Skocz do zawartości

Kolumny do RX-V465


Smirnoff07

Recommended Posts

"Z tym, że moja przypadłość to pedantyzm" - mam to samo i dla tego moje auto pomimo 10 lat wygląda naprawdę bardzo dobrze. Wracając do tematu i tym samym do pedantyzmu to z tego wzglądu boję się trochę używek. Nie skreślam ich bo jeśli ktoś dbał o kolumny to jest to bardzo dobra opcja. Uwielbiam muzykę, słucham jej rano, po drodze do pracy w domu… Nigdy nie miałem dobrego sprzętu muzycznego, głównie względy finansowe, ale to nie przeszkadzało mi w jej słuchaniu. Nie jestem audiofilem, nie znam się na całym tym sprzęcie… Trafiłem na inne forum, gdzie to każdego rodzaju muzyki i każdego wzmacniacza jest polecana firma JBL najlepiej w połączeniu z HK. Słuchałem kolumn, nie był to jednak odsłuch bo stoisko w MM nie jest tego typu pomieszczeniem, ale np. w JBL270 spodobał mi się bas i to, że kolumny grały energicznie. Posłuchałem też BX6 i grają bardziej spokojnie, poukładanie z mniejszym basem. Pewnie przy prawdziwym i dłuższym odsłuchu JBL mogło by mnie męczyć, a BX6 by sporo zyskały. Czytając jednak różne posty odnośnie JBL to dochodzę do wniosku, że nie mam słuchu albo nie słyszałem jeszcze naprawdę dobrych kolumn. Lepszym rozwiązaniem z kolumn nowych są pewnie BX6, chociaż często są nazywane „mułowatymi” - ja tego nie zauważyłem. Nie goni mnie czas więc porozglądam się jeszcze za używanymi. Mile widziane każde propozycje i porady z Waszej strony icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witaj w klubie, ja z samochodem mam podobnie. A w szczególności przechodzę katorgi, jak żona zabiera gdzieś samochód i znajduję potem jakieś okruszki na tapicerce icon_smile.gif. O dzieciakach nie wspominając icon_wink.gif .
A co do używek, to jak kupisz dobrze, to bedziesz się cieszył takim sprzętem długie lata, wierz mi. Już nie będę pisał po raz kolejny, dlaczego warto inwestować w sprzęt z drugiej ręki, ale krótko, kupując używkę masz sprzęt który pierwotnie kosztował kilka razy więcej. Co za tym idzie, klasa brzmienia jest wyższa.
Ja kupiłem podłogówki używane, bardzo dobre i bardzo dobrze i nie zamienił bym ich na nowe w tej samej cenie.
A prawda jest taka, że jeżeli kupujesz kolumny mające kilkanaście lat, a są w stanie idealnym, to o czymś to świadczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie, zdecydowałem się i kupiłem kolumny Monitor Audio BX6. Teraz mam okazję sprzedać swój amplituner KD i szukam wzmacniacza lub amplitunera stereo. Chcę na niego przeznaczyć do 2 tyś. zł. Zastanawiam się nad następującą elektroniką:
Yamaha A-S 500 (dobre recenzje),
Yamaha A-S 501 (wyjście optyczne i większa moc w porównaniu do poprzednika, ale również wyższa cena),
Harman Kardon 3770 (wyjście optyczne, radio, USB, dużo zbędnych bajerów i waży tylko 6kg? to raczej na minus).
Proszę Was o pomoc przy wyborze, będę wdzięczny za każdą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak nie skorzystasz, bo jesteś zapatrzony w te nowe plastikopaździerze, ale zaproponuję na przykłąd taki świetny wzmacniacz.
Yamaha ze swoimi recenzjami czy HK mogą słuchać i uczyć się icon_wink.gif
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/38/172555.php (Exposure Super XX)
Poza tym Yamaha z MA BX6? Będzie za jasno, może zrobić się momentami nieprzyjemny dźwięk.
A jeśli podoba Ci się jak gra yamaha, to tu masz lepszej klasy wzmacniacz, podobnie grający.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/37/172053.php (Struss 140)
Ciekawe za ile można kupić ten wzmacniacz. Gdyby Ci się udało w dobrej cenie... .
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/171572.php (Electrocompaniet ECI 2)
Albo spróbować mocno ponegocjować ze sprzedającym i miałbyś taki wzmacniacz, że naprawdę. Moc, dynamika, piękne barwy, soczystość, muzykalność.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/171736.php (Musical Fidelity A300).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...