Skocz do zawartości

Arcam CD17 czy teź Marantz CD6005


WujekR

Recommended Posts

Witam

Stoję przy dylemacie wyboru odtwarzacza CD. Na placu boju pozostał Arcam i Marantz.
Sprzęt na chwilę obecną będzie podłączony do AV Marantza SR5008, w przyszłości planuję podłączyć go pod oddzielny wzmacniacz stereo. Kolumny to Audio Pro FS20.
Podczas odsłuchu tego modelu AV Maratnza, miałem podłączony właśnie model Arcama CD17. Dźwięk bardzo mi się podobał, charakteryzował się świetnym stereo oraz super szczegółowością. Można było odróżnić każdy dźwięk i zlokalizować go na scenie. Niestety nie miałem jak porównać do Marantza CD6005. Wszędzie w necie znajduję ochy i achy na temat Marantza, poza tym ma większą funkcjonalność typu czyta MP3, WMA itp , ale na tym za bardzo mi nie zależy.
Słucham głównie rocka, pomiędzy Led Zeppelin a Jackiem Whitem i wszystko pomiędzy icon_wink.gif
Oba odtwarzacze mogę dorwać praktycznie w tej samej cenie

Co byście wybrali ? Z góry dzięki za sugestie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym chyba wyjściem będzie szukać Marantza blisko swojego miejsca zamieszkania i dogadać się ze sprzedającym, by wypożyczył urządzenie na odsłuch. Np zostawiasz m pieniądze, bierzesz odtwarzacz na chociaż 2-3 dni i słuchasz czy Ci odpowiada.

Ale z drugiej strony czy rozsądnym jest wybierać odtwarzacz jeśli i tak zamierzasz kupić wzmacniacz stereo, który wpływa znacznie
bardziej na brzmienie zestawu? Wówczas może się okazać, że odtwarzacz teraz lepiej grający nie wpasuje się w nowy system.
Bo gra cały zestaw a nie tylko jedna jego część.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjnalnścią wygrywa Marantz, natomiast są to urządzenia o trochę innym brzmieniu. Marantz jest bardziej analityczny, szczegółowy, bas jest lżejszy, krótszy jednak charakteryzuje się świetną kontrolą, dźwięk jest lżejszy. Arcam natomiast jest bardziej dociążony, ciepły, równy. To dwa bardzo dobre źródła, wybór natomiast zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji.


Cytat

Dzięki za odpowiedź i sugestie.
Sęk w tym że wzmacniacz planuję zakupić za rok, a w między czasie jednak chciałbym zakupić odtwarzacz.
I Arcam i Marantz jest z rynku wtórnego


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...