Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Khedron

Sony czy Yamaha?!

Recommended Posts

Witam

Już raz zwróciłem się do Was o poradę i , nieco wbrew temu czego się spodziewałem, dostałem zupełnie rozsądne odpowiedzi. Otóż po dość niespodziewanym kupnie odtwarzacza CD Sony 222ES, postanowiłem dokupić jeszcze wzmacniacz, skoro , jak pisaliście, jakość dźwięku będzie znacznie wyższa niż z amplitunera. Skład na dzisiaj to odtwarzacz CD Sony CDP-X222 ES, kolumny Yamaha NS-300X i gramofon Rega RP-1. Próbuję trzymać się rozsądnych kosztów, zatem wynalazłem kilka wzmacniaczy. Bardzo prosiłbym o poradę, który z nich wybrać do powyższego zestawu :

- Sony 530 ES
- Sony 570 ES
- Yamaha AX 870 .

Gdzieś tam przebłysnął jeszcze Sony 505 ES , ale jakoś nie jestem do niego przekonany. A może macie jakieś inne pomysły na dobre granie w rozsądnej cenie ?
Będę Wam bardzo wdzięczny za podpowiedzi . Jakby ktoś był ciekaw - Technicsy, o których pisałem wcześniej idą na sprzedaż. Mimo mojej ogromnej sympatii do tej firmy, pod żadnym względem nie wytrzymują porównania ze wspomnianym wcześniej Sony.
Pozdrawiam i z góry wielkie, szczere podziękowania za pomoc.

Jeśli ma być rozsądna odpowiedź na temat odtwarzacza w rozsądnej cenie trzeba by bardzo rozsądnie podać górną granicę ceny jaką będziesz w stanie zaakceptować.
Bo rozsądek to pojęcie bardzo względne.
Jeszcze rozsądniej byłoby, gdybyś podał jakie brzmienie taki wzmacniacz ma prezentować (no wiesz chłodne, ostre, czy ocieplone, łagodniejsze itp.) Oraz jak ma być wyposażony. Domyślam się, że na pewno ma mieć wejście gramofonowe (Phono).
Czego szukasz w dźwięku? Co Ci się podobało a co nie podobało we wzmacniaczu, czy amplitunerze, który do teraz grał w Twoim zestawie?

Cytat

Jeśli ma być rozsądna odpowiedź na temat odtwarzacza w rozsądnej cenie trzeba by bardzo rozsądnie podać górną granicę ceny jaką będziesz w stanie zaakceptować.
Bo rozsądek to pojęcie bardzo względne.
Jeszcze rozsądniej byłoby, gdybyś podał jakie brzmienie taki wzmacniacz ma prezentować (no wiesz chłodne, ostre, czy ocieplone, łagodniejsze itp.) Oraz jak ma być wyposażony. Domyślam się, że na pewno ma mieć wejście gramofonowe (Phono).
Czego szukasz w dźwięku? Co Ci się podobało a co nie podobało we wzmacniaczu, czy amplitunerze, który do teraz grał w Twoim zestawie?

Lubię raczej ciepłe brzmienie, z dobrą słyszalnością tonów w każdym zakresie. Jak można się domyślić z treści mojego postu, nie chcę wydawać zbyt wiele, ale .... no cóż, jeśli da się rozsądnie umotywować większy wydatek , zwłaszcza w stosunku do wymienionych wcześniej wzmacniaczy, to całkiem możliwe, że się skuszę .
Co do mojego amplitunera (Yamaha RX-V850) - gra dość ładnie i ciepło, ale mam wciąż wrażenie, że może być lepiej - z szerszą sceną i większym zakresem. Na pewno w moim amplitunerze zachwyca jakość wykonania. Filtrów w rodzaju "hala widowiskowa" nie używam, nie są więc mi potrzebne.

Cytat

Cześć.

A dlaczego akurat te ? Bo masz kolumny Yamahy ?

