Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 19m2 ok.5000zł


tayamo

Recommended Posts

Sprzedający tych RC-L, do których dałeś link nic nie pisze o kontrolerze, więc się upewnij, że jest, bo za kontroler kupowany oddzielnie zapłacisz do 100euro dodatkowo.
Jeśli chodzi o transport to jak już pisałem w poście #38 taniej i bezpieczniej będzie gdy sam zamówisz kuriera na clicktrans.pl niż gdy zrobi to Niemiec.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o wzmacniacz to mogę Ci polecić to co sam mam czyli Rotela RA980BX - gra w sposób wyostrzony, nie zaokrąglony. Zaletą tego wzmacniacza jest to, że gdybyś w przyszłości zapragnął dokupić do zestawu tuner to da się do tego wzmacniacza podłączyć kontroler w ten sposób, że jednym kontrolerem obsłużysz i cd i tuner. Cenowo wypada w granicach 700zł na portalach niemieckich i do 1200zł na portalach polskich (link).

Jeżeli natomiast zakupu tunera nie przewidujesz (czyli pod kontroler podepniesz tylko cd) to wybór wzmacniaczy będziesz miał większy (w sprawie innych wzmiacniaczy a także w sprawie CD poprosiłbym o rady pozostałych kolegów).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmacniacz ma mieć pilota to Rotel RA980BX odpada. Ale skoro nie przewidujesz tunera to mi na przykład koledzy polecali do Cantonów wzmacniacz Myryad Mi120 (w Polsce ceny powyżej 1000zł, za granicą poniżej: link). Ale to wiedza zasłyszana, więc może ktoś jeszcze wrzuci jakąś propozycję?

Pozwól jednak, że się nie zgodzę, że z radia nie usłyszysz dobrej jakości: ja do tego, że mój odtwarzacz CD jest słaby doszedłem słuchając radia na porządnym tunerze (porządny tuner można kupić już za 200zł). W każdym razie ze względu na bogactwo muzyki i właśnie bardzo dobrą jakość brzmienia bliźniaczych Cantonów RC-L zmieniłem preferencje i słucham w 99% radia. To tak nawiasem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz się rozglądać za Rotelem RA985BX, który pilota ma, choć moim zdaniem gra nieco gorzej niż RA980BX (m.in. minimalnie mniej pełne basy, gra nieco mniej "precyzyjnie"). Cenowo oba wychodzą podobnie. Ale z kupowaniem wstrzymaj się jeszcze chwilę - może ktoś bardziej doświadczony jeszcze coś zaproponuje? Poza tym 1250zł to górny poziom stanów wysokich - może uda się w razie czego coś utargować? Tutaj na przykład jest taki sam wzmak za 150 euro tylko wyjście phono (słuchawkowe?) szwankuje oraz obudowa jest lekko wgnieciona ale gdybyś poczekał to pojawi się na pewno w takiej cenie w 100% sprawny.

Myślę też, że dysk zewnętrzny nie jest alternatywą dla DACa, ponieważ jak sądzę nie da się go podłączyć do 10-letnich (i starszych) wzmacniaczy (czy istnieją nowe modele z taką opcją tego nie wiem). Alternatywą dla DACa jest natomiast płyta CD-audio, na którą można nagrać bezstratne pliki wav. Zważ też, że dobry DAC kosztuje jakieś 1000zł, chociaż są też takie za 400zł.

Jeśli chodzi o odtwarzacz CD to zdecydowanie musisz liczyć na podpowiedzi kolegów. Może znajdź jakieś na allegro - takie, które Ci podchodzą wizualnie, wstaw do tego wątku linki i to będzie materiał do dalszej dyskusji. Podobno rewelacyjny jest alchemist nexus (link).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolal bym RA980BX bez pilota,bo wzmacniacz to nie tv i przezyje bez pilota,a nie chce tracic na jakości.
A co powiecie o marantz 6005,ma wbudowane dac,ale na forach pisza że nie za dobry wybor...
Znowu, yamaha cd N500,ma fajne funkcje,ale czy warte swojej ceny,ale komentarze pod testem na audio.com.pl mnie zniechecily troszke do niego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko bo q czwartek mam jechac do po canton SC-L, ale przed tym do komisu na kalwaryjskiej w krakowie. I pytanie do was czy za 2500zl myslicie że w komisie dostane coś lepszego? Nie jestem audiofilem,i mam obawy jesli chodzi o uzywane kolumny a tym bardziej jesli maja z 10,15 lat,czy w kolumnach może sie coś zepsuc,zuzyc po tylu latach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów podzielę się wiedzą nabytą: 20-letnie kolumny za 2500zł kosztowały gdy były nowe 10k albo i więcej, a to oznacza, że oprócz lepszego dźwięku niż nowe za 2500zł, są także lepiej wykonane (z lepszych materiałów, wg lepszej technologii). Generalnie 20 lat temu bardziej dbano o wysoką jakość niż obecnie, nie oszczędzano na materiałach. Suma sumarum: usterkowość używanych 20-letnich sprzętów nie jest wyższa niż fabrycznie nowych (a może nawet mniejsza? - to pytanie do kolegów, choć pewnie i autoryzowane serwisy producentów audio mają na ten temat dokładną wiedzę).

Druga rzecz to to, że w porządnych kolumnach mało co się może popsuć (o ile nie były katowane) ale oczywiście nie zawadzi przeprowadzić odsłuch u sprzedającego czy wszystko jest ok (możesz w trakcie odsłuchu przykładać ucho do każdego głośnika po kolei, żeby sprawdzić czy wszystkie grają).

W przypadku wzmacniacza natomiast trzeba sprawdzić wszystkie pokrętła i przełączniki, wyjście słuchawkowe czy nic nie trzeszczy, nie przerywa a najlepiej uzyskać od sprzedającego kilku-kilkunastodniową gwarancję rozruchową, żeby wszystko na spokojnie przetestować (w sytuacji gdy dopiero kompletujesz sprzęt i nie masz jeszcze kabli/źródła możesz za drobną opłatą zlecić tę czynność jakiemuś zaufanemu serwisowi).

Czy znajdziesz w komisie "lepsze" kolumny? To zależy jakie brzmienie preferujesz. Napisałeś, że podobają Ci się Cantony ale nie pisałeś o wrażeniach z odsłuchów innych kolumn, więc pytanie czy słuchałeś tylko Cantonów i czy masz skalę porównawczą. W sąsiednim wątku na forum (link) padają propozycje innych używanych modeli w podobnym budżecie tj.:
http://allegro.pl/potezne-kolumny-podlogow...html?source=mlt
http://allegro.pl/dali-850-i4534406423.html
http://allegro.pl/infinity-kappa-7-2-i-ser...4546435627.html
chociaż pomieszczenie, o którym jest tam mowa jest 2x większe od Twojego, więc pytanie czy tamte kolumny nie byłyby ewentualnie zbyt duże dla Ciebie. Ale wszystko jest kwestią odsłuchów i tego co Ci się spodoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zgadzam się z tym co napisał Majtek2013. Oczywiście kolumny obejrzyj dokładnie i posłuchaj dobrze w miarę możliwości. Powtórzę tu (po raz kolejny) słowa jednego z recenzentów znanego pisma o tematyce audio, że kolumny starzeją się na ogół tylko moralnie.
Ja mam prawie 20 letnie kolumny i nie to, że nie stać by mnie było na nowe. Ale ani używane ani tym bardziej nowe do 10 tysi bardziej niż te mi nie odpowiadają. A słyszałem sporo. Znalazły by się w innych kolumnach niektóre aspekty brzmienia bardziej wyśrubowane, ale połączenia tylu interesujących mnie cech tak tanio nie słyszałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej jakości musiałaby to być kolumna i jak marna guma. W moich nie widzę żadnych oznak zużycia w zawieszeniach.
Być może jakaś taniocha może się rozsypać, ale lepszej jakości głośniki nie mające wad fabrycznych raczej nie.
Zawieszenia piankowe, to co innego. Je trzeba wymieniać regularnie co kilka lat.

A charczenie może mieć różne przyczyny. Winny może być również wzmacniacz, który nie radzi sobie z danymi kolumnami i zmuszony do znacznego wysiłku zamiast bardziej wzmacniać sygnał produkuje tylko lawinowo groźne dla głośników zniekształcenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupuje
CANTON GLE 476 2600zł
Denon PMA-720AE 1300zł
DCD-720AE 1300zł
bo boje sie że kupie jakiś chłam,bo gosciu ma te głośniki pewnie z wystawki z niemczech.
A nie znam sie na tyle zeby sprawdzić czy graja tak jak maja grać.
I teraz pytanie o kable,jakie polecacie,i ile m? jak czytałem to pisza zeby brać po 2m żeby w zapasie miec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pytanie o kable,jakie polecacie,i ile m? jak czytałem to pisza zeby brać po 2m żeby w zapasie miec


Zależy od pokoju i gdzie ma stać sprzęt, chyba każdy mieszka inaczej icon_smile.gif . Proponuje test z nitką, albo odległość kolumn od wzmacniacza plus wysokość na której stoi wzmacniacz plus 0,5-1m zapasu .
Jakbym kupił 2 x po 2 metry ( żeby w zapasie mieć jak piszesz) to bym nie posłuchał sobie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz. To jak z dziewczynami. Jeśli nigdy się nie odważysz podejść do ślicznej dziewczyny by Ci nie odmówiła i wybierzesz taką sobie, to prawdopodobnie taką właśnie będziesz miał żonę.
Kolumny sprawdza się tak, że jak po podłączeniu i puszczeniu muzyki wszystkie głośniki grają i nic nie charczy, nie zniekształca, nie stuka, to jest dobrze. Na wszelki wypadek na chwilę daje się możliwie głośno, by coś, co miałoby się objawić, dało znać.
Wzrokowe oględziny dopełniają dzieła. Po prostu na zdrowy chłopski rozum nic w głośnikach ma być nie powgniatane, nie przerwane, nie przetarte itp.
A ciekawe jaką Ci znajomi mieli styczność z audio? Chyba tylko wzrokową skoro Ci nie pomogli jeśli tak się znają.
Nie ma problema. Ty kupujesz, Ty będziesz tego słuchał.
I nie powiedziałbym, że kupując nowe masz pewność, że wszystko będzie ok.

Z tymi kablami, to chyba coś źle wyczytałeś? 2X2metry to nie jest wcale dużo. Jeśli chodzi rzecz jasna o kable głośnikowe.
Tu jak radzi Jacek75 rzeczywiście można wziąć nitkę, albo wygodniej sznurek. Od zacisków głośnikowych wzmacniacza zmierzyć do podłogi, dalej po podłodze jak mają iść do miejsca gdzie będą stały kolumny (maksymalnie najdalej wysunięte) i przy kolumnie w górę do zacisków głośnikowych. Można dodać po pół metra (metr, jeśli kabel niedrogi) na stronę. I tu może o te dodatkowe 2 metry w sumie chodziło?
Pamiętaj, że jeśli nawet do jednej kolumny będzie bliżej, to kable dajemy równie długie dla kanału lewego i prawego.
A interkonekty chyba najbardziej uniwersalne pod względem długości, to 0.8m - 1m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś lepszego co mnie zainsteresowało,bo nie chce kupywać jakiś bardzo starych kolumn
Gościu zgodził sie na wysyłke do polski.
Canton Chrono CL 580.2 DC
Czy spotkał sie ktoś z was z tym modelem ? wykonanie bardzo ładne,ale to tylko efekt wzrokowy,a to najmniej istotne,ale nie jestem jakimś audiofilem,wiec myślę że nie zawiódł bym sie na takim sprzecie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canton wg katalogu 2013 ma w sprzedaży kolumny:
- serii Reference (zawiera kilka podserii)
- serii Vento
- serii Chrono SLS
- serii Chrono CL
- serii Chrono SL
- serii Chrono
- serii Ergo
- serii GLE
więc skoro już koniecznie chcesz kupić coś prawie nowego to te Chrono CL 580.2 DC są jak widać wyższym modelem niż GLE476, więc pewnie zagrają lepiej. Tutaj: link możesz sobie więcej o nich poczytać.

