Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 19m2 ok.5000zł


tayamo

Recommended Posts

Witam,chciał bym zakupić zestaw stereo.
Byłem w sklepie audio gdzie za kwote 6290zł zaproponowano mi.
-HK 3770 - Harman Kardon
-Panasonic BD30 Blu-ray
-Dynaudio DM 2.7
+dobre okablowanie.

Pokuj 19m2

Kieruje do was pytanie,ponieważ chce kupić zestaw na lata,a nie jestem znawca tematyki audio.
jak wypada Yamaha A-S500 CD-S300 czy odczuje znaczna różnicę dźwięku?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,

ale zaproponowali Ci zestaw, tzn. pooglądałeś i wyszedłeś ?
Czy też go odsłuchiwałeś ?

Co Ci się podobało w tym dźwięku, a co było nie tak ?


I w ogóle, to przeczytaj najpierw to:

http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

I uzupełnij wtedy swoje pytanie. Będzie łatwiej i nam, a Ty możesz dostać sensowne informacje.
Podobno dobro, to jest to tylko to, co wymaga trochę wysiłku...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety -Dynaudio DM 2.7 nie odsłuchałem nie miałem takiej możliwosici,odsłuchałem starszego brata -Dynaudio DM 2.7 wartego 40 tys zł,ale sprzedawca zapewniał mnie ze w mojim pokoju w zupełności wystarczy,i będzie grało równie dobrze -Dynaudio DM 2.7 za 2.5 tys
słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki wiec tu nie moge sie określić,bo słucham,klasyki,rap,elecro,pop,reege,house,czasami na wet disco polo,itd

sprzet kupuje na lata,tak wiec chciał bym dostać za $$ dobre kolumny,jak i amplituner z wieloma przydatnymi funkcjami,jak chociażby bt:P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, że sam sobie robisz krzywdę.
To forum ma za zadanie pomóc Ci jak najlepiej spożytkować Twoje ciężko zarobione (lub lekko ukradzione icon_lol.gif - to żart jakby co...) pieniądze abyś kupił za nie jak najlepszy zestaw.
Jeśli olejesz takie posty i to co pisz np. Passo, to zrobisz "kuku" nie jemu ale sobie. Czy to dociera do Ciebie jako do dojrzałego (miejmy nadzieję) człowieka?
Przeczytaj temat "Pierwsze posty..." i postaraj się odpowiedzieć na jak najwięcej pytań i sugestii tam zawartych.
Za kwotę 5kzł a tym bardziej 6290zł kupisz dużo lepszy sprzęt niż proponowali Ci panowie w salonie audio.
Oczywiście jeśli zdecydujesz się na używany, to masz szansę na wysokiej klasy brzmienie. Co polecam i pewnie poleci wielu z forumowych kolegów. Jeśli wiesz dlaczego używany będzie lepszy, to dobrze, Jeśli nie wiesz, pytaj.

A tak z ciekawości. Słyszałeś różnice między DM 2.7 a kolumnami za 40kzł? Czy nie? Jeśli tak, to na czym to polegało?
Masz rację, że sprzęt kupuje się na lata. Ale nie rozumiem co znaczy (z jakimi funkcjami) :

Cytat

sprzet kupuje na lata,tak wiec chciał bym dostać za $ dobre kolumny,jak i amplituner z wieloma przydatnymi funkcjami,jak chociażby bt:P



Jeśli chodzi o dźwięk, to lepiej szukać dobrego wzmacniacza stereo niż amplitunera.

Wymieniając wzmacniacz Harmana i odtwarzacz BR Panasonica na zestaw Yamahy na pewno odczujesz różnicę w brzmieniu. I będzie ona wynikała nie tylko z klasy sprzętu, ale również z charakteru jaki prezentują wyroby tych firm. Nie wiadomo tylko, czy charakter dźwięku jaki prezentuje dany zestaw będzie Ci odpowiadał. Bo Yamaha gra dość jasno, przejrzyście w wyostrzony i dynamiczny, ale trochę odchudzony w brzmieniu, barwach sposób. Mniej soczyście i muzykalnie, czy ciepło niż niektóre inne zestawy.

