Skocz do zawartości

Gramofon?


Recommended Posts

no więc przyszedł, wizualnie jest śliczny, parę rys na pokrywie ale sam wygląda jak z fabryki icon_smile.gif
właśnie siedzę i kombinuję jak ustawić te naciski itd ale nie mam zielonego pojęcia.
instrukcję mam po ang, ale aż tak biegły nie jestem żeby zrozumieć ten techniczny język.
wypoziomowałem ramię, nałożyłem ten ciężarek, ramie nawet po opuszczeniu podpórki jest poziomo, wedle instrukcji.
pierścień ten pierwszy ustawiłem na 0 choć to zwykły plastik co obraca się luźno i po co to, nie mam pojęcia. Jak teraz ustwić nacisk?
zresztą jeszcze nie założyłem wkładki, kurcze, chyba powinienem zacząć od tego bo teraz jak założę nie będzie już wypoziomowawne... hmm
no i generalnie teraz utknąłem, nie wiem co dalej, jak i do czego jest ten antiskating? spróbuje ale obawiam się żebym nie uszkodził wkładki, bardzo chciałbym jeszcze dziś spróbować coś puścić... walcze dalej icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kalibracji wkładki nie pomogę. Póki co, jeżeli chcesz posłuchać muzyki i sprawdzić jak działa, to zamontuj wkładkę, podepnij gramofon do wzmacniacza i stestuj.
Co do regulacji plinty, to masz tam trzy otwory, zakryte zaslepkami. Po zdjęciu ich masz śruby regulacyjne. Kręcąc nimi regulujesz położenie ruchomej części blatu.

A jak przesyłka ? Zabezpieczone odpowiednio ? Rozumiem, że pierwsze wrażenie pozytywne ?

A i jeszcze jedno. Wykręcileś śrubę transportową ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra icon_smile.gif)) i to jaka dynamika, przestrzeń, te subtelne trzaski, bosko choć jeszcze nie ustawiłem z pewnością na tip top... nie potrzebny mie preamp icon_smile.gif)))
no i niestety słyszę tylko na jednej kolumnie, zacząłem szukać przyczyny, dotknąłem cinczy i zarypiaszczo strzeliła mi kolumna, syn się obudził i dostałem od królowej hehe, rozkręciłem i jest urwany, trudno, w sumie to pikuś, zlutuję sobie ale to już jutro bo sprzęcik mam w garażu
ojej, jaką śrubę transportową? nie nic takiego nie wykręcałem, a gdzie?
nie mogłem ustawić talerza, szorował mi, więc wyjąłem te zaślepki i ustawiłem że chodzi płynnie ale nie jest wypoziomowane icon_sad.gif
może to przez tą śrubę? Całość pływa ale do przodu, z tyłu coś blokuje i twardo stuka. Czy powinienem ściągnąć tą osłonkę na igłe? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę informacji o Thorensach, również dane techniczne:
http://www.analogue-classics.com/html/thor...__overview.html
http://www.thorens-info.de/html/thorens_td_316_-_325.html

Ważne też abyś sprawdził czy "pływająca" plinta jest prawidłowo wypoziomowana. Zawieszona jest na trzech naciągach sprężynowych, których regulacja znajduje się pod plastikowymi zaślepkami. Poziomujesz oczywiście przy zdjętym talerzu.
Może być np. taka:
http://sklep.rms.pl/poziomica-do-ustawieni...ortofon-libelle




No to wszytko się zmieniło, wykręciłem tą śrubę i od nowa poziomowałem, teoretycznie logiczne że bez talerza, ale jak pięknie wypoziomowałem, nałożyłem talerz to wszystko się wykrzywiło i to mocno, gołym okiem było widać że leży krzywo, co wtedy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poziomowałem z talerzem. Inaczej, ruchoma platforma zawsze będzie niżej. Prosty powód, talerz waży bez mała 3 kilo. To tyle co nowe plastikowe gramofony.
Jeżeli będzie za nisko, to będzie tarł o plintę jak już zauważyłeś.

A śruba transportowa jest pod talerzem, po lewej stronie od ramienia. Wykręć całą i wyciągnij. To taki kawałek nagwintowanego drucika (ale rozumiem, że ją już zdemontowałeś ?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja poziomowałem z talerzem. Inaczej, ruchoma platforma zawsze będzie niżej. Prosty powód, talerz waży bez mała 3 kilo. To tyle co nowe plastikowe gramofony.
Jeżeli będzie za nisko, to będzie tarł o plintę jak już zauważyłeś.

