Skocz do zawartości

kolumny podłogowe do 400zł


lukasz1984

Recommended Posts

Witam
Chciałbym kupić używane kolumny podłogowe. pokój 18m2, nie wiem jeszcze jaki wzmacniacz będzie je zasilał ponieważ mam zamiar go dobierać pod kolumny.
na zakup całego zestawu mam jeszcze sporo czasu (4mies), jednak wolałem wcześniej napisać bo nie chce później kupować czegoś na szybko.
Przeczytałem wiele postów na forum ale w większości dotyczyły one monitorów. Więc nie mam pojęcia czy w tej kwocie można coś sensownego kupić ?

z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że za 400zł trudno kupić przyzwoite kolumny podłogowe. Ale nie znaczy to, że niemożliwe. Tym bardziej jeśli masz sporo czasu.
Podejrzewam jednak, że na taki zakup będziesz musiał mieć już gotówkę, bo ciekawsze kolumny pewnie szybko zostaną sprzedane.
Nie ma sensu polecać okazji, które prędko mogą się nie powtórzyć.
Jeśli czytałeś wątki na forum, to wiesz, że większą część budżetu powinieneś przeznaczyć na kolumny. Ponad 50-60 procent. Jeśli myślisz jeszcze o jakimś źródle dźwięku czy kablach. Jeśli ma być tylko sam wzmacniacz, to na kolumny dobrze by było przeznaczyć nawet 60-70 procent.
No właśnie a co u Ciebie będzie źródłem? Komputer?
Nie napisałeś także nic o muzyce, której lubisz słuchać. To ważne przy doborze sprzętu stereo.
Jakie brzmienie lubisz (cieplejsze, chłodniejsze, ostrzejsze, miększe itp.) tylko zapytam. Jeśli wiesz, odpowiedz.
Wzmacniacze Fine Arts są dobre. Zależy o jakim modelu myślisz i ile będziesz miał na jego zakup?
Oczywiście może to być również wzmacniacz innej firmy. Dużo zależy od tego jakie kolumny kupisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Fakt, że za 400zł trudno kupić przyzwoite kolumny podłogowe. Ale nie znaczy to, że niemożliwe. Tym bardziej jeśli masz sporo czasu.
Podejrzewam jednak, że na taki zakup będziesz musiał mieć już gotówkę, bo ciekawsze kolumny pewnie szybko zostaną sprzedane.
Nie ma sensu polecać okazji, które prędko mogą się nie powtórzyć.
Jeśli czytałeś wątki na forum, to wiesz, że większą część budżetu powinieneś przeznaczyć na kolumny. Ponad 50-60 procent. Jeśli myślisz jeszcze o jakimś źródle dźwięku czy kablach. Jeśli ma być tylko sam wzmacniacz, to na kolumny dobrze by było przeznaczyć nawet 60-70 procent.
No właśnie a co u Ciebie będzie źródłem? Komputer?
Nie napisałeś także nic o muzyce, której lubisz słuchać. To ważne przy doborze sprzętu stereo.
Jakie brzmienie lubisz (cieplejsze, chłodniejsze, ostrzejsze, miększe itp.) tylko zapytam. Jeśli wiesz, odpowiedz.
Wzmacniacze Fine Arts są dobre. Zależy o jakim modelu myślisz i ile będziesz miał na jego zakup?
Oczywiście może to być również wzmacniacz innej firmy. Dużo zależy od tego jakie kolumny kupisz.



W sumie za wcześnie chyba napisałem temat icon_smile.gif Muzyki słucham różnej (głównie house), może poza (Klasyczną, Dubstepem, popem, heavy metalem)
Pieniądze na kolumny posiadam, tylko zastanawiam się czy szukać kolumn a później wzmacniacza cz na odwrót? Kwota na wzmacniacz jaką chciałbym przeznaczyć to około 300zł. Dlatego pisałem o wzmacniaczu Fine Arts ponieważ nie wiem czy w tej kwocie się coś ciekawszego kupi. Co do modelu to jeszcze nie wiem nie znam się na tym (V2 lub V3).Źródłem dźwięku będzie Sony VAIO SVE1512P1EB. Na końcu mam zamiar dokupić DACa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację icon_smile.gif nie mówię że na 100% nie kupię monitorów, tylko nie wiem które wypadną korzystniej w stosunku cena-jakość.
podłogówki czy monitory+standy ?

w których będą lepiej brzmiały niskie tony ?

Zapomniałem napisać kolor kolumn najlepiej czarny, ciemny brąz, lub jakiś inny ciemny.

Co myślicie o tych kolumnach:
http://allegro.pl/q-acoustics-1030i-i4533525353.html

jak byłem ostatnio w MM to sprzedawca strasznie zachwalał tą firme ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Kolumny standowe mogą zagrać jakościowo o wiele lepiej niż podłogowe w takiej samej cenie. A standy jak pisałem można
dokupić z czasem a na razie ustawić gdzieś, by głośniki wysokotonowe znalazły się na wysokości uszu.
Można wykorzystać do tego celu taborety.
Jeśli chodzi o niskie tony, to często lepsze (szybsze, bardziej zróżnicowane, barwniejsze) są w monitorach (kolumnach podstawkowych). W podłogowych są na ogół niżej schodzące czy mocniejsze. Ale nie zawsze. Wiele kolumn standowych potrafi zaskoczyć mocą niskich tonów a nawet ich rozciągnięciem w dół. Więcej nie zawsze znaczy lepiej.
Pamiętaj także, że niskie tony, to tylko część przekazu. Owszem ważna podstawa, ale najwięcej i tak dzieje się w średnicy a wysokie i niskie muszą być odpowiedniej jakości do tego, by dopełniały całość. Ale rozumiem młodzieńczą fascynację basem icon_smile.gif
Najlepiej jak wszystko jest w równowadze, nic się nie wybija, nie absorbuje zbytnio.