Dobre okablowanie owszem jest ważne, ale dobiera się je na końcu, po skompletowaniu całości zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,macie racje,nie dokładnie sie określiłem,słuchałem sprzetu tylko za 40 tys zł,niestety ten tańszy model za 4 tys mógł bym odsłuchać dopiero przy kupnie.
Chciał bym przeznaczyć około 5-6 tysiecy
Sprzęt może być zarówno nowy jak,i używany,może być mieszanka.
Chciał bym zakupić sprzęt stereo który bd używany głównie do słuchania muzyki.
Powierzchnia pokoju 19m2
Niestety nie mam określonego rodzaju muzyki,lubie słuchać różnego rodzaju muzyki,od klasyki po nowosci.
f1angel jeśli chodzi o wybór miedzy wzmacniaczem a amplitunerem to widze że masz racje bo kupujac wzmacniacz w cenie amplitunera bd miał lepsza jakośc a strace tylko na radiu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś to od sasa do lasa, HK i bluray panasonica, takie nie inne kolumny, jakoś to uzasadnili ? Dziwny sklep, odsłuchać można przy kupnie. Dlaczego nie odtwarzacz CD np.HK czy bluray HK, tylko panasonic ? Nie twierdzę że każdy bluray zawsze gra gorzej od każdego CD, ale...Może lepiej nawet używane CD za 250-300zł i bluray jakiś koreański ?
Można też inaczej klasyczny wzmacniacz stereo i jeśli lubisz takie bajery to odtwarzacz sieciowy z wejściami wszelakimi, radiem www itp. plus wspomniane np.używane cd, plus nowy bd.
Szukanie i oczekiwanie wspólnych cech w kolumnach drogiej uznanej marki za 40 tys i tej samej marki za 3 tys może nie dać dobrego rezultatu.

Skoro konieczne jest dla Ciebie wejście optyczne( aby nagłaśniać tv) w amplitunerze stereo to wybór jest nieco ograniczony w zasadzie do 5 modeli, można to rozwiązać kupując niedrogi DAC ( koło 140zł) "przerobi" sygnał optyczny na analogowy-RCA pasujący do klasycznego wzmacniacza, amplitunera stereo i masz wybór nie 5, a 50 modeli icon_wink.gif
Też domyślam się co to funkcja bt ? Bezprzewodowe nadawanie sygnału ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca uzasadnił ten wybór że dzień przedemna właśnie taki zestaw sprzedał,i w tym przedziale cenowy jest to najlepszy wybór.Ale z doświadczenia wiem że sprzedawcy po prostu sprzedają to co im zalega.
Też sie zastanawiałem dlaczego zaproponował mi odtwarzacz cd panasonic skoro z HK proponował mi amplituner.
jacek75 skoro tak mówisz to moze jak narazie kupie tylko odtwarzacz cd,tylko zastanwiam się teraz nad tym,bo teoretycznie chciał bym słuchać muzyki z laptopa,wiec na dobra sprawe z odtwarzania płyt cd za czesto bym nie korzystał,poniewarz z doświadczenia wiem że za dużo utworów muzycznych na taka płytke nie nagram
tak chodziło mi o funkcje bluetooth:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie planujesz w sumie korzystać z płyt CD, to po co chcesz kupować taki odtwarzacz? Lepiej zainwestować w DAC, który poprawi dźwięk wychodzący z laptopa, a przy okazji podepniesz TV i będziesz mógł kupić najprostszy nawet wzmacniacz stereo (mówię o funkcjonalności złącz, a nie o "półce").
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji racja. Jeśli raczej nie będziesz używał odtwarzacza CD, to nie ma co silić się na jego kupowanie. Lepiej kupić dobry odtwarzacz BR a do poprawy jakości dźwięku z komputera porządny DAC, najlepiej z kilkoma różnymi wejściami.
Odtwarzacz CD czy tuner analogowy możesz dokupić później. Po 200 - 300zł nawet. A spełnią dobrze swoją funkcję.

