Skocz do zawartości

Triangle i Yamaha?


emmet

Recommended Posts

Witam, właśnie jestem w trakcie podejmowania decyzji jakie kolumienki do mojej Yamahy RX1400. i prawdę mówiąc Triangle są mocnym liderem w tych wyborach, w prawdzie nie słyszałem ich w odsłuchu a opini czy recenzji w internecie niewiele, ale głosniczki prezentują sie nieżle.
Mnie osobiście zainteresowała seria Esprit model Heliade.
Byłem już zdecydowany na Avance Dany 670 ale doszły mnie słuchy że zostały wycofane z produkcji a szkoda bo grały świetnie (słuchałem), Avanca podobno przejoł chiński inwestor ięcnie wiadomo jak potoczą się dalsze losy całej firmy , może będą robić plastikowe samograjki?
Gdybyś znalazł ciekawe recenzje ,albo opinie daj znać.
Ja polecam stronke firmową Triangle Polska ale tam już pewnie byłeś.część Mietek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o testy to sam kiedys je przechodziłem, z tym ze nie z Yamahą. Miałem wówczas ampli Pioneera 859 i zależało mi na ożywieniu brzmienia. Testowałem Triangle Heliade i musze przyznać że całkiem dobrze z Pionkiem to zagrało, szczególnie głębia jaką Triangle prezentuje jest imponująca. Ogólnie brzmienie jest lekkie i przyjemne. Aktualnie posiadam wzmacniacz Yamahy A2 czyli brzmienie zupełnie odmienne od Pioneera. Niestety na chwile obecną nie mam możliwości odsłuchu Triangli i sprawdzenia jak zabrzmią z Yamahą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu jak mnie wk.... komputery . po napisaniu o.k 20 linijek tekstu wszystko mi znikło więc teraz będzie krótko
1. czy to prawda o Triangle ze są bardzo trudne w ustawieniu i trzeba sie nalatać po pokoju zeby je ustawić?
2.cztałem opinie że Triangle śą mało neutralne i że nie wszystkim przypadają do gustu? (chociaż to pewnie kwestia tegoż gustu).
3. co myślisz o stosunku cena jakość bo tanie nie są ( a przecież je słuchałes )
4.po czwarte i ostatnie to i tak musze ich posłuchać , choć to nie łatwe bo mało kto wypożycza sprzęt do odsłuchu , a szkoda .
Ale nie ma co marudzić bo "nikt nie będzie za nas zdychał "
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy to prawda o Triangle ze są bardzo trudne w ustawieniu i trzeba sie nalatać po pokoju zeby je ustawić?
2.cztałem opinie że Triangle śą mało neutralne i że nie wszystkim przypadają do gustu? (chociaż to pewnie kwestia tegoż gustu).
3. co myślisz o stosunku cena jakość bo tanie nie są ( a przecież je słuchałes )
4.po czwarte i ostatnie to i tak musze ich posłuchać , choć to nie łatwe bo mało kto wypożycza sprzęt do odsłuchu , a szkoda .


Jeżeli chodzi o ustawienie to nie miałem z nimi problemów. Neutralność hmm jak pisałem wcześniej testowałem je z pioneerem który grał ciepłym brzmieniem i w połączeniu z Trianglami które brzmią lekko i dość jasno wypadło to całkiem niezle.Natomiast Yamaha jak wiadomo gra jasnym brzmieniem (jak dla mnie za mało ciepłym) i w połączeniu z Trianglami może zabrzmieć zbyt ostro. Z pioneerem naprawde przyjemnie się ich słuchało, dzwięk miałem wrażenie że wydobywa sie z poza głosników,szczególowość też na dobrym poziomie. Jeżeli chodzi o cene to przed Trianglami miałem podłączone inne głośniki(nie pamiętam nazwy) za 6000zł i musze przyznać ze Triangle Heliade wypadły o niebo lepiej. Nie są to tanie głośniki (3400 za pare) ale myśle że stosunek jakości do ceny jest uzasadniony bo i wykonanie ich jest na wysokim poziomie. Zanim zdecydujesz się na nie, radze jednak posłuchać jak zagrają z Twoją Yamahą. Z Pioneerem było ok a z Yamahą ? Sam jestem ciekaw.
Jak zdecydujesz się na nie to daj znać jakie wrażenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...