Skocz do zawartości

Wybór zestawu audio w cenie 5-10 tysięcy.


mand100

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Cytat

Jak już to wszystko złożysz i pogra jakiś czas, to napisz jeszcze jak odbierasz ten zestaw. Na pewno wiele osób z ciekawością o tym poczyta.



Minęło już trochę czasu i chcę się podzielić odczuciami z odsłuchu mojego sprzętu.
Proszę pamiętać, że są to moje subiektywne odczucia.

Zacznę od kolumn.
Wszystkie testy i opisy z jakimi się spotkałem odnosnie IL Diva 655 i 665 są jak najbardziej wiarygodne, więc pominę niektóre cechy.
Brzmienie jakie oddają jest bardzo neutralnen niczym nieskażone, ale niepozbawione pazura.
Na pierwszym planie mamy piękną, a nawet przepiękną średnicę, która pozwala delektować się wokalem dając tym samym możliwość rozróżnienia każdego słowa na tle instrumentów.
Tony wysokie są jakby lekko ukryte, ale zawsze pojawiają się kiedy trzeba i nigdy mi ich nie zabrakło. Bardzo dobrze rozróżniamy instrumenty, mogę więc powiedzieć, że selekcja jest bardzo, bardzo dobra.
Basy porównam do kolumn Diva 655 w których to były nieco sklejone i mało konturowe. W Diva 665 jest już inaczej.Bas stał się bardziej wyrazisty i jakby szerszy i mocniejszy. Zyskały też jakby na dynamice i większej scenie.
Dobre rozwiązanie to otwór br na froncie co daje możliwoś postawienia kolumn bliżej ściany. Ułatwia to ustawienie kolumn w pokoju bez straty na jakości dzwięku. Ułatwiło mi to znalezienie im miejsca w i tak już zagospodarowanym pokoju(ok.30m/2)
Dzwięki basowe Depeche Mode robią wrażenie głębią i mocą. Podczas słuchania Jacksona mają pazur i szybkość. Przy Tangerine Dream też nic nie brakuje, ale może większa selekcja byłaby jeszcze lepsza. Jazz wypada świetnie!
Pewnie z innym wzmacniaczem byłoby inaczej, ale nie mam porównania. Słuchałem tylko z Yamahą RX-V459(amplituner-kino domowe), porównania nie ma. Tu miałem już trochę łomotu i wiercenia ucha. Trochę inna bajka, choć było nie najgorzej.
Wzmacniacz CA jest szybki i bardzo fajnie wypada z IL Diva665. Czasami trzeba wyłączyć Direct i wsadzić trochę wysokich tonów np. dla Tangerine Dream czy Rush.
Bardzo fajna sprawa to możliwość podpiecia żródła MP3 na Windows, np. laptopa i mamy mega zasób płyt.
Jakość jest super, ale tu nie mam żadnego porównania i urodziło się kilka pytań na ten temat.
Czy do odtwarzania MP3 z kompa używacie jakichś programów, czy tylko standart Windowsa. Może można wybrać rozdzielczość sygnału? i wówczs zagra to jeszcze lepiej?

Muzyki mogę słuchać przez godzinę na sporym Volumie i tylko przychodzi ochota na nową płytę, zero zmęczenia. Przy Yamaszce tego brakowało i wiele więcej.
Mam zastrzeżenia do tunera CA, jakby dzwięk zmulony i trochę łomotu basowego. Czy to wina stacji radiowej i sygnału? nie wiem, ale tu jest średnio.W tunerze jest wybór barwy dżwięku: ciepła i wyrażniejsza, ale nie załatwia to tego problemu.
CD jest super, ma wybór filtra i dzwięk możemy dostosować do swoich upodobań. Spełnia wszystkie moje oczekiwania.
Od strony estetycznej to cały zestaw jest na wysokim poziomie. Kolumny mają boki z naturalnego drzewa różanego i kiedy łapią światło słoneczne zamieniają się w rubinowe cuda.
Elektronika ma mozliwość przyciemnienia lub całkowitego wygaszenia, świecą się tylko dyskrenie błękitne maleńkie diody na wzmaku.
Ogólnie mówiąc to miałem to szczęście, że trafiłem z wyborem i w dużej mierze dzięki kolegom z Forum. Warto pytać i drążyć temat icon_smile.gif
Jeśli ktoś szuka zestawu do przyjemnego, wielogodzinnego słuchania muzyki to jest to dobry wybór. Nie za ostry i nie za miękki, taki neutralny, ale bardzo barwny.
Mój zestaw to:
Cambridge Audio Azur 651 A + C + T
Indiana Line Diva 665
kabel kolumny to Melodika MDC2250(tu dodam, że jak użyłem tych kabli zamiast zwykłych/tanich to bas poszedł głębiej, ale góra zyskała najwięcej. Absolutnie do wyłapania nawet dla amatora takiego jak ja, działa!)
pozdrawiam i dziękuję za wszelkie propozycje i uwagi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis, ( może moderator przeniesie go do lepszego działu Wasze systemy aby postronni czytelnicy mogli się zapoznać z nieco mniej popularnymi markami icon_smile.gif ) .
Co do CD i tych filtrów w modelu 651C ( w modelu 351c chyba nie występuje) rozumiem że różnice są namacalne i słyszalne, kiedyś słuchałem odtwarzacza sony z tymi filtrami, ale może z racji też słabych kolumn, różnice były na granicy percepcji.
Co do tunera, problemem może być antena ( choć skoro nie szumi i nie ma świstów?), a i stacje radiowe też różnie nadają swoje programy. Chyba najlepszą jakość nadawanej muzyki prezentuje stacja muzyczna rmf classic ( jakże inna niż normalne rmf icon_wink.gif ).

