Skocz do zawartości

Kolumny Pylon Audio Pearl 25 + Amplituner


pentero

Recommended Posts

Witam.

Jako początkujący forumowicz i potencjalny nabywca zestawu audio chciałbym poprosić o pomoc. Przesiadam się z komputerowego zestawu 5.1 (Desktop Theater od Creativa) na jakiś konkretniejszy zestaw audio. Budżetu jako takiego przed rozpoczęciem poszukiwań sobie nie zakładałem. Po przekopaniu się po pewnej ilości postów i recenzji wybrałem sobie wymarzony dla mnie sprzęt. Padło na:


- kolumny - Pylon Audio Pearl 25 (1500zł)

Parametry ze strony producenta:
Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 35Hz- 20 000 Hz
Moc nominalna 95 W
Moc maksymalna 150 W
Efektywność 89dB
Wymiary [W x H x D] 200 x 980 x 280 mm
Waga 15kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2xPylon Audio PSW 18-80/S
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST T-80/8

Tych głośników raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Młoda konstrukcja, która szybko wyrobiła sobie dobrą renomę.


- amplitruner - Yamaha R-N500 (ok 2000zł w Polsce ale w Niemczech do nabycia za ok 390e)

Parametry ze strony producenta:
DLNA Wersja 1.5
Odtwarzane formaty MP3, WMA, MPEG4, AAC, WAV, FLAC
AirPlay Yes
Minimalna moc w stereo RMS (8 ohms, 20 Hz-20 kHz) 80W + 80W (0.04% THD)
Maksymalna moc w stereo (4 ohms, 1kHz, 0.7% THD, for Europe) 105 W + 105 W
High Dynamic Power/Channel (8/6/4/2 ohms) 105/ 125/ 150/ 178 W
zniekształcenia THD (CD to Sp Out, 20 Hz-20 kHz) 0.015% (40 W/8 ohms)
Stosunek sygnał/szum (CD) 100 dB (CD Direct on, 200 mV)
Audio In / Out 10 / 2
USB Input Yes
Subwoofer Out Yes
Remote In / Out Yes
FM 50dB Quieting Sensitivity (IHF, 1 kHz, 100% Mod., Mono) 3 µV (20.8 dBf)
FM Stosunek sygnał/szum (Mono/Stereo) 71 dB / 69 dB
ToP-ART Yes
Pobór mocy w trybie Standby 0.1 W
Wymiary (W x H x D) 435 x 151 x 387 mm
Waga 9.8 kg

No i tu zaczyna się zabawa. Wiem, że znalazłyby się wzmacniacze, które prawdopodobnie grałyby świetnie z tymi kolumnami (np NAD C316), ale zależy mi na radiu z którego najcześciej słucham muzyki (oraz z komputera), a zaletą tej Yamahy jest możliwość podłączenia do internetu i słuchania radia z sieci.

Teraz moje pytanie. Czy taki zestaw jest sensowny i jak mógłby ze sobą brzmieć? Nie mam niestety możliwości odsłuchu ani jednego ani drugiego.
Dodam jeszcze, że jestem kinomaniakiem (głównie serialomaniakiem) i sprzet bedzie podłączony do peceta. Pokój ma ok 25m2.

