Skocz do zawartości

zestaw stereo do okolo 4000zl


Damian1982

Recommended Posts

Jako że piszę pierwszy post, pomimo tego że na forum zaglądam już od około roku, pragnę wszystkich serdecznie powitać. Piszę ponieważ pomimo przewertowania naprawdę wielu wątków na tym, jak i na innych forach, nie znalazłem odpowiedzi której szukam. Ale ... po kolei. Słucham muzyki rock, soul, pop, ballad rockowych i w dużej częsci radia. Oczekuję od zestawu czystego przekazu z odpowiednią sceną, dynamiką i co najważniejsze z niskimi rejestrami ale nie na zasadzie łupanki w remizie, a miękkim niskim basem, który daje takie "ciepłą wieczorową" podstawę. Chciałbym zakupic pierwszy w moim życiu zestaw stereo - taki z prawdziwego zdarzenia. Jak do tej pory słuchałem, ze względu na miejsce zamieszkania (Niemcy, Hessen), Canton Chrono 509, Canton gle 490.2, Magnat Supreme 2000, Heco 200, Jbl es100. Grało to poza jbl (gral z ampli stereo harman kardon hk3770), tylko niestety z średniej jakości ampli kina domowego. Bardzo podobał mi się dźwięk z Canton Chrono 509 - bardzo detaliczny, spora scena, ale zupełny brak niskich tonów (możliwe, ze ze względu na podłaczenie do ampli kina domowego), słuchałem limp bizkit i zupełny brak jak to niektórzy nazywają "miesa" na dole w zakresie niskich tonów. Nie wymagam by bas zrywal czapki z głów, ale tutaj naprawde wogóle go nie było. magnat był zupełnie przytłumiony - w porównaniu do cantonów góry było połowę mniej, o scenie nie wspomnę, gdyż w moim odczuciu był zupełnie wycofany. Jbl zrobiły na mnie wrażenie, dynamiką, ale było to przed słuchaniem Canton. Jbl grają efektownie, ale brakowało mi tej głębi wysokich i średnich rejetrów z Cantonów. Wiem, że jest to mocno ograniczony opis, gdyż nie słyszałem całej pozostałej stawki kolumn, o których piszecie pozytywnie, tak więc prośba - przedstawcie proszę swoje propozycje uwzględniając kolumny oraz amplituner stereo (harman kardon hk3770 jeśli bardzo nie będzie kłócił się z waszymi doświadczeniami), by otrzymany zestaw zagrał tak jak starałem się to opisać. Pokój w którym bedą stały 23mkw bez skosow, dość mocno pozastawiany meblami. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Proszę jeśli jest takowa możliwość, o podanie salonu w Krakowie lub Rzeszowie, w którym ewentualnie mógłbym dokonać odsłuchu, gdy zjadę na urlop.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to nie jest mocno ograniczony opis, jakie są ograniczone pewnie czytałeś ( "mam 1tys zł co mam kupić ?") . faktycznie jbl rąbią wrażenie, ale grają chłodno, technicznie, a z magnatami supreme daj sobie spokój, skoro celujesz chyba wyżej.
Skoro podobały Ci się cantony faktcznie posłuchaj na wzmacniaczach, które raz więcej dobrego z nich wydobędą, ale i będą mogły siłę dostarczyć więcej prądu dla głośników niskotonowych, zachęcam też do missionów może mx4, mają jak to piszesz sporo mięsa w dole i rozmach, acz delikatną górę, Qacoustic 2050i duży rozmach, tony niskie i wysokie mocne i dobre, Monitor Audio bx5 detaliczna góra, może można by napisać więcej marek, czy modeli, jednak mimo że opis dałeś fajny, ale nie wiele co do budżetu na kolumny, czy wzmacniacz i inne dodatki .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do budżetu, to chciałbym zachować rownowagę pomiędzy dobrym ampli stereo a kolumnami. Myślę że na kolumny do 3000zl max i ampli 1700zl. Co sądzisz o moim typie odnośnie ampli - harman kardon hk3770. Mogę go tutaj dostać za 420 euro nowy. Może zostać czy jednak dać sobie spokój i szukać innego, bądź ewentualnie w tym zakresie cenowym jakiegoś wzmacniacza plus CD? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy juz słuchałem (przepraszam zapomniałem o tym) i niestety nie powaliła mnie - separacja, szczegółowość na wysokim poziomie ale podana tak troche sucho, niskie rejestry, no właśnie troche ich brak. Jeśli Denon, Marantz to jakie modele brałbyś pod uwagę? Kable, dac beda osobno zakupione. Słucham muzyki z plikow bezstratnych. Chciałem tylko zapytac czy naprawde zobacze roznice po podpieciu daca, a podpieciem bezposrednim z usb np. telefonu czy laptopa? Czy wie ktos moze o firmie ktora wysyla za granice?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz spore wymagania, ale pieniądze już sensowne by kupić coś dobrego. Tylko musi być to sprzęt z drugiej ręki.
