Skocz do zawartości

CD jaki?


loco50

Recommended Posts

Witam
Poszę o pomoc w wyborze cd.W tej chwili jestem posiadaczem Dali Lektor 6, w drodze zakupiony Creek Evolution. Obserwuję i zastanawiam się nad kilkoma odtwarzaczami, oczywiście używanymi jak radzili doświadczeni koledzy z forum.W orbicie zainteresowań są Arcam 82, Roksan Kandy2 i Vincent S3.Różne odtwarzacze i różne ceny. Jeśli chodzi o muzykę jakiej słucham to wszystko oprócz disco polo, bardzo ciężkiego rocka i klasyki. Lubię brzmienie ciepłe, mięsiste, żadnych "gwizdków i świstów". Pokój dość duży,ok.40 m2, wysokie poddasze. Nie wiem dlaczego, ale najbardziej skłaniam się ku Roksanowi- w testach opisane chyba to co mi najbardziej odpowiada.
Dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu udało mi się kupić odtwarzacz, którego szukałem od dawna. Miałem to szczęście, że już wiedziałem co chcę kupić.
Co za tym idzie, sporo czytałem, a także pisałem z Kolegami z Forum. Ja jeszcze zastanawiałem się nad Roksan Caspian, Atoll. Szczególnie zainteresował mnie California Audio Labs, ale finalnie kupiłem Micromegę.
Nie wiem ile chcesz przeznaczyć na swój odtwarzacz, ale może poszukaj recenzji, poczytaj testy. W sieci tego jest sporo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2000-2200 jestem w stanie wydać.



Taka kwota, to już nie mało. Weż pod uwagę, ze nie jest, dla normalnego człowieka, czymś zwyczajnym, poradzenie byś coś kupił, czyli te pieniądze wydał. Lepiej pytaj i czytaj, co jak gra, co się psuje, by decyzję o zakupie, podjąć w miarę samodzielnie. Ma to swoje zalety.
Za radą f1angel, pewnie posiadasz komputer, więc użyj go jako źródło. CD player, może się okazać tylko troszkę lepszy, lub nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie to samo chciałem powiedzieć.Vincent już odpadł po przeczytaniu paru opinii.Zostaje Roksan z UK i Arcam z Polski.




O Roksan "słyszałem" że gra ostro, niemuzykalnie. To ktoś pisał.
Arcam 82, miałem całkiem niedawno i już go nie mam. Przed zakupem arcama, "słyszałem", że piszą o nim same dobre opinie. Jestem zadowolony, że go sprzedałem.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lubię brzmienie ciepłe, mięsiste, żadnych "gwizdków i świstów".



Myślę, że mniej więcej można by tak powiedzieć o moim odtwarzaczu. Ale Ty masz wyższy budżet, więc nie namawiam Cię na coś tańszego.
Poza tym nie wiem jak zgrałby się z Twoim wzmacniaczem. Nie miałem styczności.
Tak, czy inaczej jeżeli będziesz ciekawy, to możesz poczytać co nie co.


Kazik-t, tak pytałem Ciebie. Tak właśnie mi się wydawało, że chodziło Ci o Kandy. Caspiana miałem na oku jakiś czas temu. Wisiał dość długo na licytacji i był wystawiany kilka razy. W sumie to poszedł, za kwotę bardzo korzystną dla kupującego.
Po przeczytaniu recenzji i testów, myślę, że spełniłby moje wymagania. Jednak nie zdecydowałem się ze względów estetycznych (posiadał znaczne ślady użytkowania), gdyby nie to pewnie bym go kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Roksanami jest sprawa dosyć interesująca, mianowicie wystapił radykalny spadek ich cen sprzedaży. Nawet "sławne" caspiany znacznie potaniały, co sam potwierdzasz.
Nie "kręciły"mnie te cd, ale fama "angielskiego" brzmienia, jakiś czas temu, miała swoje odzwierciedlenie w postrzeganiu tej marki. Obecnie, jest to już nawet podejrzane, że Kandy II, III "stoją" za ok 900 zł i nic. Z tym, że tu i uwdzie, pojawiają się inne, niż pochlebne, komentarze na ich temat.
Ale, może być z nimi podobnie jak z posiadanym arcamem 82, który dopiero po uruchomieniu we własnym systemie pokazał czy jest wart "zasłyszanych" opinii.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Roksan Caspian lepiej gra niż Kandy, ale wiele egzemplarzy ma taką przypadłość, że bardzo nie lubi CDRów a czasem
z odczytaniem Oryginalnych płyt różnie bywa.
Jeśli lubisz muzykalne, miękkie, ocieplone i takie bardziej "analogowe" granie, to szukaj starszych odtwarzaczy Meridian, Linn, Alchemist albo Arcam model Alpha 6. Również w podobnej manierze grają Quad, Cyrus, Rega.
Oczywiście w zależności od modelu (i ceny) prezentują różne klasy brzmienia.

Kazik-t, napisz w jakim zestawie grał Arcam Diva 82T (bo taki miałeś?) i co Ci się w jego brzmieniu nie podobało.
Bo wydawało mi się, że to dobry odtwarzacz. Słyszałem go kiedyś w konfiguracji ze wzmacniaczem CA Azur 850 i kolumnami ESA Ostinato2 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

napisz w jakim zestawie grał Arcam Diva 82T (bo taki miałeś?) i co Ci się w jego brzmieniu nie podobało.
Bo wydawało mi się, że to dobry odtwarzacz. Słyszałem go kiedyś w konfiguracji ze wzmacniaczem CA Azur 850 i kolumnami ESA Ostinato2 .




To nie jest zły odtwarzacz, podobnie jak wiele innych, które posiadałem a które sprzedawałem dalej. Idzie o to, że często ich "legenda" nie ma przełożenia na ich "walory" audio. Oczywiście, można powiedzieć, że "takie" radykalne oceny, są uprawnione w przypadku, jeżeli reszta systemu jest "odpowiednia" ale, najczęściej jest tak, że ta reszta, bywa jakaś, i, że nie mamy ochoty na jej wymianę, więc podłączamy do tego, co jest i co gra. Tak to sie robi. Najczęściej. W przypadku arcama82, porównałem go wtedy z dvd. Zagrał, można powiedzieć, tak samo. Różnice były bardzo minimalne. Biorąc pod uwagę, że nie wszystkie dvd są, w przypadku audio, do d.py, to porównanie sprawiło dalszą odsprzedaż arcama.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regę wymieniłem tu trochę z rozpędu. Jak widzisz na końcu, bo od większości tych odtwarzaczy o których myślę będzie słabsza jakościowo. Owszem brzmieniowo wpisuje się w to co prawdopodobnie chcesz uzyskać, zagra bardzo przyjemnie ale wolałbym poszukać konstrukcji innych firm.
Reasumując mógłby być, gdybyś nie znalazł nic innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...