Z góry dziękuję za wszelkie porady, spostrzeżenia oraz krytykę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytasz, jakby taki zestaw zagrał, a powinieneś napisać jakie Ty masz oczekiwania brzmieniowe. Powinieneś określić się w tej kwestii i pod tym kątem dobierać elementy zestawu, a nie odwrotnie.
A sprzęt używany wchodzi w rachubę ? No i powinieneś jednak określić jakiś przybliżony budżet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżet. Ten zestaw, który wybrałem, to jakieś 3200zł i mniej więcej tyle jestem w stanie przeznaczyć.
Czy używane sprzęt wchodzi w rachubę? Hmm. Jeśli chodzi o kolumny to jestem raczej zdecydowany na te pearle, a to świeży sprzęt wiec używanego nie ma z tego co widzę w obrocie. Jeśli chodzi o amplituner to tu byłbym w stanie dopuścić jakąś używkę. W zależności od jego możliwości i funkcjonalności.
Jeśli chodzi o samo brzmienie. Jak już wspominałem, przesiadam się z wysłużonego komputerowego zestawu 5.1 który po prostu grał, no może troszkę lepiej niż jakiś tam zestaw 2.1 za 200zł. Rozumiem, że każdy jest inny i jak mawiał mój jeden profesor - jednemu podoba się córka, drugiemu teściowa. Ale moja poważna przygoda z audio stereo się dopiero zaczyna. Muzyki słucham przekrojowo, może za wyjątkiem hip-hopu i cieżkiego metalu. Nie mam doświadczenia z wyższej klasy dżwiękiem, mam nadzięję że mój gust się dopiero ukierunkuje. Na razie po prostu chcę, że by to po prostu grało dobrze. Rozumiem, że mogę nie trafić ze sprzetem w swoje oczekiwania i może być to droga lekcja. Ale właśnie dlatego się tu znalazłem. Żeby czerpać z wiedzy i doświadczenia ludzi, dla których to chleb powszedni i którzy za zwykłe dziękuję, pozwolą mi z tej wiedzy skorzystać.
Jeśli chodzi o ten zestaw, to chciałbym się dowiedzieć po pierwsze, czysto technicznie, czy do siebie pasuje. A po drugie, teoretycznie, jak może brzmieć. Spotykałem się z opiniami, że yamahy grają ostro, ale nie wiem czy to cecha ogólna yamah czy może poszczególnych modeli czy może ani jedno ani drugie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dość soczyście, ale bezpiecznie i uniwersalnie. Wszystko co napisałeś to w sumie prawda, yamaha jest fajnie zaopatrzona w dodatki i gra dość rześko, a płynny loudness ma spore pole do popisu. Na jakieś mega niskie zejścua basu w rocku, czy filmie bym nie liczył, jednak w odniesieniu do komputerowego zestawu 5.1 będzie inna klasa brzmienia i kreowania przestrzeni.
Choć słyszałem opinie że zestaw z pcta 5.1 gra z takim ,,bassem,, i tak dynamicznie , że prawdziwe kolumny mu nie podskoczą, trzeba jednak zaznaczyć że dźwięk z komputerowych głośniczków 5.1 jest udawany i nienaturalny.
Szkoda że nie możesz posłuchać tych czy innych kolumn, bo to jak randka w ciemno z pierwszą napotkaną w życiu kobietą-może być różnie. Nie jest tylko moją opinią to że yamahy fajnie grają z cieplej grającymi kolumnami w tych $ np mission mx4, są też inne ale droższe, wiėc nie mieszam ci w głowie.
Oczywiście, życzę takiego zestawu stereo na ,, początek,, dla każdego młodego miłośnika stereo , bo można z braku wiedzy w tym temacie, pieniędzy, czy nawet braku znajomości własnych potrzeb, wybrać stokroć gorzej.
Tylko jak kupisz to opisz swoje wrażenia np. W dziale, temacie ,,wasze systemy,,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poradę. Te kolumienki mission mx4 to jednak dodatkowe 500zł a to juz sporo. Nie wiem czy nie za wcześnie napaliłem się na te pylony. Może w tej cenie z tym amplitunerem coś lepiej zagra? W saturnie jest dobra cena na kolumny Boston Acoustics A 250 (800zł za sztukę). Co sądzisz o takim połączeniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie promocyjna cena bostonõw A250, ja słuchałem kiedyś monitorów tej firmy i faktycznie z tych cieplejszych, nie jazgotlwych, ładnie solidnie wykonanych. Mx4 też można kupić za 1700zł. Dla mnie pewnym minusem , niestety, jest średnio udana stolarka, okleiny polskich budżetowych kolumn, oczywiście nie jest źle, jednak klasę niżej niż w ,,zagranicznych,, głośnikach, ale może coś jest kosztem czegoś- oby.Ważnejsze aby kolumny dobrze grały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zdecydowanie pozostałbym przy kolumnach Pylon Audio Pearl 25. To bardzo dopracowany zestaw, spokojnie wygrywający z konkurecnją nawet w znacznie wyższych przedziałach cenowych.
Kwestia amplitunera - w Twoim przypadku brałbym pod uwagę amplituner Yamaha R-N500 oraz Onkyo TX-8050. Obydwa urządzenia mają podobne, bardzo bogate wyposażenie, ponadto tworzą bardzo dobre połaczenie z kolumnami Pylon Audio. Onkyo jest trochę delikatniejsze brzmieniowo, bardziej szczegółowe, analityczne, szybsze w basie.
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty cenowej jestem do dyspozycji.

