Skocz do zawartości

Pioneer A-30-K jakie głośniki 2.0 do 1000zł


Kogeta

Recommended Posts

Drożność nie wpływa na jakość dźwięku a te ES20 są cienkie jak barszcz pod względem jakości. Nie wiem też jakiego basu oczekujesz, ale także rewelacji nie będzie. Do 1 tys. można kupić lepsze modele. Szukasz takich małych czy większe też wchodzą w grę (na większym basowym głośniku) ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na głośnikach myślałem że 3drożne są dobre mogą być duże podłogowe zależy mi na dobrym basie i ogólnie na dźwięku byle nie przekraczały 1000zł optymalnie jakościowe do tego amplitunera może być narazie nawet 1 kolumna do 1000zł w następnym dokupiłbym 2gą ale przeważnie sprzedawane są w parach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy kolumna jest 2, 2,5, czy 3 drożna nie przesądza o dźwięku . faktycznie jbl es20 to słaby wybór ( jeśli już to prędzej es30 zatrzęsie pokojem, para za 850zł ). Budżet troszkę dziwny bo większa jego część powinna być przeznaczona na kolumny, no ale ...
Inna sprawa to kawalerka pokój ma 10 m, czy 30 m icon_wink.gif i czy mogą być kolumny z drugiej ręki ?
Dziś pisałem o ciekawszych i lepiej grających małych kolumnach np. monitor audio bx2, monitor audio mr2, mission mx2, magnat qantum 673, Boston Acoustics A- 26, Taga Platinum B-40, grają cieplej i bardziej nasyconym dźwiękiem .
JBl es30 i np klipsch synergy B2 grają chłodniej , ostrzej, bardziej dynamicznie, jakby koncertowo, do takiej muzyki czemu nie, obydwie marki bywają nawet w elektromarketach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heavy metal zespoły tego typu https://www.youtube.com/watch?v=o_l4Ab5FRwM https://www.youtube.com/watch?v=Ud4HuAzHEUc kawalerka 15m

Dobra jestem w stanie przekroczyć ten 1000zł na głośniki poczekam jeszcze z miech;p chodzi mi o jak najlepsze głośniki do tego wzmacniacza ale za rozsądne pieniądze troche przekraczające ten 1000zł za 2pary

http://www.sklep.megahz.com.pl/monitor-aud...awa-gratis.html myśle że 2 pary stykną do kawalerki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania oraz przeznaczony budżet, zaproponowałbym Ci zestaw oparty na wzmacniaczu Onkyo A-9030 oraz zestawie kolumn Indiana Line Tesi 260 lub Wharfedale Diamond 10.2.
Przyjrzyj się mojej propozycji, w przypadku pytań oczywiście słuźę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.


Cytat

Monitor Audio są całkiem fajne. Jeśli oczywiście to muszą być nowe kolumny, bo używane miałbyś o klasę lepsze.
No i kup jedną parę (czyli 2 sztuki) a nie dwie pary icon_wink.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, skoro model wyższy jest delikatnie pisząc nie fajny, to już tego A-30 wolałbym nawet nie słuchać. Posiadałem wcześniej Yamahę A-S700 + CD-S700 + roth audio oli 40 i wszystko grało nieźle, nagle tchnęło mnie na zmianę (za namową brata do odsprzedania mu w/w kompletu) i po samych artykułach i recenzjach (bez odsłuchu) zakupiłem Pioneer-a A-50 + PD-30 + STX fx-300. I co? totalne rozczarowanie, tak sztucznego dźwięku nigdy nie słyszałem. Jeszcze w trybie direct (ja tylko tak słucham muzyki) nie było rozpaczy, ale polotu totalnie żadnego, a nie daj Boże tryb loudness, poprostu płacz... Sprzedałem to szybciutko i zakupiłem Onkyo model A-9377 + DX-7555 i na szczęście jest miodzio.
Także nie robiąc nikomu antyreklamy, ani reklamy stanowczo odradzam.
P.S. słucham każdego rodzaju muzyki (może opórcz disco polo)
Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam. Słuchałeś tego Pioneera i późniejszego Onkyo tylko z kolumnami STX, czy podpinałeś także inne?
Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że Pioneer grał do kitu a Onkyo z STXami miodzio.
Bo ani Onkyo ani STXy z "miodziem" mi się raczej nie kojarzą.
Może opisz jak grał wzmacniacz Pioneera? Być może mamy tu do czynienia z totalnym nie zgraniem się elementów. To się zdarza i nie zawsze można coś takiego przewidzieć tylko na podstawie charakterystyki brzmienia poszczególnych elementów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podpinałem inne, bo sam nie wieżyłem, że może być tak źle, próbowałem z:
STX FX-300
Roth Audio OLI 40
mission m35i
dali concept 8
JBL Studio 580
Co prawda zawsze źródłem dźwieku był PD-30 i może coś też było z jego winy, ale tak jak pisałem, za każdym razem dźwięk strasznie cyfrowy, wyższe zakresy nie przyjemne dla ucha, a przy rozmachu dźwięków wszystko się gubiło ( nirvana, metallica, coma...).
Jedyne co mnie w nim cieszyło to wygląd zestawu
P.S. dystrybutorem onkyo nie jestem, ale uważam, że jest to niedoceniana firma na naszym rynku, a tymczasem model DX-7555 w niemieckiej prasie wypadł lepiej niż Marantz