Co do kabla głośnikowego melodiki mam podobne zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Fajny opis, ( może moderator przeniesie go do lepszego działu Wasze systemy aby postronni czytelnicy mogli się zapoznać z nieco mniej popularnymi markami icon_smile.gif ) .

Zmieniłem tytuł wątku (a właściwie to rozszerzyłem go o cenę i zakres sprzętowy), a wg mnie to powinno wystarczyć - i jest czytelnie.

mand100
Sprawdzałeś, czy w nocy odbiór radia jest lepszy?
Jaki masz poziom sygnału?
Może masz jakieś zakłócenia sieciowe ?
A o antenie i jakości sygnału wspominał już przedmówca…


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrów CD to wykorzystują przetworniki (cyfrowo/analogowe)DAC Wolfsona. Mamy trzy opcje do wyboru i są charakterystyczne w odsłuchu. Można wybrać charakter dzwięku jaki preferujemy.

To prawda, RMF Clasic wypada dobrze, u mnie też. Poziom sygnału mam bdb wg. pomiaru przez tuner(ma taką opcję) choć używam podstawowej anteny z zestawu. Taki zwykły 2 metrowy kabelek.
Chyba już wiem, że to wina stacji, każda nadaje inaczej i raczej dzwięki wychodzące są jakby przesterowane. Za duzo basu, a za mało selekcji. Takie zamulenie.
Jeszcze się z tym pobawię. Podepnę się pod zewnętrzną antenę wg. zaleceń instrukcji. Dodam też, że trójka brzmi całkiem znośnie.
Dziękuję, za docenienie moich starań o zrozumiały opis, może komuś ułatwi to wybór. Oczywiście zawsze odpowiem na nurtujące innych pytania w sprawie takiego zestawu.

Praca z komputerem:
Wzmacniacz przyjmuje dane audio o rozdzielczości 16 bitów i cz.próbkowania 32kHz, 44,1 kHz, 48 kHz, to dane techniczne.
Czy używacie specjalnych programów do odtwarzania MP3, czy standartowych Windowsa?
Zastanawiam się czy mamy wpływ na jakość przesyłanego audio z komputera i czy pliki .mp3 czymś się mogą różnić?, czy wszystkie są jednakowej jakości?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy mamy wpływ na jakość przesyłanego audio z komputera i czy pliki .mp3 czymś się mogą różnić?, czy wszystkie są jednakowej jakości?



Mp3 w wersji 128kb/s różni się od tej 320kb/s. pierwsza zajmuje ok 3MB druga ok 8 MB na dysku .
Przy zgrywaniu płyty do biblioteki muzycznej wind można wybrać jakość zgrywania i np. porównać taką "128" z 320, oryginałem czy z wersją flac.
O ile różnicę w ślepym teście między 320 kb/s, a oryginałem czasem może być ciężko wyłapać, o tyle 128kb/s brzmi już kiepsko w odniesieniu do 320 czy oryginału- zwłaszcza na lepszym sprzęcie to namacalnie słychać .
Może poprawi coś nieco kabel połączeniowy, używasz usb czy innego ? Kiedyś czytałem i ktoś wspominał o niedrogim niezłym modelu kabla usb chyba Belkina. Ja czasem zgrywam mp3, flac na płyty, bo są tanie i dla wygody, nie noszę laptopa do wzmacniacza i nie ciągnę kabli.

PS. Daj jeszcze kolumna trochę pograć, aby się ułożyły i dotarły, myślę że nieco zmiękną w tonach niskich dopiero po ok. 2-3 mscach, przynajmniej u mnie coś takiego chyba nastąpiło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba już wiem, że to wina stacji, każda nadaje inaczej i raczej dzwięki wychodzące są jakby przesterowane.


Jeżeli na zwykłym kablu masz wrażenie przesterowania to antena może nie pomóc. A jeżeli już to taka o niedużym zysku np. taka: link umożliwiająca odbiór stacji z różnych kierunków i zarówno w polaryzacji pionowej jak i poziomej (taka sytuacja jest w Białymstoku: link).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75, używam kabla USB od plotera icon_smile.gif . Instrukcja CA zaleca specjalny kabel USB przeznaczony do audio. Będę szukał takowego.

jacek75 napisał:
Przy zgrywaniu płyty do biblioteki muzycznej wind można wybrać jakość zgrywania i np. porównać taką "128" z 320, oryginałem czy z wersją flac.
Co to jest flac?

Dzięki, właśnie tych informacji odnosnie .mp3 i anteny potrzebowałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flac to Free Lossless Audio Codec. Bezstratny format. cechuje bardzo dobra jakość, wiąże się z większym rozmiarem tego pliku.Ponieważ nie są usuwane dane ( jak w mp3) ze strumienia audio. W sieci w sklepach on-line do legalnego kupienia i ściągnięcia płyty są we flac. Zresztą na darmowych bezpłatnych serwerach też już często występuje flac .
Co do kabla usb może wypożycz za kaucją ze sklepu jakiś specjalny, bo skoro nie usłyszysz różnicy po co przepłacać, a przecież może tak być.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjasniła się sprawa żródla dzwięku- tunera CA.
Okazało się, że miałem włączony filtr WARM/jakby lampa. Jest jeszcze DYNAMIC, ale po wybraniu OFF tuner wreszcie brzmi po brytyjsku. Dodam też,że poprawiłem antenę bo okazało się, że jednak było słabo.

Finalnie jestem bardzo zadowolony, bo zestaw udał się bardzo. Brzmi to naprawdę klasowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...