Cytat

Dzieki za poradę. Te kolumienki mission mx4 to jednak dodatkowe 500zł a to juz sporo. Nie wiem czy nie za wcześnie napaliłem się na te pylony. Może w tej cenie z tym amplitunerem coś lepiej zagra? W saturnie jest dobra cena na kolumny Boston Acoustics A 250 (800zł za sztukę). Co sądzisz o takim połączeniu?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki również za opinię. Przyjrzę się jeszcze temu onkyo. Napotkałem się na niego wczesniej analizujac opinie o tej yamasze. Nie jestem tylko pewien czy onkyo jest wystarczająco dobre do pearlów jeśli chodzi o impedancję. W specyfikacji jest tylko mowa o 6 omach. Jestem niestety laikiem jeśli chodzi o te kwestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo podaje moc nawet przy 3 omach, więc chyba nie powinno być problemu:
http://audiosfera.eu/236,onkyo-tx-8050-gwa...wdz-rabat-.html

A nie lepiej byłoby do tych kolumn (skoro się upierasz na nowe) kupić odtwarzacz sieciowy http://www.mediamarkt.pl/odtwarzacz-siecio...CFTMftAod0RoAnw
Wzmacniacz jakiś lepszy nawet niż dość przeciętny moim zdaniem NAD C-315BEE czyli jakiś używany.
W sumie miałbyś o wiele lepszą jakość dźwięku niż z amplitunera.

Oczywiście nie możesz zapomnieć o przyzwoitych kablach głośnikowych oraz interkonektach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zacząłem później szukać i też znalazłem tę tabelkę na jakiejś innej stronie. Wygląda na to, że faktycznie faktycznie onkyo bez problemu sobie poradzi. Przeanalizuję jeszcze wszystkie za i przeciw i pewnie się zdecyduję na jednego z tych dwóch anplitunerów plus pearle 25. Na plus yamahy na pewno działa cena, a konkretnie niemiecka cena (różnica 300zł). Opłaca mi się wsiąść w busa i pojechać do Berlina (koszt 100zł). Zostanie mi 200zł na jakieś kabelki.

Nad kombinacją wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy się w sumie nie zastanawiałem, ale chyba cięzko się tu bedzie zamknąć w 2000zł ale może rzeczywiście jest to jakieś rozwiazanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to możliwe, albo trzeba będzie trochę dołożyć. Ale naprawdę warto. Super wzmacniacz za naprawdę nieduże pieniądze to Fine Arts V 3. Jakieś niewiele droższe i też dobre pewnie udałoby się znaleźć.
Tylko zależy ile finalnie miałbyś na niego pieniędzy?
Szkoda marnować kasę na nowy amplituner KD. Jakość dużo gorsza a nie wykorzystasz tego sprzętu zgodnie z przeznaczeniem.

A kable na początek można kupić tanie i dość uniwersalne Alphardy da Vinci http://www.wires.pl/product-pol-2432-ALPHA...y-2x2-5mm2.html
Plus jakieś interkonekty. Za 50-100zł też by się udało coś znaleźć. Tu zdecydowanie używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jakbym dał się jednak namówić na kupno wzmacniacza zamiast amplitunera. Odtwarzacz sieciowy ewentualnie w przyszłości. To co byście doradzili do tych pearlów 25? Kwota do wydania byłaby, powiedzmy ok. 1500zł. Wolałbym nowy ale jeśli znalazłoby sie coś na prawdę ciekawego używanego to też mógłbym się skusić. No i w tym wypadku jest jeszcze kwestia jakiegoś przetwornika DAC jeśli dobrze rozumiem. Nie posiadam żadnych płyt, źródłem dźwięku byłby u mnie pecet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że nie musisz rezygnować z odtwarzacza sieciowego. I możesz mieć równocześnie porządny wzmacniacz. Nie gorszy a nawet lepszy niż NAD C315. O ile możesz dołożyć jeszcze trochę pieniędzy. Oto propozycje:
http://allegro.pl/wzmacniacz-dual-pa-5060-...4512671632.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-3045-2x80w-i4479835771.html
http://allegro.pl/arcam-alpha-3-w-swietnym...4522944251.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-920a...4518399639.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-cambridge-aud...4488140439.html
http://allegro.pl/kenwood-ka-880sd-kultowy...4506479469.html
http://allegro.pl/yamaha-ax-550-kolos-topo...4522837851.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-strereo-yamah...4523815430.html

