Skocz do zawartości

Stereo do 3000 zl


Exciter555

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Planuje zakup zestawu stereo jako prezent dla mojego brata. Posiada on kilkaset plyt cd , jednak wieza na jakiej slucha , raczej nie jest najwyzszych lotow (Panasonic SA-AKX52 ), to tez dlatego na jego 30 urodziny chce mu kupic jakis lepszy zestaw. Planuje przeznaczyc na to 3000 pln. WIem , ze w tej cenie napewno nie kupie nie wiadomo czego, ale mysle ze znajdzie sie cos co bedzie lepiej gralo niz jego obecny sprzet. W tych sprawach jestem amatorem , jednak po przewertowaniu wielu stron moj wybor padl na :

Mini wieza:
1. Pioner P1
2. Denon Dra-Dcd-F109

lub

Zestaw :
1. Denon Pma - 520ae + Dcd-520 ae i do tego jakies kolumny podlogowe (tylko jakie?)
2. Pioneer A30K + N30 i do tego jakies kolumny podlogowe ( oczywiscie jakie to juz nie wiem)

Muzyka ktorej slucha to : Heavy Metal, Hard Rock, czasem Rock and Roll (lata 60)
Pokoj - okolo 20 m2
Miejsca ma dosc duzo wiec moga to byc kolumny podlogowe bez problemu.
Co do dzwieku to wiem , ze lubi dynamike, dobry sopran jak i bas.

Nie wiem , czy te zestawy co podalem nadaja sie do tej muzyki wiec prosze o wszelkie porady odnosnie owego sprzetu.
WIem , ze uzywany sprzet w tej cenie bylby o klase wyzej , jednak bedzie to prezent wiec chcialbym aby byl nowy.

Pozdrawiam ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer P1 ma spory potencjał i gra w zrównoważony sposób, na plus można zaliczyć wejście optyczne-cyfrowe na sygnał audio z płaskiego tv .Dużo tu jak w każdym zestawie zależy od kolumn, te dołączone "oryginalnie" są niezłe ( ich małe rozmiary niech nie zmylą Cię z głośnikami od taniej mini wieży ) jednak w mocniejszym repertuarze brata mogą dawać mały niedosyt .
Poszukaj sklepu gdzie sprzedają takowe zestawy bez tych bazowych kolumn i dobierz coś lepszego np. kolumny monitor audio bx2 - taka luźna propozycja .

Zestaw A30 i sieciówka N30 jeszcze lepszy od P1 ( nawet od Denon Pma - 520ae) , jednak co z odtwarzaczem CD, lub dvd do tych kilkuset płyt, pamiętaj aby robiąc prezent nie zrobić gafy. uważam że masz trudne zadanie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę preferencje muzyczne i finanse, musiałbyś mocno negocjować cenę zestawu w sklepie( da się), aby na kolumny podłogowe zostało te ok 1600zł. Tańsze podłogowe kupisz, ale będzie to słaby element zestawu. Zastanawiłbym siė nad cd pioneer pd10 zamiast pd 30, aby kupić lepsze kolumny, a nawet nad dobrym bluryem bdp 160.
Propozycje: monitor audio mr4 , mission mx4, pylon 25, boston acoustics a250, wharfedale diamond 10.6, indiana line nota 550, nieco chłodniejsze w brzmieniu jbl es80, yamaha ns555.
Lub monitory, ale spore wspomnine MA bx2. Pozostaje Ci poczytać o nich, posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mini to poleciłbym Yamaszkę Piano Crafta 750.Ostatnio widziałem niższe ceny.Ona u mnie służy jako zestaw sypialniany do muzyki i oglądania filmów(BR na pokładzie).Szczerze mówiąc za dużo muzyki na niej nie słuchałem, ale ostatnio wrzuciłem składak Blue Note i powiem, że mnie wgniotło. Głośniczki wielkości pudełek zapałek icon_smile.gif ale jakość, głębia i wcale nie tak sucho i technicznie jak to Yamaha ma w zwyczaju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. To zależy co się Tobie bardziej spodoba a raczej Twojemu bratu. Są to tak bardzo popularne zestawy, że wiele salonów ma je w sprzedaży. Nic tylko umówić się na odsłuch i jechać. Szkoda, że nie napisałeś skąd jesteś, można to uzupełnić w swoim profilu.
Wiem, że w ten sposób zniknie aspekt niespodzianki, ale pojawi się większe zadowolenie. Każdy ma inny gust. Sprzęt stereo to nie telewizor.

