Skocz do zawartości

Acoustic Energy Aegis Evo 1


jannotfound

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,
znalazłem ostatnio na allegro parę fajnych kolumn AE Aegis EVO 1 i zastanawiam się nad ich kupnem... z tym, że nie mają maskownic, nie są zamieszczone ich oryginalne zdjęcia i mimo, że ich stan jest kilkukrotnie w opisie aukcji nazywany "bardzo dobry", to wciąż nie jestem pewien czy kupić je za 550zł. Dodaję link do aukcji i bardzo proszę o poradę.
http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-ev...4482628600.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a wiec szukam kolumn podstawkowych do pokoju 18mkw do 800zł, najlepiej uzywane. slucham glownie bluesa, jazzu, blues rocka, elektroniki, rapu, muzyki klasycznej. poza tymi AE Aegis evo 1, znalazlem jeszcze Tannoye V1i i nad nimi tez sie zastanawiam.
http://allegro.pl/tannoy-mercury-v1i-350zl...4472172198.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne czytałeś te AE grają dość twardo, ale dynamicznie, również małe tannoye ( te z nowej serii V) graja raczej sucho, twardo. O ile takie brzmienie może pasuje do muzyki poważnej i jazzu to do rocka , bluesa może coś bardziej ciepłego, nasyconego. Właśnie może jednak takie brzmienie bardziej by Ci odpowiadało?, zastanów się.
Z posłuchaniem monitorów typu tannoy V i np wharfedale 10.2 ( para ok 600zł ) nie ma problemu są nawet w MM. Ale lepiej wybierać wśród używanych, bo lepsza relacja jakość do ceny, za 800zł możesz przeskoczyć oczko wyżej niż stare tannoye m2, kef cresty .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak często to robię polecę również lepsze chyba a na pewno bardziej uniwersalne kolumny Grundig BX-2000.
W 18m2 spokojnie sobie poradzą. Są dość przejrzyste, ale nie ostre, mają dobrą średnicę i dość nisko schodzące mocne niskie tony.
Dużo oczywiście zależy od wzmacniacza, byle jakiego nie wybaczą. Napisz z jakim wzmakiem będą grać Twoje przyszłe kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Grundigi są także warte uwagi. Widziałem jakiś czas temu ofertę tych kolumn na HiFi.pl. O ile dobrze pamiętam, to stały za ok. 500 zł. Tak więc taki budżet chyba Ci odpowiada. Tylko tam nie ma zdjęć, ale zazwyczaj osobom zainteresowanym, sprzedający wysyłają na maila. Wystarczy napisać i poprosić o foty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wzmak to stary Kenwood KA-4520, ktory jeszcze moj ojciec przywiozl ze Szwecji na poczatku lat 90-tych, ale mimo wieku gra zacnie. Jest to tylko przejsciowy wzmak, a w najblizszym czasie bede kombinowal cos innego.
Druga sprawa: bazując na wczesniejszych postach zaczalem googlowac i czytac recenzje kolumn, ktore polecacie i najbardziej do gustu przypadly mi Wharfedale 10.2. Wiem, ze mozna polecic 5 tys. roznych innych glosnikow w tym przedziale cenowym, ktore zagraja podobnie lub ciut lepiej, ale odkrywajac codziennie jakies nowe kolumny na forum nigdy nie uda mi sie zdecydowac, ktore kupic. Znalazlem te wharfedale za 888zł z darmowym shippingiem na Q21.pl nowe z 5 letnia gwarancja. Co o tym sadzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc!

Ja bym się na nowe kolumny za 800 złotych nie decydował...

Tym bardziej, że nic właściwie nie piszesz o tym czy czegoś słuchałeś i jakiego brzmienia oczekujesz...

I trudniej wtedy doradzić. Mógłbyś zacząć od wycieczki po sklepach warszawskich.

Ale jeżeli jeszcze nie kliknąłeś "kup", to mam dla Ciebie fajną propozycję.

Ja też mieszkam w Warszawie i akurat mam kolumny Tannoy M2. Od razu mówię, że być może będę je sprzedawał wkrótce, ale to jeszcze nie jest przesądzone. Więc to nie jest oferta handlowa icon_smile.gif

Jeśli się jakoś zgramy czasowo, to mógłbyś do mnie wpaść ze swoim wzmacniaczem i płytami i posłuchać tych kolumn.
Oczywiście nie za darmo icon_wink.gif Ja w zamian posłucham Twojego wzmacniacza icon_smile.gif

Mam praktycznie taki sam metraż w pokoju.

I żeby było ciekawiej, to miałem przez 4 lata AE Evo One. Przez ten czas używałem ich z 3 różnymi wzmacniaczami.
Więc mogę o nich trochę powiedzieć. Jak chcesz to możesz wyszukać moje posty, jest tam sporo moich "przejść" z nimi.

Jakby co to pisz tu albo na PW.






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moj wzmak to stary Kenwood KA-4520, ktory jeszcze moj ojciec przywiozl ze Szwecji na poczatku lat 90-tych, ale mimo wieku gra zacnie. Jest to tylko przejsciowy wzmak, a w najblizszym czasie bede kombinowal cos innego.
Druga sprawa: bazując na wczesniejszych postach zaczalem googlowac i czytac recenzje kolumn, ktore polecacie i najbardziej do gustu przypadly mi Wharfedale 10.2. Wiem, ze mozna polecic 5 tys. roznych innych glosnikow w tym przedziale cenowym, ktore zagraja podobnie lub ciut lepiej, ale odkrywajac codziennie jakies nowe kolumny na forum nigdy nie uda mi sie zdecydowac, ktore kupic. Znalazlem te wharfedale za 888zł z darmowym shippingiem na Q21.pl nowe z 5 letnia gwarancja. Co o tym sadzicie?


Wharfedale zagrają gorzej od Tannoya V / M (może podobny styl do tych) czy tych Acoustic Energy choć 10.2 to już większe monitory, bas będzie mocniejszy.
Z nowych poleciłbym Ci na pewno Boston A26, które ostatnio miałem na testach. Bardzo przyjemne kolumny i pod każdym względem lepsze od Wharfedale. Te są tylko ładne, nic poza tym.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś najgorsze jakie można , choć miałeś proponowane lepsze i sam nawet wyszedłeś z propozycją sporo lepszych kolumn (AE).
Cóż. "Okazja" rzadko znaczy dobrze. Chyba, że słuchałeś, porównywałeś je z innymi i stwierdziłeś, że te są najlepsze.
Więc po co Ci coś doradzać, jak sobie doskonale dajesz radę sam? Pomagać można komuś, kto z tej pomocy korzysta.
Lepszy wzmacniacz tu nic nie pomoże. Może natomiast pokazać niedostatki tych kolumn, czyli w sumie zagrać gorzej. Bez sensu kolego postąpiłeś. Ja wysiadam z tego tematu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...