I to są wzmacniacze, które doskonale dadzą sobie radę w Twoim zestawie. każdy trochę inaczej gra.
Linki umieściłem po kolei tak jak ja bym wybrał pod względem jakości i jak grają. Co Ty na to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tych głośników raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Młoda konstrukcja, która szybko wyrobiła sobie dobrą renomę.


Wiele takich już było, promowane na forach przez kilka sklepów (jak ten wyżej), odkrycia jedno, max dwusezonowe. Potem znikają.
Tak samo było kiedyś np z Tonsil Siesta czy teraz z STX 250. Skrobnęli na reklame z testem 95% i się ludziska rzucają.
Pare osób już je zweryfikowało na odsłuchu. Za 5 lat będziesz szukał kupca na Pylona za 200zł icon_wink.gif

Cytat

Obydwa urządzenia mają podobne, bardzo bogate wyposażenie, ponadto tworzą bardzo dobre połaczenie z kolumnami Pylon Audio. Onkyo jest trochę delikatniejsze brzmieniowo, bardziej szczegółowe, analityczne, szybsze w basie.


Delikatniesze a jednocześnie bardziej energetyczne (szybsze), szczegółowe i analityczne, to wszystko przecież stoi w sprzeczności z tym co piszesz.
Do tego brzmią inaczej ale obydwa idealnie wręcz pasują do tych samych kolumn, no tak, wiadomo. Forum zjawisk niewyjaśnionych jest pod tym adresem.

Cytat

Dzieki za poradę. Te kolumienki mission mx4 to jednak dodatkowe 500zł a to juz sporo. Nie wiem czy nie za wcześnie napaliłem się na te pylony. Może w tej cenie z tym amplitunerem coś lepiej zagra? W saturnie jest dobra cena na kolumny Boston Acoustics A 250 (800zł za sztukę). Co sądzisz o takim połączeniu?


Bostony mogę od siebie polecić, grają i wyglądają bardzo dobrze. Marka też pewniejsza.
Najlepsza opcja "bang for the buck" to jak zawsze jednak używane kolumny.

Przy kwocie 1500zł na wzmacniacz, czyli 3k na całość - to się nie kalkuluje. Wtedy lepiej zmienić proporcje, na kolumny dużo więcej bo one są decydujące o brzmieniu w większym stopniu, a na wzmacniacz do np 700 max 1000zł.

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel dzieki za linki, przejrzę je a pewnie i sam poszukam jakichś innych wzamcniaczy. Może sie jakaś perełka znajdzie, a przynajmniej coś co mnie zadowoli.
don, dzięki za głos rozsądku i studzenie głowy. Może rzeczywiście trzeba trochę spokojniej do tego zakupu podejść. Za kolumnami w takim razie też się jeszcze rozejrzę i wkleję tu z prośbą o weryfikację.

Może zacznę od tych co juz wcześniej znalazłem. Nie wiem czy one powystawowe czy po prostu ostatnia para. Do odbioru tylko we Wrocławiu ale to by mi się udalo zorganizować. Jeśli oczywiście to byłaby dobra propozycja:

http://www.saturn.pl/szczecin/kolumna-bost...;ceneo_spo=true

A i tak na szybkiego jeden wzmacniacz:
http://allegro.pl/nad-c316bee-stan-idealny...4519295300.html

f1angel pisałeś o NADzie 15, ze jest taki sobie, a co z szesnastką? Czy to już by był lepszy wybór?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

f1angel dzieki za linki, przejrzę je a pewnie i sam poszukam jakichś innych wzamcniaczy. Może sie jakaś perełka znajdzie, a przynajmniej coś co mnie zadowoli.


