Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Khedron

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?

29 postów w tym temacie
Witam . Od razu uprzedzam, że jestem kompletnym dyletantem w sprawach sprzętu audio, stąd prośba o informacje. Dostałem w prezencie trochę sprzętu grającego. Ma on już swoje lata, z tego co wiem ponad 20, ale zdaje się , że w tym przypadku starsze modele nie muszą być gorsze od nowych. Jest w zestawie amplituner Yamaha RXV-850, głośnik niskotonowy Yamaha YST-SW50 i dwie kolumny Yamaha NS-300X. Wszystko w idealnym stanie, wyprodukowane w Japonii i kupione tam na miejscu jako nowe ze sklepu. W necie znalazłem sporo informacji na temat tunera i głośnika niskotonowego, ale nie mogę znaleźć nic konkretnego (ponad opis techniczny) na temat kolumn. Może ktoś na forum wie co one są warte i czym ewentualnie jeszcze uzupełnić ten zestaw ? Jeśli będzie używany to do odtwarzania muzyki z CD, radia i gramofonu Rega RP-1.
Ze swojej strony mogę jeszcze napisać, że zestaw robi wizualnie doskonałe wrażenie - jest niesamowicie solidny, ciężki i doskonale wykonany.
Z góry dzięki za informacje.

Witam.

Rozumiem, ze masz gotowy, w pełni sprawny zestaw stereo. Nie rozumiem co jest tam nie tak, że chcesz go uzupełniać. Masz wzmacniacz, kolumny, odtwarzacz cd i nawet gramofon. Co Ci dokładnie nie odpowiada ?

Tak, zestaw jest w pełni sprawny i gotowy. Muszę jeszcze odebrać ze sklepu wspomniany gramofon. Całość ma być prezentem dla żony, bo to ona od dawna marzy o słuchaniu muzyki z czarnych płyt.
Chciałem tylko dowiedzieć się czy ktoś na forum wie cokolwiek na temat kolumn Yamaha NS-300X. Czy to sprzęt dobrej jakości , czy pozwoli na cieszenie się muzyką , nie tylko z cd, ale przede wszystkim płyt winylowych? Czy zakres dźwięku będzie wystarczający, czy też jeszcze czymś go uzupełniać? Czy może lepiej odpuścić i kupić nowe kolumny ?
Tak jak pisałem, nie znam się zupełnie na sprzęcie audio. Sporo za to wiem na temat fotografii i tam jest tak, że często stare szkła dają obraz znacznie lepszy niż najnowsze modele, będąc przy tym znacznie od nich solidniejszymi. Być może tak jest i w przypadku tych kolumn, ale ... Nie mogę znaleźć żadnych informacji na ich temat.

Wiesz, pytasz, ale nic nie piszesz poza tym jaki jest Twój zestaw.
A to jak zagra jest zależne między innymi od tego jakiej muzyki słuchasz/słuchacie, jakiej wielkości jest pomieszczenie w którym będzie grał zestaw. Oczywiście w dużej mierze od akustyki tego pomieszczenia, adaptacji, miejsca ustawienia i samego ustawienia kolumn. Nawet od zastosowanego okablowania w pewnym stopniu, a przede wszystkim od Waszych upodobań brzmieniowych. Od tego jakie preferujecie brzmienie, jasne, ciemniejsze, chłodniejsze, cieplejsze itp...

Jeżeli sprecyzowałbyś wszystkie te informacje, wtedy łatwiej będzie odpowiedzieć, czy taki zestaw powinien spełnić Wasze wymagania.

Cytat

Wiesz, pytasz, ale nic nie piszesz poza tym jaki jest Twój zestaw.
A to jak zagra jest zależne między innymi od tego jakiej muzyki słuchasz/słuchacie, jakiej wielkości jest pomieszczenie w którym będzie grał zestaw. Oczywiście w dużej mierze od akustyki tego pomieszczenia, adaptacji, miejsca ustawienia i samego ustawienia kolumn. Nawet od zastosowanego okablowania w pewnym stopniu, a przede wszystkim od Waszych upodobań brzmieniowych. Od tego jakie preferujecie brzmienie, jasne, ciemniejsze, chłodniejsze, cieplejsze itp...

Jeżeli sprecyzowałbyś wszystkie te informacje, wtedy łatwiej będzie odpowiedzieć, czy taki zestaw powinien spełnić Wasze wymagania.

Muzyki bardzo różnej, z czarnych płyt będzie to głównie jazz, muzyka klasyczna i rock z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Pozostałe raczej z CD. Nie słuchamy w ogóle techno i tym podobnych gatunków, oraz tego co się ostatnio na okrągło puszcza w słusznych ideologicznie stacjach radiowych i telewizyjnych.
Pomieszczenie - około 30 m2, nieco wyciągnięty prostokąt, z prawej strony okno, z lewej otwarte na drugie pomieszczenie (prostokąt około 2,5 na 2 m), dalej ściana. Co do tego jakie kable zastosować , jestem otwarty na propozycje, ale w miarę rozsądne cenowo.
Mój gust co do brzmienia ma niewielkie znaczenie - daleko mi to nietoperza, żona lubi to co chyba nazywacie ciepłym brzmieniem.
Jak już pytam o takie szczegóły to jeszcze jeden - czy gramofon Rega RP-1 da się podpiąć bezpośrednio do opisanego amplitunera czy potrzeba jakiegoś przedwzmacniacza ? Jeśli to to co byście polecili - przyzwoitego i rozsądnego cenowo ?

Cytat

czy ktoś na forum wie cokolwiek na temat kolumn Yamaha NS-300X. Czy to sprzęt dobrej jakości , czy pozwoli na cieszenie się muzyką

Zazwyczaj takich informacji udzielają właśnie osoby takie jak Ty, czyli właściciele icon_eek.gif .
Na forum opisujemy swoje doświadczenia z "klockami" stereo, doradzamy wspólnie co można poprawić, ale nie szukamy poklasku dla podjętych już decyzji.
Przecież jakby ktoś napisał że to najlepszy zestaw, a Tobie nie będzie się podobał to nie będziesz go słuchał na siłę i się męczył, aby komuś się przypodobać .
Co Cię powstrzymuje aby podłączyć kolumny i wzmacniacz, posłuchać kilku płyt i napisać coś od siebie ?
Inna sprawa dany zestaw może zagrać różnie, ważna jest wielkość pokoju, akustyka .

Czy da się podpiąć gramofon , zobacz z tyłu wzmacniacza na wejście typu rca- MM(phono), ale ma.

No więc tak.
Pomieszczenie jest dość duże, a kolumny, to takie większe monitory. Lepsze byłyby kolumny podłogowe i ogólnie mówiąc lepsze kolumny. Nie odbierz tego, jako opinię, że te nie nadają się do słuchania muzyki, ale można dużo lepiej, wiadomo. Jeżeli będziesz zainteresowany zmianą kolumn, to wtedy się pomyśli co, jak i przede wszystkim za ile (no to już tylko i wyłącznie Twoja decyzja).
Póki co pograłbym na tym co masz. Nie wiem jakie macie aspiracje, bo może nie szukacie aż tak daleko, a to co dla jednych gra jako tako, dla Was będzie wystarczające. Też nie ma sensu przesadzać, jeżeli jest to Wam zbędne.
Jeżeli za jakiś czas dojdziecie do wniosku, że notujecie pewnego stopnia niedosyt brzmieniowy, możemy oczywiście poszukać czegoś ciekawszego.
Sumując, ja dałbym lepsze kolumny, ale proponuję się zapoznać i poznać brzmienie obecnego systemu w obecnym zestawieniu.
Wzmacniacz ma wejście PHONO, podłączasz bezpośrednio i działa.