Ekhm... noooooo... taaaaak... Nie przeczę, jestem audiofonicznym laikonikiem, ale przynajmniej nie wstydzę się pytać icon_smile.gif.

Raz, że nadal nic nie napisałeś o budżecie, a dwa to już wcześniej chyba rozmawialiśmy o brzmieniu i wymianie wzmacniacza na inny/lepszy. W tym przypadku zmienisz swój amplituner na niekoniecznie ciekawszy wzmacniacz stereo. Tak więc napisz konkretnie, ile chcesz przeznaczyć na ten cel, a wtedy będzie można rozejrzeć się za czymś godnym uwagi.
Bez tego, to tylko strzały w ciemno i domysły prowadzące donikąd.

Chciałbym żeby to co kupię grało lepiej od amplitunera, który mam przy zachowaniu rozsądnej ceny. Jeśli mogę to zrobić za 300 zł, wydam tyle, jeśli za 500 także, jeśli muszę wydać 1000, też nie ma problemu. Pisząc wprost i zupełnie szczerze - dostępność pieniędzy nie stanowi dla mnie ograniczenia, jest nim raczej wrodzona oszczędność, czy też jak ktoś woli - skąpstwo.

Widzicie, po prostu chcę wydać pieniądze najlepiej jak się da. Równie mocno martwi mnie , że mogę wydać 300 zł i nie odczuć żadnej zmiany, albo wręcz będzie gorzej, jak to, że mogę wydać 1500 na sprzęt, który całkowicie nie jest tego wart. Na Allegro widzę na przykład Sony 570 ES za 500zł, jest też Sony 700 ES za 800 i trwa licytacja Sony 770 ES, choć cholera wie do jakiej ceny dojdzie. Jak wielokrotnie pisałem - nie znam się na tym sprzęcie, potrzebuję więc jasnych wskazówek, najlepiej podania paru nazw urządzeń , które warto kupić. Może ktoś ma tutaj coś ciekawego na sprzedaż, też się zainteresuję. Nie chcę przesiadywać godzinami na dziesiątkach forów, wertować testów i chodzić po salonach, wolałbym skorzystać z wiedzy osób, które się na tym znają. Tak żebym ani nie wydał niepotrzebnie majątku, ani nie czuł się jak frajer ze swoją ... oszczędnością. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.

W przypadku jaki opsiujesz bez wątpienia wybrałbym Yamaha AX 870 raz miałem styczność z ich sprzetem i nie zawiodłem się,więc akurat to wydaje się być sensownym rozwiązaniem. Daj znać na co ostatecznie padł wybór.

Wzmacniacz za 300zł a za 1000zł, to może być nieraz przepaść jakościowa. Mój rozsądek jest tego typu, że zawsze kupuję najlepsze na jakie mnie stać, bo jak poskąpię, to bardzo szybko tego żałuję. A tak, to wiem, że kupiłem maksymalnie dobre.
Tylko szkoda, że nic nawet nie wspomniałeś o brzmieniu. Jak bez tej wiedzy, bez tego jaki dźwięk lubisz, jak Ci gra teraz zestaw, co Ci się w nim podoba a co nie, można zaproponować wzmacniacz? Przecież one tak różnie grają. To, co mnie się podoba, Ty możesz odrzucić jako nie do przyjęcia, bo masz np. zupełnie inny gust.

Nie no, nie możesz pisać w ten sposób. Prosiliśmy, żebyś określił górną granicę i tyle. Wzmacniacz za 300 zł, a za 1000 zł, to kolosalna różnica, a kolejna sprawa, że przy wydatku 1000 zł warto zastanowić się co się chce. Tak więc napisz, jak to ma brzmieć, bo inaczej, to każdy będzie wybierał co innego, a finalnie niekoniecznie możesz być z takiego zakupu zadowolony.
Ogólnie jeżeli myślisz o zmianach, to warto się nad tym zastanowić i wydać kasę raz a porządnie. Potem może poszukasz lepszych kolumn, po zestawieniu tych które masz obecnie z nowym wzmacniaczem. To wszystko ma znaczenie, a kupić na szybko i byle jak to nie sztuka.

