Skocz do zawartości

Wybór zestawu za ok. 5000 z górką :)


włóczykij2

Recommended Posts

Witajcie,

jest to mój pierwszy post, a zarazem temat, więc jeśli coś nie tak proszę o sugestie icon_eek.gif

Tematów podobnych wydawać by się mogło całkiem sporo, ale jednak nie znalazłem satysfakcjonujących odpowiedzi, choc mozecie mi wierzyc, od jakiegos czasu skrupulatnie czytam forum.

Do rzeczy

W niedługim czasie będę wykończał mieszkanie i teraz już chciałbym wybrać zestaw audio.
Po przeanalizowaniu moich potrzeb, preferencji, plusów i minusów zdecydowałem się na zestaw stereo, chociaż KD walczyło dzielnie to przegralo te walke. Jednak jak to mówią tylko krowa nie zmienia poglądów, to kable pod 7.1 położę.

Po pierwsze poniżej rzut salonu i mniej więcej fotka jak będzie wyglądał po wykończeniu, powierzchnia to 20,6 m2.



Natomiast w ten sposób miałoby wyglądać (UWAGA paint w natarciu)


Muzyka czy film

Słycham głównie muzyki, proporcje 70 do 30 względem obrazu.

Co oglądam, jak słucham

Proporcje po równo


Czego słucham

Jak każdemu zdarza mi się słuchać wszystkiego po trochu, jednak głównie będzie to jazz, blues, klasyczna i trochę rocka + jakiś wokal.

Czego potrzebuję

Jak na fotce powyżej byłyby to kolumny, wzmacniacz lampowy, odtwarzacz blueray/CD oraz gramofon. Moze coś jeszcze muszę podłączyć do tego? Nie wiem jak to zrobić, ale miałoby być podłączone do routera, żeby neta na tv mieć przez lapka oraz sterowane ze smartfona. Nie znam się na tyle, czy się da, ale myślę, że tak

Jeszcze raz budżet, myślę, że za 5000zl ew. +2000 dam rade coś ciekawego zbudować. Melomanem nie jestem, ale ucha z drewna też nie mam. Wazna kwestia jest tez oczywiscie design, dla mnie to wazne icon_biggrin.gif

Najlepiej jakby sprzet byl nowy, choc jesli trafi sie uzywka, ktora bedzie mi odpowiadac to czemu nie icon_smile.gif Obstawialbym tez producentow polskich.

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

PS. Posty bede pisal raz z polskimi znakami, a raz bez, poniewaz jestem w tym momencie w meksyku i glownie korzystam z firmowego komputera, a tylko czasami z pruwatnego lapka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytaj to i uzupełnij potrzebne informacje :
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
[ Pierwsze posty - i nie tylko to!, Czyli jak pisać i korzystać z Forum, by wszyscy byli zadowoleni ]

Przy takim budżecie warto poświęcić na to trochę więcej uwagi.
Jeżeli masz wątpliwości co wyboru (choć już go chyba raczej podjąłeś), bo piszesz, że kable pod KD będziesz kładł, to polecam to :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
[ Audio, co kupić - Stereo czy kino domowe? ]

Dodatkowo, o ile się nie mylę, to podobny wątek na forum trwa. Warto go przejrzeć, nawet tak dla orientacji co i jak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, przydałoby się więcej informacji. Jak choćby wielkość pokoju (chyba, że to 20,6 na rysunku jest jego metrażem?) oraz czy sprzęt może być używany.
Choć w takim budżecie jeśli chcesz mieć również wzmacniacz lampowy, to tylko używany
Bo rozumiem, że chcesz kupić kolumny, wzmacniacz lampowy, gramofon, odtwarzacz CD (jeśli masz trochę płyt CD a dźwięk ma być na poziomie) i odtwarzacz blu-ray z funkcjami odczytu muzyki w plikach.
Kable jeśli będziesz prowadził gdzieś w ścianie albo pod podłogą, to lepiej połóż tam grubsze rurki plastikowe, by można kiedyś było wyciągnąć te przewody i zamienić na lepsze albo po prostu na inne, jeśli zestaw wymagałby korekty brzmienia.
Na kable (głośnikowe plus interkonekty) trzeba by przeznaczyć ok. 10-15% budżetu, jeśli ma to dobrze grać.
Wzmacniacze lampowe (choć nie tylko one) są bardzo wrażliwe na dobre zasilanie, więc jeśli mieszkasz w miejscu dość zagęszczonym a jeszcze w pobliżu są jakieś zakłady produkcyjne, czy biura, to dobra listwa z filtrami będzie Ci pewnie potrzebna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Zeby zdobyc jakies podstawowe podstawy poddstaw obejzalem m.in kanal na youtube Reduktor Szumu. Polecam swoja droga.

Oraz te Porady czy tutejszy FAQ

O KD poczytalem calkiem sporo, bo na poczatku chcialem je wlasnie wybrac, ale im wiecej czytalem, podjalem decyzje, ze najpierw zainwestuje w stereo, a moze pozniej w KD wlasnie, bo przeciez na KD tej samej klasy co stereo trzeba wydac 3 razy wiecej.

Oczywiscie, moja wiedza dalej jest bardzo waska, ale poza czytaniem postow postanowilem zalozyc ten temat icon_smile.gif

Pierwszy post edytowalem i umiescilem brakujace info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu po pierwsze zaszedłbym do jakiegoś porządnego salonu audio blisko Twojego miejsca zamieszkania (lista salonów pod tym linkiem) i poprosił o zaprezentowanie brzmienia ze trzech nowych zestawów o wartości ok. 20k każdy (odsłuchy są darmowe tylko trzeba się telefonicznie umówić na jakiś konkretny dzień i godzinę). W trakcie odsłuchów rób notatki opisujące brzmienie zestawu i jego skład (jaki wzmacniacz, cd i kable) (jako członek nieformalnego klubu miłośników Cantonów sugeruję, aby wśród odsłuchiwanych kolumn był jakiś model także i tej firmy). Następnie na forum opiszesz wrażenia i to będzie podstawą do dalszej dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...