzetu i jak na moje ucho jest ok. Zobaczę jak będą się sprawowały z moim sprzętem i dam znać. Jak umoczę to ję odeślę i po problemie, bo w końcu prawo konsumenckie wymusza na sprzedawcy obowiązek przyjęcia zwrotu do 2 tyg. bez podania przyczyny, ale wydaje mi się, że naprawdę w ducie z moją Diorką będzie to zajedwabiście grało, biorąc pod uwagę, że test wykazał, iż przy mojej obecnej kolujmnie daje takiego kopa, że już przy 26dB głośności muzykę słychać z piątego piętra na parterze, tak więc oczekuję, że na tych kolumnach moja perałka jeszcze mocniej skrzydła rozwinie i już wgniecie mnie w fotel z wrażenia swoim brzmieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego PiotrK_2014 jak możesz pisać, że nie jesteś w stanie doczekać się tu pomocy?
Dostałeś jej dużo, ale przez swoją niewiedzę albo arogancję (miejmy nadzieję, że jednak nie) nie uznałeś tego za pomoc.
Ba, nawet z tej pomocy nie chciałeś skorzystać (materiały o akustyce i ustawianiu kolumn - proponowałem dwa razy), tylko pisałeś coś o miejscach dla kolumn zupełnie niedobrych pod względem akustycznym.
Nie chciało Ci się nawet zrobić zdjęcia telefonem albo narysować jakiegoś planu.
Od tego, jakie masz warunki i gdzie możesz postawić kolumny zależałoby właśnie jakie kolumny Ci zaproponujemy. Jakie zagrają tam najlepiej a nie:
Cytat

Będą kolumny to wtedy będę kombinował.

Typowy przykład z serii: "jajko mądrzejsze od kury". Ale Twoja sprawa a raczej Twoja strata.

Kolega Zieluwid w najlepszej wierze jednak podał Ci "w ciemno" jakieś typy kolumn, które nie wiadomo, czy będą pasowały do
Twoich warunków. Moim zdaniem dobry odruch kolegi w odzewie na Twój "foch" i "ultimatum" jest potencjalnie dla Ciebie krzywdzący.
I to nie tylko w sprawie kolumn, ale może nawet bardziej utwierdzając Cię w tego typu myśleniu, w "opłacalności" takiego postępowania.
Możecie tu się ze mną nie zgodzić, ale tak to widzę. Powodzenia.

PS I nie wiem, czy dobrze widzę. Chcesz kupić kolumny Bose Interaudio 1000XL za 265zł? icon_eek.gif Przecież są do kupienia w opcji KUP TERAZ za 139zł. Niezły deal!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, sorry... Miałem wczoraj fatalny dzień i faktycznie trochę mnie poniosło. Poza tym nastąpiła pomyłka, a mianowicie w międzyczasie znalazłem model 3000XL i o tym właśnie pisałem. Dzięki za pomoc. icon_biggrin.gif Z tym kombinowaniem z kolumnami nie chodzi mi o to, że jestem mądrzejszy i będę po swojemu próbował je ustawiać, tylko chodziło mi o to, że się zastosuję do Waszych wskazówek i zobaczę po prostu na jakie ustawienie z proponowanych warunki mi pozwolą, bo w końcu ciężko planować gdzie dokładnie kolumny staną nie mając pojęcia jakie się kupi i czy się zmieszczą. Teraz już widzę, że wystarczy przesunąć router i drukarkę i na lajce mi wejdą na nadstawkę po bokach wzmacniacza. Poszperałem w necie i doszedłem do wniosku, że wezmę CANTON FONUM 251 i z nimi jest o tyle dobrze, że jest opcja pobrania, tak więc nie muszę lecieć do banku po potwierdzenie przelewu. Wiem już mniej więcej czego mogę się po nich spodziewać, tak więc sądzę, że nie zawiodę się i zestaw elegancko zgra się z moją Diorką. icon_biggrin.gif Przynajmniej już o tyle dobrze, że wejdę w posiadanie zestawu, który jest odpowiedni do mojego wzmacniacza i mogę już ciut odważniej kręcić głośnością i nie muszę się bać, że hybryda dostanie przez złą kolumnę "strzała" i padnie, ale oczywiście mam to na uwadze, że wciąż muszę uważać na przesterowanie, ale to już nie problem, bo w końcu jak już do tego dojdzie to w końcu dadzą to poznać bo sobie zniekształceniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...