Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
engajner

Kino domowe Denon

Recommended Posts

Witam
Jestem nowy na forum.
Przymierzam się do kupna pierwszego kina domowego. Nacisk będę kładł na filmy tak 70%, potem muzyka i konsola PS3. Warunki odsłuchu w pokoju ok 30-35 mkw mam raczej kiepskie, na podłodze kafle, trochę szkła więc kicha.Nie chodzi mi o to żeby całkowicie wypełnić pokój dźwiękiem ale bardziej o jakość tego dźwięku. Póki co wybór padł na kino Denona: ampli AVR X1000, odtwarzacz blu ray DBT 1713 i dwie kolumny Dali Zensor 7. Z czasem dojdzie jakis sub ale to kiedyś. Nie wiem jak to się sprawdzi w filmach, słuchaniu muzyki. Szukam czegoś uniwerslanego ale z lekkim naciskiem na kino. Słucham muzyki house. Wyczytałem gdzieś na forum że te kolumny lepiej zagrają z amplitunerami Onkyo. Kompletnie nie wiem na co sie zdecydować. Pomożecie?

DSC01446.jpg

Skoro tylko 2 kolumny i kiedyś sub to po co ładujesz się w wątpliwą przygodę zwaną amplitunerem KINA domowego . Pokój masz duży, muzyka raczej z wykopem, więc piecyk powinien być silny .
To że pokój jest " pusty i kamienny" nie wyklucza go z wypełnienia dźwiękiem, jednak niskich tonów tam nie uświadczysz, będzie głuchy dźwięk z pogłosem wyższego pasma .

To już kompletnie nie wiem co robić. Audiofilem nie jestem ale lubie dobrą jakość dźwięku. Myślałem jeszcze o normalnym wzmacniaczu stereo ale w przyszłości będę chciał dokupić suba. Polecisz coś ciekawego Kolego?

Wzmacniaczy jest sporo, jednak z wyjściem na subwoofer, lub np wejściem optycznym, już nie i mówimy tu o amplitunerach stereo. O ile w czasie projekcji filmu owszem subwoofer może się przydać przy gorszych kolumnach, o tyle w czasie słuchania muzyki absolutnie nie. Planujesz kupić fajne markowe kolumny i psucie ich dźwięku subem było by bez sensu zwłaszcza w muzyce stereo, a to dwa kanały.
Jeśli coś z subem i nawet wejściem optycznym dla tv ( co nie jest w stereo takie oczywiste ) to niedrogi Onkyo tx8020, lub z funkcjami sieciowymi i usb onkyo tx8050 , kenwood ra5000 ( wejścia hdmi i kodeki filmowe), dalej HK 3490 ( opcja virtual speker ) , z opcjami sieciowymi i innymi bajerami HK 3700 i w pełni wyposażona yamaha RN500 .
Poza lepszym, dokładniejszym i lepiej nasyconym dźwiękiem, stereo lepiej zasili kolumny, amplitunery kinowe mają mocno przesadzoną moc ( lub podaną przy jednym włączonym kanale i pasmie 1khz tak nikt nie słucha icon_wink.gif ).
Wracając do Twojego pierwszego postu, pojawiło się jak widzisz wspomniane tam onkyo, choć harman też gra raczej twardo, zarezerwowałbym koniecznie część budżetu na jakiś dywan.

Podobnych dylematów jest sporo tu ostatni, polecam lekturę http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=116483 , choć bywają z "hapyendem" i konkluzją " fajnie że wybrałem stereo".
Oczywiście jeśli ktoś jest totalnym kino maniakiem kupuje amp. kd i obstawia się kolumnami, jednak jeśli słuchasz muzyki i planujesz dwie kolumny ( plus sub) lepiej sprzęt stereo, jakość lepsza, a z dobrymi kolumnami efektów na filmie dużo ci nie ubędzie.

Absolutnie nie krytykuje Twojej decyzji, w sumie wiesz co jest Ci bardziej potrzebne. Tak czy inaczej lepiej mieć lepsze kolumny i gorszy klasą wzmacniacz(amplituner), niż odwrotnie, a Dali są udane. Najważniejsze to najpierw dobrać "system" do swoich potrzeb, potem preferencji brzmieniowych ( finansowych też), być świadomym jego plusów i minusów.