Bo nowy, coś czuję, ze Cię nie zadowoli.
Jako, że jesteś mieszkańcem Niemiec, poszukaj tam kolumn ELAC z głośnkami wysokotonowymi typu JET. Starsze konstrukcje grają jaśniej, chłodniej, ostrzej. Nowsze są bardziej soczyste, wypełnione w średnicy, ocieplone. Rynek niemiecki jest dobrze nasycony Elac'ami, bo to ich wyrób. Nic tylko polować na okazję. A wzmacniacz (bo tu raczej wzmacniacz a nie amplituner)? To zależy jakie kupisz kolumny. Dobierze się później.
Bo gra nie jeden element, ale cały system.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. tak bo jesli cos juz kupuje to na dluzszy czas. Znalazlem powystawowe elac 67.2 za 199 euro / sztuka i elac fs197 z Jet za 449 /sztuka tez powystawowe. Jaki wzmacniacz proponowalbys do tych elacow - pytam gdyz musze sie umowic na odsluch. Elac fs197 to 80% mojego budzetu - czy naprawde warto? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto, warto posłuchać elac i właśnie z yamahą zagra ostro i selektywnie w górze, ale właśnie sucho, ale z denonem, marantzem będzie więcej "soczystości, nieco podkreślone skraje pasma, cieplej, a nie technicznie, natomiast z nową serią pioneerów, czy HK dość neutralnie (bez wciśniętego loudnessu oczywiście).
Kolumny oczywiście mają swój markowy charakter grania, nie mniej grają trochę inaczej z wymienionymi po krótce wzmacniaczami(markami), jeśli 67.2 były by małe, a z "jetem" za drogie, możesz posłuchać/poszukać elac 68.2, kilka modeli masz opisane w dziale testy http://audio.com.pl/testy/zespoly-glosnikowe/2/1.
Co dac'a to możesz spróbować. Nawet jak coś tańszego http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/0...ishan-d03k.html, tak dla testu i nie odczujesz wielkiej różnicy to możesz go wykorzystać jako konwerter sygnału audio(optycznego) z tv na sygnał audio analogowy do wzmacniacza ( jeśli ten nie miałby wejścia optycznego tylko same RCA)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oprocz elaca co podobnie zagraloby w zestawieniu z np. marantzem czy denonem? Czy wzmacniacz typu marantz pm6004 pociagnie glosniki typu monitor audio bx6, elac fs68.2? Sorry może to głupie ptania ale dopiero rozpoczynam przygode z hifi. Co do Elac fs68.2 to w tej samej cenie tutaj miałbym Elac fs197 ponieważ znalazłem pare powystawową za 449 Euro sztuka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dlugą ciszę ale praca nie pozwalała. A więc co do wzmacniacza moim faworytem jest marantz pm7004 albo marantz pm-ki (tego mogę kupic uzywanego w cenie 7004). Zaproponowano mi również xindak a06, ale obecnie nie mieli go na stanie - czy ktoś może miał, zna, poleca? Co do kolumn buntuję się jeszcze, ponieważ nie słyszałem od razu zaznaczam, ale mnóstwo osób poleca mi do maranzta Q Acoustics 2050i jako świetne połączenie. Elac fs68.2 przekracza mój budzet o co najmniej 1000zl. Znalazłem na aukcjach Elac fs207 i el160 za około 500Euro - czy warto? Poza tym wtórny rynek niemiecki nie jest tak duży jak mogłoby się to wydawać - przynajmniej w kwestii kolumn(jakie kolumny elac starsze byłyby interesujące). Moje pytanie brzmi czy istnieje jeszcze jakaś alternatywa dla elacow badz Q acoustics.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moje pytanie brzmi czy istnieje jeszcze jakaś alternatywa dla elacow badz Q acoustics.



Skoro jesteś w Niemczech to może popatrz na Cantony, tu również zaczyna się od niedrogich serii, po hi-endowe propozycje, a produkty z lat minionych są wyjątkowo przez forumowiczów cenione za relację ceny do wysokiej jakości. Pozwolę sobie na wklejenie linku to aktualnej drabinki modeli . http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=117706
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem elaca fs147 z marantzem. Dzwiek mocno zbudowany, w sensie głebi. Scena jak dla mnie ogromna z niekrzykliwa góra - taką w sam raz. Po prostu jestem zauroczony - tego własnie szukalem. Tylko ta cena. Budzet sporo przekroczony, da się zrobić, ewentulanie poczekam miesiac badz dwa. Pytanie do Was Szanowni Forumowicze - jakie kable polecalibyscie do takiego zestawienia i jaki ewentualnie dac z usb, by przynajmniej na poczatku słuchać z laptopa. Wzmacniacz jaki obstawiam to marantz pm7004 lub jesli uda mi sie dostac - marantz pm-ki (używka w tej samej cenie jak pm7004). Dziękuję za dotychczasową pomoc - nieoceniona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami na super okazję w danym przedziale cenowym trzeba trochę poczekać. Nie proponuję nic konkretnego, czego teraz nie można kupić, ponieważ nigdy nie wiadomo co się w danym momencie ciekawego pojawi.
Z tego co teraz widzę, najciekawsze to:
http://allegro.pl/roksan-kandy-ka-1-mkiii-...4568878219.html
http://allegro.pl/audiolab-8000s-anglik-i4573739852.html
Pierwszy granie bardziej gładkie, ocieplone, bardzo "lampowe". Drugi nieco jaśniejszy, chłodniejszy, bardziej rozświetlony.
Jeśli jednak bardzo uparłeś się na Marantza (choć ja wolę odtwarzacze tej firmy, bo są bardziej udane), to wolałbym te:
http://allegro.pl/marantz-pm-8200-szampans...4568878085.html
http://allegro.pl/marantz-pm-8200-pilot-ce...4568885084.html
Co do DAC'ów, to nie mam przekonania do tańszych konstrukcji. Może koledzy coś podpowiedzą.
A kable? Jak to kable, dobieramy na końcu. Czyli, jeśli posłuchasz jakiś czas na zwykłych, to można będzie się pokusić o dobranie lepszych, które przy okazji mogą skorygować lub doszlifować brzmienie w pożądanym przez Ciebie kierunku.
Wcześniej kupowanie dobrych kabli to jak kupowanie opon do nieznanej jeszcze marki i modelu samochodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak na razie dałem na wstrzymanie ponieważ praca nie pozwala, ale w międzyczasie porozmawiałem, poczytałem i mam niestety kolejne pytanie do Was. Zainteresował mnie wzmacniacz lampowy, dość mocno chwalony przez niektórych. Mowa mianowicie o Yaqin MS20L. Co sądzicie o takim wyborze? Czy ktos mógłby mi przedstawic różnice pomiędzy tym wzmacniaczem, a wspomnianym wcześniej roksanem kandy k1, czy marantzem pm8200. Wiem że muszę sam odsłuchać, ale chciałbym wiedzieć jest sens iść w tym kierunku. Kolejne pytanie - czy na lampie takie zespoły jak thepianoguys, lindsey stirling, taylor davis, czyli w skrócie fortepian z wiolonczelą, czy skrzypcami, zagrają lepiej - oczywiście w Waszym subiektywnym odczuciu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię dźwięk lampowy. Z dobrej lampy. Yaqinów nie słuchałem. Na ogół tego nie robię i nie polecam "konkurencji" icon_wink.gif ale na forum Audiostereo jest specjalista od tych wzmacniaczy, często się nimi zachwycał. Nie pamiętam jego nicku. Po prostu wpisz w temacie nazwę tego wzmacniacza i zapytaj o to, o co tu pytasz. Podejrzewam, że wkrótce się odezwie i będziesz wiedział jak to gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może wyskoczę tu niczym Filip z konopii ze swoją propozycją, bo trochę ostatnio urlopowałem i nie brałem udziału w życiu forum, niemniej chciałbym Ci gorąco zarekomendować kolumny Canton Digital 2 albo 2.1 (nie myl z serią Digital Movie). W Twoim metrażu spokojnie by się odnalazły, co więcej dzięki możliwościom kontrolera mógłbyś idealnie je wpasować akustycznie do pokoju. Z ich dostępnością bywa różnie, ceny od wysokich do śmiesznie niskich, ale są w Twoim zasięgu. Dodam, że zostały zaliczone do Referenzklasse. A jak będziesz w sklepie, zajrzyj do którejś z gazet branżowych (Audio, Stereoplay, Stereo) na strony z rankingami sprzętu i zobacz sobie, ile dziś kosztują kolumny z klasy wzorcowej...
U mnie grają Digital 2 na mniejszej powierzchni i od ponad roku jestem pod wpływem euforii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miałem ostatnio możliwość odsłuchania Qacoustics 2050i z hk 3770. To jest to czego szukałem-właśnie takie wieczorowy, "sweterkowy" dźwięk. Wysokie i średnica jak dla mnie idealne - nie narzucające się, ale wykańczające każdy dźwięk perfekcyjnie (oczywiście w moim odczuciu). Utwory the Piano Guys, czy Lindsay Stirling zabrzmiały z pełną głębia i sporą sceną. Wiem, że nie jest to sprzęt najwyższych lotów, ale jak na początek mojej przygody wydaje się w moim odczuciu, tym czego szukałem - poki co. Tak więc kolumny zostają na pewno te, mam jednak pytanie odnosnie jednostki sterującej. Czy wybór marantza pm8200 plus cd albo marantza z serii 6000, 7000 pokaże tutaj synergię z tymi kolumnami? Ewentualnie brałbym jeszcze pod uwagę Xindak a-06 ale czy względem marantza jest to lepszy wybór?

P.S. Wiem że z pewnością są lepsze kolumny czy wzmacniacze, ale proszę pozostańmy przy tym zestawieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 2050i to według mnie dobrze grające kolumny, solidnie wykonane i w cenie do ok .2,5tys z pewnością się bronią z wieloma innymi konkurentami w wielu aspektach. Dodatkowo jak podoba się ich dźwięk, to tym bardziej nie ma co się wstydzić (z braku lepszego słowa), przecież to one Tobie mają dawać frajdę .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale 2050i to według mnie dobrze grające kolumny, solidnie wykonane i w cenie do ok .2,5tys z pewnością się bronią z wieloma innymi konkurentami w wielu aspektach. Dodatkowo jak podoba się ich dźwięk, to tym bardziej nie ma co się wstydzić (z braku lepszego słowa), przecież to one Tobie mają dawać frajdę .


Mam okazję kupić zestaw marantz pm6005 z cd6005 oraz z kolumnami q-acoustics 2050i za 1200 Euro czy mniej wiecej 5000zl - zestaw nowy. Co sadzicie o tym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Koledzy wiem ze proponowany przeze mnie zestaw nie jest najlepszy - daleko mu, ale interesuje mnie cena/jakosc. Z czasem jak się osłucham, będę wiedział co chę, kupię nowy. A poza tym, jak już napisałem, dźwięk z tego tandemu naprawdę mi się podoba. Najważniejsze, co dla mnie osobiscie również się liczy, to to, że sprzet jest nowy. Co Szanowne Grono na to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nic icon_biggrin.gif .
Możesz kupić i jeśli nie straszne Ci później straty na odsprzedaży, to przecież ten zestaw jakoś zagra.
Najważniejsze, że Ci się podoba. Bo to Tobie ma się podobać.
A, że u nas przeważnie nie ma poparcia dla kupowania czegoś słabszego brzmieniowo, jeśli można dużo lepsze, to się nie dziw brakiem odzewu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...