Skocz do zawartości

Prośba o opinie i pomoc


tchayka

Recommended Posts

Witam Wszystkich,
przejdę od razu do rzeczy:

pokój 20m2
muzyka (ogólnie pojęty rock) 80% film (koncerty) 20%
zalezy mi aby amplituner KD brzmiał dobrze w stereo, na pocztek tylko dwie kolumny (rozstaw pomiędzy 150cm).
preferencje: ciepły selktywny dżwięk
Mój pomysł:
H/K avr 247 (słyszałem, że dobrze gra w stereo)
H/K dvd 37 (HDMI i skalowanie)
JBL e80

a moze:
harman/kardon

AVR-247
DVD 37
Dali Concept 6

AVR-247
DVD 37
Wharfedale Diamond 9.5
Cena zestawu: 4890zł.

DENON

AVR-1908
DVD 1940
JBL E80

AVR-1908
DVD-1940
Dali Concept 6

ONKYO

TX-SR605
DV-SP504
JBL E80

TX-SR605
DV-SP504
Dali Concept 6

budżet max 4500
po pewnym czasie ma być to podpięte do full HD LCD
Czy w tej samej (podobnej) cenie moglibyście zaproponowac coś innego (lepszego) patrząc przez pryzmat 'wymagań'?

z góry dziękuje
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam,
przeglądając forum, widziałem wiele Twoich wypowiedzi, stąd moja prośba.

Borykam sie z wyborem sprzętu juz od paru miesięcy.
Wiem, że trzeba posłuchac, ale nie wszyscy mają takie możliwości, więc proszę o radę.

Pokój 20m2, będa tylko dwie kolumny stereo.
Zastanawiam się czy zakupić amplituner kina domowego, który będzie dobrze grał w stereo, z tego względu, że w 70-80% będzie wykorzytywany do słuchania muzyki. Typ muzyki ogólnie pojęty rock.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy

ampltuner: HK 247 (2000PLN), denon 2308(Ok 2000), denon 2307(mam możliwośc kupienia za około 1600PLN)
Słyszałem również, że starszy model 2307 lepiej radzi sobie w muzyce niż 2308.

Kolumny: Dali Concept 6, JBL E80, a może Cantony?

A zdrugiej strony jeśli 70 – 80 % przeznaczenia tego sprzętu to muzyka, czy nie lepiej kupić amplituner stereo. Chciałbym również mieć możliwość oglądania koncertów - stąd mój pomysł na kino domowe dobrze spisujące się w muzyce – ale wiem, że nie jest to prosta sprawa.
Napisz proszę laikowi jak to powinno wyglądać , gdybym zdecydował się na dobre stereo i chciałbym oglądać przy użyciu tego sprzętu również DVD – rozumiem, że amplituner + odtwarzacz CD i do tego trzeba dokupić odtwarzacz DVD.

(czy może wystarczy sam DVD, na którym będę odtwarzał CD?, z tego co czytałem, to jednak do stereo lepszy będzie odtwarzacz dedykowany CD?)

Czy amplituner kina domowego tej klasy, o której pisałem obrabia na tyle obraz, że poczuje dużą różnicę w stosunku do puszczonego sygnału z tylko z DVD????

Jeśli zestaw stereo to jaki i z jakimi kolumnami – za około 4000PLN.
czytałem świetne opinie o:
- wzmacniacz Cambridge Audio 740A + Paradigm Monitor 7v5, ale wiem że te kolumy potrzebują 40 cm miejsce od ściany, a mojej klitce:) jest to niemozliwe., a poza tym nie jest to amplituner – a zalezy mi na radiu
- Może denon ?
- Mozę coś z Harmana????

Preferencje muzyczne opisałem.

Wiele pytań... tak naprawdę już ten zakup chciałbym mieć za sobą
Z góry dziękuje za poświęcony czas
Każda opinia będzie dla mnie pomocna

Pozdrawiam

To aktualne pytania kolegi. Tchayka wysłane na priva mam nadzieję że nie są tajne. Po to jest forum aby tu zadać pytania pewnie niejeden z kolegów ma KD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zestaw pytań aż trudno spamiętać .Te amplitunery są porównywalne .Jeśli zależy ci także na kinie szukaj ampli który posiada skaler obrazu do1080p.Wejście wyjście HDMI według najlepszej specyfikacji.Jeśli nie jesteś audiofilem to ampli tuner dobrej klasy ci wystarczy,.Oczywiście osobno kup DVD i CD trudno znaleźć urządzenie dobre w tym i w tym szczególnie w przystępnej cenie .Przejrzyj stare tematy znajdziesz tam wiele podpowiedzi ,na większość twoich pytań ktoś niedawno odpowiedział.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...