Skocz do zawartości

Jaki zestaw 5.1 w otwartm mieszkaniu


wiatrufka

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Zamierzam zakupić zestaw kolumn/głośników 5.1 do już zakupionego Pioneer vsx 528 k

http://www.pioneer.eu/eur/products/archive...528-K/page.html

Mieszkanie jest na poddaszu, całkowicie otwarte, jakieś 70 metrów kwadratowych. Zestaw który mam na myśli to:
q acoustics 2000i

http://www.whathifi.com/q-acoustics/2000i-51-pack/review

lub

B&W M-1 plus jakiś subwoofer
Mam do was pytanie, czy tak małe pod względem rozmiaru kolumny będą dobrze brzmiały w pomieszczeniu bez ścian wewnętrznych, czy też myśleć raczej o "dużych" kolumnach. Na zdjeciu zaznaczyłem ustwienie satelit i głośnika centralnego

http://www.2dehands.be/audio-video-tv/audi...-201860965.html

Bardzo zależy mi na tym, aby odsłuch stereo był równie dobry, jak 5.1

Zgóry dziękuję wszystkim za pomoc!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

B&W M-1 plus jakiś subwoofer
Mam do was pytanie, czy tak małe pod względem rozmiaru kolumny będą dobrze brzmiały w pomieszczeniu bez ścian wewnętrznych, czy też myśleć raczej o "dużych" kolumnach. Na zdjeciu zaznaczyłem ustwienie satelit i głośnika centralnego
Bardzo zależy mi na tym, aby odsłuch stereo był równie dobry, jak 5.1



Właśnie ostatnie posty i marzenia miłośników kina domowego pędziły ku dużym podłogówkom w pokoju o powierzchni ok. 15m kw. Tutaj mamy "open space" 70 metrów kw. i malutkie monitorki ( skądinąd niezłe ), dobrze że zdajesz sobie sprawę że będzie to kiepskie kino i tragiczna muzyka.
Na przód, przed słuchaczem, czy obok ekranu, aż proszą się dobre podłogówki ( jeśli w firmie to np. QAcoustic 2050i ). Na zdjęciu wygląda to tak jakby przednie kolumny miały być pod sufitem, tak jak efektowe icon_sad.gif
Odsłuch stereo tzn muzyki nie będzie równie dobry jak 5.1, a to z kilku powodów. Amplituner do kina to amplituner do kina, a nie wzmacniacz stereo, niestety. W takim metrażu dla muzyki ( kina też ) powinny być kolumny podłogowe, chociaż te przednie, subwoofera w muzyce nie używa się , bo to dwa kanały L i P . Czy w takim dużym pomieszczeniu bez dywanu, mebli , firanek nie ma czasem echa?, aż prosi się o dywan, bo echo będzie grało a nie muzyka, tonów niskich też nie uświadczysz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tutaj mamy "open space" 70 metrów kw. i malutkie monitorki ( skądinąd niezłe ), dobrze że zdajesz sobie sprawę że będzie to kiepskie kino i tragiczna muzyka.
Na przód, przed słuchaczem, czy obok ekranu, aż proszą się dobre podłogówki ( jeśli w firmie to np. QAcoustic 2050i ). Na zdjęciu wygląda to tak jakby przednie kolumny miały być pod sufitem, tak jak efektowe icon_sad.gif
Czy w takim dużym pomieszczeniu bez dywanu, mebli , firanek nie ma czasem echa?, aż prosi się o dywan, bo echo będzie grało a nie muzyka, tonów niskich też nie uświadczysz.




Dokładnie tak, też myślałem i ot ych prześlicznych bestyjkach. Do tego 2010i w rogach i centralny także q acoustics. Czytałem, że 2050i potrafią dosyć ładnie oddać bas, dlatego nie wiem czy subwoofer jest tutaj potrzebny/niezbędny do filmów? Ewentualnie jest też możlwość w jakiś sposób podwieszenia innych kolumn po lewej i prawej stronie ekanu, np 2020i są "większe" i masywniejsze niż 2010i. Odległość belka antresoli od kanapy to jakieś 4,5 metra. Problem z 2050i jest taki, że za cholere nie mam gdzie ich postawić

Efekt echa zjada sypialnia i klamoty na antresoli oraz zasłony na wielgachne okno. Dywan puchaty warto by rzeczywiście dołożyć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub w filmach pewnie tak bo metraż spory, no ale przecież nie trzeba kupować na już . Nie zwróciłem uwagi że są mniejsze jeszcze monitory od 2020i upss.
2050i grają ładnie testy nie kłamią , duży rozmach, bas, szybkość i energia .
Dywan z pewnością warto mieć , a tu koniecznie, czy puchaty to już nie wiem, ale z tych gęstych i na pewno spory, między kanapą ,a ekranem i przednimi kolumnami .
Ja jak zdejmę dywan 2,5m x 2m w pokoju 21 m i firanki to echo hula i kolumny grają jak bez głośników niskotonowych prawie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem miłośnikiem, czy fanem kina domowego, ale tu jak i w muzyce zasady są w sumie jedne,
Kolumny przednie (tzw. frontowe w kd) powinny być sporo przed widzem, a co ważne z boku ekranu prawie w jednej z nim linii.
Kolumny przednie przed słuchaczem i na wysokości głowy ( 60-120cm ), to ważne i dla jakości dźwięku ( tony wysokie, scena stereo) jak i dla efektu w kinie- dźwięk ma otaczać, a nie latać nad głową( no ewentualnie tzw. tył ).
Tak samo głośnik centralny pod lub nad ekranem, dialogi muszą wypływać z ekranu i filmu, a nie z sufitu. Tak będzie nieco dziwnie , jakbyś film podglądał u sąsiada przez okno, a dźwięk puścił u siebie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystko, teraz mam pewność co do montażu. Pozostaje teraz zrobić zakupy. W UK, Q acoustics są ZNACZNIE tańsze niż gdziekolwiek w EU więc pouruchamiam znajomości. Polaków tam pod dostatkiem icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak samo głośnik centralny pod lub nad ekranem, dialogi muszą wypływać z ekranu i filmu, a nie z sufitu. Tak będzie nieco dziwnie , jakbyś film podglądał u sąsiada przez okno, a dźwięk puścił u siebie .


No właśnie chodziło mi o lokalizację centralnego. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, a po ile z ciekawości ? Poniżej 2200zł za parę, jak u nas ? Cóż tam rynek bogatszy w ofertę i konkurencję ( może się mylę ) na rynku wtórnym ceny są bardziej atrakcyjne, zwłaszcza płyty CD, nieraz ciekawy tytuł po 3 - 5 zł, nie to co u nas .



pod 500 euro, ale mówisz o 2050i zapewne. Ja zdecydowałem się na 2020i, można dostać już do 200 euro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...