Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich
Poszukuje głośników do PC, głównie gry i filmy czasem muzyka. Pokój mały ok 11m2 prostokątny.
Na początku szukałem 5.1, ale jak poczytałem to zgłupiałem. Teraz już nie wiem który zestaw 2.0/2.1/5.1.
Dowiedziałem się tyle że do muzyki najlepsze 2.0.
Gdzieś znalazłem wpis że nie ma sensu wycinać niskich tonów i dawać je na subwofer. Autor wpisu nie widział najmniejszego sensu w zestawach 2.1. Czy to prawda ?
Dobre głośniki 2.0 posiadają regulację tonów i nie ma problemu z podkręceniem bassu.

Jak napisałem w pierwszej chwili chciałem 5.1 i już napaliłem się na Genius SW-HF5.1 5200, ale szukając dalej zgłupiałem. Geniusy znalazłem za 529PLN, więcej nie chciał bym wydawać ale jak by mnie ktoś przekonał że warto to dam i 600PLN.

Co możecie powiedzieć o Genius SP-HF2020 V2 295PLN, warte swojej ceny.
To że jestem gotów w ostateczności zapłacić 600PLN nie znaczy że nie wolałbym wydać tylko 300PLN. Kwestia tego czy warto tyle wydać i czy jest sens w moim przypadku.

Najważniejsze:
-do grania (45%)
-do filmów (45%)
-do muzyki (10%)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie max 600 zł na głośniki do pc to dla mnie spora odwaga i rozrzutność, zwłaszcza za wersję 5.1. Przeceż nietrudno trafić na kino domowe w tej cenie, fakt że też plastikowe, ale jednak z pewną wartością dodanæ. W tej kwocie można kupić używany wzmacniacz i parę ciekawych monitorów, ktõry to zestaw da dźwięk klasę(y) lepszy.
Geniusy za 290 to sporo, jednak skoro ma być lepiej i mocniej niż z pctowych marketowych mydelniczek za 40 zł, to trzeba zapłacić. Faktycznie nieraz za połowė tej kwoty można kupić zestaw 2.1, jednak faktycznie brzmi to mniej naturalnie niż klasyczne stereo, co nie znaczy, że nie efektownie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...