Skocz do zawartości

Jaki niedrogi amplituner z wejściem optycznym


drzewol

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu poszukuję okazji na amplituner (używany/nieużywany), który umożliwiłby mi odtwarzanie dźwięku 5.1 na domowym sprzęcie.

Korzystam z TV LG z serii smart z wyjściem optycznym na dźwięk oraz starawych już głośników Creative 7.1. (użyję 5 + sub)
Na tą chwilę wszystko podłączone jest w trybie stereo, jednak już czas najwyższy na dźwięk przestrzenny icon_smile.gif

Szukam jakiegoś rozwiązania z wejściem optycznym ponieważ do zestawu będę podłączał także konsolę Xbox.

Ze względu na cenę nie rozglądam się za urządzeniami wyposażonymi w złącza HDMI, gdyż byłby to mój pierwszy amplituner i szczerze mówiąc chciałbym przyoszczędzić.

Nie zależy mi na audiofilskiej jakości, bass nie musi być niebotycznie głęboki byle był czysty gdyż mieszkam w bloku z geriatrią, która zawsze pod ręką ma miotłę do walenia w sufit.
Grunt żeby "fajnie grało", zapewniało dobrą stereofonię, nie trzeszczało i oglądanie np. "Black Hawk Down" sprawiało lekkie ciarki na plecach (mi dużo nie trzeba xD).

Nie mam wielkiego rozeznania w temacie, może są jakieś inne rozwiązania niż amplituner do tego czego potrzebuję.

Czy możecie zaproponować coś co spełniłoby powyższe wymagania i przedstawili orientacyjną wartość sprzętu, tak aby np. na alledrogo nie przepłacać?
Mam jedną ofertę na Amplituner Panasonic SA-HE90 za 300 PLN, warto za taką cenę ten sprzęt nabyć?

Budżet orientacyjny: 200 PLN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym nowym amplitunerem stereo z optykiem jest onkyo tx8020 i kenwood ra5000, około 1 tys, używanych raczej nie znajdziesz i nie za 200 czy 500 zł.
Amplitunery kina domowego 5.1 są tańsze jako nowe np. Pioneer vsx323 , yamha 375, denon x 500 kupisz już za ok 680zł mają wejścia optyczne, z 4 hdmi, coaxalne, wyjścia na sub i prawdziwe kodeki filmowe , bywają z opcją internetu lub 3D. Owszem czasem trafia się używka pionera yamahy itd z cyfrowymi wejściami , hdmi, ale też bliżej 400-500zł. Oczywiście prawdziwy amplituner kd potrzebuje zestawu prawdziwych kolumn min. 5 , ewentualnie dodatkowo sub, głośniki komputerowe odpadają .
Za 130 zł możesz kupić DAC fiio 3 który zmienia sygnał optyczny z tv na sygnał analogowy RCA( chinch).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,
dziękuję za informacje, teraz wiem czego szukać.

Czy w takim razie np. temu amplitunerowi Panasonic SA-HE90 brakuje czegoś aby podłączyć go według mojego pomysłu?


Stosując DAC fiio 3 uzyskam 5 kanałowy dźwięk? (pytania mogę być niemądre, gdyż dopiero poznaje temat)


Poruszyłeś także kwestię głośników - głośniki komputerowe odpadają ale ze względu na jakość dźwięku czy po prostu nie zagrają?

Dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiem Ci według pytań :
Panasonic SA-HE90, ma wejścia optyczne ale nie ma hdmi, o 3d i innych bajerach w bardziej współczesnych amp kina domowego nie wspominając. Teraz chyba najważniejsze te panasoniki to w zasadzie stare 10-12 letnie technicsy, obawiam się że tam kodeków filmowych nie ma typu dts, thx itd itp jest stareńki "dolby pro- logic" czyli kolokwialnie mówiąc trochę sztuczne efekty kinowe.

Czy połączenie optyczne da 5.1 / 5.0 nie wiem, raczej nie , poczytaj , spytaj. Z tv na 90% taki sygnał nie popłynie.

Komputerowe głośniki z amplitunerem kd, może coś zacharczą, nie wiem co się prędzej spali, amplituner, chyba one .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...