Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Khedron

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?

Recommended Posts

Tak jak piszą koledzy. Najpierw posłuchaj jakiś czes tego co masz. Stwierdzisz, czy gra to jak dla Ciebie wystarczająco dobrze.
Osłuchasz się z zestawem. Może akurat będzie Ci to odpowiadało.
W tak zwanym międzyczasie rób sobie wycieczki do salonów audio. W Warszawie jest ich sporo. Słuchaj różnych zestawów, wzmacniaczy, kolumn.
Posłuchasz jak grają produkty różnych marek. Możesz zapisywać czego słuchałeś (marka, model). I słuchaj 2-3 razy droższych niż te, które masz zamiar kupić. O ile oczywiście zależy Ci na jakości dźwięku i bierzesz pod uwagę sprzęt używany. Bo to będzie na tym poziomie jakościowym.
W ten sposób wyrobisz sobie zdanie co Ci odpowiada a co nie. I kiedyś gdybyś się jednak zdecydował na zmianę wzmacniacza czy kolumn nasza dyskusja będzie już na zupełnie innym poziomie.
Do odsłuchów przygotuj sobie ze 3-4 płyty z różnorodną muzyką i instrumentami. Byle dobrze nagrane. Będziesz mógł ocenić jak ta sama muzyka brzmi na różnych zestawach.
A tak na szybko jak coś teraz kupisz to prawie na pewno nie będziesz zadowolony.
Bo myślę, że jeśli zdecydujesz się na zmiany, to w ruch pójdą kolumny i wzmacniacz. A nie ma co teraz dobierać dobrego wzmacniacza do kolumn, które nie wiadomo czy zostaną na dłużej.
I rzeczywiście nie musi to być ani ten model (bo nic szczególnego) ani Yamaha.

Może nie tyle niecierpliwy, co lubię gdy wszystko od razu działa tak jak powinno. Niemniej przekonaliście mnie - składam sprzęt tak jak dostałem, bez zmian i fanaberii. Przyznam się - pękłem, rozpakowałem Regę i ... to co usłyszałem bardzo przypadło mi / nam do gustu. Całość brzmi po prostu ładnie.
Mam więc kolejne, absolutnie banalne pytanie - jaką do tego amplitunera kupić antenę wewnętrzną ? Mieszkania mam wysoko, na dziesiątym piętrze, położone przy 1-go Sierpnia. Jeśli to możliwe podajcie jakąś konkretną nazwę lub linka do strony.

Łoł ! No to super, że odpaliłeś Regę.
Co do anteny, to ciężko powiedzieć. Ja też mieszkam na 10-tym piętrze. Kupiłem zwykłą antenę za ok 30 zł, ale noszę się z zamiarem kupna czegoś lepszego i zewnętrznego tym razem.

Nie zaszalałem cenowo - także kupiłem zwykłą antenę za 25 zł i wszystko działa bardzo ładnie.
Zestaw mam już kompletny , o ile coś mnie znów nie podkusi. Pozostał amplituner Yamahy, kolumny Yamahy, gramofon to oczywiście Rega. Była za to mała niespodzianka z odtwarzaczem CD. Przypadkiem, podczas porządkowania rzeczy przed przeprowadzką natknąłem się na pudło z drugim technicsem. Zupełnie o nim zapomniałem a przecież był to mój prezent na osiemnastkę... Znaczy się sprzęt ma już ponad dwadzieścia lat. Niemniej był niemal nieużywany. Rozpakowałem , podłączyłem i porównałem z dotychczasowym, teoretycznie wyższym modelem. Może źle słyszę, a może to kwestia zużycia ... w każdym razie SL-PS50 gra ładniej - zostaje zatem w zestawie, drugi zaś idzie na aukcję.
Na dziś jestem zadowolony, sprzęt gra ładnie i czysto. Jak coś znów wymyślę, raczej skonsultuję to wcześniej z Wami niż pójdę na żywioł. Dzięki za wszelką pomoc.