By uzyskać jak najlepsze brzmienie skoncentruj się raczej na maksymalnie dobrych kolumnach i wzmacniaczu. To da największy przyrost jakości dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie jak nie masz zbyt dużo płyt CD to wstrzymaj się z kupnem odtwarzacza CD i kup bluraya do filmów, muzykę też odtworzysz.
Choć z drugiej strony jakbym miał odpalać komputer i windoze, aby posłuchać muzyki to bym się długo nie zastanawiał nad jakimkolwiek odtwarzaczem, no ale jestem tradycjonalistą i lubię proste rozwiązania icon_smile.gif Jakość mp3 puszczona z komputera jest kiepska, i nawet ta sama mp3 nagrana jako audio cd i odtworzona na odtwarzaczu cd gra klasę lepiej. Czyste płyty cd wydaje mi się, że nie są drogie, jeden album jedna płyta , nie ma problemu i jest porządek.
Zmierzam do tego że mając dobre kolumny, przyzwoity wzmacniacz, to mp3-kami z komputera obniżasz ogólnie jakość całego systemu i tego co finalnie słyszysz.
Tak jak napisał f1angel kup maksymalnie dobre, odsłuchane uprzednio kolumny, mają największy wkład w końcowy dźwięk systemu, oczywiście nad wzmacniaczem, lub amplitunerem stereo też pomyśl. Czy coś w "stylu pełnego wyposażenia " tego HK bo jeśli będziesz tych jego funkcji używał to ok, czy jednak coś standardowego .
Przesyłanie muzyki bezprzewodowo, dodatkowo w formacie mp3 to nie najlepszy pomysł .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to na początku muszę dokonać wyboru nad kolumnami,i wzmacniaczem,oraz odtwarzaczem cd.
Jeśli juz szarpne sie na kupno zestawu to nie chce tracic na jakosci i posłucham was i zgram sobie po prostu wszystko na płytki CD.
Czy Denon DCD-720AE był by dobrym rozwiazniem ? czy odtwarzacz cd także trzeba dostosować do kolumn,jak w przypadku wzmacniaczy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakość mp3 puszczona z komputera jest kiepska, i nawet ta sama mp3 nagrana jako audio cd i odtworzona na odtwarzaczu cd gra klasę lepiej. Czyste płyty cd wydaje mi się, że nie są drogie, jeden album jedna płyta , nie ma problemu i jest porządek.


Przepraszam, ale skąd taka teza? Jakim cudem nagle na tej płycie znajdują się dodatkowe informacje, wcześniej utracone przy stratnej kompresji do MP3? Nie wciskajmy ludziom ciemnoty, bo to jest akurat zwykła bajka. Na identycznym zestawie, przy zmianie tylko transportu cyfrowego (CD vs komputer) nie powinno być żadnej różnicy, a jak jakaś będzie to bardzo niewielka i nie ma ona nic wspólnego z samym nośnikiem, bo odczytane dane są takie same...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z jakością jeśli przesyłał bym muzyke przez USB? nagrywanie na płytki było by troche uciążliwe
Jeśli chodzi o odsłuch kolumn,to z tym może być problem,bo jestem z krakowa,a tu nie ma zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o sklepy audio
Jeśli chodzi o kolumny dynaudio 2/7 myślicie że jest to dobry wybór ? Do mojej powieżchni pokoju sprzedawca zapewniał mnie że będą idealne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94, nie zgodzę się z Tobą, że muzyka z mp3 puszczona z komputera zabrzmi tak samo jak zgrana na CD i puszczona z odtwarzacza.
Danych tu się rzeczywiście nie interpoluje (choć są takie programy i efekty bywają ciekawe). Ale chodzi o to, że te same "wykastrowane" już przez format mp3 nagrania puszczone z komputera (bez pośrednictwa DACa) grają gorzej niż nagrane na CDR w formacie audio i puszczone z odtwarzacza CD. Bo w odtwarzaczu korzystają z jego DACa i to jednak brzmi lepiej. Jak dla mnie.
To przecież tak samo jak mp3 puszczone bezpośrednio z komputera na wzmacniacz a poprzez niezły DAC. Chyba nie muszę Cię przekonywać, że przez przetwornik gra lepiej, choć żadnych dodatkowych informacji w teorii nie przybyło.

Ale zgadzam się z Tobą, że przeciętny użytkownik, nie tak zblazowany audiofil-stereofil jak ja, przy zmianie "transportu cyfrowego", jak to nazwałeś, nie usłyszy większej różnicy w jakości dźwięku. I tu śmiało można grać z komputera (choć polecam pliki co najmniej formatów bezstratnych) wspomaganego zewnętrznym DACem. A odtwarzacz CD można kupić dla wygody.

