Skocz do zawartości

dźwięk przestrzenny z tv/kino domowe ~2000zł


Master_PiT

Recommended Posts

Witam.
Chciałbym podłączyć kino domowe/głośniki by uzyskać dźwięk przestrzenny.
Telewizor jaki posiadam to
panasonic txp42s20e:
Cytat

Zastosowane technologie Dolby Digital Plus, DTS,
Inne Tryby dźwięku: muzyka / mowa / użytkownika, V-Audio Surround, V-Real Pro 4,


Cytat

HDMI tak,
Zastosowane technologie Common Interface, Component Video, Q-Link, Viera Link,
Ilość złącz HDMI 3,
S-Video tak,
Wyjście audio tak,
Wyjście słuchawkowe tak,
Pozostałe wejścia/wyjścia Cyfrowe wyjście audio, Kompozytowe wejście wideo, Wejście audio (dla HDMI; PC; Component), Wejście audio (dla wideo),



i teraz pytanie czy jest możliwość podłaczenia do tego tv kina domowego/lub samych głośników 5.1 by uzyskać dźwięk przestrzenny?? chcę po prostu by z dekodera zawsze był dźwięk na głośnikach(na hbo często puszczają filmy w formacie 5.1) i często oglądam filmy z pendrive więc amplituder jest mi zbędny,ale jak musi być to będzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

często oglądam filmy z pendrive więc amplituder jest mi zbędny,ale jak musi być to będzie



Mylisz źródło sygnału ( odtwarzacz bluray, dvd, pendrive, tv ) z wzmocnieniem i zdekodowaniem ścieżki audio, czyli amplitunerem kina domowego ( nie amplituderem ).
Do tv, głośników się nie podpina, potrzebujesz odpowiedniego amplitunera kd i kilkunastu odpowiednich kolumn. Poczytaj o sprzęcie w dziale testy .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mówiąc krótko na chłopski rozum:
nie uzyskam dźwięku przestrzennego podpinając system głośników 5.1 do tv poprzez TV: wyjście optyczne, głośniki: wejście optyczne?
Chcę by zawsze dźwięk(czy to z tunera,czy ps3) zawsze był podawany na głośniki zewnętrzne,jeśli film/muzyka wysyła to w 5.1

bo już miałem chytry plan podpiąć np logitech z906 pod tv out
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...