Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bambi

Wzmacniacz ALTUS 140?

Recommended Posts

Witam

Aktualnie mam diore ws442 i 2x altus 140 i nie wiem co mam zrobić mam 350zł i chciałem je przeznaczyć na sprzęt może nowy wzmacniacz? Tylko czy on przyniesie jakiś efekt?

A może kupić za tą kase coś innego może nowe niskotonowe?

Prosze poradzcie mi

Dziękuję

Pozdrawiam

Ja trochę poczytałem i doszedłem do wniosku że nie ma sensu zmieniać wzmacniacza bo ten WS442 świetnie gra z altusami 140 dobrze jakościowo i pierwsze co zobacze po zmianie to słabszy bas więc chyba pozostane przy tym icon_smile.gif

Bambi
Czego oczekujesz od sprzętu (np. dobrego basu, albo niezłej jakości albo dużej mocy...)?
Jakiej muzyki słuchasz i jaką masz powierzchnię pomieszczenia?
Na podstawie Twojej wcześniejszej wypowiedzi może się i tak zdarzyć, że najlepsze wyjście to przeczekać i uzbierać jeszcze z pięcset złotych - i wtedy wymienić równocześnie i wzmacniacz i kolumny...
Jeśli jednak chcesz "tu i teraz" to może warto kupić niedrogie kolumny na tył (Twoja Diora może napędzić 4 kolumny) czy CD (nie wiem, jaki masz sprzęt poza WSem i Altusami).

Sporo kolumn ma słabszy bas od Altusów 140 - a w tej cenie to chyba nawet wszystkie icon_rolleyes.gif
Aby osiągnąć dory bas i niezłą jakość na same kolumny trzeba wydać ponad tysiąc zł (za 700 zł trafisz choćby Magnaty 990/1000, za tysiąc Jamo S708/718 - mówię tu o głośnej muzyce młodzieżowej).
Do tego na wzmacniacz (tu już właściwie jesteś skazany na sprzęt używany, bo nowy to również minimum tysiąc) za 500zł (używany).
Pozdrawiam

Zastanawiam się na yamahą A-500/520 co o niej sądzicie słyszałem że do altków się nadaje a jak gram na diorze to świecą się czerwone diody i dźwięk już jest zniekształcony do puki są zielone wszysko ok =)

Cytat

jak gram na diorze to świecą się czerwone diody i dźwięk już jest zniekształcony

Widać z tego, że lubisz męczyć ten wzmacniacz. Tobie potrzebny jest jakiś mocarz icon_wink.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować