Skocz do zawartości

zestaw stereo do okolo 4000zl


Damian1982

Recommended Posts

I stało się icon_smile.gif. Ale ... zamiast Q-acoustics kupiłem Canton rc-l za 600Euro z kontrolerem. Teraz mam ogromną prośbę do wszystkich - jaki wzmacniacz do tych potworów? Wiem, że potrzebują dość mocnego. Chciałbym jednak aby wzmacniacz dobrze kontrolował dźwięk (bas) a i góra by nie była zbyt ostra - tak jak już wspomniałem bardziej w kierunku ciepłej strony mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje. Cena 600 euro znośna i ważne, że jest kontroler, który oddzielnie potrafi kosztować i 100 euro.
Co do wzmacniacza to o ile zamierzasz używać więcej niż jedno źródło (cd, tuner, może i DAC?) to powinieneś poszukiwać wzmacniacza dzielonego albo zintegrowanego ale ze zworkami, ponieważ pomiędzy przedwzmacniacz i końcówkę mocy w przypadku wzmacniacza dzielonego lub w miejsce zworek w przypadku zintegrowanego podepniesz kontroler. Jeżeli natomiast będziesz używał tylko jednego źródła to może być także trzecia opcja tj. wzmacniacz zintegrowany bez zworek. Pytanie jakie są Twoje priorytety w tym zakresie?
Jeżeli budżet 4k zł za całość pozostaje bez zmian to ja używam Rotela RA980BX (fabrycznie nie ma pilota), który spisuje się bardzo dobrze. Dość często bywa na ebay.de i kleinanzeigen.ebay.de w cenie do 800zł. Jest też bliźniaczy model z pilotem RA985BX ale gra delikatnie mniej kulturalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to gratulacje. Cena 600 euro znośna i ważne, że jest kontroler, który oddzielnie potrafi kosztować i 100 euro.
Co do wzmacniacza to o ile zamierzasz używać więcej niż jedno źródło (cd, tuner, może i DAC?) to powinieneś poszukiwać wzmacniacza dzielonego albo zintegrowanego ale ze zworkami, ponieważ pomiędzy przedwzmacniacz i końcówkę mocy w przypadku wzmacniacza dzielonego lub w miejsce zworek w przypadku zintegrowanego podepniesz kontroler. Jeżeli natomiast będziesz używał tylko jednego źródła to może być także trzecia opcja tj. wzmacniacz zintegrowany bez zworek. Pytanie jakie są Twoje priorytety w tym zakresie?
Jeżeli budżet 4k zł za całość pozostaje bez zmian to ja używam Rotela RA980BX (fabrycznie nie ma pilota), który spisuje się bardzo dobrze. Dość często bywa na ebay.de i kleinanzeigen.ebay.de w cenie do 800zł. Jest też bliźniaczy model z pilotem RA985BX ale gra delikatnie mniej kulturalnie.


Docelowo chciałbym podpiać radio i cd lub dac. Pytanie brzmi co najlepiej zagraloby razem. tak jak pisalem slucham pop, soul, instrumental. Szukam czystego na gorze przekazu ale nie ostrego. Srednica rownież ma byc - dla mnie najwazniejsza, natomiast niskie rejestry maja byc dopelnieniem. Ma to byc dzwiek wieczorowy - nie moze byc suchy, ale taki ktorego z przyjemnoscia sluchasz nawet po kilku godzinach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Canton RC-L moim zdaniem nie grają ostro (w przeciwieństwie do podstawowych modeli dostępnych obecnie w salonach) ale za to bardzo kulturalnie. Słucham na moim zestawie wszystkiego i nie zauważam jakichś niedostatków. Wstępnie mogę Ci polecić to co sam mam tj.: to co jest w stopce: Rotel RA980BX + tuner Yamaha TX 950rs (tuner do dostania w cenie 200zł - także na ww. niemieckich portalach). Niezłe są też jak czytam tu i ówdzie niektóre tunery Sony. Nie polecam odtwarzacza Marantz CD52, ponieważ gra trochę za płasko i za ostro i sam szukam innego (jeżeli chcesz poczytać jak ja kompletowałem podobny sprzęt do Twojego, to tutaj jest wątek: link).

Jeśli chodzi o kable głośnikowe to świetne są tanie Alphard da Vinci SL-10 (link), których jednak w Niemczech nie dostaniesz. Polecam kupienie od razu dwóch par (+cztery banany + cztery widełki), żeby kolumny podpiąć w bi-wiringu (dźwięk jest minimalnie bardziej rozdzielczy).

Co do interkonektów to możesz zwrócić uwagę na QED qunex 2 (link; są też bardzo często na ebay.co.uk). Dlaczego takie? Ponieważ aby podpiąć kontroler, radio i cd będziesz potrzebował aż czterech par a te interkonekty: są stosunkowo tanie (w granicach max. 120zł za parę jednometrowych), są często dostępne i dobrze brzmią wraz z Cantonami RC-L.

To moje propozycje ale może jeszcze ktoś coś podpowie zważywszy na duże doświadczenie Kolegów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Myryada LINK. Od lat używam tego modelu z Cantonami (Ergo SC-S, Ergo SC-L, Digital 2) i sobie chwalę. Co prawda, od kilku lat w duecie z dodatkową końcówką mocy, ja jednak lubię przygrzać icon_mrgreen.gif . Do normalnego czy wręcz wieczorowego grania ten wzmacniacz ma wystarczającą rezerwę mocy. Myślę, że do niego pozostanie Ci dobrać nieco łagodniej brzmiący odtwarzacz CD i będziesz mieć brzmienie, którego szukasz icon_razz.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Myślę, że w tej sytuacji warto poważnie zastanowić się nad tym Myryadem. Bardzo dobry wzmacniacz.


Witam po długiej przerwie. Posłuchałem i kupiłem Myryada. troche to trwało ale zamiast tego który był w linku, pojawił się jeszcze jeden i zamiast 480 Euro wyszło 340, więc zostaje 140 więcej na ... no właśnie. Interesuje mnie odtwarzacz strumieniowy. Raczej chciałbym przy tym zostac, ponieważ potrzebuję radia internetowego oraz komunikacji z komputerem. Moge prosic o propoyzcje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz tak:
-źródło (CD, tuner lub DAC/komputer) => kontroler (main-in)
oraz
-kontroler (main-out)=>wzmak (odpowiednio wejścia: CD, tuner lub AUX).

W ten sposób można podłączyć tylko jedno źródło. Gdybyś chciał podłączyć więcej niż jedno źródło to kolega Profi ostatnio coś wspominał o "rozgałęziaczu" (sam jestem ciekaw co to).

Dla uzupełnienia: gdybyś miał natomiast w przyszłości wzmacniacz ze zworkami to kontroler wpinasz zamiast zworek lub gdybyś miał wzmacniacz dzielony to kontroler wpinasz pomiędzy przedwzmacniacz a końcówkę mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Teraz rozumiem. Odnośnie pozostałych podzespołów. Interesuje mnie radio, muzyka przez komputer, cd i dobrze byłoby gdybym miał radio internetowe. Chciałem kupić jakiś odtwarzacz strumieniowy (yamaha cd-n500, marantz na7004, pioneer n-30), chyba że ktoś ma inny sposób by te wszystkie możliwości, które potrzebuję uzyskać w inny sposób. Proszę o radę i z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam serdecznie. Jako, że opisywany zestaw - kolumny oraz wzmacniacz, gości u mnie już ponad tydzień, chciałbym kilka słów na ten temat napisać. Po pierwsze dziękuję za pomoc. Bez tego pewno jeszcze długo bładziłbym po omacku. Muszę jedną rzecz sprostować - posiadam teraz Canton ergo sc-l, ponieważ rc-l okazały się mocno zniszczonymi i zostały oddane. Przy odbiorze kolumn odsłuchałem je oczywiście ale właściciel miał to podłączone pod yamahę, tak więc przynajmniej dla mnie, dźwięk był troszkę za suchy, brakowało ciepełka. Stan idealny, oczywiście z kontrolerem, tak więc po negocjacjach cena stanęła na 400euro - szybko znalazły się w aucie by gościu się nie rozmyslił icon_smile.gif. Przywiozłem do domu, na drugi dzień przyszedł rzeczony myryad z holandii (340euro) - stan również idealny, żadnej ryski, funkcjonuje bez żadnych problemów. Obecnie wszystko to podłączone do zwykłego dvd i laptopa. O ile z dvd i na orginalnych nagraniach dźwięk jest głęboki, scena szeroka i bas posiada, nazwałbym to, gęstą substancję, o tyle z laptopa brakuje szczegółowości. Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie do tych kolumn jeszcze subwoofera. Podstawa basowa jest tak potężna a zarazem współgrająca z resztą pasma, że nie wyobrażam sobie jeszcze mocniejszego zestawienia. Dźwięk jednym slowem wciąga - każdą wolną i mniej wolną chwilę spędzam na słuchaniu. teraz pozostaje tylko kwestia żródła dźwieku i skłaniałbym się ku yamaha cd-n500 gdyż posiadam wszystko to czego potrzebuję a ciut suchości raczej nie przeszkodzi całości - przynajmniej tak mi się wydaje, dlatego prosiłbym o ewentualne potwierdzenie, bądź przedstawienie innej propozycji. POZDRAWIAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podstawa basowa jest tak potężna a zarazem współgrająca z resztą pasma, że nie wyobrażam sobie jeszcze mocniejszego zestawienia.



To jest jak najbardziej realne, wierz mi. Jakbyś teraz przesiadł się na serię Digital, szczena by Ci znów opadła icon_razz.gif . Jeszcze większy rozmach i swoboda, a jednocześnie niesamowite zrównoważenie całości. Gdy sam zmieniłem SC-L -ki na Digital 2, do głowy przyszło mi wtedy słowo dostojne na określenie brzmienia. Zaś gdy kolumnom dałem dużo więcej prądu, wyrwało mi się #@#@**&*##@ icon_lol.gif .
Tak, że wiesz, na jakie kolumny już odkładać icon_wink.gif icon_mrgreen.gif . Tymczasem ciesz się chłopie świetnym dźwiękiem, sam teraz widzisz, jaka to frajda i jak wciąga... Bagno przy tym wysiada... icon_lol.gif
Natomiast co do planowanego odtwarzacza nie podam żadnych typów, za to zaproponuję Ci bufor lampowy Musical Fidelity X10-D bądź klona (płytkę można zabudować np. wewnątrz obudowy CD lub wzmacniacza).
LINK
LINK
LINK
LINK
Niezależnie od modelu CD, który kupisz, bufor znacząco poprawi jakość dźwięku w kwestii barwy, przestrzenności i dynamiki, znacznie więcej niż osiągnąłbyś żonglerką kablami. Mam to urządzonko i z pełną świadomością polecam innym icon_cool.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie skorzystałbym z możliwości wypożyczenia ale nie wiem jak to wyglada jeśli mieszkam za granicą. Muszę zadzwonić i zapytać. Odnosnie odtwarzaczy strumieniowych - macie jakieś pozytywne bądź negatywne doświadczenia z poszczególnymi modelami? tak jak napisałem raczej będzie to yamaha, ale jestem otwarty na propozycje. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy niemal identyczną sytuację.
U mnie Cantony RC-L już grają, Myryad MI240 ma przyjść jeszcze w tym tygodniu. Pozostaje kwestia źródła/źródeł. Dopinam zakup CD Myryada, ale wydaje mi się, że podstawowym źródłem będzie u mnie jakaś sieciówka.

Polecam Tobie Damian1982 lekturę tego wątku i wrzucam tutaj jako materiał pod dyskusję:

Linuxowe granie

W skrócie chodzi o wykorzystanie jakiegoś Thin-clienta (zminimalizowanego komputera za 200PLN podłączonego do netu), wgranie na niego systemu operacyjnego Daphile (Linuxowy system przeznaczony do obsługi plików audio). Pełna obsługa ze smartfona. Na jakość dźwięku płynącego ze źródła nikt tam nie narzekał (a to chyba rzadkość na forach icon_wink.gif)

Na odsłuchu miałem okazję pobawić się Onkyo C-N705. O dźwięku pisać nie będę, bo wzmacniacz był raczej słabej jakości, więc nie wiem na ile miał on wpływ na brzmienie całości. Jeśli chodzi o obsługę, to tempo działania i sterowanie ręczne pozostawiały wiele do życzenia. Nie wiem jak z obsługą za pomocą smartfona, ale ogólnie byłem rozczarowany. Za tę cenę spodziewałem się dużo bardziej płynnie działającego urządzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...