Dla mnie priorytetem jest kino. Muzyka jest na drugim planie. Wiem ze te kolumny lepiej zagraja w polaczeniu ze wzmacniaczem stereo. Trudno. Moze z czasem dokupie sobie wzmacniacz? Nie wiem. Plan jest taki zeby wpiac wszysto dekoder tv, blu ray i konsole pod amplituner najlepiej po hdmi i tak zrobie. Jak mowilem audiofilem nie jestem. Chociaz mysle ze gdybym kupil lepszego ampli od tego denona to roznica pewnie by byla w odsluchu. Doceniam Twoje sugestie i dziekuje. Decyzji jeszcze nie podjalem, ciagle sie zastanawiam.

To jeszcze Cie o cos zapytam. Jak mozna (a moze nie mozna) uprzestrzennic dzwiek stereo? Nie mam za bardzo miejsca na kilka kolumn max to dwie i jak juz to sub jak wspomnialem ale zastanawiam sie nad tym jaki bedzie efekt podczas ogladania filmow. Zalezy mi na efektach. Soundbara nie chce bo to za proste rozwiazanie chce czegos lepszego. Ciagle sie zastanawiam. Zabiles mi gwozdzia z tym wzmakiem stereo hehe. Przeczesuje neta i dalej wracam do punktu wyjscia. Jak sie zapatrujesz na ten temat Kolego?

Przestrzeń w stereo i tak jest, jak kupisz dobre kolumny ( a takie planujesz ) i dobrze je ustawisz, nie trzeba nic uprzestrzenniać. Najwyżej wybuchów z tyłu głowy nie będzie na spektakularnych filmach z zestawem 5.1. Z planowanym subwooferem do zestawu stereo będzie dodatkowy efekt uderzenia i klimatu w filmie tym bardziej że pokój masz duży.
Oczywiście występują wymienione wcześniej amplitunery stereo z funkcją virtual, czy surround, podejdź do sklepu niech sprzedawca puści z opcją włączoną i nie, dla zobaczenia różnicy .
Pośpiech nie jest dobrym doradcą, posłuchaj przy każdej okazji jakiś kolumn, to że w 30 metrach duże to wiesz, jednak może coś bardziej szybkiego z dociążonym dołem jeśli słuchasz house, np. mission mx5-duże bestie, canton gle/chrono, Quadral argentum .

No wlasnie dobre kolumny. Zensory siodemki fajnie graja tylko nie wiem jak zagra to u mnie hehe bo mam slaba akustyke w pokoju. I tu sie boje najbardziej bo inaczej sie slucha w jakims studio gdzie jest dobra akustyka... Kociol na maxa. Nie pale sie do kupna bo juz bym dawno kupil sobie sprzet ale czekam. Chcialbym bardzo kupic duzy zestaw 5.1 jakis markowy ale nie mam miejsca. Teraz bardziej sklaniam sie do tego stereo po przemysleniach. Bylem w jednym sklepie i koles mi powiedzial ze nie ma sensu "psuc" zensorow jakims subem bo nie o to chodzi. Natomiast jesli chodzi o filmy to o wiele przyjemniej sie je oglada z niskimi tonami. I badz tu madry...

Wiesz- przy słabej akustyce nawet najlepszy sprzęt nei zrobi wrażenia i niesttey musisz się z tym liczyć. Jeżeli chciałbyś markowy zestaw 5.1 to radzę poczekać i doożyć do niego,to chyb alepsze rozwiązanie,prawda?

Chcialbym 5.1 ale mam troche za malo miejsca w pokoju. I bardziej sklaniam sie do stereo z dwoma kolumnami po przemysleniach. Nie wiem tylko jak wszystko podpiac pod wzmaka ( dekoder upc, konsole i blu raya) nie orientuje sie za bardzo. Kolumny zensor zostaja teraz sie zastanawiam miedzy rn500 a hk 3770. Z ampli chcialem wszystko po hdmi a tu kompletnie nie wiem jak to zagra.

To posłuchaj trochę, osłuchaj płyty, aby dokładniej opisać wrażenia, może w dziale " Wasze systemy" ?
Rozumiem że " przestrzeń w stereo " jednak jest - bo tak bałeś się o nią icon_wink.gif pokombinuj z ustawieniem będzie jeszcze lepsza.

PS. Z tym "yamahowym loudnessem" jak dasz go w prawo pewnie ostra góra ?

Kolumny swietnie graja. Na filmach 5.1 troche brakuje "przestrzennosci" ale tragedii nie ma. Stereo bomba. Teraz dopiero odczuwam duza roznice. "yamahowy loudness" jak nazwales jeszcze nie testowalem za bardzo siadlem tylko na kanapie i hehe odlecialem. Podkrece system i zobacze co da sie z tej yamahy wydusic.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować