Skocz do zawartości

Microlab Solo7c czy coś innego?


bayan2682

Recommended Posts

Ja miałem połączone kablami Jack 6.3. Tylko u mnie były jeszcze one wpięte w mikser Mackie. Ale możesz wyprowadzić sygnał z karty wyjściami liniowymi i wprowadzić do skrzynek przez Jack, lub XLR. W zależności jak Ci wygodnie i w sumie, jaki kabel kupisz.
Podeślę Ci manuale do odsłuchów i miksera. Z miksera nie będziesz korzystał obecnie, ale są tam bardzo fajnie pokazane różne możliwości połączeń. Może kiedyś skorzystasz.

[attachment=4713:MACKIE_M...__Manual.zip]
[MACKIE MR 8 - Manual]

MACKIE_MR8___Manual.zip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze podać Ci link do ściągnięcia manuala do miksera, bo nie mogę go załadować jako załącznik.

Masz tutaj :
http://www.mackie.com/products/802vlz3/pdf/802VLZ3_OM.pdf
[MACKIE 802 VLZ3]

Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę. Z tych monitorów powinieneś być zadowolony. Jak pisałem wcześniej miałem do czynienia z innymi.
Mój znajomy cieszył się bardzo, kiedy kupił Yamahy HS50, dopóki nie usłyszał moich Mackie. Jak zapewne zauważyłeś w opisie aukcji tych, które Cię interesują, sprzedający o tym wspomniał. I bardzo krótko i trafnie zwrócił na to uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę 3 grosze i zapytam, oczywiście w temacie.

Jakiś czas temu zastanawiałem się jak urządzić sobie odsłuch przy komputerze w miejscu pracy (w domu). Najczęściej jest to radio Trójka, ale też pliki.

Były 2 pomysły. Jedna koncepcja: tuner ew. radio internetowe+wzmacniacz+małe monitory pasywne. Druga koncepcja: tuner ew. radio internetowe+monitory aktywne. Wybrałem pierwszą i z głupia frant nabyłem małe Cantony Fonum i podłączyłem do amplitunera stereo Denon DRA-365RD.

Dzięki niej jestem bogatszy o doświadczenie, ale nie była to właściwa koncepcja. Monitory były zbyt blisko głowy.

Sprzedałem je zatem i zakupiłem monitory aktywne oraz kartę muzyczną stereo Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE. Jest znacznie lepiej.

Porównuję odsłuch na monitorach aktywnych do zestawu Denon DRA-365RD+kolumny od mini-wieży Pioneer (niestety prawdziwe audio wciąż w marzeniach). I na monitorach aktywnych na pewno sporo szczuplejszy jest bas, gdyż przetwornik to tylko 4 cale, ale ciesząca jest stereofonia i ilość słyszalnych szczegółów. Słyszę teraz ich dużo więcej niż zawsze myślałem, że jest w danych utworach. Do tego pokój, w którym pracuję, jest dużo lepiej wyciszony niż salon gdzie stoi Denon. Dało to mi na początek jakiś fun.

Monitory to dolna półka, Fluid Audio F4 (około 600 zł para): http://www.fluidaudio.net/f4.html

Puenty:
1. zdecydowanie polecam do nagłośnienia komputerów monitory aktywne bliskiego pola zamiast "głośników komputerowych". Moc 30W to 4-8 razy tyle ile potrzebuję do odsłuchu.
2. pytanko (kolega zieluwid mam nadzieję pomoże): czuję już niedostyt - na co wymienić Fluid Audio F4 by uzyskać namacalnie lepszą jakość? Czy faktycznie Mackie MR8 są takie fajne? Czy masz porównanie np. do KRK? Budżet w granicach 1500 zł. Raczej nowy sprzęt.

P.S. Jako ciekawostka i ew. pole do dalszych porad.
Do monitorów aktywnych aktualnie mam podłączone przez kompa radio internetowe (wiem, kompresja itd.) Ale robiłem też próby z tunerem radiowym podłączanym do monitorów. Brakowało wtedy wysokich tonów - subiektywnie lepiej brzmi radio internetowe z karty Prodigy HD2 (czyściej) niż tuner sprzężony z monitorami. Monitory nie mają możliwości podbicia wysokich tonów, w karcie Prodigy mam lekko uwypuklone skraje pasma. Czy do lepszych monitorów aktywnych podłączenie tunera radiowego da lepszą jakość niż radio internetowe z kompa? Może potrzebny przedwzmacniacz?
Dodam, że tuner to dobry model - Kenwood KT990D.