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chyba słowem kluczem jest tu kupowanie w ciemno i niezgranie "wieży " z kolumnami, a obwiniać za to możesz wiesz kogo.
Z drugiej strony mocno szafujesz ocenami typu "beznadziejny" i twierdzeniem że jak wyższy model jest beznadziejny to niższy pewnie też, a według mnie jest sporo wyjątków od takiego stwierdzenia. Modelu a50 nie nazwałbym wyższym, najwyżej droższym i konstrukcyjnie innym od a30 (nawiasem mówiąc na plus dla a30). Wracając do pierwszego zdania przykładów złego zgrania elementów/marek jest sporo.
Aby post miał jakąś wartość, w tym poznawczą dla innych , ( Twój pierwszy post merytorycznie nic nie wnosi ) należałoby napisać że Pioneer a50/pd30 z kolumnami STX FX300 , gra tak i tak , a z Onkyo inaczej, dla Ciebie lepiej, bo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapytałem, czy autor jest pewny swojego wyboru odnośnie wzmacniacza A-30, jeżeli tak to nic mi do tego icon_smile.gif , ale jeżeli bazuje (tak jak ja to niestety zrobiłem) na opiniach i testach, to może się ździwić.
Z drugiej strony mam w ręku AUDIO nr 9/2014 i tam jest ocena brzeminia tego A-30 jako szybkie, czyste, energiczne, odważne i wyraziste w całym paśmie...itd no i jestem ździwiony...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z drugiej strony mam w ręku AUDIO nr 9/2014 i tam jest ocena brzeminia tego A-30 jako szybkie, czyste, energiczne, odważne i wyraziste w całym paśmie...itd no i jestem ździwiony...


Takiego brzmienia szukasz, lubisz?, ciężko odgadnąć, bo z drugiej strony piszesz że lubisz o pure direct i o negacji loudness. Wydaje mi się że nie trudno byłoby wskazać takie wzmacniacze, nawet bardziej "energetyczne " - choć pewnie byłoby to już nieco nienaturalne, zwłaszcza z podobnie grającymi kolumnami . Fx300 to flagowy model stx, jednak stx grają raczej powściągliwie(może poza jakimiś wariacjami na temat altusów, typu model f- 360 ), no właśnie może opisz w dziale stereo "wasze systemy" swoje spostrzeżenia i czego poszukujesz, bo ciężko odgadnąć .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera A50 nie słuchałem, dlatego też nie pozwoliłem sobie na jego ocenę, a tylko na porównanie ich różnej budowy, A30 to klasa AB, zaś A50 to klasa D ( spójrz na budowę i rzeczywisty pobór mocy obu). Jak napisałem, nie wypowiadam się na temat A50 bo nie słuchałem, zaś w przeciwieństwie do Ciebie A30 słuchałem kilkukrotnie na różnych kolumnach, sprzedawcy w sklepach najczęściej wybierali ten model, pewnie niepotrzebnie skoro wszystkie grają tak samo. Ciekawe dlaczego model A70 i PD50 został w 2013 wg eisa zestawem stereo roku, może mają inne preferencje i kolumny .
Pioneera A30 słuchałem z różnymi kolumnami i wzmacniaczami np. denon 720, marantz 6005, yamaha as500, czasem z hybrydowym vincentem i nawet z tej wąskiej grupy nie był najgorszy, a wraz z marantzem 6005 może najbardziej uniwersalny i bezpieczny, ale to tylko moje skromne i subiektywne zdanie (vincent oczywiście też, ale nie moja półka) .
Aby nie było że jestem święty, wiele lat temu też kupiłem coś bez odsłuchu i były to kolumny stx, wytrzymałem z f200 długo bo 5 miesięcy i teraz nie wiem czy ocenić Twoją miarą, cała markę ?

Nie odbieraj tego jako jakiś atak , ale nie trawię jak ludzie wrzucają wszystko do jednego worka, stawiają znaki równości, szafują wyrokami, nie wiem na podstawie czego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy to przypadek i zapewne nie ostatni, że tańszy model gra lepiej niż droższy.
W przypadku Pioneera nie ma się co dziwić, bo te wzmacniacze to inna budowa, inna klasa. Czyli AB (A-30) i Klasa D (A-50).
Klasa D jest bardzo rzadko stosowana, choć ostatnio częściej. I to raczej w taniutkich konstrukcjach, gdzie oszczędza się na podzespołach, na zasilaniu. W lo-fo klasa D nie przeszkadza, bo tam rzadko kto zastanawia się nad jakością brzmienia.
Nie znam dobrze grających wzmacniaczy w klasie D, poniżej ceny pięciocyfrowej, albo takich które by mi się podobały.
Przeważnie grają właśnie dość sucho, technicznie czy agresywnie albo chłodno.
Nie wiem co przyświecało Pioneerowi, że wypuścił wzmacniacz o takiej architekturze a tej cenie? Może chcieli zyskać przychylność ekologów? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...