Natomiast na Twoim miejscu nie twierdziłbym, że skoro "nie jesteś audiofilem" to nie usłyszysz różnicy między poszczególnymi modelami. Do Szczyrku masz wyjątkowo blisko więc gdyby to była moja decyzja to skorzystałbym z okazji i pojechałbym z czystej ciekawości na odsłuch. Przynajmniej będziesz wiedział jak te SC-L grają. Jeżeli waga może być miernikiem jakości to RC-L ważą 31kg sztuka, SC-L 25kg, Chrono CL 580.2 DC 17kg:
http://www.canton.de/de/hifi/chronosl/prod...nosl580.2dc.htm

A tutaj pojawiły się Cantony RC-L w komplecie z kontrolerem, w kolorze orzechowym w ciekawej cenie: http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-an...2082?ref=search
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canton Chrono CL 580.2 DC juz do mnie ida z niemiec.
Teraz kwestia wzmacniacza,i odtwarzacza cd.
Mam okazje kupic od znajomego marantz pm-68 ewentualnie pożyczyć i posluchac jak z nim graja.
Czy macie jakies propozycje? W opisie kolumn dedykowana moc 150-200v czy jakis nowy denon za 1300 zł nie poradzi sobie z nimi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Kolumienki prezentują się bardzo estetycznie. Te kupiłeś: link?

Jeśli chodzi o wzmacniacz to jeżeli tutaj celujesz także w nówkę to sugerowałbym ponowną wizytę w salonie audio w celu odsłuchu z tym konkretnym modelem kolumn; jeżeli akceptujesz też używany wzmak to pewnie ktoś coś podpowie. Przy okazji mógłbyś dobrać w salonie jakiś model okablowania (niekoniecznie kupując później nowe) - nie wiadomo czy na Twoje kolumny wystarczą tanie Alphardy da Vinci (głośnikowe) czy też musiałbyś wymodelować dźwięk innymi kablami. Mi niższe Cantony GLE 496 podobały się z equilibrium string (głośnikowe) i equilibrium stage (interkonekty).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jeśli tylko możesz posłuchaj tego Marantza. Przekonasz się, czy Ci taki dźwięk odpowiada.
Nowy Denon za 1300zł, to jeden z podstawowych modeli. Tym kolumnom potrzebny jest znacznie lepszy jakościowo i silniejszy wzmak.
Co do kabla głośnikowego Alpharda, to faktycznie może być potrzeba zastosowania innego. I to nie tyle ze względu na jakość, bo ta pozostaje co najmniej dobra, ale ze względu na charakter brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta majtek te najpiekniejsze;p marantz pm-68 ma mozliwosc podpiecia na podwujnych kablach,i tez ma bardzo dobre opinie moge go miec,za 500 zl. Od kumpla ktory jest jego puerwszym wlascicielem. Napewno porzycze od niego,tylko wcześniej chcial bym zakupic dobrej jakosci kable,za kable moge dac okolo 300-400zl co do wymiarow,dopiero bd musial zmierzyc. Aa,i jeszcze jedno. Z odtwarzacza cd jak narazie rezygnuje,zamiast niego kupuje dac usb-300 ze wzgledu na wygode,bo w kazdej chwili moge podpiac pod laptopa,a odtwarzacz cd kupie w przyszlosci jak znajde dobra oferte. Jakie macie zdanie o biwiring?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...