Skocz do zawartości

Interfejs mikrofonowy do 400zł


Recommended Posts

Witam wszystkich!
Jestem gitarzystą, już trochę gram i postanowiłem zacząć coś nagrywać, chociażby covery, później może coś swojego.
Kupię najprawdopodobniej mikrofon Shure SM57, wszyscy go polecają do nagrywania instrumentów.
No i do mikrofonu potrzebuję jakiegoś wzmocnienia i karty dźwiękowej. Na forum gitarowym polecono mi kupić interfejs audio, podobno to najkorzystniejsze rozwiązanie. Chyba zdecyduję się na jeden z tych dwóch: M-Audio M-Track, Tascam US-122 Mk2. Tylko nie wiem, czy to dobry wybór, dlatego piszę tutaj. Będę nagrywał zarówno przesterowaną gitarę elektryczną, jak i gitarę klasyczną. Kiedyś może również spróbuję ponagrywać saksofon, ale to w dalszej przyszłości. Shure SM57 chyba podoła tym wyzwaniom. Tylko właśnie interfejs - nie chcę popsuć wszystkiego interfejsem. Czy wybór jednego z tych dwóch będzie dobry? Chciałbym żeby interfejs był jak najbardziej neutralny dla brzmienia instrumentu. Jeżeli są jakieś inne propozycje, to słucham.

Dziękuję i pozdrawiam,
Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie określiłeś konkretnego budżetu, po drugie nie napisałem, żebyś nie kupował tych interfejsów, a po trzecie to sam pytałeś o inne propozycje.
Karta którą Ci przedstawiłem wymaga zewnętrznego phantoma, to fakt. Ja mam mikser. Osobiście pracowałem na tej karcie i używam jej do dziś. Mam obecnie także u siebie interfejs mojego Kolegi. Jest to Lexicon, uważam, że Juli@ jest lepsza. Zarówno w jakości zapisu, jak i samym użytkowaniu.
Jednakże takie interfejsy spełniają swoją funkcję i nie musisz pompować majestatycznych kwot, aby złożyć sobie w pełni funkcjonalne studio domowe.
Wszystko zależy od tego co chcesz robić i ile możesz wydać.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem budżet w nazwie wątku: Interfejs audio do 400zł.
Pytałem o inne propozycje, lecz najpierw chciałbym usłyszeć opinie o tych dwóch interfejsach, przepraszam że nie wyraziłem się jasno.

Lexicony w tej cenie chyba też nie mają preampów, z tego co wiem, dlatego o tych dwóch piszę.
Dlatego pytanie - który z tych dwóch wybrać, a jeśli jest coś lepszego w tej cenie(do 400zł, może być używka), to proszę o propozycje.
O M Audio i Tascam słyszałem opinię, że robią przyzwoite interfejsy, a że te droższe modele po prostu mają więcej wejść i bajerów, jakość raczej ta sama.

Zależy mi po prostu na jak najlepszej jakości nagrywania w tej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss, ale ze mnie gapa icon_redface.gif, Przepraszam. Faktycznie w tytule jak byk stoi 400 zł, zgapiłem się.
Ten Lexicon, którego mam teraz to Omega i ma wzmocnienie phantom. Wygląda to dokładnie tak :
http://lexiconpro.pl/seria-studio/1087-omega
[ LEXICON OMEGA ]

Niestety jest także poza Twoim budżetem. Jest jeden używany na Allegro, może by się udało coś utargować :
http://allegro.pl/lexicon-omega-studio-zew...4490461698.html
[ LEXICON OMEGA ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktokolwiek na tym forum będzie w stanie odpowiedzieć i doradzić Ci tak, abyś był na 100 % pewny co masz kupić.
Ja napisałem ci na podstawie moich doświadczeń w tej kwestii. Nie napiszę nic więcej, bo nie miałem styczności z tymi interfejsami i nie wiem jak one wypadają w porównaniu z kartami z którymi miałem szansę się pobawić.
Powiem Ci tylko jedno. W kwestii zapisu najistotniejsze znaczenie (oprócz akustyki pomieszczenia) odgrywają narzędzia, czyli mikrofon i interfejs. Tutaj trzeba kupić w miarę możliwości jak najlepiej, aby uzyskać jak najlepszy efekt w realizacji projektów.
Oczywiście finalnie i tak sprawę załatwia miks i mastering, ale to już dalszy plan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, na razie jestem za tym M-Trackiem, chociaż nic o nim nie wiem. Ogólnie opinie ma raczej dobre, ale poczekam, może jeszcze ktoś tutaj się wypowie.
@zieluwid ok, dzięki za informacje. Jak coś kupię to wpadnę do Ciebie z tym, to sobie porównasz. Do Skierniewic łatwy dojazd z Warszawy icon_biggrin.gif

Pozdrawiam i czekam jeszcze na jakieś opinie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/shure-sm57-w-swietnym-st...4517421134.html

Pojawiła się taka aukcja, zastanawiam się czy warto kupić, a jeśli tak to za ile? Czy to, że jest zaśniedziała osłonka może świadczyć o tym, że zaśniedziało też coś w środku? W końcu elektronika się starzeje.

EDIT: Aha, jeszcze zapytam - jeśli chodzi o M Audio M Track, to on ma zasinanie phantom, ale ja chyba go nie potrzebuję, zgadza się? Z tego co czytam, to mikrofony dynamiczne, w tym SM57 nie potrzebują takiego zasilania. Czy oprtócz tego zasilania jest w tym interfejsie też jakiś inny przedwzmacniacz? W końcu jest potencjometr Gain, więc rozumiem że tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki mikrofon nie potrzebuje phantoma. Zasilanie takie jest wymagane przy mikrofonach pojemnościowych (elektrostatycznych).

Co do tego Shure'a nie powiem ci nic na jego temat, bo nie nagrywałem nigdy instrumentów, a więc nie korzystałem z takich mikrofonów. Wydaje się solidny, nowy kosztuje ok 500 zł. Shure to zasłużona marka w tej dziedzinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na inne pytania odpowiedziałeś niż chciałem, więc jeszcze raz zadam icon_biggrin.gif

1. Czy to, że jest zaśniedziała siatka na koszyku może świadczyć o tym, że zaśniedziało też coś w środku? W końcu elektronika się starzeje.

2. Czy oprtócz tego zasilania phantom jest w tym interfejsie(M Audio M track) też jakiś inny przedwzmacniacz? Jest potencjometr Gain, więc rozumiem że tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trudno powiedzieć, może to z powodu wilgotnego powietrza w pomieszczeniu, nie wiem. Nie miałem takiego problemu, a jednym z pierwszych moich mikrofonów dynamicznych był Dynacord, potem Shure. Siateczki nie sniedziały. Musisz zapytać sprzedającego.
2. Mikrofon dynamiczny możesz podłączyć do wejścia z zasilaniem phantom. Zastosuj kabel XLR i nic sie nie powinno stać.
Tutaj masz to opisane szczegółowo :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilanie_Phantom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...