Skocz do zawartości

Pierwszy sprzet, pomoc w doborze kolumn.


brownie

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A nie masz odtwarzacza DVD i zwykłych kabelków RCA (cinch) by go podpiąć jako źródło i posłuchać?
Czy jak miałeś kolumny podłączone pod zaciski głośnikowe np.A i włączyłeś z przodu przycisk Speakers A, to zapaliła się dioda nad tym małym przyciskiem?
Czy wzmacniacz po włączeniu zasilania głównym przyciskiem (na zdjęciu widać jak w środku przycisku świeci się dioda) po 2-3 sekundach robi ciche "klik"? Co by świadczyło, że się całkowicie włącza (to kliknięcie, to zadziałanie przekaźnika).

A tak przy okazji. Czy Ty kupiłeś ten wzmacniacz z Allegro gdzie w opisie było to:


Cytat

[Uwaga: układ opóźnionego załączania głośników załącza je w ciagu kilku sekund, ale czasami zdarzyć się może że trwa to dużej, niewiem czym to jest uwarunkowane]

<piszę o tym gdyby to miało oznaczać wadę>


Bo w sumie słabo śledziłem ten wątek a teraz się temu przyjrzałem. Może układ opóźnionego startu przestał działać. Czyli nie ma tego kliknięcia o którym pisałem. W sumie zastanowiło mnie też, że wzmacniacz poszedł za 200zł. Niby okazja, ale w tej cenie to chodzą raczej V 1 ew. V 2 ale nie V 3.
No chyba, że kupiłeś jakiś inny. Bo z wpisów na forum trudno mi wywnioskować, który kupiłeś?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak kupiłem dokładnie ten o którym mówisz. Ze względu na ten układ załączający głośniki czekałem wczoraj nawet kilka minut. Takiego cyknięcia raczej nie słyszałem. Kiedyś słyszałem jak wzmacniacz się odpala to słychać to to załączenie, ale w moim przypadku chyba tego nie było.
Cena za jaką wylicytowałem wzmacniacz faktycznie niska.

Dioda się zapalała i przy przycisku A i przy B.
Tego cyknięcia wydaję mi się że nie ma po chwili i to mnie martwi..

Dzisiaj sprawdzę jeszcze na innym kablu albo tak jak mówisz na DVD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma tego kliknięcia, to wzmacniacz nie zagra. Trzeba byłoby się zorientować ile kosztowałoby naprawa i negocjować tą kwotę ze sprzedającym. W końcu sprzedał wzmacniacz jako sprawny. No chyba, że wzmacniacz dziś zagra, to bedziesz się musiał liczyć z naprawą na własną rękę, bo fakt ten był opisany w aukcji i byłeś tego świadomy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sprzedającego. Mówił że układ powinien załączać praktycznie od razu lub po maxymalnie minucie, dwóch. Tego cyknięcia nie ma. Gościu powiedział że zaraz po zakupie kiedyś też tak miał że się nie załączał później już było okej. Chętnie bym sobie to urządzonko które odpowiada za załączenie ale się na tym nie znam. Czy to jest jakaś część mechaniczna, jakiś elektromagnes? Byłbym wstanie go samemu wymienić? Takie jakieś drobne lutowania i naprawianie sprzętu robiłem więc może znalazłbym coś co pomogłoby mi go naprawić. Szkoda mi odsyłać ten wzmacniacz...
Jeśli jest to część mechaniczna to może po tylu latach jakiś element skorodował i ciężej chodzi, i stąd to opóźnienie..
Macie jakieś pomysły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś wzmacniacz dziś ? Bo jeżeli bedzie działał, to nie bedzie to naprawa, a korekta systemu. Może wystarczy przeczyścić przekaźnik, albo jakiś zimny lut gdzieś powoduje taką reakcję wzmacniacza. Szkoda byłoby go wtedy odsyłać, bo za 200 zł takiego piecyka już nie kupisz. Proponowałbym dać to do sprawdzenia elektronikowi. Nie znasz nikogo, kto sie zajmuje takimi rzeczami ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam właśnie nikogo.. musiałbym się rozejrzeć i trochę popytać wśród znajomych. Dzisiaj jeszcze będę próbował go uruchamiać. Jak nie to może zdejmę obudowę i zobaczę. Może zrobiłbym zdjęcie i założył nowy temat, ktoś może by podpowiedział gdzie zajrzeć, co sprawdzić.
Właśnie zależy mi żeby zatrzymać ten wzmacniacz. Jeśli nie będzie działać i nie znajdę nikogo kto podjąłby się naprawy to niestety ale ostatecznie pozostaje odesłać sprzęt. Ale mam nadzieję że coś się uda z nim zrobić icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkręcaj go lepiej, żeby nie było, że ciś uszkodziłeś. Nie wiem skąd piszesz, możesz uzupełnić to w swoim profilu ? Bo jeżeli w jakimś większym mieście, to musi tam być jakiś serwis. Popytaj wsród znajomych, moze znają jakiegoś lokalnego fachmana. Jak nie to pozostaje serwis, tylko Canaria może być wyższa za usługę. Ja mam takiego znajomego elektronika, do którego czasami coś daję do konserwacji, wymiany itp...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gniezna jestem, ewentualnie w Poznaniu też często bywam. W Gnieźnie na pewno się ktoś taki znajdzie, który zajmuje się takim sprzętem.
Jeśli to jest mechaniczna rzecz, i były z nim wcześniej problemu ( to opóźnienie załączania) to wydaję mi się że mogło to ciężko chodzić. Być może podczas transportu stycznik pod wpływem sił bezwładności się przyblokował trochę. I teraz już nie chce się ruszyć.
faktycznie lepiej nie rozkręcać żeby nie było że wada się pojawiła z mojej winy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport, także mógł mieć wpływ na to, szczególnie że takie sytuacje miały miejsce wcześniej. Z resztą tak jak pisał o tym ten facet.
Sprawdź wzmacniacz jeszcze raz dziś. Może zaskoczy. Ale nawet, jeżeli zagra, to ja na Twoim miejscu i tak dałbym go do przejrzenia i wyeliminowania tej usterki na przyszłość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do mnie gość od wzmacniacza i mówił że do 28 go nie będzie. Wierzę mu że u niego to wszystko chodziło bo wydaje się być wiarygodnym sprzedawcą i myślę że nie chce mi wcisnąć uszkodzonego sprzętu. Przynajmniej mam taką nadzieję icon_smile.gif Mam więc dwa tygodnie na próby i ewentualne dalsze działanie z jakimś elektrykiem.