Tayamo, Jak napisałem wyżej dla wygody korzystania warto kupić odtwarzacz, ale naprawdę jakiś niedrogi, jeśli tych płyt będzie niewiele. Albo będą to CDRy. Szczególnie przekonwertowane z mp3 na Audio.
Odtwarzacz Denon DCD-720AE, to dość przeciętnie grający odtwarzacz. Szczególnie jeśli myślisz o nowym, to szkoda kasy.
Wystarczy dobrze poszukać i za 300, no 400zł da się kupić nie gorzej a może nawet lepiej grający, używany, starszy.
Chyba, że zamierzasz słuchać płyt w jak najlepszej jakości. I będziesz kupował oryginalne albo w najgorszym wypadku z takich kopiował, czy ostatecznie "zrobione" będą z FLACów i WAVów.
Albo też jak proponuje Pacio94, skoncentruj się na dobrym DACu i będziesz miał lepszą jakość bezpośrednio z komputera i innych urządzeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepraszam, ale skąd taka teza? Jakim cudem nagle na tej płycie znajdują się dodatkowe informacje, wcześniej utracone przy stratnej kompresji do MP3? Nie wciskajmy ludziom ciemnoty, bo to jest akurat zwykła bajka. Na identycznym zestawie, przy zmianie tylko transportu cyfrowego (CD vs komputer) nie powinno być żadnej różnicy, a jak jakaś będzie to bardzo niewielka i nie ma ona nic wspólnego z samym nośnikiem, bo odczytane dane są takie same...


No przepraszam, ale Ty wciskasz i manipulujesz tym czego ja nie napisałem, "dodatkowe dane?" wystarczy "tylko" całkiem inny, skrajnie inny sprzęt-źródło. Przecież wzmacniając sygnał na Luxmanie, McIntoshu, czy lampie też nie pojawiają się dodatkowe dane, ale na wzmacniacz unitry by się nie zamienił ?
Po drugie moja teza, po moich doświadczeniach, więc proszę nie ciemnota, ja nie miałbym odwagi tak powiedzieć do kogoś, przecież nie musisz się pod tym podpisywać, ale nie musisz wyśmiewać .
Po trzecie, z dużą pewnością siebie torpedujesz zdanie innych, ale sam już pewny nie jesteś bo piszesz " nie powinno być żadnej różnicy", ale jest .

Owszem różnica jest może nie w samych danych, no ale właśnie w sprzęcie, dlatego wolę nawet średni odtwarzacz cd za 1 tys, niż telefon z karta sd za 2 tys., tablet, iphon, laptop za 3 tys.
Z tydzień temu pisał forumowicz o planach zamiany kabla Kabel USB WireWorld ULTRAVIOLET na sporo droższy, szczerze bałem się kpin, bo dla niektórych kabel za 2 i 50zł to to samo ( 500zł chora abstrakcja), przecież to tylko przewodzenie wcześniej zdefiniowanego sygnału, a tu jeszcze komputerowy usb cyfrowy zero-jedynkowy, przecież droższy to poprawa tylko ego, ale skończyło się na rzeczowej rozmowie.

Pierwszy raz nie zgodzę się icon_sad.gif też z f1angel, nie trzeba być audiofilem ( nawet średnio zblazowanym) bo do tego nie aspiruje nawet przez minutę, by usłyszeć. Trzeba chcieć i się otworzyć. Kiedy przychodzi znajomy podpina "cyfrowy nośnik zwany laptopem" z muzyką mp3 ( czasem flac) to on też słyszy różnicę i żona i dziecko, że mniejsza głębia, dynamika, płasko jakoś, kiedy wkładam cd i mówię słuchaj już to mam, zobacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pacio94, nie zgodzę się z Tobą, że muzyka z mp3 puszczona z komputera zabrzmi tak samo jak zgrana na CD i puszczona z odtwarzacza.
Danych tu się rzeczywiście nie interpoluje (choć są takie programy i efekty bywają ciekawe). Ale chodzi o to, że te same "wykastrowane" już przez format mp3 nagrania puszczone z komputera (bez pośrednictwa DACa) grają gorzej niż nagrane na CDR w formacie audio i puszczone z odtwarzacza CD. Bo w odtwarzaczu korzystają z jego DACa i to jednak brzmi lepiej. Jak dla mnie.
To przecież tak samo jak mp3 puszczone bezpośrednio z komputera na wzmacniacz a poprzez niezły DAC. Chyba nie muszę Cię przekonywać, że przez przetwornik gra lepiej, choć żadnych dodatkowych informacji w teorii nie przybyło.

