Skocz do zawartości

Rxv2700 czy denon 2308


Amator

Recommended Posts

witam otoz mam yamahe rxv550 czy kupujac yamahe rxv2700 odczuje roznice w kinie zalezy mi tylko na kinie!!
?teraz czy lepsza yamaha rxv1800 czy 2700
nie chodzi mi o bajery typu hdmi lecz o jakosc dzwieku i moc

czy jednak postawic na denona 2308 tyle dobrego slysze o denonach a o yamahach ze zeszly na psy

czyli analogicznie yamaha 2700 czy 1800
czy denon 2308

dvd mam yamahy s1700
ampli rxv550

prosze o odpowiedz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro obie Yamahy są w tej samej cenie,więc trzeba wziąć wyższy model.Powinno to chodzić lepiej od starej Yamahy ,wyższa moc.Ja bym wybrał Denona ,jakoś mam większe zaufanie do marki.W przyszłości możesz dokupić jakieś DVD Denona a te są są dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi kolumnami i na jakiej powierzchni ma grać ten nowy amplituner?

Różnicę w porównaniu do V550 odczujesz niewątpliwie... icon_cool.gif
I chyba lepszym rozwiązaniem z Yamy będzie wyższy (choc starszy) model V2700.

Cytat

Na allegro obie Yamahy są w tej samej cenie,więc trzeba wziąć wyższy model.Powinno to chodzić lepiej od starej Yamahy ,wyższa moc

Kibic1
Nie zrozumiałem Ciebie: V2700 jest starszym i wyższym modelem niz V1800, więc o którym z nich piszesz jako o tym lepszym?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie yamaha wcale nie zeszla na psy i w porownaniu z denonem wcale im nie odstepuje (przynajmniej w ampitunerach). ja rowniez wybralbym model RXV2700! lepsza elektronika i wyposarzenie no i model wyzej...

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator

Jeśli o moc chodzi to ta Yamaha wygląda po danych na dużo dużo mocniejsza od Denona 2308.
Podobne wyposażenie z tego co porównałem mniej więcej.
Ja mam Denona co prawda nie 2308 a 2808. W sumie róznice są niewielkie ale ma ten model już wszystkie dekodery potrzebne do blureya albo HD DVD.

Yamahy nie znam i nie miałem okazji więc nic nie powiem - poza tymi danymi z opisu - na jej temat ... no poza tym że ten pobór prądu robi wrażenie i na pewno nieźle zadudni... icon_smile.gif

Natomiast dwa słowa o Denonie już tak z praktycznej obsługi. Może coś Cię zainteresuje ...może coś ważne dla Ciebie się okaże.
Mogę trochę chaotycznie pisać , ale tym się nie przejmuj

Z wyglądu na półeczce wygląda ( czarny ) bardzo estetycznie i jest to śliczny czarny...taki oksydowany kolor.
Zaciski z tyłu pod kolumny czy głośniki strasznie blisko siebie...jak nie masz palców dziecka albo wtyków bananowych to się wkurzysz zanim podłączysz... ale to wkurzenia jest jednorazowe oczywiście icon_wink.gif
Fajnie że jest upconverting do 1080p ale np. już downconvertingu brak...czyli nie puścisz nic ze źródła componentem czy hdmi do apli a potem do tv jeśli nie ma tych wejść...czyli do normalnego CRT tv...
Obsługa nie jest taka super łatwa i poza totalnie intuicyjnym za rączkę prowadzącym Audyssey MultEQ potem trzeba się trochę naustawiać , ale jak przez to przebrniesz to już jest w miarę ok i potem przeróbek żadnych...
NIe wiem jak Yamaha ale nie zauważyłem żeby się Denon grzał nawet przy ostrzejszym graniu więc chyba rozwiązania odprowadzenia ciepła są bardzo dobre - spokojnie możesz jakieś pudełko na nim postawić...
Nie ma niestety "wyłącznika czasowego" czyli nie ustawisz go na samowyłączenie - sleeper czy jakoś tak
Z tym wyświetlaczem OSD to nie do końca tak jest bo czytałem na hamerykańskim forum - niestety nie miałem okazji sprawdzić samemu - że przy sygnale hdmi nie masz na ekranie wyświetlania faunkcji amplitunera tylko jedynie w tym okienku amego ampli... ale za to nie gwaranttuję icon_smile.gif

Co do samej muzyki to mam to podpięte pod zestaw Kody 5.1 z subem i jakoś to sobie gra nienajgorzej nawet aczkolwiek nieporównywalnie do stereo oczywiście... do kina wystarczy no chyba że musisz mieć naprawdę potężny power icon_smile.gif)

Jakby co to pytaj - w miarę możliwości odpowiem







Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - zamykamy!
Gratuluję zakupu i zająca, chyba każdy z nas chciałby spotkać taki dorodny, bogaty okaz icon_razz.gif
Pozdrawiam
PS. A tak swoją drogą to zachęcam do umieszczania w informacjach o sobie na Forum miejsca zamieszkania, często ułatwia to udzielenie konkretnej porady co do zakupu icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...