P.S. Jacek, znów piszemy jednocześnie icon_smile.gif. Pozdrawiam.

Fakt posiadania jakiegoś sprzętu nie czyni mnie automatycznie autorytetem w jego temacie. Zwłaszcza, że posiadam go od wczoraj a o podpięciu kolumn nie ma mowy - akurat jesteśmy na chwilę przed przeprowadzką i wszystko jest w rozsypce i bałaganie.
Z tego co piszecie, na razie te kolumny wystarczą, może to nie cud, ale i nie plastikowe grajki. Chciałem tylko dowiedzieć się czy to właśnie sprzęt w miarę dobry czy coś co bardziej denerwuje niż gra. Szczególnie wielkich ambicji nie mamy, więc może wystarczą.
Moja opinia odnośnie sprzętu może dotyczyć tylko jakości jego wykonania (rewelacyjna), ale nie odtwarzania dźwięku. Zdaje się, że do tego potrzebne by było ogromne doświadczenie i ponadprzeciętny słuch. Tak więc, gdyby ktoś chciał wiedzieć jak to działa, może , gdy już wszystko podepnę, wpaść i posłuchać osobiście.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Dokładnie o to mi chodzi, podpiąć i posłuchać. Nie trzeba być audiofilem, żeby słyszeć, ze taki czy inny zestaw gra lepiej lub gorzej.
A ten zestaw jest w miarę przyzwoity, to dobry wzmacniacz. Gramofon także kupiłeś fajny. Nic nie pisałeś o odtwarzaczu cd, ale ufam, że nie będzie gorzej niż reszta.
Jak podepniesz i posłuchasz, to koniecznie napisz o wrażeniach odsłuchowych, bo jestem bardzo ciekaw Twojej opinii i spostrzeżeń. Daj znać koniecznie.

Pozdrawiam.

CD to mój stary Technics SL-PS740A. Nie wiem jak go dziś byście określili, mi zawsze wydawało się, że gra bardzo ładnie.

No i git. Mój teść słucha na Technicsie SL-PG470A, tylko ma ciekawy wzmacniacz do tego. Tak jak pisałem, wpierw trzeba posłuchać i ocenić prezentacje brzmienia pod kątem własnych preferencji. Dopiero potem szukać innych rozwiązań. W razie czego na Forum jesteś już zarejestrowany icon_wink.gif.

Jedyne co bym pominął w tym zestawieniu, to ten sub. Stereo to wzmak i dwie kolumny. Dobrze zestrojony nie potrzebuje tego typu ustrojstw. No ale na test możesz podłączyć i porównać jak gra z i bez.
Chociaż przy takim metrażu, to efekt może się wydawać korzystny.

Cytat

No i git. Mój teść słucha na Technicsie SL-PG470A, tylko ma ciekawy wzmacniacz do tego. Tak jak pisałem, wpierw trzeba posłuchać i ocenić prezentacje brzmienia pod kątem własnych preferencji. Dopiero potem szukać innych rozwiązań. W razie czego na Forum jesteś już zarejestrowany icon_wink.gif.

Jedyne co bym pominął w tym zestawieniu, to ten sub. Stereo to wzmak i dwie kolumny. Dobrze zestrojony nie potrzebuje tego typu ustrojstw. No ale na test możesz podłączyć i porównać jak gra z i bez.
Chociaż przy takim metrażu, to efekt może się wydawać korzystny.

Pisałem o tym co dostałem, ale przyznam szczerze, że też nie palę się do podłączania głośnika niskotonowego. Faktycznie złożę to i sprawdzę jak gra, także czy dodatkowy głośnik da zauważalną i korzystną zmianę.
Do tej pory do grania używałem amplitunera kina domowego i kupionych do niego kolumn, nieco lepszych niż jakieś zestawy 5.1 , ale też bez przesady - Yamaha NS-50. Grają ładnie, owszem, choć lepiej napisać poprawnie - niesamowicie czysto, ale raczej bez polotu, sterylnie i nico zimno. Mam nadzieję, że te "nowe" kolumny będą cieplejsze, barwniejsze i bardziej porywające.