Pisałem o zmianie samego transportu, przy założeniu skorzystania identycznego DACa, choćby tego w odtwarzaczu CD icon_smile.gif


Cytat

No przepraszam, ale Ty wciskasz i manipulujesz tym czego ja nie napisałem, "dodatkowe dane?" wystarczy "tylko" całkiem inny, skrajnie inny sprzęt-źródło. Przecież wzmacniając sygnał na Luxmanie, McIntoshu, czy lampie też nie pojawiają się dodatkowe dane, ale na wzmacniacz unitry by się nie zamienił ?
Po drugie moja teza, po moich doświadczeniach, więc proszę nie ciemnota, ja nie miałbym odwagi tak powiedzieć do kogoś, przecież nie musisz się pod tym podpisywać, ale nie musisz wyśmiewać .
Po trzecie, z dużą pewnością siebie torpedujesz zdanie innych, ale sam już pewny nie jesteś bo piszesz " nie powinno być żadnej różnicy", ale jest .

Przepraszam, ale ja nie porównuję jakości komputer vs CD, tylko mówię o odczycie danych na innym urządzeniu. Czy zera i jedynki wyjdą z lasera w odtwarzaczu, czy z dysku twardego komputera nie robi żadnej różnicy, więc nagranie pliku MP3 na płytę CD nie robi żadnej różnicy. Pozostaje kwestia wyjścia z sygnałem z komputera tak, żeby nie został po drodze w żaden sposób zmieniony, następnie wpinamy go w tego samego DACa co transport CD i mamy ten sam efekt, a wszelkie różnice mogą wynikać tylko z różnic konstrukcyjnych obydwu urządzeń, a nie z formatu odczytu. Dlatego uważam, że Twoje stwierdzenie nie kwalifikuje się pod "subiektywną tezę", nie ma tu żadnego uzasadnienia technicznego, a wszelkie różnice nie wynikają z samego przegrania MP3 na CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy komputer, plus fajny DAC, plus jeszcze listwa sieciowa i para dobrych kabli "kontra" sam odtwarzacz cd to fair i czy to ma sens ? Czy to dźwięk z komputera, czy już trochę z daca i filtra sieciowego i kabelków? Czy odtwarzacz też może uzbroić w takie dodatki i co wtedy, nadal wyścig zbrojeń i odtwarzacz będzie jeszcze lepszy?
W poście #10 napisałem że odtwarzacz cd to lepsza jakość niż pc i wygodniejsza obsługa, nie napisałem( i nie miałem na myśli )że przegrywając mp3ki na cd coś dodam, ulepszę, ale puszczając muzykę z odtwarzacza gra ona dla mnie lepiej niż z laptopa, ipod jako źródła .
Lubię jasne sytuacje i porównania: goły odtwarzacz CD odtworzy lepiej muzykę, niż goły nie dopieszczany wymienionymi dodatkami, komputer, ipod itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie kupie odtwarzacz cd oraz jakis konkretny wzmacniacz,a o DAC pomysle w przyszlosci. Mysle że najpierw najważniejszym,jak i najciezszym wyborem jaki stoji przedemna bedzie kupno kolumn. Nie wiem czy bd mozliwosc odsluchu kolumn,bo w mojich okolicach niestety nie zbyt duzo sklepow audio. Jesli chodzi o wzmacniacz to jakies konkretne firmy polecacie typu marantz,HK,yamaha?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o brzmieniu yamahy napisał już w poście 4 f1angel jeśli zależy Ci na dodatkach jest model RN500 ( poczytaj testy ) jeśli coś bardziej "zrównoważonym " dźwięku może faktycznie ten HK, lub onkyo TX-8050 lub coś klasycznego innych firm bez "cyfrowych "dodatków . Do powyższych łatwo dobierzesz bluraya czy z czasem używane CD .
Kolumny trzeba odsłuchać to podstawa, umówić się na odsłuch w jakimś salonie , pojechać i nie traktować tego jako dzień stracony z urlopu, bo z pewnością na tym zyskasz w każdym wymiarze .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale z doświadczenia wiem że sprzedawcy po prostu sprzedają to co im zalega.


Niekoniecznie. Po prostu miałeś pecha i trafiłeś do niewłaściwego salonu. Ja poszedłem na odsłuchy do Korisa w Poznaniu i niczego mi nie wciskali, za to uczciwie prezentowali różne rodzaje brzmienia.