Hmm, czyżbym widział w tym niezadowolenie albo nawet lekceważenie? A co uważasz, że złe wzmacniacze w tej cenie Ci poleciłem?
Sądzisz, ze sam znajdziesz lepsze? Perełkę w tej cenie? Ciekawe. A może te nie są zbyt ładne? Bo nie wiem co Ci w nich nie odpowiada. I na jakiej zasadzie chcesz tę perełkę znaleźć? Znasz się na tym kolego by osądzić co jest perełką a co tylko g... owiniętym w ładne opakowanie?
A te, które Ci podałem w linkach są lepsze od NADa 315 i 316 (bo 316 to tylko nowszy model).
Ale jak chcesz kupić tylko nowe, to pisz od razu i wyraźnie a nie ja szukam wzmacniaczy, tracę czas, który mógłbym poświęcić innemu koledze, zdecydowanemu na coś konkretnego i potrafiącemu korzystać z rad a Ty grymasisz, bo... no nie wiem właśnie dlaczego?
Chciałem po prostu abyś się zmieścił w budżecie, albo tylko delikatnie go nadwyrężając kupił odtwarzacz sieciowy, wzmacniacz i kolumny. Oraz by Ci to dobrze zagrało.

Don, a Pylon Audio Pearl 25 to są naprawdę całkiem niezłe kolumny, nie żadna moda. W tej cenie nie ma się do czego przyczepić, nawet wypadają sporo lepiej niż zagraniczna konkurencja w tej cenie. Oczywiście piszę o nowych konstrukcjach. I kto co lubi.
Co do wypowiedzi Q21, to jak najbardziej racja. Nie komentowałem, bo do tej pory miałem dobre zdanie o tym salonie. O piszącym pod tym nickiem. Chyba, że to kilka osób pisze i tu akurat pojawił się ktoś mniej doświadczony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel najwyraźniej mnie źle zrozumiałeś. Nie mam zamiaru lekceważyć tu kogokolwiek, a zwłaszcza kogoś kto nie dość, że doradza to jeszcze poświęca swój czas na szukanie dla mnie propozycji sprzętowych. Naprawdę to doceniam i wyrażam wdzięczność. Jeśli uważasz czas który mi poświęciłeś za stracony, to jest mi przykro.
Linki, które tu podesłałeś przejrzałem. I jestem przekonany, że sam lepszych propozycji bym nie znalazł. Ale stwierdziłem, że mogę przeznaczyć na wzmacniacz troche więcej. Dwu, może nawet trzykrotność tego pułapu, który założyłeś (jako, że chwilowo rezygnuję z odtwarzacza sieciowego o czym już wspomniałem). Nie ma chyba błędu w myśleniu, że za większą sumę można kupić coś lepszego. I tak też miałem zamiar zrobić. Wyszukać kilka modeli w cenie do ok 1000 i zapytać tu o wybór najlepszego z nich.
Co do niesłuchania porad. Jeszcze kilka dni temu byłem zdecydiwany na amplituner. I o ile w kwestii wyższości wzmacniacza nad amplitunerem to podejrzewam będzie pełna zgoda wśród fachowców, to już opinie na temat konkretnych modeli elektroniki czy kolumn, będą podzielone. O czym świadczy chociażby odmienna opinia miedzy Toba a donem na temat tych pearlów. Nie zawsze jest łatwo wybrać tę lepszą radę. Ale na pewno każdej opini wysłucham i postaram się wyciągnąć z dyskusji jak najlepsze wnioski.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Don, a Pylon Audio Pearl 25 to są naprawdę całkiem niezłe kolumny, nie żadna moda. W tej cenie nie ma się do czego przyczepić, nawet wypadają sporo lepiej niż zagraniczna konkurencja w tej cenie. Oczywiście piszę o nowych konstrukcjach. I kto co lubi.
Co do wypowiedzi Q21, to jak najbardziej racja. Nie komentowałem, bo do tej pory miałem dobre zdanie o tym salonie. O piszącym pod tym nickiem. Chyba, że to kilka osób pisze i tu akurat pojawił się ktoś mniej doświadczony?