Pozostaje mi próbować odpalić sprzęt a jeśli się nie uda to po weekendzie zacznę szukać elektryka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie.
Od ostatnich postów zaszło kilka zmian a dokładnie to nastąpił duży postęp w kompletowaniu mojego zestawu stereo.
Udało się już wszystko złożyć, naprawić, ustawić i odsłuchać icon_smile.gif
Załączam kilka zdjęć zestawu, wyszło bardzo fajnie, wizualnie zależnie od stylu, mi się podoba icon_smile.gif
Jeśli chodzi o dźwięk, rewelacja. Bardzo miłe zaskoczenie po włączeniu pierwszy raz sprzętu. Czysty ładny dźwięk. Głęboki naprawdę ładny bas. Początkowo było go trochę za dużo ale zorientowałem się, że jest włączony loudness. Jak wiadomo potrzebuję też chwili żeby się osłuchać i nauczyć ustawiać regulatory pod siebie. Zauważyłem, że przy każdym innym albumie preferuję inne ustawienie. Jedynym problemem jest moje źródło dźwięku którym jest ipod i mp3. Nie wiem czy przekonwertowanie niektórych albumów, na których mi najbardziej zależy do wav przyniesie jakiś postęp. Generalnie jestem bardzo zadowolony ze sprzętu.

Bardzo duże podziękowania dla Was, pomogliście mi dobrać poszczególne elementy, które dały rewelacyjny efekt. Jestem bardzo zadowolony i jeszcze raz dziękuję Wam za poświęcony mi czas icon_smile.gif

Jeszcze napiszę o standach. Udało mi się je poskręcać i jak dla mnie prezentują się całkiem fajnie. Całkowity ich koszt to około 50zł, no i trochę pracy.
Waga jednego standu wypełnionego piaskiem to ok 35kg. Dokupiłem również kolce, przez co miałem możliwość regulacji i stabilnego postawienia standów na podłodze. Kolumny zostały przyklejone polecanym przez Was blutackiem icon_smile.gif Wszystko Bardzo fajnie się zgrało. Cieszę się, że w końcu udało mi się złożyć kompletny sprzęt.
Poniżej przedstawię jeszcze mój sprzęt:

Kolumny: DALI 103
Wzmacniacz: Grundig Fine Arts V3
Kable: ALPHARD DA VINCI 2x4mm2 SL-10
Interconect: WiresMedia
Źródło: iPod/Laptop

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Od ostatnich postów zaszło kilka zmian a dokładnie to nastąpił duży postęp w kompletowaniu mojego zestawu stereo.
Udało się już wszystko złożyć, naprawić, ustawić i odsłuchać icon_smile.gif

A co się okazało odnośnie wzmacniacza - czemu nie działał prawidłowo?
Bo nie napisałeś nic na ten temat...

Wygodnie Ci tak z paletą w charakterze stolika audio?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. Surowo, ale ma swój styl. Na początek takie standy na pewno mogą być. Może nawet będą lepsze niż niektóre metalowe z super-hiper... icon_wink.gif
Paleta jako stolik pod audio może i niezbyt wygodna, ale nie jest to złe rozwiązanie.
Jak widać na zdjęciu dość podobnie. Noo, może nie ta klasa wykonania icon_biggrin.gif

Co do przerobienia muzyki na WAV, to mam nadzieję, będziesz konwertował z oryginalnych płyt a nie z mp3?

Interkonekty trochę słabe, ale jak się osłuchasz a będzie Ci czegoś brakowało w dźwięku, to napisz. Lepszymi interkonektami możesz trochę zmienić pewne aspekty brzmienia. Jednak lepszy tego typu kabel będzie dużo droższy. Albo też da się kupić używane i dolutować samemu z jednej strony minijacka. ewentualnie zastosujesz normalną łączówkę 2xRCA - 2xRCA i przejściówkę RCA - minijack.
Widziałem gdzieś takie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie RTV powiedział, że wymienił jeden kondensatorek ale powiedział, że w ogóle zasilanie nie dochodziło do układu załączenia kolumn. Zapłaciłem 90zł, ale teraz mam nadzieję, że już nic się dziać nie bedzie icon_smile.gif

Jeśli chodzi o paletę pod wzmacniaczem to jak najbardziej mi pasuje. Tak to zrobiłem bo takie coś mi się poprostu podoba. Nie chcę mieć sprzętu wyżej. Ale to wiadomo kwestia gustu.

Co do interconectu masz racje, i tak jak mówisz narazie się muszę osłuchać z tym co mam. I tak wykroczyłem sporo poza mój początkowy budżet. Ale najważniejsze, że było warto icon_smile.gif
A jeśli chodzi o format muzyki to muszę pozgrywać z płyt ale juz nie konwertując na mp3 icon_smile.gif

W następnym miesiącu może pomyślę na dackiem. Mam możliwość zakupu podstawowego modelu firmy Pro-ject za dobrą cenę. Ale tobędę musiał poczytać jeszcze o tym temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...