Oczywiście, gdy nabędę lepsze monitory aktywne, sprawdzę powyższą kwestię nausznie, ale wszelkie rady mile widziane (szczególnie jeśli chodzi o przedwzmacniacz).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, w porównaniu z Rokitami, wybrałem Mackie. Mój znajomy kupił Rokity, inny też Mackie. Jeszcze inny ma Adamy, ale to już wyższa półka. Słuchałem też innych, miałem jakiś czas Yamahy.
Nie gwarantuje Ci, że Ty także wybrałbyś Mackie, każdy słyszy trochę inaczej i lubi co innego. Ja nie twierdzę, że Mackie są najlepsze, czy lepsze od KRK, lub odwrotnie. Mi się podobało jak grają, posłuchałem przed zakupem innych i zdecydowałem się na MR5.

Najlepiej jedź do salonu i posłuchaj. Niech podłączą Ci to do miksera, albo Knoba (tak było w moim przypadku), tak abyś mógł jednocześnie podczas słuchania jednego utworu, przełączać odsłuch na jedne i drugie monitory.

Tych które masz nie znam. Jednak jeżeli kosztują 600 zł sztuka, to nie wiem czy zamiana na Mackie (ok. 700 zł sztuka, mówię o MR5) przyniesie oczekiwany rezultat.
Nie wiem, czy Twoich oczekiwań nie spełniłby znacznie lepiej, solidny zestaw stereo. Używany oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh i jednak nie kupiłem . Sprzedający nie zgadza się na wysyłkę za pobraniem ( a tylko taka wchodzi w rachube w moim przypadku). Chodzi o mackie Mr8 MK2 z allegro za 1458zł (NOWE).


Znalazłem na Allegro jeszcze 2 x Tannoy Reveal 501 za 750 zł ( para) w bardzo dobrym stanie. Czy to jest okazja i czy warto brać ?

Mój pokój jest niewielki , ok. 6m^2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz do tego faceta od tych używek za 1400 zł. Targuj cenę, może uda się zbić ze 100-150 zł.
A dlaczego forma zapłaty jest takim problemem ? Jeżeli nie masz konta itp. to poproś kogoś znajomego, żeby Ci za to zapłacił. Kasę możesz mu dać do ręki. Przecież nikt nie będzie zmieniał warunków aukcji, czy swoich wymagań, bo Tobie takie nie odpowiadają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione , te za 1100 icon_smile.gif

Teraz pytanie , w jakiej odległości je ustawić, czy wystarczy jak będą po bokach monitora czy w dalszej odległości ? Chodzi mi głównie o odsłuch, testowanie nowych sampli organowych, ćwiczenie na organach poprzez komputer...Nie wiem czy zakupić 3m czy 5m kabla :

http://allegro.pl/kabel-mini-maly-jack-3-5...4441955762.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szeroko możesz je rozstawić ? Nie wiem jakie masz biurko, ale to spore monitory. Jak je postawisz tak, że pomiędzy nie wciśnij jedynie monitor, to nie bedzie dobrze. Proponowałbym Ci zmontować jakieś podstawki pod nie. Tak abyś miał je mniej więcej na wysokości swojej głowy, jak bedziesz siedział przy klawiszach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bayan2682, jakie wrażenia z odsłuchów?

Te moje Fluid Audio F4 to 600 zł za parę, nie za sztukę.

A typowe hifi nie sprawdziło się, gdyż monitory są przede mną, a siedzę za komputerem. Wchodzi w grę tylko bliski odsłuch.

Niestety w mojej wiosce brak salonów gdzie mógłbym zrobić porównanie aktywnych monitorów - zdecyduję się na zakup Mackie albo KRK RP8 w ciemno z możliwością odsyłki. Ma to też plus porównania bezpośrednio z Fluid Audio w moich warunkach akustycznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...