A ja gdybym był Twoim bratem wolałbym dostać te pieniądze i sam sobie kupić jeszcze lepszy zestaw. Używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw pierwszy będzie grał w sposób bardziej naturalny i z lepiej zaznaczoną linią tonów niskich i przyjemniejsza górą. Drugi bardziej jasno, chłodno i analitycznie, z bardziej odchudzonym basem ( nawet z racji słabszego i gorszego wzmacniacza).
Kurcze z kolumnami to jest tak że mogą Ci się bardziej spodobać takie za 1000zł niż za 2500zł, pylon skalkulował nieźle cenę, pearle 25 są tańsze 10-25 % od zagranicznej podobnej klasowo konkurencji. Dla wielu osób ich zakup będzie więc okazją, dla innych zaś wyjściem do poszukiwań i dalszych odsłuchów.
Opisy pearli 25 w recenzjach są takie, że grają jak kolumny za np. 2,5-3tys jest to dla mnie mało przekonywująca, bo 3/4 innych kolumn opisywana jest podobnie, że grają o klasę lepiej od innych, grają prawie jak te droższe itd. itp. ale te droższe grają jak jeszcze droższe icon_smile.gif Bardzo dobrze jednak, że jest w rodzima firma która produkuje niedrogie i niezłe kolumny dla Kowalskiego, szuka zbytu i dzielnie walczy z wielkimi zagranicznymi koncernami, mocno okopanymi na rynku.
Fani tonsila piszą że np. altusy 140,200 to najlepsze kolumny na świecie i że grają lepiej od innych kolumn, nawet tych po kilkanaście tys zł ( czy to tylko wiara , czy poparte jest odsłuchami w salonie ) , kto zabroni im tak pisać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak Pioneer A 30 + Pd 10 kupuje na 100% (wielkie podziekowania dla wszystkich a w szczegolnosci dla "jacek75" za wszelkie sugestie). Co do kolumn, to faktycznie najlepiej by bylo jak by brat sam odsluchal jak graja z tym zestawem rozne kolumny i wybral jakie mu sie najbardziej podobaja. Jednak chcialbym bardzo aby to byla niespodzianka wiec wpadlem na taki pomysl. Mam mozliwosc kupic nowe kolumny pioneer sp01lr czyli takie same jak od zestawu P1 za 500 zl za pare. WIec dokupil bym do tego zestawu te kolumny jako taki starter a brat w czasie juz by dobral sobie wedlug wlasnych preferencji cos lepszego, mocniejszego itp. Ten Pioneer A30 z Pd 10 to strzal w 1dziesiatke gdyz wiem , ze bratu na 100 % sie spodoba. Pytanie tylko takie czy te kolumny zagraja z tym zestawem , czy beda nie kompatybilne? Moze to byc smieszne pytanie jednak jak pisalem wczesniej w tych sprawach jestem amatorem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wzmacniacz się nie martw, uciągnie i dobrze zasili i wymagające duże kolumny, to solidny element. Natomiast co do kolumn tzn. tych monitorów to do tego zestawu należy je rozpatrywać w kategorii faktycznie startowej, wtedy są ok.
Nie znaczy że są złe, są solidne, grają niczego nie udając, jak niektóre małe kolumny z tzw. zestawów, nie próbują odtworzyć czegoś czego nie mogą ( dużo niskiego basu, a zazwyczaj sprowadzającego się do dudnienia ). Grają w dobrze zrównoważony sposób - słuchałem z zestawem P1. Czytałem też że ich zwrotnica więcej niż dobra, wykończenie wewnątrz i materiały to też dobry poziom. Mogą potem stanowić dobre uzupełnienie do jakiejś tańszej, małej wieży, której kolumienki to okleina na paździerzu i kg wagi własnej, wtedy taki mini zestaw zyska od strony poprawy jakości dźwięku i wyglądu też.
Mógłbym polecić lepsze monitory, troszkę droższe, ale obawiam się że wtedy takie " tymczasowe startery" zostały by na dłużej, a skłaniasz się z bratem ku podłogowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, monitorami średniej wielkości, takimi którymi nagłośnisz "blokowy duży pokój 20m", z głośnikiem niskośredniotonowym-"16cm", nowymi, w cenie do 1200 zł, są ( powiedzmy że w kolejności w której warto się nimi zainteresować ) monitor audio bx2 (1200zł) , monitor audio mr2 (850zł ), indiana line nota 260 (1100zł ) , mission mx2( 950zł), jbl es30 (900zł ), MagnatQuantum 673 ( 900zł), tannoy mercury V1(850zł ), Boston Acoustics A- 26( 850zł), wharfedale diamond 10.2 ( 800zł), klipsch synergy B2( 1tys), magnat supreme 200/202( 520zł ), Taga Harmony azure/platinum b-40 (800zł).