Pisałem wcześniej, że lubię ciepłe, ale wyraźnie brzmienie. Trudno mi cokolwiek więcej napisać, po prostu nie wiem jak inaczej to określić.
Co do ceny, skoro określamy granicę - może być do 1000 zł.

Też nad nim myślałem, tyle, że jeśli się znudzi za rok czy dwa, to będzie już o wiele mniej warty. Poza tym słyszałem go kiedyś i choć grał inaczej niż porównywana z nim wówczas Yamaha AX-870 to raczej nie lepiej. Po prostu obydwa brzmiały na swój sposób , choć bardzo fajnie.
A może Sony TA-F700 ES? Można go kupić za 850 zł. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.

Tylko, że model AU717 obecnie jest niedostępny. Jest za to AU417. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.

Zgadza się, jest niedostępny, ale do niedawna były dostępne dwa egzemplarze. No niestety jeden już poszedł i to za rozsądną cenę. Co do 417-tki, to szczerze mówiąc, wolałbym poczekać na 717.

A może SONY TA-FA3ES ? Na Allegro trwa właśnie aukcja, wzmacniacz jest w świetnym stanie, wygląda też nieźle. Parametry ma bardzo przyzwoite. Nie napisałem tego dotąd, ale nie zależy mi na tym by wzmacniacz miał taką mocy żeby cała dzielnica wiedziała kiedy słucham muzyki. Rozkręcam sprzęt raczej rozsądnie.

Ja Ciebie rozumiem, a jednocześnie nie podejrzewam o takie zapędy. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że nic złego w tym nie ma, ja też czasem lubię, a nawet potrzebuję przywalić, jak mnie na to najdzie. I co mam sobie tego odmawiać ? Nigdy !
A co do wzmacniacza, to z tego co pamiętam, to w poprzednim temacie rozmawialiśmy o ewentualnych zmianach w przyszłości. I wydawało mi się że zależy Ci na czymś bardziej wyszukanym. Stąd szukałbym np. Musical Fidelity Elektra 100 (ale na eBayu, bo u nas, to kupisz za ok. 1200 i w górę), lub Rotel, Nad, Luxman, lub Sansui o którym pisaliśmy kilka postów wcześniej.

I oczywiście bardzo muzykalny, pięknie wypełniony soczystym i bezpośrednim dźwiękiem Advance Acoustic MAP-105.
Według pomiarów Audio wzmacniacz ma solidne 91W przy 8 omach i 144W przy 4 omach.
Niektórzy mogliby mu zarzucić lekkie wycofanie górnego pasma, ale od czego są kable.
Poza tym można fabryczne zworki wymienić na jakieś srebrne. To na pewno doda górze blasku, i trochę przyspieszy dźwięk.
Kolega dostanie niebawem dwie wersje srebrnych interkonektów i obiecał mi podrzucić, więc użyję ich jako zworek.
http://allegro.pl/clear-pure-silver-rca-2x...4568463982.html

Cytat

Hmmm... no to Gratulacje. A za ile udało się go upolować, jeśli można wiedzieć ? Jaki stan ?

Wygląda całkiem nieźle, działa bez najmniejszego zarzutu - wszystko chodzi płynnie, bez trzasków i tym podobnych urozmaiceń. Środek oryginalny, nic nie przerabiane.. Kupiłem to ustrojstwo za 730 zł.

No ale to był środek lata i licytacja, więc zdarzają się niskie ceny.
Ważne, że Twój nowy Soniaczek gra jak powinien - choć nie wiadomo, czy nie trzeba będzie pobawić się z kondensatorami. To jednak już dwie dekady na karku...

Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować