Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1200 zł.


MAreve

Recommended Posts

Nie wiem jak grają te Infinity. Ale sprzedający to nasz Kolega z Forum i sam najlepiej wie co pisze o kolumnach, które sprzedaje. Tak więc, raczej zakup pewny. Jak chcesz, to napisz do niego i dowiesz się bezpośrednio, co i jak. Ja mam Kappy 7.2 (też odkupiłem od niego ok.3 lata temu). Jeżeli grają podobnie, to z pewnością są warte inwestycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Napisałem, czekam na kontakt, niestety dopiero po godzinie 14.
Mam nadzieję, że nikt mi ich nie ściągnie z przed nosa.

"W pomieszczeniach <20m grają moim zdaniem o wiele lepszym basem jak Kappy 7.2 czy 8.2, mniej masywnym czy pogrubionym, ale bardziej punktowym i sprężystym, przyjemniej czuć jego "uderzenie" i dynamikę, mocy w tym zakresie także im nie brakuje."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj służą, służą icon_smile.gif. Jestem bardzo zadowolony i raczej obecnie nie myślę o zmianach. Czasem kupuję monitorki, ale tak dla sportu i na test, bo lubię. Ale Kappy to główny zestaw.
Myślę w przyszłości kupić także Renaissance, ale to jeszcze się zejdzie. A widziałem, że u Ciebie już grają.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAreve, no więc jak ? Zdecydowałeś się na kolumny, czy nie ?

Don, o Renaissance pisałem, że chcę kupić w przyszłości, wtedy oczywiście sprzedam Kappy. Ale strasznie się podekscytowałem jak przeczytałem, że planujesz sprzedać swoje 90-tki. Cholera nie mam teraz tyle kasy, ale jakby coś, to skrobnij na PW co i jak, jak cena itp... Raczej ciężko by było, ale kto wie..?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początku się przywitam bo jestem nowy więc witam wszystkich użytkowników forum. Dodam tylko że konto założyłem aby się uczyć od doświadczonych userów w temacie audio.

Pozwolę się podłączyć pod temat aby niepotrzebnie nowego zakładać.

Teraz przejdę do sedna

Poszukuję zestawu:

- mam do wydania ok 1 tysiąca zł
- przeznaczenie głównie muzyka (trance/house)
- będzie podłączone pod komputer (Crative Audigy 2 ZS Gold 5.1 + modowane sterowniki i pęknie chula na Win 8.1 + ASIO)
- dodam że trochę szkoda mi gracić pokoju dużymi kolumnami podłogowymi mam pokoik wyremontowany i biurko z PC mam pod skosem ulokowane także kiepsko z miejscem na duże kolumny
- wcześniej miałem Creative GigaWorks G500 które to po 8 lata spaliły się.
- jakbym zdecydował się i przeznaczył 1500zł na cały zestaw (pow. pokoju ok 22m2) czy jest przepaść między podłogówką a np takimi http://stx.pl/mx-140.html


Na początek dobry zestaw ??

http://allegro.pl/yamaha-a-s201-taga-606-v...4407288259.html

PS. Dodam że kompletnie się nie znam na porządnym stereo i dopiero zaczynam w tym temacie także jak mnie zjedziecie to macie prawo bo dopiero zaczynam się uczyć a na chwilę obecną słucham myzki na Sennheiser HD598.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślałem że yamaha modele rs300 (as300) będą najniższe w randze, a okazało się że weszła seria as201 rs201. Propozycja trochę mało atrakcyjna bo ten sklep niczym nie uciął cen o 50%, bo są raczej wszędzie takie. A na takiej yamasze i z kolumna taga raczej za ciekawie nie będzie, ostro i sucho.

Co do pytania, czy będzie przepaść między podłogówką, a stx mx140, to ciężko odpowiedzieć, bo zależy od tego czego się spodziewasz, jakie masz priorytety, przepaść moze być przecież między dwoma podłogówkami w podobnej cenie .
Co nieco napisałeś, ale może napisz jaki dźwięk lubisz bo to ważne, jak nie najważniejsze. I jak jest z tym pokojem ? Wspominasz że 22 metry, a to sporo. Potem piszesz o biurku i skosach( ale przecież tych monitorów na biurku nie postawisz) i że podłogówkami nie chcesz gracić (w podstawie zajmują tyle co średnie monitory ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpisuję biurko mam dość duże także te STX spokojnie się zmieszczą a piszę że niechcę grać pokoju a bardziej to chodzi o żonę bo będzię się denerwować że pokój świeżo wyremontowany zagracam i tylko problem leży po jej stronie icon_razz.gif Ostatnio udało mi się ją zmolestować o obudowę Fractal Design Define XL R2 która to ma 55cm wysokości + chłodzenie wodne icon_smile.gif

Na upartego spokojnie bym podłogówki upchał w pokoju tylko pytanie czy one muszą stać na jednej ścianie ?? Bo jak nie to mam większe pole do popisu jeśli chodzi o rozmieszcznie kolumn.

Co do dźwięku hmmm lubię jak jest głośno i dobry bas (nie musi być taki jak to nie którzy piszą że ma się wszystko trzęść dookoła).

Gatunek muzyki Trance/House i ich odmiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczytaj trochę o akustyce, kolumny na biurku to kiepski pomysł. To że się mieszczą, nic nie znaczy, musza być rozstawione jakieś 2 metry od siebie, oraz być odsunięte od ściany, aby to grało jak powinno. Można kupić monitorki za kilka tys. i zepsuć efekt złym ustawieniem.
Kolumny mogą być na jednej ścianie, mogą być na dwu, ważne aby były na wprost słuchacza symetrycznie, zasada trójkąta. Stx nie grają basem, nawet podłogówki są dość liniowe, lepiej wybrać coś innego, odpowiednio dobranego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za nieobecność, ale przez ostatnie kilka dni kompletnie nie miałem czasu myśleć o tych kolumnach..
Właściwie podobają mi się one, są nietypowe, ale jakoś nie mogę się do nich przekonać. Kilka razy już miałem do Ciebie dzwonić, że je biorę, a jednak nie zadzwoniłem, ciągle coś mnie blokuje.
Potrzebuję jeszcze chwili mam nadzieję, że jednak się do nich przekonam w 100%!

SuchyX- proszę załóż swój temat, robi się bałagan;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kolega w rozmowie miał obawy czy Delty nie są za "kiepskie" bo jednak więcej mógł przeznaczyć na kolumny, w międzyczasie jak się zdecydował wziąć Delty to akurat ktoś je sprzątnął sprzed nosa. No i w sumie jakoś tak wyszło że te DC2000 mogę mu odstąpić (to nie jedyne dual concentric jakie sobie testuję icon_wink.gif). Większe pieniądze, ale to już wyższa półka od Delt więc chyba kolega ostatecznie super na tym wyjdzie. Jak dla mnie DC2000 grają kapitalnie (nie jak typowo utożsamiany dźwięk Tannoya), dynamika, przejrzystość, muzykalność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...