A śruba transportowa jest pod talerzem, po lewej stronie od ramienia. Wykręć całą i wyciągnij. To taki kawałek nagwintowanego drucika (ale rozumiem, że ją już zdemontowałeś ?).




Tak wypoziomowałem od nowa z talerzem, szedłem za rozumem hehe icon_wink.gif
Śrubę wykręciłem ale ten drucik (gwint) został w środku i widać go w otworze co mnie zastanawia bo szoruje o plintę. Jaki mniej więcej nacisk powinien być na igłę?
U mnie przeskoki ustabilizowały się jak ustawiłem nacisk 2 gramy, czy to nie za dużo?
Wczoraj lutowałem przewody troszkę się z tym namęczyłem bo cyna nie chciała przylegać to tych pozłacanych cinch-ów, no ale się udało i gra, jest naprawdę odpał, ślicznie brzmienie, na pierwszy rzut poszła tanita tikkaram, depeche mode choć nigdy nie byłem ich fanem no i maszerują przedszkolaki, dla syna który jest oczarowany tym kosmicznym dla niego sprzętem icon_smile.gif)), tak więc teraz będę kopał w płytach, szorował i teleportował się w czasie do lat 70'-80'... ach ach ach icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny, Gratulacje !!!
No bardzo się cieszę, że zakup się udał i że jesteś zadowolony. Gramofonik prezentuje się pięknie, podobnie jak mój. Ten sprzedający ma zadbane modele w ofertach. Warto zapłacić parę groszy więcej, aby cieszyć się sprzętem w takim stanie.

Co do wkładki, to musisz sprawdzić ile waży i ustawić nacisk za pomocą wagi, ale czy 2 gramy wystarczą tego Ci z pamięci nie powiem.
A śruba powinna wyjść cała, inaczej będzie blokowała/usztywniała plintę podczas ruchu. Chociaż nie sądzę, że gramofon będzie narażony na takie wstrząsy. Ale śruby tam nie powinno być w czasie użytku, bo zaburza to całą ideę konstrukcyjną tego modelu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piękny, Gratulacje !!!
No bardzo się cieszę, że zakup się udał i że jesteś zadowolony. Gramofonik prezentuje się pięknie, podobnie jak mój. Ten sprzedający ma zadbane modele w ofertach. Warto zapłacić parę groszy więcej, aby cieszyć się sprzętem w takim stanie.

Co do wkładki, to musisz sprawdzić ile waży i ustawić nacisk za pomocą wagi, ale czy 2 gramy wystarczą tego Ci z pamięci nie powiem.
A śruba powinna wyjść cała, inaczej będzie blokowała/usztywniała plintę podczas ruchu. Chociaż nie sądzę, że gramofon będzie narażony na takie wstrząsy. Ale śruby tam nie powinno być w czasie użytku, bo zaburza to całą ideę konstrukcyjną tego modelu.



A jak mam sprawdzić ile waży? Rozumiem że muszę nabyć taką wagę? hmm, może po prostu poszukam w necie opisy tej wkładki, to jest chyba Audio Technica 110 E, chyba powinno coś być, icon_wink.gif

Poniżej moja wyciągnięta wczoraj kolekcja, już posegregowana, liczy dokładnie 207 winyli, icon_smile.gif, parę mam podwójnie, więc niech będzie 202 hehe...
ale i tak będę szukać innych, mam już w głowie parę które koniecznie muszę nabyć.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fajny pomysł. A co do upływu czasu, to fakt. jak zajrzałem w wątek w którym zaczynałem przygodę na tym Forum, to aż się zdziwiłem. Miło że tak to wszystko wyszło.
A odnośnie gramofonu, to chyba raczej bazuje u mnie na zawsze. Prędzej kupie kilka innych (w sumie już 3 od czasu kiedy mam Thorensa u mnie zagościły), niż ten sprzedam. Mam co do niego plany, ale to w swoim czasie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpocząłem dopiero co przygodę, a ściślej wróciłem do czasów z dzieciństwa hehe, i jestem bardzo kontent z dokonanego zakupu dzięki Waszym poradom. Podejrzewam że nie qupiłbym takiego na 100%.
Jakość dźwięku mnie naprawdę powala, czystość i rzadkie ale te subtelne trzaski dodają jeszcze smaczka... ach

Jeszcze raz dziękuję Wam.
A tak nawiązujac do modyfikacji, to orócz wkładki co można jeszcze zrobić żeby było lepiej? Teraz raczej nie będę niczego takiego robił, niemniej z ciekawości... icon_smile.gif

miłego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...