He, Yamaha NS50, skąd to znam. Mój teść ma te same w swoim zestawie, bo miał wcześniej wzmacniacz kina domowego Yamahy i tuner. Sprezentowałem mu Musical Fidelity E10 i ostatnio gramofon, ale kolumn jeszcze nie udało mi się wyperswadować. Jest czas icon_smile.gif. Jeszcze wstawimy tam Eposy.
Te Yamahy są h....owe i tyle. Nie lubię takiego brzmienia, brak kultury brzmienia i ciepła, nic ciekawego.

Masz szanse porównać, ale jeżeli szukasz czegoś ze smakiem, to myślę, że w kwestii kolumn będziemy dyskutować tutaj niebawem.

Pozdrawiam.

Ogólnie podpisuję się pod tym, co napisali koledzy. I jeśli masz możliwość posłuchać, porównać, zrób to. uszy są najlepszym doradcą.
Kolumny Yamaha NS-300X są to starsze konstrukcje i nie wiem czy ktoś na forum ich słuchał, ale podejrzewam, że są dużo lepsze jakościowo od NS-50. Jedynie co, to mogą być za mało "obecne" w dość sporym pokoju. Czyli może zabraknąć potęgi brzmienia i niskich tonów. Ale niekoniecznie. I to jak słusznie zauważyli koledzy zależy od współpracy kolumn z pomieszczeniem i Waszego gustu, oczekiwań. Mimo wszystko nie podłączałbym subwoofera. Ale spróbować można, by się przekonać.
No i kolumny powinny stanąć na stabilnych, masywnych standach, tak wysokich by głośniki wysokotonowe były mniej więcej na wysokości Waszych uszu gdy siedzicie i słuchacie muzyki.Kolumny do standu można podkleić, izolując jednocześnie od drgań, Blu Tack'iem kupionym na Allegro.
Jak i gdzie ustawić kolumny w pokoju oraz jak urządzić pokój pod tym kątem mam nadzieję, że wiesz? Jeśli nie, pisz na PW, podaj adres mailowy a prześlę Ci ciekawe i przystępnie napisane poradniki.

Yamaha RXV-850, to niestety amplituner do kina domowego a te jak wiadomo grają w stereo zazwyczaj dużo słabiej od wzmacniaczy zintegrowanych czy amplitunerów stereo. Ale na początek może być. Nie od razu Kraków (zestaw) zbudowano.

Może i ktoś wpadłby do Ciebie, posłuchał. Ale gdzie? Dodaj w panelu kontrolnym informację skąd jesteś.

Co do kabli, to masz w ogóle jakieś? Jeśli masz, to na razie je podepnij. Możesz napisać jakie są (marka, symbol - może znajdziesz na koszulce kabla). Interkonekty (połączeniowe) też. A jeśli masz jakieś najprostsze "no name", to trzeba będzie na początek kupić jakieś niedrogie a dobrej jakości.

Słusznie zauważył F1angel, o czym nie wspomniałem. Ta Yamaha to amplituner kina domowego, ale żeby ocenić to jak zagra w stereo, to już musisz ocenić sam po odsłuchu. Dobrze byłoby, gdybyś miał jakiś punku odniesienia. Masz może kogoś znajomego z miarę przyzwoitym zestawem stereo, żeby posłuchać Twoich kolumn na takim wzmacniaczu ?
No i standy, tak. Jeżeli zdecydujesz się zostawić kolumny, to będą potrzebne. Jeżeli będziesz miał wątpliwości, to ich nie kupuj, bo warto byłoby wtedy zastanowić się nad podłogówkami. Ale to dalsze plany i przede wszystkim Ty o tym decydujesz.

