Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1200 zł.


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Podłączyłem, wszystko gra, dopiero wczoraj miałem chwilkę żeby je przesłuchać.
Powiem tak wizualnie ich stan jest niemal idealny, wyglądają prawie jak nowe.
Dźwięk jest bardzo czysty i dynamiczny, kolumny grają również bardzo przestrzennie.
Podobają mi się również niskie tony, są idealnie skomponowane z muzyką, nie dudnią, są takie jak być powinny.
Ogólnie rzecz biorąc są to aktualnie najlepsze głośniki jakie słyszałem, coś pięknego.(ciekawe jak zagrały by z innym wzmacniaczem:D)
Głośniki same w sobie są ideałem, ale oczywiście kilka rzeczy mi nie pasuje:

-zdecydowanie nie pasują mi do wystroju pokoju, myślałem, że czarny będzie uniwersalny, myliłem się, słabo wygląda czerń przy jasnych meblach,
choć gdy miałem tannoye m1 na standach wyglądały bardzo ładnie,
-druga sprawa to aktualnie mój pokój jest zdecydowanie za mały, najlepszy efekt jest w drugim pokoju, ale mimo wszystko nie żałuję, to jak one grają jest naprawdę wspaniałe, na 20m dopiero pokazały by klasęicon_smile.gif

Kilka zdjęć:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wyglądają idealnie. Udany zakup. Cieszę się, że jesteś zadowolony icon_wink.gif.
A co do brzmienia, no cóż ... Pisałeś, że niebawem zestaw będzie grał w większym pokoju. To także było powodem Twojej decyzji, o zmianie sprzętu. Tak więc, nie wiem jak z resztą wyposażenia nowego pomieszczenia, ale kolumny już masz.

Miłego słuchania. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyglądają te kolumny, niebanalnie. Kiedy spojrzy ktoś na głośnik dual concentric i kojarzy firmę, widać że to nie jakaś popierdółka z dyskontu.
Szkoda tylko że nie moga stać dalej od siebie, dla lepszej przestrzeni i trochę echo biło na filmie( brak dywanu?), ale przyjemny zestaw . Miliona odsłon icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolega nie ma większego porównania do zbyt wielu dobrych modeli, więc tak naprawdę nie do końca jest świadomy jaki sprzęt posiada icon_wink.gif
Trochę uwierzył na słowo i zaryzykował w ciemno, ale chyba teraz nie żałuje, zwłaszcza za tyle za ile je ode mnie odkupił icon_wink.gif
Nie wiem do końca jak to gra w tym jego systemie, ale nawet na filmiku słychać trochę pewną manierę w dźwięku, że kolumny maja mocną średnicę i krystalicznie czystą, jasną ale gładką górę (nie wiem co tam za głośnik siedzi ale dość nietypowy - dla mnie chyba najlepszy jak na razie). Ten dual concentric daje na żywo właśnie trochę wzmocniony efekt pierwszego planu, nieco jak tuba. Kolumny grają mocno ale płynnie, muzykalnie, wręcz wypychają mikro detale. Mi się bardzo podobały, zresztą już testuję kolejne podobne icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie testuję bliźniaczo podobną konstrukcję do DC2000 - też dual concentric - Tannoy 611. Grają też pięknie, chyba jeszcze ogólnie troszkę lepiej od DC2000 dzięki nieco bardziej barwnej średnicy, choć wysokie tony z kolei odrobinę lepsze (i ogólnie najlepsze) moim zdaniem są w DC2000 - super gładkie i wyraźne.
Zastanawiam się ile by mogły takie nowe kosztować teraz, bo np MA BX6 to koło nich nawet nie powinny stać. 2 klasy różnicy. Podobają mi się też bardziej od KEF serii R (tej nowej).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, DC2000 i 611 to są w końcu dwie 20-stki (8 cali) w obudowie zamkniętej a DC6T to tylko dwie 15-stki w bas refleksie, choć koncepcja średniotonowca podobna. Z tym że głośniki już inne, w starych były domieszki polipropylenu (lub podobnego materiału), dźwięk był dość ciepły i nasycony. Nie wiem jak te nowe dual concentric (mam zamiar posłuchać) ale głośniki z tego samego materiału użyte w V4 grają trochę chudo, lekko, bez tego dociążenia na średnicy, dole.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem podobnej wielkości skrzyń z dualem, ale te "stare" tannoye są dość nietypowe wielkością skrzyń. Według mnie V4 grają nieco sucho i twardo, ale słuchałem tylko na dwu wzmacniaczach .
Na materiale membran tannoy się nie skupiałem, w każej konstrukcji, firmie gra inaczej, zalezy od zwrotnicy, nie można postawić znaku równości że jak kopułka np. metalowa to będzie ostro i metalicznie, jak jedwabna to delikatnie, że papier/pulpa to zawsze ciepło i neutralność, a plastikowy jest do samochodu itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście nie szufladkuję kolumny od razu po materiale. Choć w 80% pewne wspólne cechy słychać. W przypadku nowych dual concentric np basowce czy średniotonowe wydają się dokładnie takie same jak w serii V, więc coś z charakteru ich mogą zachować (ale wcale nie muszą). Na pewno zwrotnice i resztę mają na wyższym poziomie, co też zmieni brzmienie na lepsze. Konstrukcyjnie zamknięta obudowa na dwóch 20-stkach widzę że jest w Tannoy Definition DC8T (nie wiem czy są też Revolution DC8T). Stare na pewno tak pięknie wykonane jak nowe nie są, ale ciekawe jak dźwiękowo mają się do siebie. Głośnik wygląda też jak polipropylen w Definition, te Revolution mają te srebrne podobne do serii V.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z głośników jestem coraz bardziej zadowolony, tak jak pisałem wyżej, na pewno zagrały by lepiej w większy metrażu oraz w innym ustawieniu.
Co do dźwięku to naprawdę nie ma się czego doczepić, wiadomo, że ktoś kto odsłuchał więcej kolumn pewnie by coś znalazł, ale początkujący jak ja jest
na prawdę zadowolony.
Poleciłbym te kolumny każdemu, praktycznie dają radę z każdą muzyką, najgorzej wypadają na rapie, cała reszta rodzaju muzyki którą zdążyłem przesłuchać wypada wyśmienicie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Taki 'Dual Concentric' i porównywalna konstrukcja we wspólczesnych tannoyach to chyba model podłogowy Tannoy Revolution DC6 T, lub średnie wielkością monitory Tannoy Precision 6.1, tak czy siak 5,5 tys trzeba mieć, aby myśleć o nich.


No to w końcu i DC6T przetestowane icon_wink.gif
Ogólnie też fajne kolumny, ale to zdecydowanie nie to samo co stare. Zarówno DC2000 jak i 611 grają lepiej, ciekawszy dźwięk, o wiele bardziej dynamiczny i z lepszą, bardziej gładką, a nie mniej wyraźną górą. Ciekawe jak grają te stare potężne Gold dual concentric 12 / 15" Tannoya i pokrewne.




DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...