Oczywiście to że nagłośnisz, nie znaczy że grają tak samo, bo czasem skrajnie różnie, wynika to z "charakteru" marki . Jak masz problem w okolicy z salonami audio to niektóre z nich są w sklepach typu elektromarkety jak MM .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzesz te dziwne ceny ? Bostony A26 850zł i w końcu tej listy ? Chyba nie bardzo. Raz że kosztują więcej, a dwa - możliwe że są i najlepsze z całego tego towarzystwa. Na pewno nie ma co porównywać do np Wharfedale, Indiany Noty, a już w szczególności JBL ES30 (marka i nic poza tym).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ? Poruszam się po kraju ( nawet na wczasach nie przepuszczam okazji by odwiedzić sklep audio ), różne rzeczy wpadają w oko, a jak siedzę to mam np. skąpca, ceneo , okazje info, allegro itp . Niektóre ceny postawione są na głowie, fakt wyprzedaże, widziałem fajne markowe kolumny po kilka tys zł w promocyjnej cenie, odpowiadającej powiedzmy jamo s 606, oczywiście długo nie stoją.
Jak się ma szczęście, zaczeka się i się chce, to można, szkoda też że okazje wpadają najczęściej jak ich nie potrzebujemy icon_smile.gif .
Fakt bostony A 26 ( są jeszcze A25) są normalnie droższe i fakt dobre, ale wierz mi można, sam widziałem . Tak jak diamondy 10.2 za 500zł i inne wspomniane, może za często przechodzę przez centra handlowe?, ostatnio koledze utargowałem 30% ceny na sprzęcie, więc można.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, tylko jeśli już to mógłbyś podawać ceny takiego samego typu dla wszystkich modeli, a nie pomieszane. Bo tak to wychodzą kwiatki jak wyżej, że trudno połapać się dla kogoś kto się nie zna, które kolumny są w (teoretycznie) wyższej klasie jakościowej i czego można oczekiwać. To plus inna relacja ceny do jakości powoduje na koniec wielkie różnice. Przykładowo takie JBL ES30 900zł lub nawet więcej - to normalna cena przy czym ich bym nie kupił nawet za 600zł, a Bostony A26 normalnie kosztują ok 1200zł i nawet tyle są spokojnie warte. Jest różnica. A z tymi Jamo s606 to nie zrozumiałem o co chodzi, one nie są warte kilka tys. normalnie a realnie jeszcze mniej. Ale wiem że ludzie kupują je za wygląd, też tak można.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don.Masz rację, mogłem napisać typowe ceny ( ha tylko jakie to są icon_wink.gif ) , ale może skłoniłem tym kogoś do poszukwań?
Mogłem napisać że im lepszy, droższy, lepiej postrzegny produkt, tym większa marża, a tym samym więcej można zbić z ceny... tak jak łatwiej zbić z ceny marki ,, mniej znanej,,- gorzej zbywalnej.
Mogłem napisać szukajcie okazji, pytajcie o towar exdemo, nie kupujcie na wczoraj. Nie klasyfikujcie po cenie i wyglądzie, pozory mylą icon_smile.gif
Fajnie użyłeś słowa ,, teoretycznie,, w kontekście cena-jakość, faktycznie wysoka cena nie zawsze gwarantuje jakość, a już na pewno zadowolenia. Czy każdy tańszy wyrób musimy odrazu deklasować, nie. Tak jak wywołane to tablicy ,,piękne,, jamo606 niekoniecznie dadzą to czego oczekujemy muzycznie, tak jak 3 dekady legendy nie wyniesie altusów na wyżyny wyrafinowania.
Zmierzam też do tego , że mamy czasy ,,powierzchwności,, , gro osõb kupuje na podstawie, jakiegoś mało istotnego parametru ( im tylko znanego) lub cechy, ktõra nijak się ma do całego produktu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Panowie po dluzszych odsluchach tego zestawu u mojego brata sam jestem bardzo zachwycony jakoscia dzwieku (chociaz troszke brakuje mi basu , ale mysle ze podlogowki by zalatwily sprawe). DLatego tez stwierdzilem , ze kupie dla siebie podobny zestaw audio. Mam mozliwosc kupienia nowego Denon Pma 720 ae + DenonDcd 720 ae w cenie za 1700 zlotych. Do tego dobiore jakies kolumny podlogowe za 2000 zl. Muzyki slucham bardzo podobnej do brata , a pomieszczenie to okolo 18m2. Co myslicie o tym zestawie Denona w stosunku do Pioneer A30 + Pd10? Troche jest mocniejszy z tego co wyczytalem i ma wyjscie na suba (chociaz i tak raczej nie bede podlaczal).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy na papierze nie zawsze oznacza dynamiczniej grający.
I powtórzę swoje zdanie, które wyraziłem kilka postów wcześniej szczególnie, że teraz chcesz kupić dla siebie.
Może zastanowisz się nad sprzętem używanym? Jeśli chcesz mieć lepszą jakość dźwięku.
Denon z serii 720 to naprawdę nic szczególnego.
A to na czym słucha Twój brat może się podobać ... o ile nie słuchało się czegoś lepszego/do czasu gdy nie posłucha się czegoś lepszego.
I tyle. Mądrej głowie dość po słowie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel to prawda co napisales - to na czym slucha moj brat mi sie podoba , nawet bardzo mi sie podoba , to mnie sklonilo do zakupu stereo, ale fakt faktem nic lepszego nie slyszalem, stad moj taki zachwyt. Do tej pory sluchalem muzyki z kina domowego - porazka, Z zestawow stereo mini wiez typu Sony , Panasonic, ale tych plastikowych typu 800 wat (niby w rms, ale pobor pradu mialy w granicach 100-120 W, to raczej te rmsy lekko zawyzone:), no i z glosnikow komputerowych.

