Skocz do zawartości

Canton Control Unit do kolumn Canton Ergo SC-S


butcher1

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie odnośnie Canton Control Unit. Posiada ktoś owy sprzęt? Czy warto w niego inwestować? Gdzie można go dostać?
Od niedawna posiadam kolumny Canton ergo SC-S, które grają świetnie i nie wiem czy jest widoczna poprawa gdy dołożę do nich kontroler.
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Control unit (czyli tzw. kontroler) zdecydowanie poprawia dźwięk kolumn ale tych modeli, do których jest dedykowany (SC-S, SC-L, RC-L, Digital). Kontrolery bywają często na ebay.de.

Być może do Cantonów SC-S pasowałyby te:
http://www.ebay.de/itm/CANTON-Control-Unit...=item233db2d13e
http://www.ebay.de/itm/CANTON-Control-Unit...=item25927648b5
ale trzebaby to jeszcze zweryfikować (na przykład w serwisie Cantona w Polsce link).
Inna rzecz, że 89 euro za kontroler to trochę drogo (ostatnio poszedł taki na allegro za 37zł link).

Tutaj: http://www.on-off-hifi.de/426-0-LAU07411-F...o%2BSC%2BS.html ktoś sprzedawał model SC-S z kontrolerem, który wygląda tak jak te dwa z linków powyżej.

Są też kontrolery do modeli RC-L:
http://www.ebay.de/itm/Canton-Control-Unit...=item4d218eaea1
ale nie wiem czy będą pasowały do SC-S.

W celu poprawy jakości brzmienia kolumn możesz przetestować także połączenie kolumn w bi-wiringu (np. za pomocą tanich ale dobrych jakościowo kabli Alphard da Vinci link).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną rolą kontrolera jest podbicie wąskiego zakresu niskich tonów tak, aby skompensować spadek efektywności głośników niskotonowych i uzyskać ich możliwie liniowy poziom od 18-20 Hz. Czy tak jest w rzeczywistości, trudno mi orzec, gdyż nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji o spadku w kolumnach serii Ergo z wykorzystaniem tych urządzeń. Przy Digitalach podają tolerancję +/- 0.5 dB dla całego pasma akustycznego. Ponadto Control Unit zawiera filtr dolnozaporowy odcinający wszystko poniżej 17 Hz. Całość nosi nazwę technologia SC i zostało to wdrożone i opatentowane na początku lat 90-tych. Tu masz graficzne wyjaśnienie LINK
Kontrolery różnią się wzmocnieniem, dla SC-S jest ono większe ze względu na mniejsze głośniki niż u większych braci SC-L czy RC-L. Control Unit dla SC-S ma z tyłu tylko jeden komplet gniazd (Input + Output), bez pętli magnetofonowej.
Dodam, że kontroler stanowi integralną część zestawu, pracuje zatem w komplecie z kolumnami, a to, że kolumny sprzedawane są bez niego, to już zupełnie inna bajka.

Cytat

... Od niedawna posiadam kolumny Canton ergo SC-S, które grają świetnie i nie wiem czy jest widoczna poprawa gdy dołożę do nich kontroler...Poprawa będzie na tyle znaczna, że szczęka opadnie na podłogę i będziesz jej tam bardzo długo szukać icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli poprawa jest warta 200zł mógłby ktoś pomóc mi sprowadzić owy sprzęt do Polski? Przepraszam, nie robiłem nigdy tego typu rzeczy i czułbym się bezpieczniej jeżeli ktoś, kto robi to niepierwszy raz posłużyłby pomocą.
Przepraszam również, że zwracam taką uwagę na pieniądze ale nieźle się już napociłem żeby odłożyć na Cantony i mojego Marantza.
Ale jeśli rzeczywiście poprawa jest duża, postaram się wyskrobać jeszcze około 200złicon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...