Tymczasowo kolumny można postawić nawet na taboretach, co będzie przypominało standy, które stosują Japończycy np. do Harbeth'ów.
A Blu Tack zawsze się do czegoś przyda.

Kur... czaczki, no mieszacie mi Panowie w głowie icon_smile.gif.
Bardziej szczegółowo sprawa wygląda tak. Właśnie fachowcy kończą nowe mieszkanie. Pomieszczenie o którym pisałem jest w nim największe, ale i najbardziej wszechstronne - duży salon połączony z kuchnią. Z jednej strony telewizor i sprzęt grający z drugiej kuchnia, by być w pełni szczegółowym, nie plastikowa, ale cała z prawdziwego drewna, o ile ma to jakieś znaczenie. Niemniej, wcale nie upieram się by sprzęt do grania siedział w tym pomieszczeniu. Do telewizora mam oddzielny zestaw i nie muszą się pokrywać. Nawet zastanawiałem się czy nie wsadzić tego do mojej pracowni - powierzchnia jakieś 11 m2, ale w moich całkowicie dyletanckich oczach owe kolumny wydały się za duże do takiego pomieszczenia. Może nie miałem racji ? Każdy kto wykańczał nowe mieszkanie wie , że wsiąka w to każdy grosz jaki się ma , a nawet te których się nie ma, więc póki co o żadnych muzycznych szaleństwach nie mogę nawet marzyć. Zresztą, odskakując od tematu, wydaję taki majątek na sprzęt foto, że kolejnej pasji żona raczej by nie zniosła icon_smile.gif... No , w każdym razie nie w takim nasileniu.
Chciałem po prostu by to wszystko dawało w miarę ładny i ciepły dźwięk, tak by muzyka nie tylko porywała, ale i relaksowała. Niestety wspomniane wcześniej Yamahy NS-50 tego nie dają - są niesamowicie czyste, ale sterylne i bez wyrazu.
Zestaw o jaki mi chodzi wcale nie musi grać głośno - sam chciałbym móc zrelaksować się przy muzyce w nocy gdy żona i córka już zasną, zaś żona chciałaby móc odpocząć trochę po pracy i w weekendy.
Mieszkam w Warszawie na Ochocie.

Zaczekaj i nie pisz sobie czarnych scenariuszy. Podłącz i posłuchaj, jak nie w salonie to w pracowni. Przenieść zestaw z pokoju do drugiego to 3 minuty, a zawsze jakieś doświadczenie i nauka na przyszłość. Skoro okaże się że kolumny yamahy nie dają "ciepłego miękkiego klimatu", zmienisz, to nie są wmurowane na stałe w ścianę rury.
Może jak pracownia okaże się fajnym miejscem odsłuchu i spędzasz tam sporo czasu wystarczą odpowiednie monitory. Ich cena nie musi być większą barierą, pewnie więcej kosztuje jakiś filtr z dekielkiem na Twój obiektyw i zawsze można powiedzieć żonie że z takowego zrezygnowałeś na rzecz "wspólnej sprawy" icon_wink.gif . Takie monitory (jeśli będą potrzebne) to nie jest druzgocący wydatek, czasem za 500-800zł można znaleźć coś, co nie tylko będzie grało cieplej i przyjemniej niż współczesne głośniki yamahy, ale przede wszystkim będzie Tobie pasowało.
Sprzedaż związana z wymianą co jakiś czas, używanego zadbanego markowego sprzętu nie wiąże się zawsze ze stratami, często jest tak że kupujesz coś za np. 500zł pograsz rok, dwa i sprzedaż za niewiele mniejsza kwotę, a bywa i że z małym zyskiem.

PS. Zieluwid byłem o 59 sek szybszy icon_mrgreen.gif

Dodam po poście Zieluwida że wspomniane właśnie niżej "ciepłe, klimatyczne monitory" z Twoją yamahą mogłyby być na początek fajnym duetem, do ewentualnych dalszych zabaw i poszukiwań. Od siebie dodam mission m31i, lub m32i .

No skoro sprzęt ma spełniać taką funkcję, to ja widziałbym tutaj całkiem inny zestaw. I już nie chcę Cię jeszcze bardziej strofować, ale wydaje mi się , że na obecnym takich wyników nie osiągniesz. Ale na początek może być, jak pisałem już wcześniej i nie tylko ja.
A jeżeli piszesz o 11 m2, to raczej te kolumny będą i tak za duże. Widziałbym tutaj niewielkie monitory np. Eposa, Tannoya, Kefa, a jako wzmocnienie np. Musical Fidelity E10. I wtedy jazz zabrzmi już bliżej Twoich oczekiwań.
Ale to musiałbyś sprzedać to co masz i uzbroić się w cierpliwość. Bo choćby ten wzmacniacz, choć nie jest gigantycznych wartości, jeżeli chodzi o cenę, ale jest na tyle dobry, że rzadko się trafia w odsprzedaży.

Edit :
P.S. Pozdro Jacek icon_biggrin.gif.

No dobra ... Nie wytrzymałem i po waszych namowach podłączyłem sprzęt . Sprawa wygląda tak - kolumny trzeba umieścić na odpowiedniej wysokości (wiem, wiem, dla Was to oczywiste, ale dla mnie .... nie było) i wówczas grają bardzo ładnie. W porównaniu do NS-50 o wiele cieplej i przyjemniej. Tak więc wystarczą . Amplituner to faktycznie sprzęt do kina domowego, ale sprawdza się całkiem porządnie. To z jednej strony... Z drugiej, nie potrzebuję wyjść na milion głośników, może więc dałoby się go wymienić na wzmacniacz (są ewentualnie jacyś chętni) ? Nie wiem tylko co bym stracił a co zyskał ? Nie wiem więc czy gra byłaby warta świeczki, szczególnie, że kupowałbym sprzęt używany i taki sprzedawał. Nie wiadomona co bym trafił zaś wiem jak pewnego urządzenie bym się pozbył. Z odtwarzaczem CD - warto wymienić Technicsa na jakąś używaną Yamahę ? Jeśli tak to na jaką? Ogólnie problem mam wciąż stały - sam nigdy nie zniżyłbym się do oszukiwania i sprzedania komuś uszkodzonego czy niesprawnego sprzętu, ale jednocześnie niekoniecznie mam ochotę żeby mnie jakiś oszust z portalu aukcyjnego przeleciał , nawet po wcześniejszym wylaniu tony wazeliny.
Rega już przyszła, ale jej nie wypakuję aż do przeprowadzki - szkoda na to zachodu i pracy .
Na koniec luźna uwaga - żadną sztuką jest wydać dziesiątki tysięcy złotych i później opowiadać jaki to ma się świetny sprzęt, tak w muzyce jak i fotografii. Trzeba jednak ogromnej wiedzy i doświadczenia by za rozsądne pieniądze uzyskać dobry efekt, często znacznie lepszy niż nieliczący się z kosztami nuworysz. Dlatego też zadaję tyle pytań, może i naiwnych z punktu widzenia ludzi naprawdę znających się na rzeczy, ale dla mnie ważnych.

Pytaj ile chcesz, to słuszna droga, a My tutaj postaramy się udzielić Ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.
A, zacznę sobie od końca.
Tak, nie jest sztuką wydać krocie bez sensu, kiedy przy odrobinie cierpliwości i zaangażowania i chęci wdrożenia własnego wysiłku, można skompletować sprzęt używany, o wiele tańszy, a grający na porównywalnym poziomie, lub wyższym do tego z pierwotnego założenia.
Nie każdy niestety chce i jest na tyle zaangażowany, aby podjąć takie wyzwanie. Szkoda, bo warto. Jednak nie byłbym obiektywny, gdybym stwierdził, że w większości wygląda to w ten sposób tutaj. Mnóstwo ludzi się tutaj przewija, niektórzy zostają na dłużej, ale wszyscy pojawiają się w konkretnym celu z mniej, lub więcej konkretnie sprecyzowanymi pytaniami.
Ogólnie wspólnymi siłami, udaje się zrealizować założenia i wynikiem jest po pierwsze satysfakcja, a po drugie fajny sprzęt w domu.

