Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz CD?


BeastieBoy

Recommended Posts

Witam!

Posiadam już kilka komponentów swojego audio i przyszła pora na odtwarzacz CD jednak mam kilka wątpliwości wiec postanowilem się poradzić ludzi bardziej doświadczonych w tej materii. Otóż chciałbym kupić coś używanego w granicach do 200-300 PLN tylko mam wątpliwości czy zakupiony sprzęt bedzie działał poprawnie tzn. jaką mam pewnośc ze optyka urządzenia jest w dobrym stanie? W koncu to laser najczęściej ulega uszkodzeniu. Czy opłaca sie w ogołe kupować uzywany odtwarzacz czy raczej warto inwestować w nowy? Swoją uwagę skierowałem w kierunku allegro ale przeważnie sa oferowane odtwarzacze bez pilota. Czy mozna bez problemu potem dokupić pilot do odtwarzacza? bo na allegro zbyt wiele tego nie ma.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeastieBoy
Po pierwsze zakup na allegro jest raczej ryzykowny, chyba że masz w tej materii dużo doświadczenie i już wielokrotnie kupowałeś i masz pewnych znanych sprzedawców. Jeśli nie odradzałbym. Pewniejszym byłby zakup od jakiegoś audiofila.
Poza tym nie napisałeś dla jakiego wzmacniacza źródłem byłby potencjalny odtwarzacz.
Jeśli chodzi o pilota to najmniejszy problem zawsze można dokupić zamiennik lub pilota uniwersalnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy opłaca sie w ogołe kupować uzywany odtwarzacz czy raczej warto inwestować w nowy?


Opłaca się tylko trzeba trochę poszukać idealnego egzęplarza.Sam niedawno kupiłem używany CD Yamahy CDX-596 chodź nie z Allegro,ale cedek jest praktycznie w stanie sklepowym.Jestem z niego więcej niż zadowolony.Odnośnie pilota ja bym brał tylko pod uwagę z oryginalnym pilotem.Zdaża się że handlarze sprzedają np:CD z pilotem od innego modelu.
Tak jak napisał belfer54 najlepiej brać sprzęt od audiofila lub osoby szczególnie dbającej o sprzęt np;odemnie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz coś Yamahy na sprzedaż w b.dobrym stanie oczywiście?

Posiadam amplituner stereo Yamaha RX 497. Nie mam niestety znajomych audiofilów icon_smile.gif O ile moge sie pogodzić z niewielkimi śladami na zewnętrznej pokrywie to stan techniczny musi byc nienaganny (czyta wszystko) Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A masz coś Yamahy na sprzedaż w b.dobrym stanie oczywiście?


Już nie,ale ostatnio sprzedałem Yamahę CDX-496 jak nową.Czasem można coś trafić ciekawego,nie tylko na Allegro.Ja swoją nową Yamahę znalazłem z ogłoszenia na Giełdzie hi-fi przez przypadek jak szukałem tunera.Facet miał jedno i drugie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...Swoją uwagę skierowałem w kierunku allegro ale przeważnie sa oferowane odtwarzacze bez pilota. Czy mozna bez problemu potem dokupić pilot do odtwarzacza? bo na allegro zbyt wiele tego nie ma.

BeastieBoy
Czy pilot od Twojej Yamahy ma możliwość sterowania CD Yamahy - miałbyś wtedy sprawę rozwiązaną icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeastieBoy
Ale radziłbym Denona po tuningu i najlepiej u dobrego fachowca. Niestety Denon 1460 bez tuningu gra nieciekawie delikatnie mówiąc.
Szkoda, że "minęliśmy' się, można tak powiedzieć, bo miałem jeszcze przed dwoma tygodniami Denona DCD 1460 po tuningu Piotrka608 i z żalem niestety musiałem go sprzedać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...