Tak, prawdopodobnie jakiś student zaoczny, zdolny bajkopisarz, zatrudniony do spamowania for swoimi (anty)reklamami. Strzelam, że ma jakiś automat, do układania opisów za pomocą losowo dobranych audiofilskich określeń, w końcu głupi forumowicz i tak nie zauważy że plecie trzy po trzy icon_lol.gif icon_lol.gif
Co do Pylona - na razie nie znam, może mi w końcu na test ktoś podrzuci, ale nie o to tu chodzi. Chodzi o sposób, natręctwo, sposób się je wciska wmawiając że są najlepsze do wszystkiego i pod każde preferencje, do tego grają ze wszystkim. Nie muszę ich nawet słuchać, żeby stwierdzić że to oczywista bzdura.
Czytałem jeden test (nie wiem czy jest więcej) z prawdziwego zdarzenia, z High Fidelity, gdzie było odniesienie tweetera Pylona do kopułki Monitor Audio serii MR, która rzekomo ma grać czyściej. No ok, być może muszą w takim razie nadrabiać mocno czymś innym, ale już samo to mówi wiele o rzekomym graniu jak kilkukrotnie droższe modele. Z takim tweeterem ? icon_wink.gif Po drugie - wygląd. Ja na to nie zwracam nigdy dużej uwagi ale sorry, te są piękne jak stare Tonsil Chat, szybkie skojarzenie icon_wink.gif Gdzie im do Bostonów czy choćby nawet jakiejś Tagi Azure, czy MA.

Cytat

Jeszcze kilka dni temu byłem zdecydiwany na amplituner. I o ile w kwestii wyższości wzmacniacza nad amplitunerem to podejrzewam będzie pełna zgoda wśród fachowców, to już opinie na temat konkretnych modeli elektroniki czy kolumn, będą podzielone.


Amplituner nie musi grać gorzej, jeśli to powiedzmy zwykły amplituner. Kostka tunera wiele nie kosztuje. Taki amplituner zagra na zbliżonym poziomie do wzmacniacza. Natomiast taki który ma dołożone kupę bajerów jak RN-500 to już widać po parametrach, że to będzie odpowiednik bardziej RS300 albo pomiędzy RS300 RS500 za prawie połowę mniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się delikatnie w dyskusję, bo śledzę ją z boku od jakiegoś czasu.
W dużym stopniu jestem skłonny obstawiać za tym co napisał Don o kolumnach Pylona. Zanaczan, że nie słuchałem tych konstrukcji, jednakże nie czytałem krytycznej opinii o tych kolumnach. W materiałach, które wpadły mi w ręce, kolumny te są wychwalane i polecane, a ich brzmienie przedstawione w samych superlatywach. Co więcej, faktycznie da się zauważyć, że zazwyczaj polecane większości użytkownikom, którzy decydują się na zakup kolumn nowych w cenie stanowiącej odpowiednią kwotę ich budżetu. Troche to wygląda tak, jakby wciskać wszystkim potencjalnym klientom nowy produkt na rynku.

Ja tylko opieram swoją tezę na kilku opiniach użytkowników, jakie wpadły mi w oko. Ponadto jeden z naszych Foorumowych kolegów, ma kolumny Pylona i pamiętam, jak jakiś czas temu zastanawiał się nad ich zmianą, albo tuningiem. Czy zatem to taka wspaniała pozycja ? i dokładnie jestem ciekaw, jak będzie kształtować się ich cena za jakiś czas jako używane ? Bo nie wiem, czy nie zbyt optymistycznym założeniem będzie kwota na powyżej połowy ich ceny wyjściowej ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy głos w tym wątku jest dla mnie cenny i mile widziany. Ty akurat zieluwid odezwałeś się w temacie jako pierwszy, więc właściwie jesteś w dyskusji od samego początku.
Wygląda na to, że decyzję o kupnie tych pearlów będe musiał mocno przemyśleć, pojawił się w rozmowie wątek bostonów A 250 i obecnie zaczynam się bardziej skłaniać ku tym kolumnom. Są troche droższe, ale wiek konstukcji oraz dobre opinie i marka zdają się działać na ich korzyść.
Tak więc temat może pójść w trochę inną stronę. Ale właśnie chyba o to chodzi, żeby wyciągać wnioski z dyskusji i weryfikować swoje zamiary.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co chciał zmienić nasz forumowy kolega w Pylonach, ale on miął model Pearl 20 a tu rozmawiamy o Pearl 25 z głębiej schodzącymi niskimi tonami i lepszą dynamiką. Mnie się te kolumny podobają. Tak jak podoba mi się wzmacniacz AA MAP-105, który to wiele osób zjechało niemiłosiernie. Że klucha, mało dynamiczny (bzdura) mało rozdzielczy (jak się ma byle jakie kolumny icon_lol.gif ) itp.
Ale tak pięknie, bezpośrednio i niezwykle muzykalnie grającego wzmacniacza za te pieniądze nie słyszałem.
I to samo z kolumnami Pylon. Może i kopułka niedoskonała, może i nie wyglądają, może i stracą za jakiś czas przy odsprzedaży.
Grają jednak bardzo fajnie. A kto chce wyczynowców, to niech kupi Klipsche albo Magnaty.
Jasne, że można kupić lepsze kolumny. Ale czy w tej cenie? Dużo zależy od upodobań. Boston Acoustic na pewno stanowią mocną konkurencję.
A używane można kupić jeszcze lepsze, czego nigdy nie ukrywałem i zawsze twierdzę, ze takie warto kupić, bo zagrają lepiej i nie traci się tyle na odsprzedaży.

