Skocz do zawartości

Amplituner stereo 400-500 PLN - prośba o pomoc w wyborze


osi123

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera stereo. W tej chwili mam CD Technics SL-PS770A i wzmacniacz ROTEL RA-920AX. Trochę ze względu na specyfikę dźwięku Rotela + do tego brak miejsca i chęć posiadania tunera radiowego zdecydowałem się przesiąść na amplituner. Wiem, że to zaboli audiofilów icon_wink.gif ale nigdy nie przeszkadzało mi brzmienie Technicsa, choć dopuszczam każdą inną markę. Fajnie jakby się udało zamknąć w kwocie 400-500 PLN.
Z góry dzięki za wskazówki.
Pozdrawiam
osi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadzało Ci brzmienie Technicsa jako odtwarzacza CD czy jako wzmacniacza?
Bo jeśli zależy Ci na selektywnym brzmieniu (noo, może Technics da radę) i ciepłych niskich tonach (absolutnie nie), to raczej trzeba szukać gdzie indziej.
Ja bym w takim wypadku celował w amplituner stereo firm Yamaha lub Harman-Kardon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie przeszkadzało mi brzmienie kilku wzmacniaczy technicsa, których miałem okazję posłuchać. Z tym, że w większości przypadków były to wzmacniacze stereo, a nie amplitunery. Jeszcze jedna sprawa, fajnie by było gdyby to coś miało pilota na wyposażeniu. To tak dla wygody po prostu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadzało Ci brzmienie Technicsa jako wzmacniacza, to chyba rzeczywiście nie jesteś audiofilem icon_wink.gif (bez urazy).
A tak zupełnie na poważnie, to zastanowiłeś się nad tym, że amplitunery są zazwyczaj wysokimi urządzeniami. i nie jestem przekonany czy dość niski wzmacniacz Rotel plus jakiś "naleśnikowy" tuner będą zajmowały więcej miejsca. chyba, ze gra się toczy o milimetry.
A poza tym chcesz zamienić siekierkę na kijek. Czyli dobrze grający wzmacniacz zamienić na pewnie gorzej grający amplituner.
Jeśli byłby to amplituner Technicsa, to po prostu spadek co najmniej o klasę brzmienia. Wspomnę tylko, że jakiś Technics nie napędzi Ci odpowiednio dość wymagających jednak kolumn Koda. Ja wolałbym tu szukać nawet lepszego klasowo wzmacniacza do nich, bo są tego warte. A Ty chcesz lecieć "z górki na pazurki". Twoja sprawa, ale będzie katastrofa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te monitory bardzo mi się podobały, raz widziałem na allegro tu masz ich test i w sumie dobra opinię http://www.highfidelity.pl/artykuly/0812/koda.html i no właśnie skoro oczekujesz ciepła i selektywności , czy odpukać nie dał tego rotel, to z technicsem będzie gorzej. Znane mi sa-ex120, czy su-v500 chyba tego Ci nie dadzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...