Co do kolumn Q Acostic, to może i mogłyby być, zważywszy cenę i to, że są podłogowe. Ale moim zdaniem powgniatane kopułki wysokotonowe dyskwalifikują te kolumny. I niech sobie ktoś pisze, że to nie ma wpływu na dźwięk. Ja wiem swoje.

A sprzedawca zachwala, to nic dziwnego. Taka jest jego praca.

Skąd jesteś? Bo nie wpisałeś tego do swoich danych. Można to uzupełnić w panelu kontrolnym.
Gdybyś mieszkał niedaleko Kielc mógłbym Cię zaprosić na odsłuch kolumn standowych i sam zdecydowałbyś, czy taki typ prezentacji Cię zadowala. Mam trochę sprzętu a sąsiad nawet jakieś niedrogie podłogówki, więc mógłbyś porównać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można wykorzystać do tego celu taborety.


Wydaje mi się że solidna komoda, czy komody, o wysokości około. 80 cm, oferująca odpowiednie rozstawienie monitorów na wysokość, dużej ujmy dźwiękowi nie przyniesie, a stabilniej i bezpieczniej od stołka .
Na szczęście czasy segmentów mijają i tym samym kolumny nie muszą się kisić na górze, czy między książkami, kryształami icon_wink.gif z pożytkiem dla lepszego dźwięku.
Często było tak że te największe z danej serii producenta monitory, występowały w wersji podłogowej- wydłużona skrzynka . Tak pewnie było i z tymi qacoustikami, tak jest z np. missioni m32i z linku które urosły do wersji podłogowej m33i.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


f1angel dzięki za propozycje ale mieszkam w Krakowie. Po przeczytaniu Waszych podpowiedzi coraz bardziej jestem przekonany kupić lepsze podstawkowe, a z czasem dokupić do nich standy. Tylko nie wiem za jakimi modelami mam się rozglądać. Z tego co poczytałem to często są polecane Tannoy M1 M2, Mission, Kef.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, oczywiście komoda jest na pewno stabilniejsza. Ale taborety mają swoje zalety. Można je więcej odsunąć od tylnej ściany.
Przez to dźwięk staje się bardziej przestrzenny i mniej podbarwiony. Japończycy używają standów bardzo podobnych do drewnianych taboretów i stawiają na nich wysokiej klasy kolumny. Takie jak Spendor i Harbeth.

Lukasz1984, możesz się rozglądać za kolumnami standowymi. Trochę cieplej i bardziej miękko zagra Dali.
http://allegro.pl/dali-iii-super-brzmienie...4544907241.html
Jaśniej zagrają AE i B&W
http://allegro.pl/acoustic-energy-neo-1-i4546861974.html
http://allegro.pl/bowers-wilkins-bw-dm-220...4560706504.html
Znalazłem też kolumny podłogowe.
http://allegro.pl/kolumny-elac-el-100-zadb...4551610963.html
Albo ostrzej, jaśniej grające
http://allegro.pl/kolumny-quadral-odin-mki...4551212795.html
http://allegro.pl/kolumny-atl-705-pro-by-h...4548246556.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wymienionych kolumn najbardziej przypadły mi wizualnie do gustu (ciemny kolor) :http://allegro.pl/kolumny-quadral-odin-mkii-super-stan-i-brzmienie-i4551212795.html ,
tylko nie wiem czy to będzie najlepszy wybór? Coraz bardziej skłaniam się ku monitorom.
co myślicie o tych kolumnach :

http://allegro.pl/bw-bowers-wilkins-601-i4565287560.html

?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W takim budżecie można kupić kolumny podłogowe, ale osobiście celowałbym tym budżetem w monitory. A dlaczego, to już było napisane wcześniej.
Co do standów, to można je zastąpić tymczasowo biurkiem, komodą itp... Też było o tym. Ogólnie chodzi mi o to, że lepiej ulokować pieniądze w lepszych monitorach, niż w gorszych podłogówkach. Szkoda później bujać się miesiącami z odsprzedażą takich skrzynek. A jak trafisz przyzwoite monitory, to jednak jest to zazwyczaj ruchliwy towar.
Co do Tych Bowersów, to po pierwsze są styrane i odpuść je sobie. Po drugie, tych kolumn w stanie poprawnym nie kupisz za 400 zł. To bardzo dobre kolumny, jednak te z linku, który wkleiłeś są dotkliwie poturbowane i nie ryzykowałbym ich kupna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Żeby obudowa, to jeszcze. Ale kopułki wysokotonowe zmasakrowane. Te kolumny nadają się do wymiany głośników albo na śmietnik.
Jeśli zdecydowałbyś się na Quadrale, to trzeba by im dać dość miękko grający, łagodny na górze i ocieplony wzmacniacz. Poniżej 400zł oprócz jakiegoś TEACa i może starszego NADa nic sensownego nie kupisz.
I pamiętaj, że wygląd nie gra. Czasem szkoda, że tak nie jest, ale niestety. Ja wolałbym raczej te kolumny podstawkowe (w tej cenie).
Ale nie wiem, czy jesteś mentalnie gotowy na takie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...