Na Twoim miejscu poszedłbym do jednego z tych - link salonów audio (wybieraj tylko te, które mają pokoje odsłuchowe) na odsłuch w celu wybrania po pierwsze preferowanego brzmienia kolumn (poproś o zaprezentowanie trzech zestawów stereo o wartości 20k każdy). W trakcie odsłuchu rób notatki (czego słuchasz: kolumny, wzmacniacz, cd, kable + odnoszone wrażenia dźwiękowe). Odsłuchy są darmowe tylko trzeba się umówić telefonicznie na konkretny dzień i godzinę. Swoje wrażenia opiszesz następnie na forum i na tej podstawie będzie wiadomo jakich kolumn szukasz. Ze swej strony sugeruję, żeby wśród odsłuchiwanych kolumn był jakiś model firmy Canton (grają nieźle - może Ci się spodobają a używane można sprowadzić później z Niemiec, o ile to nie jest dla Ciebie przeszkodą).

Jeżeli w Krakowie nie znajdziesz salonu audio z zadowalającą ilością sprzętu do odsłuchu do rozważ choćby jednodniową podróż do Korisa (bezpośrednie połączenie PKP z Krakowa + autobus pod sam sklep) - tam ograniczeń sprzętowych nie mają. Ewentualnie bliżej do Q21 do Pabianic (ale ponieważ czytają to forum to nie wiem, czy nie byłoby nadużyciem umawianie się u nich na odsłuch bez zamiaru nabywania sprzętu).

Po zakupie kolumn weźmiesz się za resztę zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz słuchać nowych kolumn za 3k, a zdaj sobie sprawę, że jeśli chodzi o Cantona to używane kolumny za 2,5k brzmią tak jak nowe za 15k, jak to plastycznie opisuje kolega Profi. Więc może niech Ci zaprezentują coś trzykrotnie droższego, żebyś wiedział o czym mowa.

Poza tym potraktuj ten odsłuch jako jeden z kilku, ponieważ optymalnie dla Ciebie byłoby gdybyś za jedynym posiedzeniem przesłuchał ze trzy modele różnych firm (a nie tylko Cantona) aby mieć porównanie na gorąco.

Ja słuchałem Cantonów z wzmacniaczami Denon PMA 720AE i NAD C326BEE ale skoro masz słuchać tylko kolumn jednej firmy to przez 1,5 godziny mogą Ci zaprezentować więcej wzmacniaczy niż dwa. I tutaj uwaga podobna co w przypadku kolumn: niech Ci prezentują wzmacniacze co najmniej dwukrotnie droższe - tak za 3k (przy założeniu, że będziesz później kupował także używany wzmak).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, ale czy komputer, plus fajny DAC, plus jeszcze listwa sieciowa i para dobrych kabli "kontra" sam odtwarzacz cd to fair i czy to ma sens ? Czy to dźwięk z komputera, czy już trochę z daca i filtra sieciowego i kabelków? Czy odtwarzacz też może uzbroić w takie dodatki i co wtedy, nadal wyścig zbrojeń i odtwarzacz będzie jeszcze lepszy?
W poście #10 napisałem że odtwarzacz cd to lepsza jakość niż pc i wygodniejsza obsługa, nie napisałem( i nie miałem na myśli )że przegrywając mp3ki na cd coś dodam, ulepszę, ale puszczając muzykę z odtwarzacza gra ona dla mnie lepiej niż z laptopa, ipod jako źródła .
Lubię jasne sytuacje i porównania: goły odtwarzacz CD odtworzy lepiej muzykę, niż goły nie dopieszczany wymienionymi dodatkami, komputer, ipod itd.


Nie czyńmy takich porównań, bo niedopieszczony niczym laptop, to może stawać w szranki z discman'em, a nie pełnowymiarowym odtwarzaczem CD. Ja uważam, że komputer ma każdy (lub prawie każdy) i można go wykorzystać kupując zamiast odtwarzacza CD właśnie DACa, tylko tyle i aż tyle.
Co do wygody to też trochę sporna kwestia, bo na nowoczesnym hardwarze można w ogóle laptopa nie wyłączać, a pobierając muzykę z sieci domowej i sterując wszystkim z poziomu smartfona deklasujemy funkcjonalnie CDka tak jak on zrobił to z gramofonem i magnetofonem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...