To, że nie rozpakowałeś Regi ... Nie wiem co napisać, Szacunek za wytrwałość. Ja bym nie dał rady. Ogólnie uważam, że jest to obecnie najmocniejszy element Twojego/Waszego zestawu.

Jeżeli planujesz jakiekolwiek zmiany, to proponowałbym zacząć od kolumn w pierwszej kolejności. Potem wzmacniacz i cd. Na końcu można zająć się takimi elementami jak kable. One także odgrywają istotną rolę w zestawie, kreując w pewnym stopniu charakter brzmienia. Tak więc wszystko możesz wymienić, ale proponowałbym zrobić to w takiej a nie innej kolejności. Dlaczego ? Bo to kolumny mają najistotniejszy wpływ na brzmienie. To one, odpowiednio wybrane oddadzą brzmienie w sposób taki jaki lubisz.
Kolejno, do wybranych i najlepiej kupionych już kolumn trzeba wybrać znów odpowiedni wzmacniacz, odtwarzacz Cd itd.
A wzmacniacz stereo zagra z pewnością lepiej, niż ampli tuner kina domowego.

Pozdrawiam.

Cytat

Jeżeli planujesz jakiekolwiek zmiany, to proponowałbym zacząć od kolumn w pierwszej kolejności. Potem wzmacniacz i cd. Na końcu można zająć się takimi elementami jak kable. One także odgrywają istotną rolę w zestawie, kreując w pewnym stopniu charakter brzmienia. Tak więc wszystko możesz wymienić, ale proponowałbym zrobić to w takiej a nie innej kolejności. Dlaczego ? Bo to kolumny mają najistotniejszy wpływ na brzmienie. To one, odpowiednio wybrane oddadzą brzmienie w sposób taki jaki lubisz.
Kolejno, do wybranych i najlepiej kupionych już kolumn trzeba wybrać znów odpowiedni wzmacniacz, odtwarzacz Cd itd.
A wzmacniacz stereo zagra z pewnością lepiej, niż ampli tuner kina domowego.

Pozdrawiam.

W takim razie pytanie totalnie konkretne - ile mogę wziąć za kolumny, które mam i ile , i do czego musiałbym dołożyć by odczuć różnicę ?

Nie potrafię odpowiedzieć Ci na to pytanie, nie wiem ile są one warte. Co do tego, może ktoś się jeszcze wypowie.
Jeżeli bedziesz chciał kupić inne, to musisz sam ustalić budzet. Ogólnie nie spieszyłbym się na Twoim miejscu tak bardzo. Masz gotowy komplet, możesz słuchać. Może wyrób sobie zdanie co do obecnego brzmienia, tak abyś wiedział co w nim Ci się podob, a co nie odpowiada. Będziesz mógł precyzyjniej określić swoje wymagania. To chyba najlepsza forma zdobywania doświadczeń.

Bardzo rozsądne i miłe mej kieszeni podejście icon_smile.gif. W takim razie kolumny zostają - może na lata, to się zobaczy. Wolałbym chyba jednak zamienić amplituner na wzmacniacz stereo i oddzielny tuner. Zamieniłbym nadmiar funkcji na nieco lepszą jakość dźwięku. Co sądzicie o modelu Yamaha AX-497? Będzie jakaś różnica w stosunku do RX-V850 ?

A czy musi to być koniecznie Yamaha ? Jeszce nie osłuchałeś się z tym co masz, a juz szukasz innego sprzętu. Bardzo niecierpliwy jesteś icon_smile.gif.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0