Tak wiec , jesli chodzi o mnie to wchodza w gre uzywki jak najbardziej, tyle ze nie wiem zbytnio co. Moge na to przeznaczyc max 4000 zl. Czytalem , ze firma NAD robi calkiem dobre wzmacniacze do takiego rodzaju muzyki, jednak ten wyglad strasznie mi nie podchodzi, chociaz wiem , ze to wyglad nie gra.

Co do moich preferncji to podobnie jak u brata. Lubie dobry sopran jak i dobry bas , jednak srodek troche wycofany. Przynajmniej Hard rock'a , czy Heavy metal'u lubie tak sluchac. Natomiast w innych rodzajach muzyki ten srodek ladnie "upieksza dzwiek". ALe ciezszego brzmienia slucham przede wszystkim. Muzyka glownie z CD, jednak chcialbym aby bylo tez usb do utworow mp3. Kolumny jak najbardziej podlogowe.

Prosilbym o porady...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

800 wat (niby w rms, ale pobor pradu mialy w granicach 100-120 W, to raczej te rmsy lekko zawyzone:)


Lekko? icon_rolleyes.gif Kilkaset procent. To już nawet nie marketingowy bełkot ale zwyczajne kłamstwo speców od reklamy.

NADy owszem są dobre. Szczególnie starsze modele. Ale do Twojej muzyki na pewno znajdzie się lepsza elektronika. Nie w sensie wykonania, ale charakteru brzmienia. I kolumny też.
Ja poszukam i koledzy na pewno pomogą. Za 4 kzł można skompletować naprawdę klasowo grający zestaw. Bo to będą urządzenia, które kiedyś w sumie kosztowały 8-10 kzł a może i więcej. Tu już jakość dźwięku nierzadko idzie w parze z jakością wykonania, z jakością podzespołów. Myślę, że złożymy wspólnie bardzo fajny zestaw. Ale to musi potrwać, bo najlepsze, najciekawsze elementy z rynku second hand nie zawsze są dostępne od ręki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...