Skocz do zawartości

gramofony


Recommended Posts

Witam. Jestem debiutantem na tym forum, czytałem opinie, ale nigdy się tu nie wpisywałem. Jestem w Anglii i dosyć często spotykam się z firmą gramofonów Leak. Ostatnio trafiłem model delta turntable z dołączonym czymś w podobie wzmacniacza delta 75. Zastanawiam się nad kupieniem gramofonu, najprościej było by kupić coś z firm przodujących na rynku ale zastanawiam się nad czymś starszym licząc na cieplejszą barwę dźwięku. Spotkał się Ktoś może tutaj z tą firmą, sprawdzał jej sprzęt. Polecacie, odradzacie? Proszę o jakąś pomoc. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.

To jest Goldring Lenco GL75 zrobiony dla Leak. Dobry stary gramofon, z potencjałem do modyfikacji. Tylko należy zwrócić uwagę na jego stan techniczny (sprawdzić, czy działa, jak pracuje ramię) i stan wizualny. W sieci znajdziesz więcej informacji na jego temat.

A jak cena za ten gramofon ?



90 funtów także nie ma tragedii, wydaje mi się, że cena jest dosyć dobra. W opisie napisali że wszystko działa, po zdjęciach wszystko wygląda ok, na pewno musiałbym go obejrzeć i sprawdzić, bo jak wiadomo zdjęcia można podrasować a w opisie lekko naściemniać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znalazłem informacje, gdzie facet pisał, że jeżeli ten gramofon jest sprawny i w dobrej kondycji, to można za niego wyrwać w granicach 70-100 funtów.
Oczywiście możesz poszukać czegoś innego, jak Ci radzono wcześniej. W okolicach 100 funtów znajdziesz niejeden wart uwagi gramofon.


A masz może jakieś propozycje co do firm i modeli. Jeżeli macie Panowie jakieś sugestie to bardzo poprosę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w podobnej cenie sprzedał się Pro-Ject Debut i proponowałbym oprócz gramofonów tej firmy rozejrzeć się za Regą, Thorensem, Dualem, Technicsem. A także Kenwood, Pioneer, JVC Quartz.
To wszystko także zależy od tego, jakiego szukasz gramofonu. Czy masz co do niego jakieś konkretne wymagania ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale chwila Panowie, co prawda nie miałem styczności z tym gramofonem osobiście, ale z tego co kilkukrotnie widziałem na różnych zagranicznych forach, to Lenco GL75 jest prawdziwą legendą solidności wykonania i dźwięku, także może właśnie warto z nim spróbować. Fakt, sprzęt jest wiekowy, więc przypuszczalnie będzie potrzebował trochę uwagi, ale koniec końców to może być dobry zakup, przy czym ja bym się starał utargować z 10-20% z tej ceny icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, masz rację Paciu. Stąd też nie odradzam zakupu tego gramofonu, bo jest to dość ciekaw pozycja. Wystarczy wpisać nazwę w wyszukiwarkę i można mieć pewność, że o tej maszynie w sieci jest dość sporo. A więc znalazła uznanie i zainteresowanie wśród użytkowników dobrego sprzętu. Na anglojęzycznych forach jest znacznie więcej informacji na ten temat. Polecam poprzeglądać troszeczkę, a ewentualnie szukać dalej. Tak czy inaczej, z tego co czytałem, jak gramofon jest sprawny, to do 100 funtów wart uwagi i inwestycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ostatnio w podobnej cenie sprzedał się Pro-Ject Debut i proponowałbym oprócz gramofonów tej firmy rozejrzeć się za Regą, Thorensem, Dualem, Technicsem. A także Kenwood, Pioneer, JVC Quartz.
To wszystko także zależy od tego, jakiego szukasz gramofonu. Czy masz co do niego jakieś konkretne wymagania ?


szukam gramofonu typowo do odsłuchu płyt. Zależy mi na konkretnym, ciepłym brzmieniu, dlatego rozglądam się za czymś starszym ale z 'duszą' icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
[quote name='zieluwid' date='15 08 2014, 20:02 ' post='117045']
Jasne, słuszny trop. Tylko zauważe jeszcze, że to wkładka ma znaczny wpływ na brzmienie, o dalszym torze nie wspomninając. Ale to pewnie już wiesz.
A w jakim towarzystwie ma zagrać Twój przyszły gramofon ?
[/qu
Pisząc w "towarzystwie" ma kolega na myśli rodzaj muzyki która będzie na nim odtwarzana? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mp.' date='24 08 2014, 20:44 ' post='117435']
"Strzelam", ale wydaje mi się, że raczej pyta o sprzęt akompaniujący, tj. wzmacniacz oraz kolumny.

wzmacniacz technics su-610, plus głośniki behringer truth b2030p plus głośniki tannoy eclipse.

Znalazłem gramofon co prawda na pasku, ale z systemem ortofona. model technics sl-23.

POLECACIE, ODRADZACIE?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak dokładnie. Chodziło mi jaki masz sprzęt towarzyszący. Bo brzmienie z winylu, t nie tylko sam gramofon, a wkładka i reszta toru przede wszystkim.
A co do tego Technicsa, to solidny gramofon. Wszystko zależy za ile możesz go kupić.



Mam możliwość kupić go za 140 funtów, jednak wciąż zastanawiam się, bo to jednak paskowy gramofon. Czasami można wyrwać sl 1200 pomiędzy 250 a 300 funtów, więc chyba postaram się upolować coś z automatycznym napędem. Cały czas się rozglądam bo nie mam ciśnienia, żeby mieć ten gramofon już teraz, wolę się trochę pozagłębiać w ten świat zanim podejmę decyzję i dokonam zakupu, ale już dzisiaj mogę powiedzieć, że bardzo pomógł mi każdy Wasz wpis Panowie za co serdecznie dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że tak uważasz i że jesteśmy pomocni. Po to jest to Forum. A z zakupem sprzętu zawsze trzeba postepować roztropnie, nie ma się co spieszyć. Dobrze, że podchodzisz do tej kwestii w ten sposób.
Co do Tego Technicsa, to jeżeli jest w stanie bardzo dobrym, to cena znośna. Bardzo podobnie klasyfikuje sie ich cena u nas. Tak więc uważam, że za stan bardzo dobry można zapłacić te pieniądze. A jaką wkładkę ma ten Technics, którego możesz kupić ?

SL1200 jest super maszyną. Ceny które podałeś są normalne. Ale nie masz powodów obawiać się gramofonu paskowego. No chyba, że masz zamiar wykorzystywać go do czegoś więcej poza słuchaniem na nim muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...