Skocz do zawartości

Microlab Solo7c czy coś innego?


bayan2682

Recommended Posts

Witam

Mam do przeznaczenia ok. 700 zł na dobre głośniki do komputera.

Do czego bedę używał?

Przede wszystkim do nagłośnienia wirtualnych organów - Hauptwerk. Do komputera mam podłączony klawisz + pedał organowy. Hauptwerk to bardzo rozbudowany program który posiada sample organowe, o zakresie brzmień większym niż cała orkiestra symfoniczna , do tego dochodzi dynamika także wolę dołożyć i kupić coś dobrego icon_smile.gif


Mam na oku głośniki Microlab Solo6c lub Solo7c, na forum polecili mi też kolumny marki Tonsil Altus .

Wolałbym kupić głośniki komputerowe , niż kolumny + wzmacniacz ( nie mam zbyt dużo miejsca w pokoju).

Czy w tej cenie znajdę coś sensownego ?

Jeśli będzie taka potrzeba to skorzystam z opcji wzmacniacz + kolumny. Znalazłem jeszcze na allegro taką opcję ( chyba ktoś tu polecał):

http://allegro.pl/magnat-monitor-supreme-1...4454308251.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być do robienia muzyki, to lepiej poszukaj używanych monitorów studyjnych. Microlab'y są ok jako głośniki komputerowe, ale nic więcej sobą nie reprezentują.

Przykładowe lepsze opcje:
Alesis M1 Active mk II - 1200zł nowe
KRK RP5 G2 - 1200zł nowe
Behringer B1030A - 1000zł nowe

Nie bój się używanych głośników, zwykle korzystali z nich profesjonaliści, więc nie są zniszczone, a poza tym sprzęt profesjonalny jest zwykle solidniej zbudowany niż ten domowy, nie wspominając o multimediach komputerowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeśli chodzi o słuchanie ,, normalnej '' muzyki na monitorach studyjnych, to jak one wypadają ? Nie nadają się do tego ?

Nie chodzi mi tyle o robienie muzyki, lecz o dobrą jakość dźwięku symulatora organów . Jestem organistą i często ćwiczę na symulatorze prawdziwych organów , ale poza tym chciałbym też słuchać innej muzyki...

O tych microlabach piszą same pozytywne komentarze że się nadają niemalże do każdego gatunku muzycznego, mają dobry , głęboki bas itp..

Czy z tymi monitorami studyjnymi jest podobnie co z solo7c czy monitory studyjne to już inna bajka i nie są przeznaczone do słuchania muzyki, np. rocka ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal możesz być spokojny. Ja bym polecił Ci używane monitory. Osobiście miałem przyjemność mieć do czynienie z monitorami Mackie (te nadal mam), Yamaya, Fostex, Krk. Słyszałem też Alesisy. Jeżeli lubisz nasycone i głębokie niskie, to Mackie MR5, MR 8, ale te drugie to do troszeczkę większego pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Ostatnia konfrontacja: Mackie Mr8 czy Alesis M1 Active MkII ? Czy do tego muszę dokupić jakiś mikser , jaki ?

Karta dźwiękowa w kompie to zintegorwana:

Obsługa High Definition Audio
Wbudowany układ Realtek ALC892
Ilość kanałów audio 2/4/5.1/7.1
Support for S/PDIF In/Out

Niedawno wymieniałem kompa i wiem że ta karta dźwiękowa ( zintegrowana) jest bardzo dobra jeśli chodzi o zintegrowane.

Czy karta dźwiękowa też do wymiany?


Za pomocą jakich kabli podłączam monitory do kompa ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mackie, czy Alesis ?Dla mnie wybór jest prosty, Mackie i tyle. Ale MR8 to spore kloce i dość potężne brzmienie, ale absolutnie nie odradzam.
Co do podłączenia, to nie musisz mieć koniecznie miksera, no chyba, że masz kilka elementów do podłączenia. Jeżeli tylko potrzebujesz odsłuchu to możesz wpiąć w kartę. Monitory mają wejścia Jack mono i XLR.
Ja miałem mikser, ale głównie z powodu wzmocnienia phantom dla pojemnościówki, czterokanałowego pre słuchawkowego i kilku innych pozycji.
Karta u mnie, to ESI Julia z możliwością zamiany stron oferującej IN/OUT w postaci RCA, lub Jack w zależności od potrzeb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, bo pewnie kupić nie zdążysz, a z pewnością zgadać się z kimś znajomym, żeby Ci to odebrał :
http://www.ebay.co.uk/itm/MACKIE-MR5-ACTIV...=item233e120d45
[ MACKIE MR5 ]

I u nas nie szukaj, tzn. szukaj, ale pewnie i tak nie kupisz. Średnio popularny sprzęt. A sprzedawany używany, często ledwo rozbiegający się cenowo z nowym. I to jest słabe. No cóż ... Kupić dobrze, nie zawsze znaczy szybko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Wielkie dzięki za pomoc.

Ciężko znaleźć w Polsce używane mackie, dlatego postanowiłem się złożyć z bratem i kupić 2 odsłuchy mackie mr 8 ( jeden dla brata). Teraz tylko pytanie , czy jeden monitor mi starczy pod względem mocy ? Nie słucham zbyt głośno muzyki ale czy taka opcja będzie dobra ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no tak. Szkoda, bo tamte z Ebaya poszły za 120 funtów. Ja za swoje MR5 nowe płaciłem coś ok 160 funtów za sztukę, ale 4 lata temu. Mam je nadal i zapewniam Cię, że te małe Mr-ki potrafią zaskoczyć.

I tak jeszcze na marginesie dodam, że przynajmniej mi, stara linia MR podoba się dużo bardziej niż nowa. Ale wiadomo, że nie wygląd najważniejszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...