Co do konfiguracji systemu, to jasne, że jeśli masz większe pieniądze na wzmacniacz można kupić lepszy.
Choć moim zdaniem oczywiście tylko z drugiej ręki.
Bo uparcie twierdzę, że wcale nie musiałbyś rezygnować z odtwarzacza sieciowego kupując któryś z tych tańszych wzmacniaczy.
A za jakiś czas mógłbyś uskładać na lepszy.
Ale jeśli rezygnujesz na razie z odtwarzacza i chcesz lepszy wzmacniacz, to oczywiście można takiego poszukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam.
Odkurzę na chwilę swój temat, ale tylko po to by podziękować wszystkim biorącym udział w dyskusji oraz by poinformować jakiego zakupu ostatecznie dokonałem. Dzięki wszystkim za wszelkie porady, spostrzeżenia oraz poświęcony na mój temat czas. Szczególne podziękowania dla Dona, który dużo czasu poświęcił mi na kanale prywatnym.
Jeśli chodzi o sprzęt jaki zakupiłem, to nie znalazło się tam nic co było zawarte w temacie. Kolumny, na które się finalnie zdecydowałem to Boston Acoustics A250. Trafiłem na bardzo atrakcyjną promocję w niemieckim sklepie:
http://www.cyberport.de/?DEEP=BH23-10N&APID=6
Oferta nadal aktualna, więc podaję linka, może ktoś jeszcze skorzysta.
Zrezygnowałem też z amplitunera oraz odtwarzacza sieciowego. Ten drugi jest opcją na przyszłość, na razie radio z internetu przez komputer i gromadzę pliki flac (w szczególności lata 80 i 90). Długo kombinowałem jaki wzmacniacz dobrać, ostatecznie wybór padł na Marantz PM6005 także sprowadzony z zagranicy, ale tym razem z Anglii. Koszt w tym wypadku wyniósł 1500zł więc także sporo taniej niż oferty w polskich sklepach.
Sprzęt mam od kilku dni w domu. Pierwsze wrażenia odsłuchowe. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, a powinno być już tylko lepiej, z racji, że sprzęt się dopiero wygrzewa. Przeskok z mojego zestawu 5.1 ogromny, mimo, że ten wcale nie był byle jaki. Jednak obecny zestaw stereo to zupełnie inna kultura dźwięku. Na początku brakowało mi trochę basu, ale tu z pomocą przyszedł przycisk loudness. Cała reszta, dynamika, detale, jak dla mnie, bomba. Jak już sprzęt się wygrzeje a ja potestuję większą gamę rodzajów muzyki to postaram się opisać wrażenia w dziale - wasze systemy.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
tak grają Pearl 25 z Amplifonem WT-40 II i CD Jolida:

kawałek instrumentalny, nagranie aparatem:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=ik8aZQL5t1Q

kawałek z wokalistką, nagranie aparatem:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=I8aBcwy5gpg

kawałek z wokalistką, nagranie telefonem:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=kf8OmL3D0Xk

wiadomo, że to nie to, co na żywo i ze swoim sprzętem, ale daje chociaż jakiś pogląd...

może komuś się na coś przyda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...