Skocz do zawartości

Kenwood Ka-6100 vs dual cv-1460


Bennia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam ponownie,

Trochę byłem poza kontaktem z światem internetowym .

Wzmak dotarł icon_smile.gif, i kable davinci tez ,ale sie nameczyłem z nimi krojąc icon_smile.gif .

Co prawda dopiero drugi dzień testów , ale już odrazu mogę powiedzieć, ze faktycznie klimacik jest icon_smile.gif Zieluwid mocne dzięki icon_smile.gif

Dźwięk , hmmm, Teraz wyciągam wszystko co mam, i słucham od nowa, całkiem inny wrażenia oczywiście in plus icon_smile.gif, Six blade knife to już chyba 20 raz w ciagu 24 godz icon_smile.gif , nie chce myślec co będzie jak zmienię kolumny icon_smile.gif

Poprostu wróciło chęć słuchania muzyki , żeby tylko sąsiedzi nie chcieli mnie wyrzucić icon_smile.gif

Do audiofila to daleka droga icon_smile.gif , narazie skupiam sie nad jakimś odtwarzacz sieciowy / dac + ipod albo coś w tym desenie, bardzo dużo muze mam (przynajmniej dla mnie icon_smile.gif) dlatego praktycznie cała muzykę już przygrałem na dysk ,spokojna głowa, format bezstratny .

Ale chyba muszę znaleść jakiegoś znachora do regeneracji wzmacniacza , coś sie cieszcie co nie kiedy. Jak trochę poruszam przyłaczniki kanałów lub główny to ustaje, i trochę czuć wzmacniacza .

I sie zastanawiam jak lepiej ustawić kolumny, teraz są kierowany w kierunku środka pokoju, spróbuje czy równolegle do ścian jest lepiej .

I chyba tyle na szybko idę słuchać dalej .

Miłego końca weekend'u
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zatem !
Cieszę się, że jesteś zadowolony, o to chodzi. A jak zmienisz kolumny, to dopiero usłyszysz różnice.

A co z tym wzmacniaczem, bo jakos tak to napisałeś, że nie wiem o co chodzi. Coś trzeszczy ? Co do pewnego zapachu, to jest taka delikatna przypadłość. Ja kiedy kupiłem swojego Sansui, miałem to samo. Pierwsza myśl, kondy. Poleciałem do elektronika, rozkręcił popatrzył, pomierzył i mówi, że jest wszystko ok. Dadał tylko, takich klocków już nie robią.
A wzmacniacz może być czuć trochę, bo zapewne nie pracował od dawna. Jak sie troche rozbuja, to wszystko ustąpi. Bynajmniej u mnie już jest ok od dawna.

a jak ogólny stan wzmacniacza ? Bo na zdjęciach wyglądał dobrze. A jestem ciekaw, jak oceniasz to na żywo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowac dziekowac .

jestem nawet bardzo zadowolony, i nie chce myslec jaka bedzie roznica po zmianie kolumn (co prawda narazie nie jest tak zle, jak dla mnie, co prawda dzis miałem okazji posułchac przepadkowo u znajomego radmor + gramofon, to i tak o wiele lepiej słychac na zestawie sansui + mp3, takze jest bardzo dobrze), a patrzac na ceny płyt,a duzo płyt niemam, to chwilowo sie wstrzymuje z gramofon'em a bardziej sie bede sie skupiał nad tym co mam juz, czyli format cyfrowy ale w bardzo dobrej jakosci bo nagrywany w jakosci bez stratnej, czyli praktycznie jak CD, tylko niewiem jaką opcja wybierac odtwarzac sieciowy czy Dac + ipod albo moze cos innego jeszczy, moze jakies pomysły ?

Przepraszam za moj Polski icon_smile.gif, tak trzeszczy dzwiek na głosnikach albo sie robi troche słabiej na jednej kolumnej, ale troche poruszając przyłącznik on/off lub kanałow a/b to rozwiazuje problem, u mnie raczej wzmaniac to bedzie miał trudne zycia, szczegolnie ze radio działa to słucham 3 (takze kilka godzin ciagłego słuchania jak jestem w domu), co prawda w mono bo stereo szumi chyba sprobuje podłaczyc go do anteny zbiorczej w bloku tylko musze jakies inny kabel pokombinowac bo widze ze jest 300 i 75 ohm opcja, i faktycznie chyba zaczyna zapach znikac, albo sie przyzwyczaiłem icon_smile.gif, szczegolnie ze dosyc sie grzeje, to moze szybko to sie wywietrzy.

a ogólny stan, w życiu bym nie powiedział ze tyle ma lat, i mysle ze tez jest w bardzo dobrym stanie estetycznym, poprostu na żywo lepiej wyglada niz na zdjeciach, a noca to juz nic nie mowie.


miłej nocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wypsikałem przyłącznik on/off i kanałow a/b , przed wczoraj, czekałem 2 godz i odpaliłem i super było icon_smile.gif

dzis teraz odpaliłem i po 30-40 minut zaczełem czuc zanik jednego kanału, wyłaczyłem i właczyłem i sie poprawiło, i narazie przez 15 minut jest oki icon_smile.gif

mam jeszczy raz potraktowac sprayem ?

miłego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja proponuje to przeczyścić raz jeszcze. Sprzęt jest już dość stary i prawdopodobnie nie był konserwowany. Skoro pierwsza porcja pomogła, to można pojehrzewać, że zabrudzenia i brak smarowania były powodem takich zachowań wzmacniacza. Ten preparat ma właściwości czyszczące, smarujące i wpływa także regenerująco na potencjometry. Tak że, popijają jeszcze raz.
A dodatkowo, skoro przerywają kanały, pskinij potencjometr balance.
No i daj znać ponownie icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, ja proponuje to przeczyścić raz jeszcze. Sprzęt jest już dość stary i prawdopodobnie nie był konserwowany. Skoro pierwsza porcja pomogła, to można pojehrzewać, że zabrudzenia i brak smarowania były powodem takich zachowań wzmacniacza. Ten preparat ma właściwości czyszczące, smarujące i wpływa także regenerująco na potencjometry. Tak że, popijają jeszcze raz.
A dodatkowo, skoro przerywają kanały, pskinij potencjometr balance.
No i daj znać ponownie icon_smile.gif.




oki poprobuje jeszczy raz .

co ile konserwacja powinna byc takiego sprzetu .

niestety niema balansu icon_smile.gif

miłego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tego psikać co miesiąc przecież. Tak na dobrą sprawę, to ja używam tego typu środków, kiedy jest potrzeba. Jak kupiłem spryt, to oddałem do znajomego elektronika na przegląd i konserwacje. Od tamtej pory raz psikałem, bo balans mi trzeszczał troszeczkę, ale ustąpiło i jest ok.
Powtórz operację i zobacz jaki będzie efekt. Może wszystko się ustabilizuje.

A balans jest na pewno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...