Skocz do zawartości

WS502 jakie kolumny


PiotrK_2014

Recommended Posts

Dokładnie tak, model 251. Cieszę się, że jednak doszedłem do dobrego wniosku. Pokierowałem się też właśnie tym, że mają bass reflex i mam świadomość, że przy takiej muzyce, gdzie jest dużo niskich tonów jest dobrą sprawą. Według tego co mi UPS podaje kolumienki dotrą jutro, tak więc obiecuję, że zaraz jak tylko je podłączę i zrobię test zdam relację z moich wrażeń. Mam nadzieję, że efekt będzie taki jak przy tej kolumnie Samsunga, że byłem w tak ciężkim szoku, że szczęka mi opadła i 3 dni dochodziłem do siebie. icon_biggrin.gif Myślę, że tak czy siak będzie ok, bo jak podłączyłem moje pierdzidupki 2.1 firmy Apollo za 150 zł., czyli bagatella równowartość WS'a 502 i jak usłyszałem bas w niemaniu tegoż subwoofera, to ryknąłem takim śmiechem, że masakra, bo zamiast basu ten sub emitował tępy i płytki stukot tak jakby ktoś w drewno pukał. icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolumienki doszły... Jeżeli chodzi o wrażenia w odsłuchu, to było dokładnie tak jak przewidywałem. Znowu kopara mi odpadła, ponieważ bez wątpienia dźwięk się poprawił. Dźwięk jest głęboki i co dla mnie istotne basu nie brakuje. Krótko mówiąc nie umoczyłem i te monitorki to był strzał w dziesiątkę... Przy okazji uświadomilem sobie, jak bardzo duży wpływ na odbiór mają same kolumny. Niestety nie mam pojęcia co potrafią te kolumny po wystarowaniu dźwięku equalizerem, ponieważ niestety padł biedak i nie mam jak. Dopiero teraz będę go rozkręcać i obczaję co tam się poknociło. Mam nadzieję, że to tylko elki poleciały, a nie scalaki... icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super ! Cieszę się, że jesteś zadowolony. I mam nadzieję, że nie żałujesz tego, że się wstrzymałeś z decyzją.
Skoro już doszedłeś do takiego wniosku, to tylkow kwestii potwierdzenia dodam, że to właśnie kolumny mają kluczowy wpływ na brzmienie. Jeżeli jeszcze dostarczyć im odpowiedniego napędu, to zagrają jeszcze lepiej.
A korektor to dobrze, że padł. To nie jest urządzenie wprowadzające poprawę brzmienia, a jego degradację. Poza tym zbytnie zniekształcenia sygnału doprowadzonego do kolumn, mogą uszkodzić je. Zazwyczaj wynikiem tego, są spalone głośniki wysokotonowe. Nie podłączaj go. Zdecydowanie odradzam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziwne. Ja na porzednich bleupunktach słuchałem z korektorem jak wieża należała w pokoju rodziców i stała w ich pokoju i było ok. Mam nawet nadal te kolumny, ale leżą w mieszkaniu po babci i nie przywożę ich, bo to są podłogowe i jak wiadomo nie mam gdzie ich dać, a dwa mają rozwalone zawieszenie górne, bo niestety jak byłem młodym łebkiem w wieku 10 lat to nie oszczędzałem tych kolumn i stało się jak się stało, bo nikt mi nie zwrócił uwagi, że głośne słuchanie muzyki rozwali je. Tak czy owak eq już naprawiłem. Tak jak przypuszczałem padła elka odpowiedzialna za napięcie symetryczne z wzmacniacza i z +/- 38V, zrobiło się 7,61V. No ale skoro piszesz, że to błąd to ok - ie będę go podłączał. Co do kolumn to owszem jestem zadwolony i nie zamienię ich na nic - chyba, że po przeprowadzce okaże się, że akustycznie nie pasują do nowego pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Kolumny wymienić zawsze możesz na lepsze, lub większe, z tym nie ma problemu. Tylko najważniejsze, żeby dobrze kupić.
Ja jeszcze wspomnę o tym wzmacniaczu raz jeszcze. Namawiam Cię w przyszłości na zmianę i kupno lepszego. Czasami może się wydawać, że kolumny grają super, a dopiero wymiana wzmacniacza na lepszy umożliwia im pełną prezentację ich możliwości.
Póki co Miłego Słuchania icon_wink.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wymienię, ale nieprędko. Nastąpi to dopiero wtedy, jak padnie mu STK, albo trafi się jakaś inna usterka, która unierucjhomi go na amen. Póki co działa wzorcowo i ma na razie wymienione 3 bezpieczniki, gniazdko pod głośniki i tranzystor w torze zasilania STK, który sam przez własną głupotę robiąc zwarcie śrubką podczas montażu płytki z przekaźnikami do opóźnionego przyłączania kolumn pod STK podczas włączenia wzmaka, bo miałem już tak, że przez te brumy na starcie 3 razy poleciał bezpiecznik w lewym kanale, a więc póki ma chęci, niech służy ile mu jest dane. Prawda jest taka, że po pierwsze mam bardzo duży sentyment do tego sprzętu, a po drugie jakby nie patrzeć to już jest zabytek, ikona polskiej elektroniki, tak więc nie tak łatwo się z nim rozstanę,. Poza tym jak pisałem wcześniej - audiofilem nie jestem, tak więc to co mi teraz oferuje mój zestaw audio w 120% mnie zadowala i nie oczekuję nic więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...