Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 19m2 ok.5000zł


tayamo

Recommended Posts

Dziś odslychalem Monitor Audio Silver 6, oraz model BX6. Testowalem z 3 wzmacniaczami w cenie okolo 2000zl z marantza,yamahy,i cambridge audio.
Najlepiej grala yamaha z tymi kolumnami zywsza gora,mocniejsza i ogolnie przyjemniej sie sluchalo,niz z konkurencja.
Niestety niemiec od ktorego mialem kupic cantony chrono,okazal sie oszustem,wyslal nr konta abym przelal pieniadze,a po spytaniu o jego adres,i placowki banku,nagle sie urwal z nim kontakt.cale.szczescie nie zdazylem wyslac pieniedzy,bo mozliwe że bym je stracil. Odluchujac dzisiaj kolumny z monitor audio w audio-mix w krakowie,sprzedawca odradzil mi cantony. A pytalem dokladniej o gle496. Ogradzil mi je sugerujac ze cantony bardzo slabo wypadaja przy monitor audio. Z czym nie do konca sie zgadzam bo sluchalem cantonow w gal krk miesiąc temu i tez rownie db grały i teraz bd mial dylemat jakie wybrac jakie propozycje z waszej strony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Niestety niemiec od ktorego mialem kupic cantony chrono,okazal sie oszustem,wyslal nr konta abym przelal pieniadze,a po spytaniu o jego adres,i placowki banku,nagle sie urwal z nim kontakt.


Jestem bardzo zdziwiony postępowaniem Niemca. Ja kupiłem przez kleinanzeigen swoje kolumny i wszystko było ok. Może to było tylko nieporozumienie? Być może problem polegał na niezbyt starannym niemieckim/angielskim z Twojej strony, co mogło Niemca zrazić - oni są bardzo wyczuleni na tym punkcie.
Wcześniej do postu #73 wkleiłem tą link aukcję ebay.de z Twoimi kolumnami, bo też byłem zdziwiony, że je kupiłeś a aukcja trwa (tak nawiasem cena na aukcji jest na razie niższa niż ta link z kleinanzeigen). Może napisz do Niemca tym razem przez ebay i zapytaj się o co chodzi, bo może doszło jedynie do nieporozumienia?

PS. Na przyszłość raczej nie dopisuj treści do starszych postów, bo ich nikt drugi raz nie czyta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos nie tak z gosciem,jesli chodzi o jezyk to wszystko ok bo po ang i po niemiecku mu pisalem żeby zrozumial,bo jakis nie kumaty,a gdyby chcial je sprzedac,to by sie sprobowal tym bardziej dogadac.jesli mam byc szczery to strasznie zrazila mnie ta sytuacja i w tej chwili bal bym sie wyslac kase za granice bo nie mam pewnosci ze przysle mi towar jaki zamawialem,a nie worek karyofli
Nie kupilem bo nie mam opcji kup teraz,sa tam jakies wymagania bodajze od 10 kometarzy jest mozliwa ta opcja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie kupilem bo nie mam opcji kup teraz,sa tam jakies wymagania bodajze od 10 kometarzy jest mozliwa ta opcja.


Masz na myśli tą aukcję z ebay.de? Tam chyba jest możliwa jedynie licytacja - tak jak na allegro: "kup teraz" znika po złożeniu pierwszej oferty w ramach licytacji.
Moim zdaniem też po prostu się nie dogadaliście, bo jeżeli Niemiec faktycznie przysłałby zamiast kolumn ziemniaki to szybciutko trafiłby za kratki - policja w Niemczech działa o wiele lepiej niż w Polsce, a jego dokładne dane ma ebay. Zauważ, że sprzedający ma 100% pozytywnych komentarzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem licytacje tych kolumn na ebay,dogadałem się wkońcu z gościem,ale było trudno.

Dzisiaj kupuje Yamaha SA-700 za 1500zł używaną w stanie idealnym.Do tego DAC DA-300USB za 1560zł

W salonie denona również polecił mi sprzedawca kable Monster MC 400SW2 5m za 200zł ale nie jestem do końca pewny czy warto tyle bulić za ten kabel.
A wiec teraz kwestia dotycząca kupna okablowania.
Jeśli chodzi o kable głośnikowe,poszukuję 2x 2.5 metra
Nie wiem dokładnie jakimi kablami podpiąć resztę zestawu,z racji tego że nigdy nie byłem w posiadaniu tak wspaniałego sprzetu:)
Muzykę bd puszczał z laptopa,wiec najlepszym rozwiazaniem bedzie chyba zakup kabla usb,(5m) którego podepnę do DAC`a a daca do w zmacniacza juz nie wiem czym powinienem podpiąć również Chinchl?
Czy lepsza jakość uzyskam stosujac Chinchl-Jack ?
Mam możliwość zastosowania opcji b-wiring,ale nie wiem czy nie lepiej na tym wyjdę jak podepnę kolumny pojedynczym kablem,a lepszej jakośći.
Jeśli chodzi o kable głośnikowe to z innego forum "Moc kolumn 120 - 200 W - polecamy kabel o przekroju 4mm2"
Może Melodika MDC2400 2x4mm? Dogadał bym sie ze sprzedawca na allegro i odrazu sprzedał by mi z bananami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Wygrałeś licytację oszczędzając przy okazji 100euro w stosunku do ceny na kleinanzeigen. icon_smile.gif

Co do kupna kabli: najlepiej by było, gdybyś pożyczył kable od tego kolegi, od którego kupujesz wzmak a następnie opisałbyś na forum czy Ci się podoba brzmienie czy też chciałbyś coś w nim zmienić. Na tej podstawie ktoś pewnie coś poradzi odnośnie zakupu konkretnych kabli (taniej wyjdzie kupno kabli używanych). Inaczej (kupno kabli w ciemno) to jazda z zawiązanymi oczami bez trzymanki.

Czy DAC już kupiłeś? Bo jeżeli nie, to rozważ (odsłuchaj?) też takie:
1) M2Tech HiFace
2) Musical Fidelity V-DAC II: opis i oferta
Obydwa te DAC-ki zbierają bardzo dobre recenzje a są tańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny za 660 euro wziolem,wliczajac koszty przesyłki,bo nie chcial sie zgodzić na niższa cene z wysyłka do Polski.
Jeśli chodzi o tego daca z denona,to dac za 1600zł ma w srodku przetworniki takiej jakości jak odtwarzacze CD za 5 tys zł,tak czytałem na forach,i tak potwierdzają ludzie.
Co do kabli kumpel ma zwykłe druty,najtańsze jakie były,kupił je w zwykłym sklepie elektrycznym,a co do kabli to raczej nie będę miał innego wyjscia niż kupno w ciemno.
a może Cambridge Audio DacMagic 500zł bym zaoszczedziłicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kable faktycznie lepiej kupować w Polsce i koniecznie używane, bo kupując nowe przepłacasz kilkukrotnie. Kable kupuje się na allegro, hifi.pl lub olx.

Odnośnie tego Qed qunex 2 z linku to trochę się rozpędziłem - to interkonekty do podłączenia CD lub tunera do wzmaka, których Ty nie masz (nie do DACa). Ale ponieważ w Polsce kosztują w granicach 100-120zł to wyjątkowo opłaca się je sprowadzić z UK (koszt przesyłki rejestrowanej w Royal Post to podobno około 6 funtów, a kurierska z www.tania-paczka.com.pl to 14,95 funtów.

Jeśli chodzi o podłączenie DAC-a z komputerem to są trzy możliwości: przez USB, przez złącze optyczne lub złącze cyfrowe (w zależności od tego jakie masz w DAC-u i komputerze). Więc kupując DAC sprawdź najpierw czy da się go podłączyć (jeżeli DAC nie ma wyjścia USB a Twój komputer nie ma wyjścia cyfrowego lub optycznego to nie podłączysz).
Odnośnie konkretnych kabli do podłączenia DACa z komputerem i wzmacniaczem to musiałbyś przeszukać forum (ostatnio ktoś polecał jakieś tanie kable ale nie mogę znaleźć) albo popytać się kolegów, ponieważ nie mam na ten temat wystarczającej wiedzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daca jednak kupie nowego z denona.
Wejscia na mojim laptopie.DC-in (wejście zasilania) - 1 szt. VGA (D-sub) - 1 szt. HDMI - 1 szt. RJ-45 (LAN) - 1 szt. USB 2.0 - 2 szt. USB 3.0 - 2 szt. Wejście mikrofonowe - 1 szt. Wyjście słuchawkowe/głośnikowe (S/PDIF) - 1 szt. Czytnik kart pamięci - 1 szt
Wejscia w dacu z denona 1x USB-B, 1x coaxial i 2x optyczne cyfrowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DAC, który chcesz kupić to Denon DA-300USB, to przypuszczalnie podepniesz go do komputera takim kablem USB: Thomson RCA PCstuff USB A/B, ale wypytaj się w salonie czy istnieją kable USB "audiofilskie", które zabrzmią lepiej niż zwykłe.

Jeśli chodzi o połączenie tego DACa ze wzmacniaczem to jak wynika z fotografii panelu tylnego można go podłączyć interkonektami, np. tymi z postu #83.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...