Skocz do zawartości

Kolumny + Wzmacniacz do 650zł


messi.09

Recommended Posts

Witam.
Jak w temacie szukam jakiegoś zestawu do 650zł.
Wiem, że cena nie jest zbyt duża ale myślę, że coś powinno się dostać ciekawego.
Zależy mi na dobrym basie.

Aktualnie zastanawiam się nad tym:
Kolumny - SONY SS-MB215 2x120W - 300zł
Wzmacniacz - yamaha ax-500 - 300zł - Polecony na innym forum.
Głośniki dobrałem sam. Niestety na innym forum nie mogli doradzić mi w tej sprawie.
No i musiałbym kupić także jakieś kable. Też się na tym nie znam icon_smile.gif


Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc! icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim za mało napisałeś by Ci można rzetelnie odpowiedzieć. Nie znamy Twoich wymagań, preferencji, wielkości pomieszczenia, możliwości ustawienia tam sprzętu (czy np. możesz odsunąć kolumny od ścian), jakiej muzyki słuchasz?
Jak i co trzeba napisać masz podane tu:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Poza tym uzupełnij w swoim profilu skąd jesteś. tak łatwiej czasami coś polecić blisko Twojego miejsca zamieszkania.
Bo w miarę możliwości lepiej czegoś posłuchać przed zakupem niż brać w ciemno.
Kabelki na dobiera się końcu, na jakie starczy kasy. A jak są pieniądze, to według gustu brzmieniowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
- 650zł. Maks 700zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany
- sprzęt używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
- sprzęt stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
- brak

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
- 4x5m. Głośniki będą rozstawione w rogach na półkach

6) Jakiej muzyki słuchamy
- W sumie to każda poza heavy metal

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
-sprzęt na lata aż padnie icon_smile.gif

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?
- Nie ma konkretnych wymagań. Będzie podłączony pod komputer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaniem konkretnych kolumn i wzmacniacza zajmiemy się później, bo rozumiem, że nic jeszcze nie kupiłeś?
O ile wzmacniacz Yamaha jest nawet niezły (choć można by poszukać jeszcze czegoś), to do kolumn Sony nie mam absolutnie przekonania. To firma słynąca głównie z elektroniki. O ile miała udane odtwarzacze CD i wzmacniacze to kolumn raczej jak na lekarstwo i to ze znacznie wyższej półki.
Co do postawienia kolumn, to wiedz, że usadowienie ich w rogu pomieszczenia na półce jest jedną z najgorszych rzeczy jakie można zrobić. Kolumny standowe (bo o takich tu piszemy) powinny stać na standach (ciężkich stabilnych podstawkach) a jeśli nie, to przynajmniej dobrze by je odstawić od ścian na co najmniej kilkadziesiąt (na ogół im więcej tym lepszy jakościowo otrzymamy dźwięk) centymetrów. Róg pomieszczenia, to podwójna bliskość ścian. Znaczne podbicie niskich tonów (wcale nie tak dobre jak się niektórym wydaje), podbarwienia całego pasma, bałagan w scenie stereo, nerwowość grania itp... .
Jeśli kolumny muszą stać dość blisko tylnej ściany odradzam takie z otworem bassrefleks umiejscowionym z tyłu obudowy.

Dasz radę umieścić kolumny gdzie indziej i odstawić od ścian? Zastanów się nad tym o ile zależy Ci na dobrej jakośći dźwięku, na dobrym stereo.

Jeśli muzykę będziesz puszczał z komputera, to nie będzie ona zbyt dobrej jakości. Ale w przyszłości możesz zdokupić używany przetwornik cyfrowo-analogowy tzw. DAC.

O kablach pogadamy jak złożysz system. Czyli będą to połączeniowe z komputera na wzmacniacz: przejściówka mały jack - 2xRCA
I głośnikowe z dobrej miedzi beztlenowej. Nie masz na razie żadnych kabelków do wypróbowania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie zamówiłem. Najpierw chciałem się doradzić co wybrać by nie trafić na jakiś bubel.
Aktualnie mam dwa głośniki 120w ale są to chyba samochodowe icon_wink.gif Kolumny robione przeze mnie.
Najgorzej nie grają ale jednak basu to to za bardzo nie ma. Jedynie wszystko drży.
Podłączone jest to starej wierzy, która już ledwo działa.
Kabel to jest dopiero majstersztyk icon_razz.gif co 30cm inny. Wystarczy, że coś ruszę i wszystko charczy...

Na razie mam takie plany by rozstawić je w rogach ale mógłbym także dać ja na meble.
Tylko, że byłyby na wysokości ok. 2 metrów. Niestety nie mam innej możliwości.
Jakość dzwięku, która aktualnie jest odpowiada mi, więc nad przetwornikiem nie będę na razie myślał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messi.09 poważnie podchodzisz do sprawy, czy jaja sobie robisz? icon_confused.gif
Piszesz, że nie masz innej możliwości jak postawienie kolumn w rogach albo na wysokości 2m a proponujesz podłogówki wysokie na 85,5cm. No to jak jest? Myślałem, że w grę wchodzą tylko standowe?
Jeśli te podłogówki postawisz w rogach pokoju albo zbyt blisko ścian, to będzie jeszcze większa porażka niż z monitorami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem trochę namieszałem. Za jakieś pół miesiąca będę miał remont w pokoju i początkowo wczhodziły w grę tylko małe głośniki
ale jednak zmieni się trochę wystrój i bardziej będą pasować wiekszę , takie które można postawic na ziemię.
Najbardziej zaciekawiły mnie właśnie te heco, dobre są?
Co do wzmacniacz to znalazłem jeszcze inny model :
PIONEER A-337 410W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz. Budżet na wzmacniacz i kolumny się nie zmienił, prawda?
Jeśli tak, to napisz ile maksymalnie (licząc od środka przedniej ścianki - bo tak się liczy odległość od ścian) możesz odsunąć kolumny od ścian bocznych i tylnej? Będą stały przy ścianie 4 czy 5 metrowej?
Optymalna odległość między kolumnami będzie wynosić jakieś 2.5 - 3.5 metra. I ma stworzyć trójkąt równoboczny z miejscem Twojego odsłuchu.
Znasz podstawy akustyki i ustawiania kolumn? Jeśli nie, to tradycyjnie zaproponuję Ci przesłanie na maila przystępnych materiałów na ten temat. Poczytasz, będziesz wiedział o co mi chodzi, co można a czego należy unikać. Bo tak, to się będziemy "boksować" jeszcze długo i niewiele z tego wyniknie.
Postaraj się odpowiedzieć na wszystkie moje pytania. Dopiero zabierzemy się za wybór odpowiednich kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...